|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  95 96 [97] 98 99   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
17.11.2013 18:48:38   
nina26
Pa pravo da ti kazem, bas me je strah da pokusam ponovo, jer nikada nije odreagovala na neku namirnicu ovako ekstremno....a sa druge strane mi zao da ne jede nar, jer je on za mene kao lek, jak jako dobar i zdrav pogotovu sada za zimu...videcemo....pijemo sok od pomorandze umesto toga, pa valjda unesemo malo vitamincica kroz to.

hvala za dobrodoslicuuser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 2401
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
17.11.2013 18:56:25   
little_one
Ma samo ti pokusaj da das koju kasicicu za mjesec dana, lako ces primjetiti da li joj smeta....mislim da je to samo probavne prirode, da nije u stvari alergicna na nar vec da joj ne prija stomaku za varenje...pisala sam tamo u drugoj temi, dala sam pasulj i citavu noc je imala strasne gasove i budila se i mucila se i kad sam joj dala nakon nekih mozda mjesec i po nije ga ni osjetila...i to tri dana za redom ga je jela user posted image


A zdrav je nego sta, mi isto planiramo uskoro da uvedemo nar, al prvo cemo iduce sedmice orasaste plodove, orahe, ljesnike i bademe....ipak idu prazici i kolaci puni ovoga a sigurno ce da joj zapne za zubic koje zrno oraha ili ljesnjaka user posted image pa na konto toga moramo da pozurimo user posted image

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 2402
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
17.11.2013 19:41:39   
Anoniman
nina, nema veze, nek ona jede drugo voce i povrce, probacete nar kad malo poraste. tako mi ne jedemo paradajz, nije alergicna, ali je osetljiva.

(odgovor članu little_one)
  Direktna veza do poruke: 2403
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
17.11.2013 22:52:51   
nina26
LO, samo vi pozurite,praznici nam stizu,praznici nam stizuuser posted image

Ksenci,i dalje bojkotujete paradajz?

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2404
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
17.11.2013 23:13:47   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: Zemunka85

Pojede zena (cera, 14m) pola nara i sada me tata zapitao sme li ona to tako, sve sa kosticama?
Drugo, ako je za dorucak przenica, smemo li supicu sa batakom za rucak?


Moj Marko obožava nar i jede ga tako sa košticama (mislim, kako vaditi koštice iz onoga?). Prošle zime je tamanio samo tako, mislim da ne smeta ništa samo nemoj da se iznenadiš kada se iskaki user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 2405
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
17.11.2013 23:14:29   
Ana RR
Da, i sad vidim da je Zemunkin post od pre 20 dana user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2406
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
17.11.2013 23:22:34   
pocahontas
zene kako ste spremale kupus kad ste ga uvodile bebama?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2407
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
17.11.2013 23:28:26   
Moiraina
Ja sam ga spremala (a i dalje ga tako spremam) barenog sa junetinom, šargarepom i malo tomatina. Baš mu se sviđa ta kombinacija.

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 2408
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
18.11.2013 0:36:48   
Azra_
Moje dete je pre par dana tek probalo kuvan kupus. Ne znam zašto... Jednostavno, nisam kuvala za nas. Živ kupus je jeo, a ovim kuvanim nije oduševljen.

Ajde mame, dajte neki predlog dnevni meni. Mi se bližimo 2.godini, ali nije se mnogo toga promenilo. Evo današnjeg primera:

- Mleko, Humana Junior 150ml
- Žitarice+cela kruška+malo plazme
- Losos+ krompir pire sa blitvom
- proja + jogurt
- Mleko Humana Junior 180 ml

i naravno, čeka nas noćna doza mleka...user posted image

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 2409
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
18.11.2013 0:40:57   
pocahontas
hvala!
e i jos jedno pitanjce, da li dajete bebama hleb uz rucak?

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 2410
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
18.11.2013 7:30:10   
milicicak
Poc, ja ne kuvam slatki kupus pa nisam ni davala, salatu obozava a i podvarak joj se svidja user posted image
mini buba otima hleb za rucak user posted image tako da joj dajem malo hleba da gricka...
nas meni danas:

120 ml mleka
pogacice sa cvarcima i sok od pomorandze
banana
spagete sa brokolijem
puding od jabuke i keks
Nestle 8 corn

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 2411
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
18.11.2013 7:38:43   
Anoniman
da, bojkotujemo paradajz. ionako nije ukusan. u jelima joj ne smeta.
hleb ne dajemo uz rucak, vec samo ako jede nesto tipa hleba i marmelade.
za rucak jede sto i mi, jedino sto joj ponekad skuvam supicu od povrca (izblendiram povrce i zakuvam unutra zvezdice) kako bi vise povrca pojela (jer voli zvezdice)

(odgovor članu milicicak)
  Direktna veza do poruke: 2412
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
18.11.2013 9:49:42   
little_one

IZVORNA PORUKA: Moiraina

Ja sam ga spremala (a i dalje ga tako spremam) barenog sa junetinom, šargarepom i malo tomatina. Baš mu se sviđa ta kombinacija.



Ovako i mi spremamo kupus! A hljeb ne dajem nikad uz rucak! I super jede i bez njega...al ga gricka ovako, ponekad...i bolje joj je da uci da jede bez hljeba rucak, a nek jede za dorucak ili veceru hljeb...

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 2413
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
18.11.2013 10:18:08   
jovicaa
mi kako kad... uglavnom ne, posebno ako ima krompira u rucku... ali ako trazi dobije, naravno

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 2414
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
18.11.2013 15:09:47   
nina26

IZVORNA PORUKA: ksena

da, bojkotujemo paradajz. ionako nije ukusan. u jelima joj ne smeta.
hleb ne dajemo uz rucak, vec samo ako jede nesto tipa hleba i marmelade.
za rucak jede sto i mi, jedino sto joj ponekad skuvam supicu od povrca (izblendiram povrce i zakuvam unutra zvezdice) kako bi vise povrca pojela (jer voli zvezdice)


ja sam joj spremala te zvezdice, i uvek mi budu bljutave uz povrceuser posted image jel dodas malo paradajza ili ne ?

ja mojoj nekad ubacim hleb uz rucak, ali uglavnom ga jede uz kajganu ujutru, ili uz jogurt...

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2415
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
18.11.2013 15:19:55   
soni
luna za dorucak : pastetu, riblju pastetu, krem sir, virsle, dzem i margarin, umuceno jaje sa pavlakom i hlebom, przenice, poparu, palentu..razne druge kase koje bas voli... joggurt nece da pije, ali vocni jogurt i musli je pocela..pavlaku , kackavalj samo kad joj umuljam u nesto...

rucak sve kao i mi, ali npr ne dajem joj bas przeno meso, radje junetinu skuvam pa uz neki prilog...obozava sva kuvana jela, ali npr sveze povrce nece..nudila sam joj paradajz, krastavac, papriku, salatu...nece nista..
od svezeg voca jede samo bananu...iz teglice sjivu, borovnicu, kiv joj umuljam u te kasice, nece ga ovako kao ni jabuku :(

vecera: uglavnom joj dajem kase..jecmenu, palentu, griz, sutliju...nekad corbicu sa hlebom

slatko joj ne dajem,ponekad proba od nas ali nema zelju... pojde keks ponekad i neki sok..

jede sve vrste mesa i ribu i to fino bas

< Poruku je uredio soni -- 18.11.2013 15:21:41 >


_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 2416
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
21.11.2013 9:38:50   
Zemunka85
Da li je detetu od 15m dovoljan dorucak zotarice i voce?

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 2417
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
21.11.2013 9:54:48   
serpica
Zemunka da li mislis na zitarice sto se prave sa mlekom (one sto je jela kao beba) ili one kao musli?


_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 2418
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
21.11.2013 14:10:57   
nina26
Zemunka, ja bih joj posle sat vremena dala i mleko da popije. Tako bar ja radim, jer mislim da je voce lagan dorucak, pa dopunim posle sa mlekom, ili sa nekom drugom uzinom.

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 2419
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
21.11.2013 15:58:42   
Zemunka85
Serpice, ja joj umuljam svakakvo sirovo voce (sa sto kombinacijama - + zivu sargarepu narednam, na pari bundevu i sl) i to pomesam ili sa grizom od pira tj spelte, slicno je kao psenicni samo mnogo ukusniji, ili kinoom, prosom i sl. Spavanje, a posle spavanja je rucak je u pola 12, dorucak je u 9. Tako da je moje pitanje da li je to dovoljno od 9-12 da je drzi sitom? Mada ona uglavnom u medjuvremenu gricka ili bundevu (ako ne ubacim u dorucak), ili neko voce koje nema u dorucku, nekada i speltine grisine...Ja nisam sigurna da je voce dovoljno jak dorucak, ali vidim da mnogi daju.

Nina, pazi :D, sve ovo pitam da bih izbegla mleko :D. Jer smo izgleda unosili prepreprevise mleka u danu. Ako joj za dorucak napravim nesto (popara/kacamak) sa km proizvodima, meni za veceru ne ostaje nista drugo nego zitarice sa mlekom, jer mi ne ide bas to voce za veceru, bas sto mi deluje laganoza celu noc. Ispohujem joj ja tikvice (to mi bzv :D), jaje, przenicu, ali to mrljavi. A sve kombinacije sa km proizvodima guta. Tako da ja nesto od toga ostavim za veceru, onda mi je dorucak uvek patnja. Ideja sa vocem i zitaricama mi je super, em pojede voca koliko ovako ne bi, em ne unosi previse mleka. Do skoro je sisala 4 puta dnevno, dva puta nocu + dorucak/vecera mlecni, pa .... sada smo to smanjili na mleko ujutru/uvece/ + jednom dnevno i km proizvodi za veceru (kefir, sir, pavlaka .. u projicama, piticama, popari, kacamaku). I to mi je OK. Ali ako voce nije ok za dorucak, u problemu sam ....

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 2420
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
21.11.2013 19:08:03   
jovicaa
voce i zitarice su po meni super izbor za dorucakuser posted image
voce je ionako najbolje unositi na prazan stomak, tada je najveca iskoristljivost korisnih materija.


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 2421
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
21.11.2013 19:27:27   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Zemunka85

Da li je detetu od 15m dovoljan dorucak zotarice i voce?



jeste. moja je bas jesna, ali ako pojede recimo 200 ml vocne kasice ili npr. 1 bananu i mozda malo kruske ili malo zitarica sa mlekom, to joj je za naredna 3 sata dovoljno.

(odgovor članu Zemunka85)
  Direktna veza do poruke: 2422
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
21.11.2013 19:31:24   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: nina26

ja sam joj spremala te zvezdice, i uvek mi budu bljutave uz povrceuser posted image jel dodas malo paradajza ili ne ?

ja mojoj nekad ubacim hleb uz rucak, ali uglavnom ga jede uz kajganu ujutru, ili uz jogurt...



ne. skuvam kao za nas (jer i mi mozemo da jedemo) povrce (sargarepa, luk, krompir, celer, persun, nekad karfiol), onda to povrce izblendujem, vratim u vodu da prokuva, dodam so i biber i ubacim zvezdice. ako skuvam posebno govedinu, onda joj naseckam i to posebno unutra.
hleb sam rekla da ne dajem, ne trazi i bolje da ne jede. samo ako jede marmeladu ili nutelu ili par puta tost sa kackavaljem (mada ne obozava, tek poneki zalogaj pojede)

(odgovor članu nina26)
  Direktna veza do poruke: 2423
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
21.11.2013 21:46:32   
nina26
Ksenci, odlican savet, probacu takouser posted image

Zemunka, pa ako ti gricka nesto izmedju nemoj da brines. A sto mislis da joj dajes puno mleka? I moja sisa, ali ko zna koliko toga izvuce, tako da ja racunam samo preko flasice sta popije, a u obrocima sto dodam, po 2,3 kasike mlecnih proizvoda to ni ne racunam kao dovoljnu dozu. Jedino kad mi pojede jogurt sa zitaricama, tada joj npr ne dam preko dana flasicu od 200ml,a taj jogurt je od 150gr...sta znam ako ispunjavas normu od 500ml, mislim da si ok.

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2424
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
22.11.2013 12:20:20   
Anoniman
nina, ja sam takvu supicu pravila ranije za nas, ali sam stavljala pirinac unutra, ali sad zbog M izbegavam pirinac, a zvezdice su joj zanimljive. evo i danas je to jela, mada u pocetku nije htela pa sam joj dala na jedan tanjir malo hleba i marmelade, a izmedju zalogaja marmelade ja ubacivala zdravu hranu user posted image

(odgovor članu nina26)
  Direktna veza do poruke: 2425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  95 96 [97] 98 99   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  95 96 [97] 98 99   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







MOTORNI RAZVOJ DETETA - ENIGMA DO DANAŠNJI...
U potrazi za odgovorom gde je istina i kako odbraniti sebe kao roditelja i svoje dete koje je jedinstveno u onom najlepš...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here