|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama -4/14 [chat]
25.4.2014 21:31:57   
doktorkakristal
dobro vece mamike,ja se vratila sa moje anti stres grupe user posted image tj folklora,moja mama i sestra cuvale Doru ,moram da pohvalim moju princezu nije htela da se ljuljanjem uspava pa je moja mama spustila u njeno jaje i ona tako zaspala user posted image ,istusirala sam se ,da prozujim po netu i pravac krevet,svima zelim laku noc

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 451
   RE: Razgovori mama -4/14 [chat]
25.4.2014 21:45:44   
Torbica
Cao mame, ja sam gooootova...
Sama sa decicom, mm radi ovih dana privatno, pa i narednih dana, samo smo se sreli danas u prolazu, dosao kuci da ruca i otisao. Klinci su bili neverovatno razigrani, sve rasturise po kuci, iako smo i napolju bili...
Sijem za mm neke pamucne pantalone, bas cu okaciti kad zavrsim, mislim da ce mu biti super. Tanke, tanke, za toplije vreme, jer na poslu mora u dugom da sedi a bas nema... Decu sam na vreme sredila, prala im kosice, Djoleta osisala, bas mu je gusta kosa, smesan je kad mu naraste... Doduse, nisam masinicom nego makazama, pa ima gde sam zarozala, ali nema veze, brzo se nece videti.. za koji dan. user posted image Zevam.. Lep vikend svima, kod mene ce biti akcija! Samo da bude lepo vreme da mozemo napolje, inace sam gotova! user posted image user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 452
   RE: Razgovori mama -4/14 [chat]
26.4.2014 8:01:38   
doktorkakristal
dobro jutro user posted image

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 453
   RE: Razgovori mama -4/14 [chat]
26.4.2014 15:27:06   
jole82
Bar dan mame

T nešto bolesnauser posted image izem li ga šta je...ok malo joj nos smoren al ništa značajno(kako je bilo proteklih nedelja...dakle curne, al nije zapušena)..ima temp...juce od 15h..dobila popodne Eferalgan...uveče ništa i oko 1h 38,8..dala joj opet...jutros ništa i evo od pre sat vremena 38...taman se ukakila pa sam je celu istuširala, jer joj se i dupence ojelo pa je zapiram posle svake kakice...bile smo juče i do njene dr posle vrtica kad su mi rekle da ima temp, ja svakako morala da zatvorim bolovanje..i pogledala je dr grlo nema ništa, pluća ništa...rano je bilo šta reći, nego majka pratite (jok ostaviću je na terasi bez nadzora)..normalno jede, evo vršlja po stanu nosi svoju čašu i neku majicu u rukama i patrolira, pa poljubi ogledalo, pa nastavi kruguser posted image
Mislim ispratiću je naravno..da l su zubi, još ta jedna 4 nikako da izbije konkretno(samo ćoškić...to je juče i dr konstatovala)..il je najava nećeg većeg...saznaćemo uskoro...

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 454
   RE: Razgovori mama -4/14 [chat]
26.4.2014 15:46:22   
Torbica
Jole, navijamo da je zubonja! Super sto je pregledana...
Ja vodim decicu na zurku rodjendansku, od 16-18h, svo troje, pa ostajem i ja kao patrola. Beban ustao pre sat vremena, taman ruckao i begamo!
Pozdrav

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 455
   RE: Razgovori mama -4/14 [chat]
26.4.2014 15:48:25   
lelaigor
Mi smo usred selidbe, ne znam šta bih od sebe i šta ću sa detetom danas i sutra... dok mm seli nameštaj. user posted image

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 456
   RE: Razgovori mama -4/14 [chat]
26.4.2014 15:49:03   
anci kv
mi smo se bacili na sređivanje kuće,po ko zna koji put...
Sad da popijem kafu,pa da nastavim
Pozzzzuser posted image

_____________________________

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate osmehom. Osmehneš li se odraslima, oni se pitaju: “Zašto se ovaj smeje?”Momo Kapor

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 457
   RE: Razgovori mama -4/14 [chat]
26.4.2014 16:54:03   
emicaa
Ćao mamice,ja sam od jutros prava vrijednica,ispeglala veš,sredila stan,obavila kupovinu,bila mi drugarica na kafi,bili u šetnji sad sredjujem ormare i večeras na posao,ne znam šta mi je danas user posted image .U četvrtak krećemo za Bosnu,već sam mnogo nestrpljiva....ljubim vas

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 458
   RE: Razgovori mama -4/14 [chat]
26.4.2014 18:31:29   
anci kv
emice,vidiš kako vreme brzo proletiuser posted image

_____________________________

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate osmehom. Osmehneš li se odraslima, oni se pitaju: “Zašto se ovaj smeje?”Momo Kapor

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 459
   RE: Razgovori mama -4/14 [chat]
27.4.2014 6:12:55   
dijana1*
Dobro jutrouser posted image
Mene je moje dete nocas pocastilo samo jednm budjenjem u 2 h i hvala mu na tomeuser posted image
Inace se budi na 2,5 sata. Ovo je vec luksuzuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 460
   RE: Razgovori mama -4/14 [chat]
27.4.2014 6:17:21   
Modessty
Dobro jutro! Mi ustali u 5, kakili i sad ćemo opet na spavanje, bar dok se Danilo ne probudi

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 461
   RE: Razgovori mama -4/14 [chat]
27.4.2014 8:32:29   
doktorkakristal
Dobro jutro drugari user posted image
mi cemo opet danas kod mojih ,pa mozda i skoknemo ja i muz na neku kafu dok moji cuvaju Doru
lep dan svima odoh

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 462
   RE: Razgovori mama -4/14 [chat]
28.4.2014 9:31:58   
Torbica
Cao mamice, odoh da se nasminkam malko pa na RR kaficu. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 463
   RE: Razgovori mama -4/14 [chat]
28.4.2014 9:42:55   
emicaa
Dobro jutro,i kod nas se vrijeme pokvarilo,od juče kiša,danas planirala sa prijateljicom na sladoled i ništa od toga.Možda iskoristim što sam kući pa sredim i Dorin ormar,ima dosta stvari što su joj male pa bezveze zauzimaju mjesto.Lijep dan vam želim

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 464
   RE: Razgovori mama -4/14 [chat]
28.4.2014 10:07:47   
jole82
Dobar dan mame
Čekam 11 da bude gotov nalaz krvi, pa idemo u dz..od petka ima temp, samo popodne, a jutros imala 38 i sama od sebe spala na 36,8 u roku od sat ipo vremenauser posted image pa ja joj izvadih krv, ne znam oće li biti njena dr ili neka zamena, a što vole da daju AB napamet, pa to je čudo...ovako da vidimo šta se dešava, pa ako treba AB nek ga pije s razlogom...

Ja počinjem u sredu da radim, pa će morati mm slobodan dan da uzme zbog T

Torbi lep prvod...čekamo izveštaj u temiuser posted image

emice i mene čekaju Teine stvari...to mi je još ostalo i planirala sam danas to da odradim...al sačekaće vikend...nemoguće je da sortiram kad je ona budna, jer hoće ženska da pomaže (čitaj da razvlači stvari po stanu)...nama je sva garderoba nasledjena od njene dve sestre od strica i ima goooomilu stvari, pa treba uz svu brzinu i vreme to pregledati...ona npr. ima vise dukseva od mm i mene zajedno, a nas dvoje smo sportski nastrojeniuser posted image pa to sve puta toliko svaki odevni predmet...poso

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 465
   RE: Razgovori mama -4/14 [chat]
28.4.2014 10:23:06   
emicaa
haha mali pomaga.,Dori je poslala moja prijateljica iz Amerike ogroman paket a jos i zaova ima curicu dva mjeseca stariju pa svo odjelo kod nas zavrsi i jos ja manijak stalno kupujem ali sta cu kad ne mogu da odolim,na kraju ce cijeli podrum zauzeti njeno odjelo.

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 466
   RE: Razgovori mama -4/14 [chat]
28.4.2014 11:17:21   
doktorkakristal
zdravo mame,kako ste danas?Ja planiram da 13 maja idem sa Dorom kod moje kume u Beograd ,ona ima bebu od skoro dva meseca,pa videcemo kako ce to da izgleda user posted image

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 467
   RE: Razgovori mama -4/14 [chat]
28.4.2014 12:16:57   
Misha i Ljisha
Dobar dan mame.

Evo pola rucka mi gotovo, kucu sam sredila (ponedeljkom uvek imam najvise posla jer se vikendom ili zaradimo napolju ili ako je lose vreme lenjimo po kuci sa tatom-nema nista izmedju). Dogovorila sam se sa komsinicom da sa decicom danas beremo zovu. D i ja se prosetale, sve mirise gde god mrdnes. Bagremi cvetaju, zova cveta...ma milina. Jorgovan je prosao ali sad ima tako lepog poljskog cveca da covek ne poveruje. Malo teze stizemo kolicima do letnjeg puta gde smo kao u dzungli ali preguram nekako kolica preko jednog dela njiva i onda smo superiska. Cudi me da su kolica ovoliko i izdrzala samo cekam kad ce tockovi da otpadnuuser posted image .

Mm je ladno video zmiju u dvoristu. Ja nisam videla zmiju od malena iskreno, odrzavamo fino i kanal ispred kuce (smeca u kanalu uvek ima prosto me nerviraju ljudi koji bacaju limenke i kojesta kroz prozor kola) i komplet dvoriste kosimo jednom nedeljno kad krene sezona a eto ti zmije i to bas kod Lakija. Cudi me on ipak laje a zmije ne vole buku, bas me cudi da je tu bila. Al dobro ipak zivimo na salasu pa sad sve je to normalno. Ptica ima na sve strane, od lasta, golubova, preko slavuja, sova detlica i td. Zabice naveliko krekecu nocu kao u sred leta, neverovatno. Bas mi je nekako uzivancija sad, jedva cekam voce da beremo i jedva cekam mladi krompir iz baste. njam njam...

Pozdrav mame idem da zavrsim rucak a usput cu da cituckam sta ste pisale.

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 468
   RE: Razgovori mama -4/14 [chat]
28.4.2014 12:46:28   
anci kv
zmiju????već? U stomaku mi se prevrće

_____________________________

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate osmehom. Osmehneš li se odraslima, oni se pitaju: “Zašto se ovaj smeje?”Momo Kapor

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 469
   RE: Razgovori mama -4/14 [chat]
28.4.2014 14:04:56   
Sanjica26 RR
Ola mamitas! Meni je Sofija vec nekoliko dana nervozna. Cesto sisa. Malo spava. Bole me bradavice kako vuce.
Uspela sam da rucak spremim i pitu za veceru. Kasnije je vodimo na kontrolu. I Teodora ima zakazano. Opet je pocela da place zbog vrtica. Vise ne znamo sta cemo sa njom.
Malo pre sam se cula sa drugaricom koja je odmah zaradila mastitis. Pedijatar joj je rekla da obustavi dojenje. Ona je naravno poslysala. Danima smo na vezi, ali za ovo me nije zvala. Nije htela da me opterecuje. Prva joj je beba. Stalno joj se nudim da joj pomognem. Muz joj kasno dolazi sa posla, svekrva i mama takodje. Ona malaksala. Bas me je to rastuzilo. Nisam normalna zasta se sve sekiram.user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 470
   RE: Razgovori mama -4/14 [chat]
28.4.2014 14:53:52   
jole82
Evo nas iz DZ-a...pola dana provedosmo tamo...T nit je jela nit pila vodu..nije htela da pije..a ima temp..zaspala mukica u kolima, nisam je ni presvukla, samo sam je spustila u krevet...posle ću komplet da menjam postenjinu..
Dr kaze po krv. slici mirno sem povisenih granulocita...ona slini ali i balavi ko blesava..ajde ipak ORL da je pogleda...kaže blaaga upala oba uha, više desno...kad je čula da slini više od mesec dana, rekla da je super stanje sa ušima shodno tome da su sline već postale zelene...mi smo se borili konstantnim ispiranjem sa špricem, kaže da ju je to spaslo nečeg grdjeg..
Medjutim dade joj Eritromicin kapi i Panklav i da uradimo bris pa ako nalaz pokaze drugačije njena dr da menja AB...
Otišli nazad do dr...kaže Panklav je jak za ovo, ipak je gledala i u petak zna je bolje...da joj dajem Ospamox, pa ako bris pokaže drugačije, daćemo Panklav...bris gotov u sredu u podne, pa sa nalazom kod naše dr...i ja mislim da će ostati na Ospamoxu...a kontrola kod ORL u utorak...

Ja sam mislila zubi, al temp traje 4 dana..prva tri dana je imala samo popodne...medjutim od jutros joj t ne spada...pre će biti da se razbuktava nešto, nego da su zubi ...a ne znam ni koji zubi...ima ih 16..jedino kao nisu petice krenule, a to mi nešto rano...i opet t koja traje 4 dana iako se ona normalno ponaša...

Torbi...da joj dajem i fluimucil..tj počela sam da joj dajem pre 2 dana...da nastavim, a?

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 471
   RE: Razgovori mama -4/14 [chat]
28.4.2014 14:57:40   
Meisje
Joleuser posted image i ja pomislih zubi..ali kazes da ih ima dosta..onda je verovatno pokupila negde nesto..samo je cuvaj i pazi i procice to

_____________________________

Kakve su ti misli,takav ti je zivot

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 472
   RE: Razgovori mama -4/14 [chat]
28.4.2014 15:34:33   
jole82
Meiuser posted image
Pa u jaslicama pokupila..svi su slinavi na zeleno ko marsovciuser posted image
Još se ona dobro i drži..evo sad baš pogledah datum...slinavi preko 5 nedelja..al od prošle i na zeleno..tako da..dosta smo se provlačili sa ispiranjem i inhalacijama...

Al mnogo nam je Torbi naša pomoglauser posted image

Torbice, draga još jedno pitanjce...pa ću da rezimiram sad ovde...
Dakle pije Ospamox na 12 h + Eritromicin kapi 3*2..
Fluimicil...da ne?
Inhalacije...da ne?...Nije nešto zapušena, kašljucala samo kad legne...uključivala sam joj do pre neki dan(par dana) na 12h samo pantenol, stvarno nije bilo potrebe za više...više ne kašlje, a zapušenost..hm? ne mogu da kažem da je zapušena...Možda joj je samo Fluimucil + ispiranje dovljnjo, ha šta veliš?

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 473
   RE: Razgovori mama -4/14 [chat]
28.4.2014 16:48:21   
doktorkakristal
moja Dora danas spavala 3 sata ,ja u cudu,valjda je lepo jela pa joj prijalo da odmori,onda bila budna dva sata pa malopre opet zaspala
JOLE drzi se

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 474
   RE: Razgovori mama -4/14 [chat]
28.4.2014 17:33:37   
Torbica
Jole, evo me...
Nosila sam cerine djozluke da zamenimo okvir, sela nisam od kad dodjoh sa RR kafe...
Ovako!
Panklav i Ospamox su isto amoksicilin, s tim da Panklav ima klavulansku kiselinu koja cuva amoksicilin od razgradnje od strane bakterija
, dakle sa samim dejstvom nema veze, osim sto ce delovati i ako su bakterije pametnije, posto umeju da razgradjuju ab. Mozda je razlika u dozi, cim pije na 12h a ne na 8h.
Za inhalacije nema potrebe, po tvom opisu, a i Fluimucil dajemo ako ima slajma, kod nje su usi, kasalj se smirio. Ako "prede" tj cujes slajm nastavi, a ako ne, nemoj. Nos svakako ispirajte, najvise zbog usiju da ne stoji nikakav sekret mada ce eritomicin kapi sve to "ocistiti". I ne zahvaljuj se molim te, tu smo. Valjda ne propustih nista...
Sad cu ove velike da vodim na rodjus od 18-20h, mrziiiiiim taj termin jer su oni meni u 20h u krevetu.... user posted image


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here