|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 27 [28] 29   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Iskustva u GAK NIS
13.2.2016 21:01:36   
Nimfa
Milenka85 a kad ti je termin? I ja bih htela da odem kod privatnika pa da me porodi kasnije ali nisam sigurna ni to koliko je sigurno, znam mnoge zene koje su tako isle i dogovarale se ali na kraju nista , uvek ih porodi neko drugi user posted image

(odgovor članu milenka85)
Direktna veza do poruke: 676
   RE: Iskustva u GAK NIS
14.2.2016 9:21:39   
milenka85
Termin mi je 23.08. Ja sam krenula već privatno kod jednog dr, ali on ne radi na klinici. Zato bih se na vreme orijentisala na nekog ko mi može pomoći na porodjaju... Kada je tvoj termin?

< Poruku je uredio milenka85 -- 14.2.2016 9:22:27 >

(odgovor članu Nimfa)
Direktna veza do poruke: 677
   RE: Iskustva u GAK NIS
14.2.2016 9:48:25   
vocicana
E tek sam sada videla ovu pricu za ovog direktora i KC Nis. Pojma ja nisam imala da se o ovome govorilo. Kako smo bedni i jadni, 12000 dinara, sve imaju, igle, anestetike, anesteticare, samo nema doktora da ubode kicmu. ILi jos gore, privilegija za decu kolega!!!! Ej ti dokle ide ova zemlja i zakon i ljudi koji ga sprovode. A sta je sa onim besplatno i dostupno za sve majke?! Pa zenino je pravo da bira kako ce da se poradja, ako je zdrava i moze to da se uradi. Sramota!!!! Sta su ta deca bolja i drugacija od mene, od svih nas, na isti nacin zaceti, rodjeni pod istim nebom bez pecata na celu da su mi mama i tata doktori.Kako me razbesne ovakve stvari!!!!
Evropski standardi i norme nikada ovde nece da zazive,svuda na svetu je sve to normalno i ljudski, samo je ovde privilegija odredjenih svilenih buba koje misle da su mnogo vazne. Uh gadi mi se sve!!!

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu milenka85)
Direktna veza do poruke: 678
   RE: Iskustva u GAK NIS
14.2.2016 11:13:27   
Nimfa
Meni je termin 14-ti jun, a isla sam privatno samo na uz, i ta doktorka mi vodi trudnocu u domu zdravlja, a ne poradja.
Voci takav nam je sistem njima se sve moze , a mi samo da cutimo i trpimo, sramota je i pored svega kako je on to javno izjavoo, bez brige, niko mu nista ne moze uzassss user posted image



(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 679
   RE: Iskustva u GAK NIS
17.2.2016 11:10:25   
milenka85
Nimfa, nisam pametna šta je najbolje. Krenula bih ja kod nekog privatno, nije problem, ali da imam neku garanciju da ću kasnije od toga imati koristi. Ne bih da gubim dragoceno vreme... Još je meni termin u vreme godišnjih odmora. :-( A što se epidurala tiče, nemam reči. U Bg-u su to sve standardne usluge. Moja sestra se poradjala tamo i bez problema primila. Kaže da nije osetila otvaranje, a do kraja se otvorila 9 prsta! Kada te ne izmuče bolovi, manje trpi i beba a mama ima više snage za porodjaj. Ali to nekom očigledno nije toliko bitno...

(odgovor članu Nimfa)
Direktna veza do poruke: 680
   RE: Iskustva u GAK NIS
18.2.2016 10:28:11   
Modessty
Hvala bogu da ima više takvih lekara koji će javno objaviti šta se radi iza zatvorenih vrata! Zahvaljujući njemu nišlijke će koliko sam čula uskoro dobiti besplatni epidural. On se bori za to da sve pacijentklinje dobiju podjednaku negu i pojednake uslove. Da znate smao kako je bilo u porodilištu pre njega. Celu noć nam sestra nije donela mleko za bebe. One vrište plaču. Tebi prvo pojma nemaš šta da radiš. A sada je druga priča. KAd sam rodila drugog sina zaprepastila sam se kada je sestra u pola noći došla da pokaže ženi do mene kako da namesti bebu za dojenje. Došđla sama ej! Nismo je zvale već čula bebu kako plače. JA to 2010 god nisam mogla ni da zamislim.
Zato malo razmislite pre ne go kritikujete! Da ih je više koji javno iznose prljav veš sve bi nam bilo mnogo uređenije i bolje!!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu milenka85)
Direktna veza do poruke: 681
   RE: Iskustva u GAK NIS
18.2.2016 10:43:21   
serpica

IZVORNA PORUKA: Modessty

Hvala bogu da ima više takvih lekara koji će javno objaviti šta se radi iza zatvorenih vrata! Zahvaljujući njemu nišlijke će koliko sam čula uskoro dobiti besplatni epidural. On se bori za to da sve pacijentklinje dobiju podjednaku negu i pojednake uslove. Da znate smao kako je bilo u porodilištu pre njega. Celu noć nam sestra nije donela mleko za bebe. One vrište plaču. Tebi prvo pojma nemaš šta da radiš. A sada je druga priča. KAd sam rodila drugog sina zaprepastila sam se kada je sestra u pola noći došla da pokaže ženi do mene kako da namesti bebu za dojenje. Došđla sama ej! Nismo je zvale već čula bebu kako plače. JA to 2010 god nisam mogla ni da zamislim.
Zato malo razmislite pre ne go kritikujete! Da ih je više koji javno iznose prljav veš sve bi nam bilo mnogo uređenije i bolje!!




user posted image user posted image ja mogu samo da potvrdim sve ovo i da dam ocenu 10 za nisko porodiliste u odnosu na ono sto je bilo pre 10 i 7 god.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 682
   RE: Iskustva u GAK NIS
2.3.2016 12:53:46   
milenka85
http://niskevesti.rs/zdravlje/item/8923-besplatan-porodaj-epidural-i-u-niskom-porodilistu

Evo nešto novo što sam pročitala ovog jutra. :)

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 683
   RE: Iskustva u GAK NIS
5.3.2016 17:32:53   
borica
Ovo je lepo i bas sam se obradovala, ali ja se dvoumim imam neki strah od epiduralauser posted image

_____________________________

Majčino srce je duboka provalija na čijem dnu ćeš uvijek naći oprostaj.

(odgovor članu milenka85)
Direktna veza do poruke: 684
   RE: Iskustva u GAK NIS
5.3.2016 19:46:35   
IvanaSK RR
Zašto imas strah, cega se tacno plasis?

(odgovor članu borica)
Direktna veza do poruke: 685
   RE: Iskustva u GAK NIS
5.3.2016 20:14:32   
borica
Cim pomislim da treba da me bodu u kicmu , jos ako ne mogu iz prve ili ne daj Boze iz nekoliko putauser posted image .Mada sto kaze jedna moja prijateljica, kad te uhvate bolovi, samo ima da im se namestis i kazes birajte koji god prsljen hoceteuser posted image

_____________________________

Majčino srce je duboka provalija na čijem dnu ćeš uvijek naći oprostaj.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 686
   RE: Iskustva u GAK NIS
5.3.2016 21:19:39   
IvanaSK RR
Dobro, to jeste, i ja kad razmišljam o tome da me bodu u kicmu nije mi svejedno.

(odgovor članu borica)
Direktna veza do poruke: 687
   RE: Iskustva u GAK NIS
17.5.2016 13:09:19   
serpica
http://www.bebac.com/vesti/komentari/bebac-u-poseti-porodilistima-u-nisu-na-porodjaj-mogu-i-tate/1/92197#komentar-92197
Evo lepih stvari i kod nas.... sve to omogucio isti onaj doktor po kome su pljucvali pre nekoliko meseci.user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 688
   RE: Iskustva u GAK NIS
29.8.2016 14:29:38   
AnaAna1
Ma on je ekstra lik...nadam se da politika nece uraditi svoje i da ce on ostati direktor... a inace bih volela da mu se zadesi smena kada se ja budem poradjala....
ej a jel neko iskusio u Nisu ovo prisustvo tata od kad je uvedeno kao mogucnost? :)

< Poruku je uredio AnaAna1 -- 29.8.2016 14:30:56 >

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 689
   RE: Iskustva u GAK NIS
30.8.2016 15:03:02   
Tackica87
Drage dame,
Imam jedno goruce pitanje i nakon misljenja par ginekologa i infektologa, odlucila sam da jos neku informaciju potrazim ovde. Naime, u devetoj sam nedelji trudnoce (prva trudnoca) i nakon par analiza ustanovljeno je da imam Epstein Barr virus - mononukleozu. Virus nije bio prisutan od ranije, rezultat je IgM (virus sam dobila u toku prvih par nedelje trudnoce). Kako je ovo retkost, gotovo da ne postoji podatak da je mononukleoza teratogen virus (u prevodu, ne steti plodu). Iako tako pise u knjigama, postoji onaj mali procenat da moze doci do ostecenja ploda. Iz tog razloga predlozen nam je prekid trudnoce.
Moje pitanje postavljeno ovde mozda nije bas na mestu, sto se tice teme, i izvinjavam se ako sam promasila.
S obzirom na specificnost situacije, svesni smo i suprug i ja da ne mozemo da dobijemo garanciju bilo kog doktora da ce sve biti u redu. U narednih par dana moramo da donesemo odluku i zelimo da prikupimo sto vise informacija. Da li je neka clanica cula za ovakvu pricu?
Zahvaljujemo se unapred!

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 690
   RE: Iskustva u GAK NIS
31.8.2016 13:10:25   
AnaAna1
Tackice, na pogresnom si mestu postavila pitanje pa je moguce da nece niko uspeti da ga vidi. Najbolje otvori novu temu ove gde si nasla temu "Gak Nis", znaci ides u Forum pa Trudnoca pa Trudnoca i porodjaj i tu otvori novu temu sa naslovom "Mononukleoza u trudnoci" i postavi isto pitanje, sigurno ce ti nego tamo odgovoriti. Ja ne znam nista o tome ali mislim da bi trebala da potrazis misljenje od jos nekoliko lekara. Ne znam iz kog si grada, ali raspitaj se ko je dobar ginekolog u tvom gradu i idi da potrazis savet privatno bar jos kod 2 ili 3...

(odgovor članu Tackica87)
Direktna veza do poruke: 691
   RE: Iskustva u GAK NIS
31.8.2016 13:20:34   
Tackica87
Ana, hvala ti puno!
Do sada sam cula vise od 2 misljenja. Uspela sam da zakazem danas jos 2-3 konsultacije. Nadam se da cemo na kraju suprug i ja doneti pravu odluku.
Tebi puno hvala na odgovoru i pomoci.
Veliki pozdrav!

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 692
   RE: Iskustva u GAK NIS
31.8.2016 18:38:35   
AnaAna1
Tackice ja bih u toj situaciji ipak sacekala jos malo, ne bih preko noci donosila odluke. Ako si iz Nisa preporucujem ti dr Lukica (u Demetri radi), on je nacelnik GAK-a. Naravno osim toga kazem ti stoooo vise doktora pitas to bolje.... srecno i javi bas sta su na kraju zakljucili sta je najbolje...

(odgovor članu Tackica87)
Direktna veza do poruke: 693
   RE: Iskustva u GAK NIS
11.10.2016 16:00:56   
Henrijeta
Zdravo,
kod kog doktora vodite trudnocu? Ja sam 16. nedelja i idem kod doktorke u ei - zastita na radu

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 694
   RE: Iskustva u GAK NIS
7.3.2017 13:03:39   
jana jana
Porodila sam se pre manje od mesec dana .cetvrta trudnoca , drugo dete.Trudnocu mi je vodio i poradjao me je Dr Grahovac. Trudnoca se zbog prethodnih spontanih vodila od starta kao rizicna , dr nije nista prepustao slucaju .Za Dr Grahovca mogu da kazem da je neverovatan strucnjak a poseduje jednu veliku dozu ljudskosti koja nedostaje mnogim nasim doktorima, bar onima sa kojima sam se ja sretala.Bez obzira na rizicnu trudnocu sve vreme sam se osecala opusteno , bezbrizno i smireno jer sam znala da sam u sigurnim rukama.Mislim da veliki uticaj na ishod trudnoce ima upravo odnos na relaciji doktor- pacijent.Porodjaj kakav sam ja imala pozelala bih svakoj zeni, uz konstantno bodrenje mog doktora i babice. Lak , brz , sa ocenom deset i za mamu i bebu :) Zahvaljujuci divnoj babici Neveni prosla sam i bez epizijotomije i usivanja.Od ulaska u porodiliste do momenta kad sam dobila moju savrsenu devojcicu proslo je nesto manje od 2 sata.

(odgovor članu Henrijeta)
Direktna veza do poruke: 695
   RE: Iskustva u GAK NIS
14.3.2017 12:24:13   
AnaAna1
E dobro je da se najzad neko oglasio vezano za GAK Nis :) stvarno si dobro prosla, za 2 sata to je za pozeleti! Cula sam da izbegavaju da seku, da se trude da sacuvaju svaku zenu koliko mogu, zvuci dobro, videcemo... :)

(odgovor članu jana jana)
Direktna veza do poruke: 696
   RE: Iskustva u GAK NIS
16.3.2017 0:25:53   
Ivana C.
Ja opet trudna...user posted image Vec deveti mesec,ostao jos koji dan. Posto sam na prvom porodjaju prosla uzasno,i na kraju me porodili cr,porodila me doticna Vera Dimic,o kojoj sam nazalost cula tek kasnije jako lose reci,sada se opet poradjam cr,ovoga puta zakazanim.Kazu zbog male razlike (21 mesec) mora cr.
E sada ovoga puta sam resila da stvar uzmem u svoje ruke,pa sam zakazala pregled kod doktora Milana Vukelica,i dogovaramo se za datum kada ce me on poroditi.
Mene zanima da li je neka od vas imala iskustva sa njim,meni je jako poznato to ime,ali ne mogu da se setim da li sam ja bila u nekom kontaktu sa njim prilikom prvog porodjaja?

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 697
   RE: Iskustva u GAK NIS
16.3.2017 17:54:29   
mati
Ivsna, dr Vukelic je vodio trudnocu mojoj drugarici, on je i porodi, zvali su ga nocu i dosao je.
Ja sam bila kod njega privatno, na njenu preporuku, i cini mi se da je ok.
Ona je bas zadovoljna celokupnim njegovim radom i ophodjenjem.
Pridruzi nam se i u ostalim temama.
A za Veru sam i ja cula samo negativna iskustva.

< Poruku je uredio mati -- 16.3.2017 17:55:55 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Ivana C.)
Direktna veza do poruke: 698
   RE: Iskustva u GAK NIS
23.3.2017 18:46:22   
jana jana
nemam iskustva sa dr Vukelicem, znam samo ovako iz prica , uglavnom su pozitivni komentari.
dr Veru sam imala prilike da sretnem na patologiji , ali samo u viziti.Drugarici mojoj je vodila trudnocu i poradjala je , ona je zadovoljna , mada je bas bije los glas.Na mene nije ostavila lep utisak.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 699
   RE: Iskustva u GAK NIS
26.3.2017 22:20:59   
Sarav
Drage mame, moram da vas pitam pošto mi je ovo druga trudnoća i malo sam zaboravila kako je bilo sa prvim detetom. Naime, termin mi je 28.3.ali za sad nemam nikakve tegobe. Pre 5 dana sam bila otvorena 2 prsta i ništa mi nisu rekli kad sledeći put da se javim. Kad treba da krenem sa svakodnevnim CTG-om? Inače redovno pratim bebine pokrete i sve je ok. Sad kao da sam pala sa Marsa, pa vas molim da me malo opraviteuser posted image

< Poruku je uredio Sarav -- 26.3.2017 22:33:17 >

(odgovor članu jana jana)
Direktna veza do poruke: 700
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  25 26 27 [28] 29   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 27 [28] 29   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Click Here