|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
20.6.2010 22:39:52   
lidija 011
Ok, hvala...i ja sam mislila tako...ali sam malo radoznala...user posted image

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
21.6.2010 22:55:06   
mikeli
imam pitanje za vas i nadam se da mi mozte pomoci...sutra trebam da radim vaginalni i cervikalni bris i zanima me da li se tu moze videti hlamidija ili da imam triper... moj decko sumnja na triper, jer on smatra da ima nekek simtome, a kod mene je sve u redu...da li moram imati simtome i koliko je opasno bilo sta od ovo dvoje??? ...hvala unapred...

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
21.6.2010 22:59:33   
cipiripi
Cao user posted image
Triper moze da se otkrije iz vaginalnog brisa i spada pod 4-tu grupu vaginalnog sekreta, a takodje moze i hlamidija da se otkrije .
Za gonoreju/triper ti je karakteristican jako zut sekret..

Sto se tice pitanja.. koliko i da li je opasno?
Pa svaka infekcija je opasna jer moze dovesti do steriliteta i sirenja zapaljenskog procesa ukoliko se ne leci...


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu mikeli)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
21.6.2010 23:19:31   
mikeli
zanima me jos da li se prenosi iskljucivo seksualnim putem, jer sam sa ovim deckom od skoro i rekao mi je da ima te simptome, posle pucanja kondoma sa mnom, a da je pre toga bio zdrav...radio je neke vrste briseva i nema kandidu,a taj drugi mora da ponovi, jer uzorak nije bio dobar...sto bi znacilo da ako je bio zdrav da je meni to preneo bivsi decko... ili je mogao da dobije na neki drugi nacin...da li mogu biti u isto vreme i hlamidija i triper... a moj sekret izgleda normalno, samo je pojacan za vreme plodnih dana, a njemu curi nesto :) ali posto je kondom pukao kada sam ja bila dobila menstruaciju, da je moguce da mu je to izazvalo neku drugu komlikaciju...nadam se da si uspela da me razumes :) malo sam zbunjena jer do sada nikada nista nisma imala i nisam bas upucena...

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
21.6.2010 23:31:30   
cipiripi
mozes imati svasta u isto vreme, ne mozda nemas nista user posted image
najbolje da odradis briseve i da budes mirna, isto vazi i za njega user posted image

evo nasla sam nesto pa procitaj:

Ponekad se gonoreja/triper pogrešno dijagnostikuje kao hlamidija, zbog sličnih simptoma. Uzrokuje je bakterija gonokoka, tj. Neisseria gonorrhoeae koja živi u polnim organima, uključujući i uretru i reproduktivni trakt i kod muškarca i kod žene
Kao i većina polnih bolesti i polnih infekcija, prenosi se putem seksualnog kontakta, tj. polnog odnosa. U obzir dolazi kontakt sa penisom, vaginom, anusom (analnim otvorom), pa čak i ustima i grlom. Vrlo lako se prenosi od jedne osobe drugoj, što je razlog zašto triper ima tako visok procenat novozaraženih. Nažalost, nove varijacije bakterije koja izaziva triper postaju teže za lečenje, budući da se adaptiraju i postaju imune na antibiotike.
Simptomi gonoreje su generalno blagi ili skoro neprimetni. Kada postoje simptomi, oni se obično javljaju između 5 i 30 dana nakon odnosa sa zaraženom osobom i malo se razlikuju kod mušaraca i kod žene. S obzirom da bakterija tripera prebiva u seksualnim organima i u grlu, ovo su glavna mesta na kojima se javljaju simptomi gonoreje tj. tripera. Triper simptomi kod muškaraca su:
  • Osećaj pečenja prilikom mokrenja.
  • Žućkasti sekret, iscedak, tečnost iz penisa.
  • Bolni ili otečeni testisi.
  • Bol u grlu.
Triper simptomi kod žena su:
  • Osećaj pečenja prilikom uriniranja, mokrenja.
  • Žućkasti sekret ili iscedak iz vagine.
  • Krvarenje vagine.
  • Bolna velika nužda.
U području anusa, gonoreja kod muškaraca ima iste simptome kao i kod žena:
  • Svrab i osećaj pečenja
  • Žućkasti sekret.
  • Krvarenje.



_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu mikeli)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
21.6.2010 23:41:05   
mikeli
hvala ti puno :) njegovi rezultati ce biti gotovi sutra, pa cemo da vidimo... ja radim sutra i meni su gotovi za tri dana... da li treba da radim jos nesto sem vaginalnog i cervikalnog brisa??? nadam se da ce sve biti ok, a ako ne da ce brzo biti izleceno... :)

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
22.6.2010 0:20:07   
cipiripi
vaginalni i cervikalni bris + brisevi na hlamidiju, mikroplazmu i ureoplazmu :)
to ti je nesto osnovno sto svaka zena treba da radi...


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu mikeli)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
22.6.2010 13:18:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mikeli

a moj sekret izgleda normalno, samo je pojacan za vreme plodnih dana, a njemu curi nesto :)


Draga možeš da imaš neku od ovih bakterijskih infekcija (hlamidija, ureo i miko, za triper ne znam ...)a da ne zapaziš promene kada je sekret u pitanju.
Dakle, da ti je sekret ne promeni ni boju ni miris... gustinu...


(odgovor članu mikeli)
  Direktna veza do poruke: 83
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
30.6.2010 15:58:15   
mikeli
hvala vam puno devojke user posted image radila sam gonokok i taj test za hlamidiju i ja nema nista user posted image tj.rezultati su ok, a on ima gonoreju user posted image   i leci je.... HVALA VAM PUNO, jer u trenutku neznanja i neinformisanosti dosta ste mi pomogle....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
30.7.2010 22:04:57   
pepino
Bris cerviksa-Zasijane podloge ostale sterilne!user posted image
Vaginalni nije uradjen bar ja mislim dok ne pise nigdje u nalazu,rekla sam Dr. da mi ga uzme u ordinaciji da mi se uradi,ali ocito nije,da li se zbunila,zaboravila,doslo je izgleda do nesporazuma,nemam pojmauser posted image

(odgovor članu mikeli)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
31.7.2010 8:44:09   
ksenija81
Meni dr NIJE HTEO da radi vaginlani, kaze tu se uvek moze naci gomila bakterija tako da nema smisla. Znam da sam ga ranije radila i htela sam ponovo, ali me je iskulirao user posted image

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
13.8.2010 21:38:13   
oljaa
Drage moje,ja sam danas dobila rezultate briseva i pise da imam mikoplazmu.Doktorka mi je prepisala Dovicin i Hemocilin (cini mi se da se tako zove).Interesuje me, da li smijem da imam odnose sa suprugom dok traje terapija?I on koristi istu terapiju kao i ja.Radimo na bebici,krecu plodni dani,pa me interesuje.user posted image
Hvala unaprijed!!!!

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
13.8.2010 21:41:19   
bluka
bojim se da ne. al' biće još mjeseci za megdana. user posted image

(odgovor članu oljaa)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
13.8.2010 21:46:21   
oljaa
Bluka, hvala ti puno. Pretpostavila sam da ne bi trebalo, ali velim ipak da provjerim.Nova sam u svemu ovome, pa sam pomalo nesigurna.Joj, megdanimo evo sad ce dvije godine, ali sta de se radi...Jos jednom, hvala ti puno....user posted image

(odgovor članu bluka)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
13.8.2010 21:53:51   
bluka
nema na čem' user posted image

prošvrljaj po zatrudnjivanju, svašta možeš naći tamo. a i djevojke koje, kraće ili duže, čekaju user posted image /user posted image uz ćaskanje.

kad smo već ovdje kod briseva, par sedmica nakon završetka terapije ne bi bilo loše uraditi kontrolni bris.

(odgovor članu oljaa)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
13.8.2010 21:55:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: oljaa

Bluka, hvala ti puno. Pretpostavila sam da ne bi trebalo, ali velim ipak da provjerim.Nova sam u svemu ovome, pa sam pomalo nesigurna.Joj, megdanimo evo sad ce dvije godine, ali sta de se radi...Jos jednom, hvala ti puno....user posted image


Olja, dobro dosla milauser posted image
Pridruzi nam se na temi Crtice..Tamo dosta devojaka iscekuje trudnocu, kao i ti...

(odgovor članu oljaa)
  Direktna veza do poruke: 91
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
18.8.2010 10:30:59   
oljaa
Bolje vas nasla! Cim ugrabim malo vremena eto me da se druzimo. Bluka, jeste, mnogo sta se moze naci. Odusevljena sam!
Kad zavrsim sa terapijom doktorka mi je rekla da dodjem da ponovo uradim bris. Joj, valjda cu se rijesiti te glupe bakterije...
Pozzzz.....user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
3.10.2010 21:00:46   
Suncicabg
Zbog sumnje na kandidu uzela sam u apoteci Canesten 3 i veceras treba da iskoristim posledenju dozu. E sad kazite mi kad najranije mogu da radim komplet briseva (vaginalni, cervikalni, mikoplazma, urea, hlam.)? Planirala sam u utorak ali ne znam da li ce imati uticaja Canesten na rezultate user posted image

(odgovor članu oljaa)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
5.10.2010 11:24:11   
dacca
Cervikalni- Stafilokok aureus
vaginalni- gljivice user posted image user posted image user posted image
Danas mi je drudi dan ciklusa! Divnoooooooooooooooooo!!!!!!!!!!!!

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
5.10.2010 17:40:26   
Suncicabg
user posted image Jesi li isla kod dr?

(odgovor članu dacca)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
5.10.2010 19:24:23   
dacca
Nisam, dobila sam. Cekam da mi prodje pa cu onda,i zbog ciste.

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
3.11.2010 19:31:06   
tikili
pridruzujem se ekipi user posted image da li bi neko mogao da mi kaze kada bi trebalo da uradim vaginalni i cervikalni bris, pre neki dan sam radila urinokulturu i nasli su mi eserihiju koli, i to cak 10 miliona! sad treba da pijem antibiotike 10 dana, pa da isto tako 10 dana napravim pauzu i onda opet da mi rade urinokulturu... strah me je da mi nije ista i u vagini. kakve su sanse za tako nesto? i jos ovo : ako bi mi brisevi (i cervikalni i vaginalni) bili ok.da li ima potrebe da radim testove na hlamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu? 

< Poruku je uredio Ana RR -- 4.11.2010 23:21:16 >

(odgovor članu dacca)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
4.11.2010 23:06:13   
tikili
moze li mi neko odgovoriti na dole postavljena pitanja? pogotovo na poslednje....user posted image

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
4.11.2010 23:07:22   
tikili
tj. na gore postavljena pitanja...

(odgovor članu tikili)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
4.11.2010 23:23:53   
Suncicabg
Ja sam radila i cervikalni i vaginalni i hlam, urea, mikopo preporuci dr


< Poruku je uredio Suncicabg -- 4.11.2010 23:24:53 >

(odgovor članu tikili)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...
Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here