|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama -4/14 [chat]
29.4.2014 11:56:30   
jole82
Ima varujanta i da folira za bol...tj ako je od tebe ili nekoga čula "Bole me ledja"..al onda obrati pažnju kad se žali...tj u kojim situacijama se žali...da li posle neke aktivnosti...iz čista mira/ako duže sedi (crtani gleda)...kad joj nešto nije po njenom...da privuče pažnju...
Pa je onda ispitaj da ti pokaže gde je boli, kako i koliko jako...jel boli na promenu položaja (da li je više/manje boli kad se savije napred ili u nazad) i tako narednih nekoliko dana, kad god se požali a ti ispituj onako smireno sa puno pažnje al nemoj puno da je navigaš da ti odgovara sa da ne, nego ona da kaže..
I tako ćeš imati jasniju sliku da li je stvarno boli ili ne...

Nemoj svaki put kad se požali na prvu lotpu da "ispituješ" i nemoj da vidi da si zabrinuta...nego onako sa puno pažnje i razumevanja polako je ispotaj da ti pokaže...u suprotnom ako ti uhvati brigu medju obrvama teško ćeš ti razlučiti jel stvarno ili nije...

Teodore su veliko folirantiuser posted image Ova moja mala kad neće više da jede počne da se hvata za glavu sa obe ruke i da me gleda u stilu Kojki ti je bre, neću više da jedemuser posted image

Ne sekiraj se...sv e se da rešiti...i ne verujem da je išta skandalozno... samo malo korekcije i nekoliko vežbica mogu vrlo lepo da vrate sistem na pravi put

< Poruku je uredio jole82 RR -- 29.4.2014 12:02:06 >


_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 501
   RE: Razgovori mama -4/14 [chat]
29.4.2014 12:40:50   
Torbica
Ja sam obavila kupovinu, jos i do servisa otisla da odnesem pekaricu i jedan od multipraktika..... Sipala gorivo..
Decica imaju pasulj u vrticu, mm je danas na sokovima, kaze da se prejeo ovih dana pa da dodje sebi, ja sam vec jela a posto nam popodne dolaze kuma i kumica, pravicu neke lepe kolace.
Jole user posted image , masala za sve ono izneseno, za posturu, misice... debelo sam se zamislila.
Emice, ja sam mojoj sa dva meseca probusila usi, nikad se nije povredila, nikakvih problema nismo imale. Sva su deca razlicita.
Odoh da trazim koji kolacic, pozdravljam vas

< Poruku je uredio Torbica -- 29.4.2014 12:43:01 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 502
   RE: Razgovori mama -4/14 [chat]
29.4.2014 13:24:11   
emicaa
ova moja stalno cupka usi,vec ima krastica tako da ne bih smjela dok malo ne bude pametnija user posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 503
   RE: Razgovori mama -4/14 [chat]
29.4.2014 15:14:46   
jole82
Torbi..ti si ipak majka sa višestrukim iskustvom, a i lekići su ti struka...
Pa molim te mi objasni sledeće...
T je ovih dana do AB imala do 38,5 max i to jedan put..ostalo je bilo oko 37,8-38,2...sinoc u 19h počela da pije AB (na 12 sati) oko 21 38,5...jutros 38,9 (dala sam eferalgan..spala je skroz)pa posle 6 sati 39,3..user posted image
Ona se da kažem normalno ponaša sem što je malo nestabilnija u hodu i padne po koji put, al smeje se i igra...mislim navodim sve ovo čisto da stekneš utisak kako podnosi tu temp..i idalje balavi ko blesava i počela je da glodje gumene kocke koje nije glodala par meseci (ništa nije glodala u stvari) juče je mene ujela za ruku..mm-a popodne i mene opet jutros za nogu...
Ne mislim da mi je dete postalo zver...nego to je radila preee kad su joj rasli zubiuser posted image
Ne znam koliko treba AB da deluje...al eto počela je sinoć u 19h..a temp sve viša i viša?!

Možda je rano za bilo koje pitanje...ali da li ovo tebi liči na bakter. inf...ili će biti da je virus koji se eventualno poklopio sa zubima..il samo zubi (meni manje vervatno...jer t traje 5. dan)
Po krv.slici radjenoj juče:
Le 9,7 ..prošli put 12,1 kad nije dobila AB
GR 5,6 (1-8,5)
GR% 58,1 (20-45)...prošli put 68,2% kad nije dobila AB
CRP 6 (<6)
Sve ostalo kako treba...

Iyvini molim te [to te opet davim..počinjem opasno da sumnjam..možda grešimuser posted image

< Poruku je uredio jole82 RR -- 29.4.2014 15:33:40 >


_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 504
   RE: Razgovori mama -4/14 [chat]
29.4.2014 20:07:05   
jole82
I evo..u 20:30 je 6 sati kako sam joj dala Eferalgan (imala 39,2)
20:00 - trenutno ima 39 user posted image
Pa ovo stvarno nije u redu...ispade da joj je od AB sve gore i gore...

Baš da vidim šta će sutra biti kod dr...ako opet "ispadne" da je dobila AB bezveze...e neko će da ima posla sa mnom..a to nije pametno ni malo user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 505
   RE: Razgovori mama -4/14 [chat]
29.4.2014 20:23:26   
Maslacak15
Pozdrav mame. Jole ja ne verujem da moze toliko visoka temperatura i toliko dugo od zuba... Ali mi lici pre na virusnu infekciju. Antibiotici kada rade rade skoro momentalno i 24 h posle pocetka terapije temperatura nebi trebalo da raste. Poljubi princezu. Javice se Torbicauser posted image

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 506
   RE: Razgovori mama -4/14 [chat]
29.4.2014 20:47:26   
Sanjica26 RR
Meni uopste to ne lici na zubice. Tako visoka temperatura nije povezana sa zubicima. Nama je isto toliko dugo trajala temperatura sa ab-om. I onda kad se smirio virus i temperatura je pocela da pada. Valjda ce sutra da bude bolje.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 29.4.2014 20:48:28 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 507
   RE: Razgovori mama -4/14 [chat]
29.4.2014 20:50:55   
Torbica
Uf bre Jole, pa stvarno nije u redu...
Sve sto je Maslacak napisala - tako je. Ako i nakon 24h ima temp, nije pogodjena terapija. Zaista su antibiotici mocni da srede bakterije i vec drugog dana jenjava temp. Minimalna sansa je da nije dobar ab. Ali i meni nekako vuce na virusnu ali fale mi limfociti u toj krvnoj slici? Mada cim je CRP miran - gde je infekcija? Kako moze upala bez CRP-a? I ukupni leukociti 9.7... To je bas diskretno, da njoj buja infekcija mislim da bi bio upecatljiviji nalaz.
Ovako - da je moje dete u pitanju, ja bih ujutro ponovila krvnu sliku (iz prstica svakako) i ako je zaista u povoju, ili bilo sta sto se tice usiju - jako lepo bi se videlo u odnosu na prethodnu krvnu sliku. Ti svakako cekas nalaz brisa pride, sto ce tek da rasvetli situaciju.
Zubi svakako, cim se grize toliko, samo sta jos pride? Jeste radili urin?
Nemoj samo da se nerviras, sta god da je - vec koliko sutra ce se mnogo vise znati. user posted image
Jesam visestruka mama - ali ovakvu situaciju nisam imala ni sa jednim detetom. Bivalo je bakterijskih koje bi se pocistile sa dobrim ab, i bivalo je viroza koje su prolazile kao i kod nje. Ovakav miks nismo imali user posted image Ni temperatura duze od tri dana...
Od moje prijateljice je dete slicno proslo - dobilo dete Palitrex (ampicilin) i isto kao usi blago crvene... Temperatura danima. A u krvnoj slici divljaju limfociti, granulociti mirni, i naravno viroza jasna kao dan....



< Poruku je uredio Torbica -- 29.4.2014 20:57:09 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 508
   RE: Razgovori mama -4/14 [chat]
29.4.2014 20:59:29   
jole82
Ma ja zube i pomenuh da idu pride sa nečim..ja bih rekla nekom viruščinomuser posted image
Torbi limfocite i ne pisah jer su u redu...dakle 3,6 (2,3-14,4)

A eto njoj od kad poče AB temperatura se pogoršalauser posted image

< Poruku je uredio jole82 RR -- 29.4.2014 21:00:27 >


_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 509
   RE: Razgovori mama -4/14 [chat]
29.4.2014 21:01:43   
jole82
Uff sutra ko za bakzuz počinjem da radim...pa šta da radimo sa AB...da joj daje mm ujutru?
Sad smo je stavili da spava..39,4 imala u pola 9...tresla se mukica...istuširali je i Eferalgan je dobila

< Poruku je uredio jole82 RR -- 29.4.2014 21:03:41 >


_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 510
   RE: Razgovori mama -4/14 [chat]
29.4.2014 21:18:19   
Torbica
Mirni limfociti user posted image
Kakvo ludilo..... Taj antibiotik nije dobro prekidati zbog rezistencije, nazalost, cak i kad nije dobar, zameni se jacim, ali se ne prekida. Vi svakako idete kod dr, pretpostavljam da ce joj promeniti lek i opet je pregledati svakako. Znam da ides na posao...... user posted image
Uradila bih urin svakako, za svaki slucaj, bez obzira na sve. Ocekujes da nema nista, ali lepo je imati to crno na belo...

< Poruku je uredio Torbica -- 29.4.2014 21:27:16 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 511
   RE: Razgovori mama -4/14 [chat]
29.4.2014 21:25:45   
Misha i Ljisha
Jole ja sam luda da sam na tvom mestu i da t ne pada ispod 39 ja bih pravac u deciju bolnicu (doduse ja zivim van grada pa nikad ne bih cekala poslednji momenat) a tamo bi joj na licu mesta sve odradili i sve bi odmah znala.i plus moraju da vas prime.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 512
   RE: Razgovori mama -4/14 [chat]
29.4.2014 21:32:37   
jole82
Jel vidiš Torbi koje ludilo..pa ajd budi pametan user posted image
Svakako će mm ujutru da je vodi opet krv da joj vade i pokupiće nalaz zajedno sa brisom, pa kod dr..

Ljišo...evo pala joj je temp...odlično (pu pu) odreaguje na Eferalgan al kako istekne dejstvo..kakose približava 6. sat tako temp raste...

Da li mi verujete da sam osećala da će opet ovako da se desi...i osećala da nisu bakterije u pitanju...nema bre nikakve simptome upale uha pa ninajmanje...a opet ja nisam dr, samo imam 6. čulo...al ajd kad ti dva dr kažu ipak Ab..kako da joj ne damuser posted image

Plače mi se majke mi...ona se zlopati i još AB..a za šta? ni za šta!

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 513
   RE: Razgovori mama -4/14 [chat]
29.4.2014 21:39:10   
Sanjica26 RR
Meni to Jole bas lici na virus. Kako opisujes tako je sve bilo Teodori. Drzite se.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 514
   RE: Razgovori mama -4/14 [chat]
29.4.2014 21:44:13   
superm
SANJICE, poslala sam ti PP.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 515
   RE: Razgovori mama -4/14 [chat]
29.4.2014 21:47:43   
superm
JOLE, izvini, nisam bas u toku, ali, da li je uradjen bris nosa i antibiogram? Moj sin je primao odredjeni ab, nije bilo efekta, cekali smo rezultat brisa. Kada je poceo da prima odgovarajuci ab po antibiogramu, sve je bilo ok.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 516
   RE: Razgovori mama -4/14 [chat]
29.4.2014 21:48:13   
Ana RR
Jole, tako je Marku bilo sad za Uskrs.. temperatura preko 39, nekako spadne posle febriceta ali ne prođe ni 6 sati i opet skoči. Držalo ga je skoro 5 dana, dr rekla da nije za ab, samo da skidamo temperaturu i stavljamo u nos operil p i fiziološki, pošto je bio pun šlajma.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 517
   RE: Razgovori mama -4/14 [chat]
29.4.2014 21:49:01   
superm
I, da, ja bih dete odvela kod ORL lekara.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 518
   RE: Razgovori mama -4/14 [chat]
29.4.2014 21:56:35   
jole82
superm...bili kod orl..ona i napisa AB...kao "liči" da je blaga upala uha..pri tom nije ni pogledala krvnu sliku!!I da vam ne pričam na šta je ličio pregled od pola minuta sa sve dranjem "Pa obuzdajte joj ruke više, jane mogu ovako da radim" ...a tad je temperatura bila vec 4. dan samo blaza do 38...od kad počesmo AB počela je da skače ovoliko..
Bris nalaz sutra gotov..al opet i da je "pogrešan" AB bar bi nešto delovalo..svakako ne bi bilo grdje...što ide u prilog virusu

Anči reče mi i moj ujak pre neki dan da su svi porodično sad skoro imali taj neki virus 5 dana visoka temp i to je to...

Jedino ako bris sutra nešto ne pokaže..plus nova krv....al izem li ga i prošla krv je vadjena kad je temp trajala 4 dana nešto bi se pokazalo majku mu...user posted image

Jbt uvek Šerloka treba da izigravam kad idemo kod druser posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 519
   RE: Razgovori mama -4/14 [chat]
29.4.2014 21:58:31   
Torbica
Superm, ORL je i dao ab, imas gore ispisano... oba uha blago crvena. Da se razumemo, postoji i virusna upala uha, serozna...
No, u sutrasnjoj krvnoj slici ce se sve videti. Da li je virusna, a ako nije, po brisu da se da terapija... I meni bi se plakalo majke mi.
user posted image Bas su omasili user posted image


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 520
   RE: Razgovori mama -4/14 [chat]
29.4.2014 22:02:31   
Sanjica26 RR
Nesto se cesto dr desava da omase.user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 521
   RE: Razgovori mama -4/14 [chat]
29.4.2014 22:02:42   
superm
Jole, drzi se. Sta smo mi sve prosli sa starijim sinom. Ne znam kako sam ostala normalna. Evo ga sad je skolarac.user posted image Samo hrabro zbog deteta i sebe.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 522
   RE: Razgovori mama -4/14 [chat]
29.4.2014 22:05:34   
jole82
Još gore mi je što ne mogu sutra ja to sve da obavim, jer mm je fin ...a ja bih to malo drugačije..i isterala na čistac..uuhhh
Pa prošli put su hteli da joj zalepe cave penicilin...jer je dobila osip posle 3 dana temperature a pila je i AB..naravno opet bespotrebno!! i jedva se izborih, mašući raznim analizama da to nije alergija već osip od t..aaaaauser posted image

Ma naravno superm..sam eto spucalo me sad kad je legla, a drma me i pms pa sam i ja u debeloj minus fazi..nego sad ti imaš PP

Sanjice nama do sada svaki put omašili user posted image bolje kod gatare da sam je vodila, pa u tarot ili svinjsku plećku da gleda, kad ovi ni krv sliku ne znaju da tumače...

< Poruku je uredio jole82 RR -- 29.4.2014 22:08:47 >


_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 523
   RE: Razgovori mama -4/14 [chat]
29.4.2014 22:11:01   
doktorkakristal
JOLE TORBI je skroz u pravu da se ponovi krvna slika pa da vidis sta se desava,ja mislim da ne prekidas ab jer ako se ispostavi da je bakterija samo ce da bude gore,mada i ja mislim da je virus ,jer dok virus ne izgura svoje nema neke pomoci sem simptomatske terapije

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 524
   RE: Razgovori mama -4/14 [chat]
29.4.2014 22:13:29   
Sanjica26 RR
Sve mi je to poznato. Mm se uvek boji da ja vodim decu kod dr jer se uvek spremim za svadju. Mora uvek da mi drzi predavanje. I nama su uvek masili. Nije nista. Mala je prehlada. Ispostavi se da dete ima bronhitis
Inace ne izgledam kao svadjalica.user posted image

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 29.4.2014 22:16:45 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne valja dete ljubiti po tabanima, neće ra...
Pored pravljenje od trudnoće i porođaja medincinskog problema, duboke rane i neadekvatne podrške, samo nam je falilo naš...
Kako odabrati imena za blizance?
Biranje imena za blizance može vam zadati duplu glavobolju! Spremili smo nekoliko saveta koji vam mogu pomoći.



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here