|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
5.7.2014 1:07:49   
dunja RR
Vik, slažem se i ja tako mislim, ali eto, kada vidim da većina da novac, prosto me nekako sramota da ne dam dr. koga znam i privatno a i vodio mi trudnoću. Nisam prinpicijelna, priznajem, ova tema mi je nekako uvek bila konfuzna. Sve kao ne bih da dam, jer je to njihov posao a onda vidim da svi daju i osećam se glupo i tako ..

Jednom (pre 5 godina) sam ovom mom dr. pokušala da dam pare, posle operacije, nije hteo da uzme. Prihvatio je piće. Zato bih sada piće neko dobro njemu a i njegovoj supruzi zato što je moja mama zna, ineča njoj ne bih ni uzimala.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
5.7.2014 1:14:56   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Azra_

Sestre nisu dobile ništa! Babice takođe. Izašla sam iz porodilišta kao da nisam tamo ni bila, jer ne nosim apsolutno nikakvu impresiju i potrebu da se nekome zahvalim za bilo šta. Ok, odradili su posao kako su uradili i zbogom-doviđenja. Mm je hteo da donese cveće i neke čokolade kada je dolazio po mene i bebu, nisam mu dala. Nisam osećala potrebu da na taj način izrazim zahvalnost, zapravo, nisam im ni bila zahvalna.




E ovako i kod mene. Glavna pedijatrijska mi je bila ok, ostale onako. Izlazile su mi u susret jer sam ih smarala za dojenje, ali videlo se da im teško pada, i da nisu navikle da im neko traži savete a posebno masiranje dojki. U stvari, bile su iznenađene što majka sa CR želi da dete bude stalno sa njom, i stalno su kao papagaji ponavljale - ova majka na svoj zahtev uzima dete i smatra da može da brine o njemu u bolnici ..a posebno su bile iznenađene što ja to tražim posle dve transfuzije. Ja sam uzela dete kod sebe kada sam bila apsolutno sigurna da sam fizički OK, i kada su prošle vrtoglavice, koje su bile strašne, bukvalno sam se držala za zidove na povratku iz WC-a. Da mi je neko pričao da ću biti tako loše ne bih mu verovala. Ali to je trajalo samo pola dana, kako došlo tako i otišlo. Kada su mi ga doneli, progledala sam, kao da mi je neku nadljusku snagu dao.


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
5.7.2014 1:17:53   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Azra_

Dunja, bacile smo te u dilemu. Bolje da nisi pitala. Ok je npr neki novčanik. Mona ima zaista lepe. Ja sam skoro mami kupila jedan. Klasičan crn, ali zaista lep i otmen. Bio je 6000din. A u vezi koverte, šta znam... Ako npr.planiraš da za poklon koji bi kupila odvojiš 100e, onda toliko i stavi. Mada, šta znam, ja ne volim koverte, i ne umem da ih dajem...


Jeste, priznajem, bacile ste me .. ne bih ni ja kovertu ipak, ni ja ne znam to da uradim Možda ću onda tako, novčanik, taman mi je blizu Mona, pa ne moram da lutam. Thanks!

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
5.7.2014 16:58:06   
Anoniman
Dunja novcanik je bas dobra ideja, sto rece Azra Monini su prelepi, klasicni , a odlicni, mislim da ne mozes da pogresis.

Mi smo castili dr koja me je porodila kovertom , a u njoj 100 e, pa onda 4 babice koje su me poradjale svakoj po 20, i jos sveki i moj tata nakupovali pune kese slatkisa i pica i doneli tu noc.

I na kraju kada sam izlazila iz porodilista babici koja je iznela Unu mm parfem i cvece, i doktorki kod koje sam privatno vodila trudnocu, iako me ona nije porodila sveki je dala 5o e, i kupili smo joj Dracenu za ordinaciju,. jer je tada otvarala svoju sopstvenu, pa da ima neku uspomenu na nas.

(odgovor članu Azra_)
  Direktna veza do poruke: 179
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
5.7.2014 22:31:47   
Misha i Ljisha
ijuuuu silni novci. Pa zasto??? Njihovo je da nas porode. Ne rade oni taj posao za dzabe. Ja kazem igrom slucaja se moj dr zadesio da je dezuran ali daleko od toga da sam ja trazila da on meni bude na porodjaju. Pa to jen jihov posao. Pice ili cokolada je ok ali bilo sta drugo je po meni preterivanje. Nek se nose u.... ako ce me poradjati samo zato sto sam im platila.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
5.7.2014 22:42:31   
minnica

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

ijuuuu silni novci. Pa zasto??? Njihovo je da nas porode. Ne rade oni taj posao za dzabe. Ja kazem igrom slucaja se moj dr zadesio da je dezuran ali daleko od toga da sam ja trazila da on meni bude na porodjaju. Pa to jen jihov posao. Pice ili cokolada je ok ali bilo sta drugo je po meni preterivanje. Nek se nose u.... ako ce me poradjati samo zato sto sam im platila.


Mi smo častili doktorku koja mi je vodila trudnoće kafom i pićem. Ona radi privatno i pošto sam oba puta morala na CR, ona se dogovorila sa kolegam koje rade u Betaniji da me porode. Ja to nisam shvatila kao neku specijalnu uslugu već kao nešto što mi sleduje jer sam joj redovni pacijent i silni novac sam joj ostavila za preglede. Inače, savetovano mi je bilo kad sam išla da se porodim da ponesem nekoliko pakovanja kafe i čokolada da častim sestre da bi me gledale. user posted image Naravno, odbila sam.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
5.7.2014 22:50:16   
Misha i Ljisha
Upravo to. Moj dr i ja smo u sjajnim odnosima. Divan jedan covek. A iskreno ne mislim da mu dugujem ista. Cak je znao on mene da nazove ili posalje poruku a ne ja njega. sve sam ja to njemu platila ajd tako da kazem jer sam privatno vodila trudnocu kod njega i to samo zato sto sam imala hormonskih problema a cimanje mi je bilo da svaki put zakazujem na poliklinici pregled. Dok je on pritom uvek govorio "Ljiljana nabavite od vaseg ginekologa uput za polikliniku da ne placate" Mislim jedan divan divan covek. Sve pohvale za njega. Eto nedavno sam se salila sa njim da navrate da uberu koju lubenicu.

Babice su bile divne u Betaniji a nijednu nisam poznavala niti sam ikom ista platila, takodje i sestrice. Ja mislim da je to neka moda zastrasivanja trudnica "ako im ne date nece vas pogledati". Mislim bezveze pa oni su tu da rade svoj posao.

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
6.7.2014 8:48:47   
big mum

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

ijuuuu silni novci. Pa zasto??? Njihovo je da nas porode. Ne rade oni taj posao za dzabe. Ja kazem igrom slucaja se moj dr zadesio da je dezuran ali daleko od toga da sam ja trazila da on meni bude na porodjaju. Pa to jen jihov posao. Pice ili cokolada je ok ali bilo sta drugo je po meni preterivanje. Nek se nose u.... ako ce me poradjati samo zato sto sam im platila.


user posted image user posted image


To je njihov posao i za njega primaju platu.Oni na tu svoju platu poklonima zarade još 3.Posao jeste odgovaran ali bože moj oni su to znali prije nego što su ušli u to sve.
Ljekari prave biznis od toga.Moja poznanica radi u banci i kaže da ginekolog koji radi u ovdašnjoj bolnici nije digao svoju platu 1god,a pored toga jednom sedmično donsi oko 200 eur i stavlja na račun.
Ko vama ili vašim muževima(barem većini)daje tolike bonuse.
Bolje je taj novac staviti na dječiju štednju,a njima samo piće i čokolada i ćao!!!

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
6.7.2014 9:21:46   
Anoniman
Ne znam, kod nas je valjda malo mesto pa je takav 'obicaj'. Svi daju pare, niko ne trazi, ali znamo sta svi vole....


Malo oft:

moju sestru je operisao u januaru divan hirurg , kada je uklonio tumor, ni dinar nije hteo od mojih da uzme, samo flasu pica, tata i mama su hteli da mu kupe kao poklon neki dobar sat i to je odbio, tako da ja mislim da sve to zavisi od grada, ustanove, i mentaliteta.

(odgovor članu big mum)
  Direktna veza do poruke: 184
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
6.7.2014 12:28:28   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: big mum

To je njihov posao i za njega primaju platu.Oni na tu svoju platu poklonima zarade još 3.Posao jeste odgovaran ali bože moj oni su to znali prije nego što su ušli u to sve.
Ljekari prave biznis od toga.Moja poznanica radi u banci i kaže da ginekolog koji radi u ovdašnjoj bolnici nije digao svoju platu 1god,a pored toga jednom sedmično donsi oko 200 eur i stavlja na račun.
Ko vama ili vašim muževima(barem većini)daje tolike bonuse.
Bolje je taj novac staviti na dječiju štednju,a njima samo piće i čokolada i ćao!!!



moj Dr covek radi tri posla i plus je pisac. Da se ne lazemo zaradjuje, a opet kaze mi covek koliko god da radi stalno neke pare dugujeuser posted image , kaze usao je u neke kredite silne, mladost i neiskustvo pa sad sve to otplacuje pri tom mu je zena bila nezaposlena. Ako je iko trebao da trazi pare to je onuser posted image , ali je covek izuzetno posten i dobar i ima razumevanja za svoje pacijente. Zna covek u kakvoj su situaciji ljudi.Nije bezobrazan. Radan je i vredan. Zamisli ti coveka koji godinu dana nije morao da podigne platu??? e covece??? U zemlji nasoj Surabiji??? Pa ja kod takvog ne bih ni otislauser posted image . Nema oni sta da se ljute. Svoj posao moraju da rade a za nemar se zna sta sledi. Boje se oni zalbi i tuzbi i te kako, tako da savesno moraju svoj posao da obavljaju.Platili im mi ili ne.

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
8.7.2014 9:28:40   
Brand new mama
Meni je doktorka koja mi je vodila prvu trudnocu trazila fotku bebeuser posted image

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
8.7.2014 10:20:25   
bubulence

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha


Babice su bile divne u Betaniji a nijednu nisam poznavala niti sam ikom ista platila, takodje i sestrice. Ja mislim da je to neka moda zastrasivanja trudnica "ako im ne date nece vas pogledati". Mislim bezveze pa oni su tu da rade svoj posao.


potpuno se slazem, ja nisam imala nikakvu vezu a prosla sam kao da sam i sama nacelnica Betanije. moja babica me je skoro sve vreme drzala za ruku, kvasila gazu, pitala kako sam, da li me boli... mazila po kosi... a nista nije dobila. kada je sve proslo mm je nasao i davao pare a ona odbijala. po meni je najvise za sluzila da dobije... dr sam videla samo kada me je usivao. ljubazan ali posao od 3 min i vise se nismo sreli. ne vidim zasto bih mu ista dala... u svakom slucaju sam protiv nekog cascavanja od 200 i vise eura. oni imaju i tek kako dobru platu i jos svako od njih radi privatno.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
8.7.2014 10:23:34   
bubulence

IZVORNA PORUKA: Brand new mama

Meni je doktorka koja mi je vodila prvu trudnocu trazila fotku bebeuser posted image


i mojoj kumi, inace je ta doktorka drugarica kumine drugarice, pa smo posle cule kako se zalila sto je dobila sliku , kaze sta ce meni slika bebe zna se sta se donosi i zasto se to kaze user posted image

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
8.7.2014 11:24:16   
Mariya

IZVORNA PORUKA: bubulence

kaze sta ce meni slika bebe zna se sta se donosi i zasto se to kaze user posted image


Ovo mi je i smesno i tuzno u isto vreme. Nije je kuma dobro razumela, dr je trazila onu zelenu sliku sa jedinicama i nulama, ili nekoliko slika Slobodana Jovanovica i Djordja Vajfertauser posted image user posted image
Meni je moj dr. isto trazio slikuuser posted image , ali pravu fotografiju Lu,eno je u ordinaciji sa ostalim bebama koje je dr. porodio. A moj dr je meni pomogao vise od babice, bio je pored mene sve vreme, on mi je govorio kako da disem,kako da guram, sta da radim, on mi je doneo tel. kad sam se porodila, ma zasluzio je 500e da mu dam, ali dobio je pice i cao, a babice kafu i cokoladu.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
8.7.2014 12:59:01   
bubulence
ma ova dr je bila fina prema kumi celu trudnocu, govorila kako ni slucajno ne sme da je casti, kako ona to radi zbog zajednicke drugarice, kako nije imala tako lepu bebu na porodjaju pa kao obavezno je slikaj i donesi mi sliku. mi ( ja sam vozila kumu) odnesemo sliku, pice, cvece, bombonjeru... i zove je ova drugarica posle par dana i kaze sta je dr rekla...

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
8.7.2014 12:59:14   
bubulence
ma ova dr je bila fina prema kumi celu trudnocu, govorila kako ni slucajno ne sme da je casti, kako ona to radi zbog zajednicke drugarice, kako nije imala tako lepu bebu na porodjaju pa kao obavezno je slikaj i donesi mi sliku. mi ( ja sam vozila kumu) odnesemo sliku, pice, cvece, bombonjeru... i zove je ova drugarica posle par dana i kaze sta je dr rekla...

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
8.7.2014 13:08:40   
Anoniman
I moja ima Uninu sliku, i jedva cekam opet da zatrudnim da joj odvedem da vidim Unu, posto nismo u istom gradu. A kada idem na kontole uglavnom bude u zurbi , ili kada U nije kod keuce... Kada saa otisla na kontrolu posle porodjaja, i kada sam joj dala sliku, ona mi je rekla ovo je moje i tvoje dete, valjda zbog problema na pocetku trudnoce... Ali stvarno volim tu zenu, prvi susret sa njom, rekla sam mm da je to prvi i poslednji put da sam otisla kod nje, ali kako je 9 meseci prolazilo, bas smo se povezale.


(odgovor članu bubulence)
  Direktna veza do poruke: 192
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
8.7.2014 13:37:34   
branki*

IZVORNA PORUKA: bubulence

ma ova dr je bila fina prema kumi celu trudnocu, govorila kako ni slucajno ne sme da je casti, kako ona to radi zbog zajednicke drugarice, kako nije imala tako lepu bebu na porodjaju pa kao obavezno je slikaj i donesi mi sliku. mi ( ja sam vozila kumu) odnesemo sliku, pice, cvece, bombonjeru... i zove je ova drugarica posle par dana i kaze sta je dr rekla...


boze,boze,sve se pretvorilo u novacuser posted image ....

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
20.7.2014 19:54:23   
pari
Mi smo babicu častili sa 100 evra, to se nekako podrazumevalo. Nije mi žao jer me ona porodila i zbog nje nemam epiziotomiju. I častili smo anesteziloga jer je došao u pila 2 noću zbog mene. Njega sa 200 evra. Mojoj dr ću odneti poklončić, ona mi nije bila na porođaju ali smo bile na vezi celo veče i posle me obilazila.

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
20.7.2014 20:23:21   
Torbica
Moj prvi porordjaj je bio komplikovan... Naredna dva sam oba puta imala svog dr pored sebe, porodjaji kao pesma, prirodni bez epija, oba puta sam na prvoj kontroli dala kovertu sa pristojnom sumom, i opet bih tako. Koliko god da je to njihov posao, po meni, ne treba da trazi niko, a ako neko ima zelju da casti, to je licna stvar. Ni meni niko nije trazio, to je bila moja dobra volja i zahvalnost zato sto je maksimalno ispostovao sve sto sam trazila, pa cak i da setam do samog kraja... Dala sam zaista od srca.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
20.7.2014 22:46:07   
jovicaa
i meni je ok da se casti... ali treba biti oprezan sa time u tom smislu da cesto lekari zene porode na dan kad je njihova smena i sl, da bi njima bilo lakse, ne cekaju da prirodno krene... ili daju indukciju da bi ubrzali porodjaj da ne bi ostajali duze i sl..

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
21.7.2014 9:47:29   
Torbica
Slazem se Jovice, oba ta porodjaja su bila u 40-toj nedelji i oba su krenula spontano. Nisu bili izazivani iako je i to bilo u opciji. Medjutim, moj dr kaze - pogledacu te pa videcemo, dodji spakovana. Bas za Djoleta je tako bilo. Ja usla u 40-u nedelju, ponedeljak, dosla, a on kaze, zacementirana, ne treba to dirati, samo ce to za koji dan i tako je i bilo. I sa trecim isto. I oba puta se porodim u petak kad je on dezuran user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
21.7.2014 10:27:04   
big mum


IZVORNA PORUKA: Torbica

Moj prvi porordjaj je bio komplikovan... Naredna dva sam oba puta imala svog dr pored sebe, porodjaji kao pesma, prirodni bez epija, oba puta sam na prvoj kontroli dala kovertu sa pristojnom sumom, i opet bih tako. Koliko god da je to njihov posao, po meni, ne treba da trazi niko, a ako neko ima zelju da casti, to je licna stvar. Ni meni niko nije trazio, to je bila moja dobra volja i zahvalnost zato sto je maksimalno ispostovao sve sto sam trazila, pa cak i da setam do samog kraja... Dala sam zaista od srca.



Sve je to uredu ,ko ima želju i može to sebi da priušti.
Međutim ima dosta ljudi koji sebi to ne mogu da priušte,a ljekari barem iz mog grada jako dobro znaju ko je ko i ko će im koliko dati.I shodno tom se i ponašaju.Mada ne bi trebali,svi trebaju da imaju podjednak tretman.
Porodiće oni ženu nije problem samo što će je duže držati na bolovima od onih koji mogu da plate.U našoj bolnici nema epiduralne.
Pojedine žene dobijaju i zasebne sobe da imaju svoj mir (a nema apartmana).
Kažem opet svi bi trebali da imaju podjednak tretman ali nažalost nemaju jer to nemogu sebi da priušte.
A to se upravo dešava zbog darivanja.U stranim zemljama ljekari ne smiju ni da pomisle da prime poklon iznad 50eur,inače lete s posla.
Po meni to je samo njihov posao za koji primaju platu a nisu pacijenti krivi što oni nisu adekvatno plaćeni.To je već drugi par cipela.

Ne bih htjela nikog da uvrjedim s ovim to mi zaista nije bila namjera,samo kažem svoje lično mišljenje.I da bi taj novac što se dalje ljekarima trebalo staviti na dječiju štednju ili odnjeti u dom za nezbrinutu djecu,veći će sevap uhvatiti.

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
21.7.2014 11:05:32   
Štetica
Daleko sam od porodjaja al sam vec pocela da razmisljam o porodjaju i o casti za dr. Slazem se sa svima koji kazu to je njihov posao i netreba cast,ali ipak smo mi(pacijenti) ti koji smo ih naucili na "tu cast".
Vodicu trudnocu privatno kod dr u kog imam poverenja,i otvoreno cu ga pitati za da me on porodi ako hoce,ako nece ima drugi ko hoce i preci cu kod drugog dr. I otvoreno cu da ga pitam koliko ce to da me kosta.
A za to postoji i dobar razlog,bar za mene.U nasoj bolnici nepostoji sansa da se dobije epidural,a drugi razlog je taj sto ako krene prirodan porodjaj dr nemoze da udje u salu da te porodi ako nije njegov dan za salu,tj ako nije dezuran u njoj,pa sve i da je u smeni tog dana u bolnici,sto mi je isto tako suludo.


_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
21.7.2014 11:06:37   
Štetica
Daleko sam od porodjaja al sam vec pocela da razmisljam o porodjaju i o casti za dr. Slazem se sa svima koji kazu to je njihov posao i netreba cast,ali ipak smo mi(pacijenti) ti koji smo ih naucili na "tu cast".
Vodicu trudnocu privatno kod dr u kog imam poverenja,i otvoreno cu ga pitati za da me on porodi ako hoce,ako nece ima drugi ko hoce i preci cu kod drugog dr. I otvoreno cu da ga pitam koliko ce to da me kosta.
A za to postoji i dobar razlog,bar za mene.U nasoj bolnici nepostoji sansa da se dobije epidural,a drugi razlog je taj sto ako krene prirodan porodjaj dr nemoze da udje u salu da te porodi ako nije njegov dan za salu,tj ako nije dezuran u njoj,pa sve i da je u smeni tog dana u bolnici,sto mi je isto tako suludo.


_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here