|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
29.7.2014 21:28:35   
viking

istina user posted image

user posted image


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
29.7.2014 21:41:58   
bubulence
stetice najpametnije je da pitas ako vec planiras da castis...
npr, u januaru sam operisala zuc, preko veze naravno. kada sam otisla na dogovor lepo sam rekla dr da mi kaze koliko ce me to zadovoljstvo kostati. prvo je naravno rekao da ne dolazi u obzir jer je po preporuci njegovog prijatelja a vec posle minut je rekao da on za operacije koje radi na privatnoj klinici dobija od 300-500e pa eto, da ja sama razmislim koliko treba. i ja sam dala neku sredinu jer ipak nisam isla privatno i imala sav taj komfor.
i nikako ne davati novac unapred. ja imam par drugarica koje su to uradile a dr se ni ne pojavi niti pozove bilo koga... desi se da se ni ne javi na tel.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
29.7.2014 21:48:25   
doktorkakristal
ja sam privatno vodila trudnocu kod dr koji je inace moj dugogodisnji doktor,nakon porodjaja sam mu odnela ikonu svetog Pantelejmona koji je zastitnik lekara i koju sam posebno za njega narucila,odusevio se naravno,novcem ga nisam castila jer sam para i para dala za preglede,mada mi je uvek uzimao manje nego ostalim pacijentima,dr koji mi je radio carski je prijatelj mog muza i t ne bilo kakav vec bas drugar ,za njega je moj muz insistirao da se kupi mobilni iako sam znala da ce se naljutiti,tako je i bilo strasno se uvredio,jer su ipak dugogodisnji drugari ,uzeo je mobilni ali ga je dao sinu,sto se babice tice mislim da joj je nesto sitno dao muz mozda 10 e,i kad samo izlazili dali 1000 din sestri koja je oblacila bebu opet na insistiranje muza ,jer se ja jezim od davanja para

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
29.7.2014 22:15:21   
jovicaa
stetice spontano cete doci do tog razgovora pred porodjaj videces i sama... racice ti on sta ima kad bude vreme..

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
29.7.2014 22:47:09   
dunja RR
Vik, odlično user posted image

Ja na kraju odnesoh viski, bombonjeru i Manual novčanik za suprugu dr.-a, bez para u njemu user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
29.7.2014 22:59:24   
Didy
Ja sam protiv davanja novca, meni je to ravno korupciji i podmićivanju. I ne znam ni kako bih nekome dala kovertu. Jednako mi je nečasno i dati i primiti novac. Ni u ludilu ne bih volela da sam na mestu nekog zdravstvenog radnika i da mi neko donosi poklone, pogotovo da to shvata normalnim ili nečim što se podrazumeva. Mislim da nam je zato takvo stanje u zdravstvu. Vrhunac poklona mi je bombonjera ili kafa ili neko piće, to mi je onako, kao znak pažnje. Ja generalno ne volim ni bliskim osobama da kupujem skupe poklone, uplašim se da je obavezujuće, odmah mislim da će neko pomisliti da mora da vrati. Poklon je znak pažnje.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Kako "castiti" doktora i babicu...
17.4.2016 22:18:47   
Matija Mija
Pozdrav mame! Samo da javim svoje iskustvo... ja sam se dugo razmišljala kako da se zahvalim, a da to bude simbolično i bez preterivanja. Opet da bude originalno i autentično. Na kraju sam na fb našla stranu koja prodaje poklone za medicinare (TY gifts) i babicama odnela dve šolje sa natpisom "Najboljoj babici", a doktorki olovku sa ugraviranim imenom. Potpuno su se oduševile! Mislim da je dovoljno jednostavno i da ne zalazi u domen korupcije...

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Kako "cas_titi" doktora i babic...
19.3.2019 11:15:03   
dunja RR
Matija, baš lepi predlozi, šteta što tek sada vidim.

Ja sam ovaj put išla protiv svojih principa, i častila sam dr. Razmišljala sam dugo da li, i prelomila da uradim. Nije odbio (jednom ranije jeste).
Iako sam pola trudnoće privatno išla u ordinaciju gde on radi (nije njegova), i solidno plaćala.
Da me pitate zašto, ne znam. Emocije, zahvalnost, dvoje dece koje sada imam, a koje su naša mala čuda. Oba puta me on porađao. Porođaj mi je ovaj put bio kao pesma (u spinalu), oporavak u bolnici isto. Puno mi je značio dr tih 5 dana, njegov glas, ljudskost. Znam da sve ovo nije razlog ni opravdanje (sa moje strane), ali prosto, prelomih i uradih tako kako jesam.

Veče pre porođaja u moju sobu je na kratko ušla ženica kojoj je moj dr radio sutradan histerektomiju. Dve godine starija od mene. I rekla mi je da je planirala da ga časti, kao i ranije (i nju je porađao pre 3-4 godine). Mislim da je i to uticalo, ubacila mi je crva u glavu.



Podelila sam i puno čokolada babicama i sestrama. Trebalo je i više, baš ih ima divnih u Gradskoj bolnici.

< Poruku je uredio dunja RR -- 19.3.2019 11:18:38 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Matija Mija)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Kako "cas_titi" doktora i babic...
19.3.2019 11:19:11   
dunja RR
E da, dr. mi reče na porođaju, znači sledeći put ćemo opet spinal pošto ti se toliko dopao user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Kako "cas_titi" doktora i babic...
19.3.2019 11:28:32   
MamaZox
Ako ste zadovoljni cas_tite ga, ako osecate da tako treba. Mene vise nervira kad neko sam bezobrazno trazi i zna mu se cenovnik.


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Kako "cas_titi" doktora i babic...
19.3.2019 11:28:58   
bubulence
Meni je sasvim ok pocas_titi doktora kada sve prodje... Da li kovertom, picem, parfemom... Kako god.

Zalosno je kada moras da platis da bi te neko pogledao... Kada na primer cekas operaciju 6 meseci, pa odes i das kovertu i naravno budes operisan za sat vremena... A ako je doktor na porodjaju bio fin, ako ti je posvetio paznju ili bar rekao nekoliko lepih reci, zasto da ga ne pocas_tis onim sto ti smatras da je primereno... To mi je isto kao kada odem u kafic, ako je konobar nadrndan platim racun i dovidjenja, ako je fin i potrudi se na bilo koji nacin, cas_tim i vise nego sto je potrebno... 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Kako "cas_titi" doktora i babic...
19.3.2019 11:31:24   
MamaZox

IZVORNA PORUKA: bubulence

Meni je sasvim ok pocas_titi doktora kada sve prodje... Da li kovertom, picem, parfemom... Kako god.

Zalosno je kada moras da platis da bi te neko pogledao... Kada na primer cekas operaciju 6 meseci, pa odes i das kovertu i naravno budes operisan za sat vremena... A ako je doktor na porodjaju bio fin, ako ti je posvetio paznju ili bar rekao nekoliko lepih reci, zasto da ga ne pocas_tis onim sto ti smatras da je primereno... To mi je isto kao kada odem u kafic, ako je konobar nadrndan platim racun i dovidjenja, ako je fin i potrudi se na bilo koji nacin, cas_tim i vise nego sto je potrebno... 


Vo je receno na pravi nacin.
O

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Kako "cas_titi" doktora i babic...
19.3.2019 11:34:57   
dunja RR
Da, u ovom slučaju ne bi dala.
Ja prošli put nisam častila dr. i eto, i pored toga, on je i na drugom porođaju (sada) bio predivan prema meni. Ne samo prema meni, čak i prema mojim cimerkama čiji doktori nisu tada bili tu, a zamolile me da zamolim mog dr da ih previje jer niko nije hteo.
Jedvnom davno, moj dr me operisao I NAŽALOST MORAO DA IZVADI JAjovode, i tada sam mu dala kovertu, vratio je, rekao je treba to tebi više sada (znao je da moram na VTO).

IZVORNA PORUKA: MamaZox

Ako ste zadovoljni cas_tite ga, ako osecate da tako treba. Mene vise nervira kad neko sam bezobrazno trazi i zna mu se cenovnik.





< Poruku je uredio dunja RR -- 19.3.2019 11:38:27 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu MamaZox)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Kako "cas_titi" doktora i babic...
19.3.2019 11:50:24   
Sanidej
Dunja, svaka cas_t za borbu i zasluzen uspeh na polju majcinstva. Treba imati ozbiljnu petlju za to.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Kako "cas_titi" doktora i babic...
19.3.2019 15:16:58   
Sanidej
Ginekolog iz Fronta je hteo da me ostavi da cekam svog dr ujutru, iako je porodjaj krenuo..ne mesaju se oni u poslove "kolege". Bljak. Nema tu "cas_ti" samo da se cas_ti..

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Kako "cas_titi" doktora i babic...
19.3.2019 15:23:59   
Filadendronka
A o kojim ciframa pricamo? :) Ja prvi put nisam dinara dala lekarima posto nista vanredno nisu radili osim svog posla i pritom traljavo. Jedino sam babici kupila cestitku i dala 100e. Ona je bila uz mene tokom trudnoce za sva pitanja, dovela mi anesteziologa na porodjaj, slikala bebu i javljala muzu sve detalje. Rekla je koleginicama iz boksa da budu ok sa mnom posto smo drugarice. Tako da je to sve bilo mimo njenog opisa posla i zato je dobila novac. Krivo mi je samo sto nisam bar nesto kupila toj babici koja je ucestvovala u mom porodjaju, zato sto je bila jedina savesna osoba tog dana kad sam se porodila. Pratila me je redovno, trudila se da me sama porodi i kad nije islo sazvala pola odeljenja. 

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Kako "cas_titi" doktora i babic...
20.3.2019 11:41:15   
vocicana
konobar nadrndan platim racun i dovidjenja, ako je fin i potrudi se na bilo koji nacin, cas_tim i vise nego sto je potrebno...

Ja se sa ovim slazem u onoj meri koliko je neko u mogucnosti I koliko je sve bilo ok ili nije bilo ok.
Zene koje mnogo placaju da dodju do potomstva, vantelesna, stimulacija, inekcije...Ne znam.
To je I moj posao, jednostavno to radimo. Ali sam I sama, zenicama iz boksa sa bebama donela posluzenje. Babice koje su me poradjale dobile su od mene dva paketica, doktorka koja je stvarno bila tu za sve, cak je I dosla od kuce sto stvarno nije njena obaveza bila, porodila me, od nas je dobila boravak na Zlatiboru. Sestra koja je spustila Damjana dole kada smo krenuli kuci, dobila je od muza cvece I jednu veliku cokoladu. Mm ne znam.
Ali kada je porodjaj tezak, kada je sve nekako zamrseno, lepo je kada se eto da nesto, sta ja znam, takav je nas mentalitet, na kraju mali znak paznje I zahvalnosti, ipak su mama I beba ili bebe tu I najvaznije. Ma neka ide zivot!

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Kako "cas_titi" doktora i babic...
20.3.2019 12:34:39   
bubulence
Voci, rekoh gore, cas_ti koliko ko moze i smatra da je prikladno. Meni je ok pokloniti i jednu cokoladu od 100gr, ok je i dati 300e ako imas i smatras da je dr zasluzio... 


(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Kako "cas_titi" doktora i babic...
20.3.2019 12:46:29   
Olga75
Postoji čak i zakon koji kaže koliko je čašćenje. Koliko se sećam "čast" je do dvajes evri preko toga je vać "mast"-mito i korupcije i za to se može odgovarati ako naravno neko prijavi.
Sad ću velikim slovima da me ne razumete pogrešno: NE ZNAM KOJA JE CIFRA GRANIČNA user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Kako "cas_titi" doktora i babic...
20.3.2019 13:47:18   
vocicana

IZVORNA PORUKA: bubulence

Voci, rekoh gore, cas_ti koliko ko moze i smatra da je prikladno. Meni je ok pokloniti i jednu cokoladu od 100gr, ok je i dati 300e ako imas i smatras da je dr zasluzio... 



Bubulence slazem, se, bas tako. Niko se nece naljutiti, naravno, posebno kada je od srca.
Olga, zakon za cascenje?! Pa ja prviput cujem, msm nama je to stvarno posao, nego ja defoinitivno mm da je stvar mentaliteta. Kaze mi jedan dr koji radi mnogo dugo u Austriji, da nasi pacijenti koji dolaze kod njega, kakvi, obavezno pice, neka dobra cokolada, to mu dodje normalno od nashi, dok austrijanci naravno ne nista, placaju debelo osiguranje I niko nista, msm ja platim uslugu, ti mi uslugu pruzis, hvala lepo, molim lepo. Ali ko ima, normalno I ako je sve dobro zasto da ne.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Kako "cas_titi" doktora i babic...
20.3.2019 13:58:39   
Olga75
Nije zakon o čašćenju nego o mitu.
Kad lekar primi kovertu- može biti samo čašćenje a može biti i mito.

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Kako "cas_titi" doktora i babic...
20.3.2019 14:02:32   
vocicana
Pa tako uc=vek kazu. Ja sa imala situaciju na oe=deljenju, ali nisam bila prisutna, pa je bilo privodjenje, pa pritvor skoro mesec dana, pa sudjenje I doca izasao cist iz cele price, a misljenja nasa ostaju samo nasauser posted image , joj majko mila.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Kako "cas_titi" doktora i babic...
20.3.2019 14:04:56   
Sanidej
Nisam za to generalno. Mislim na kes. 

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Kako "cas_titi" doktora i babic...
20.3.2019 15:51:02   
bubulence
Ja sutra idem kod infektologa u SO. Bila sam pre jedno 3 nedelje i nikada nisam srela ljubazniju sestru i doktorku. Posvetile su mi se kao da sam njihovo dete. A prvi put me videle. Kada smo zavrsili pregled i razgovor odem i uzmem im po cokoladu i kafu. Jedva su uzele, ali jedva.

Sada razmisljam sta sutra da odnesem... Praznih ruku necu, jer sam ih i u medjuvremenu zvala, doktorka izlazila sa sastanka da bi mi se javljala, sestra je vijala po odeljenju itd... Znaci zasluzile su da im nesto odnesem... A ne bih da to opet bude kafa i cokolada ili bombonjera... 

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Kako "cas_titi" doktora i babic...
20.3.2019 16:19:15   
vocicana
To je stvarno vec druga prica. Bas je lepo cuti da postoji takvo zadovoljstvo od strane pacijenata!

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 20.3.2019 19:27:25 >


_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







VIDEO: Beba spava u vodenjaku, doktori je ...
Neverovatan video bebe rođene u plodovoj vrećici, dok je lekari bude pre dolaska na svet.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here