|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  96 97 [98] 99 100   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
23.11.2013 12:19:29   
nina26
Jao ludi ste, marmelada i supauser posted image pa sta god da pali, samo neka klopauser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2426
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
23.11.2013 12:29:20   
vikiveki
Ma kod njih sve prolazi, moj je jeo čajnu u kombinaciji sa eurokremom,valjda mu zanimljivo da kombinuje ukuse i neutrališe jedan ukus drugimuser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 2427
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
23.11.2013 12:58:48   
Anoniman
bas kao sto kaze vikiveki, sve prolazi. meni se drugarica smejala kad smo bili na svadbi, m nista nije jela bas dugo i kad je stigao kolac da vidis kako otvara usta, a ja kao krenem da joj dam kolac, a drugom kasikom joj zapravo strpam rucak u usta (ne secam se sta sam imala od hrane, ali je bilo slano)

(odgovor članu vikiveki)
  Direktna veza do poruke: 2428
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
28.11.2013 10:06:00   
pocahontas
kako ste uvodile socivo i pasulj? kako ste ga spremale i sa cim?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2429
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
28.11.2013 11:40:26   
little_one
ja sam spremala sa junetinom, sargarepom u ekspres loncu bez zaprske naravno...kao klasican pasulj, jedino sto sam prije pravog kuvanja, prokuvala pasulj u jednoj vodi pa vodu bacila i tek onda pristavila pravo da kuvam...neko ga i natopi prethodnu noc da nabubri ja nisam...al valjda zavisi i od vrste pasulja koji imas....a socivo, tj lecu nisam kuvala....nemam naviku ni nama to da kuvam...a moracu jednom da probam...

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 2430
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
28.11.2013 11:53:42   
pocahontas
hvalauser posted image
ja sam mislila prvo socivo pa pasulj, ako se niko ne javi da kaze kako sprema socivo, ondak cemo sutra pasulj!

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 2431
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
28.11.2013 11:58:25   
Anck Su Nmaun
Pasulj sam za pocetak samo davala vodicu, pa kasnije i zrno . Socivo nisam nikad.

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 2432
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
28.11.2013 12:13:29   
Žapkić
Sočivo ni ja nikada nisam davala.
Pasulj jesam, u početku samo vodicu sa hlebom, pa kasnije sa ponekim izgnječenim zrnom pasulja...

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 2433
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
28.11.2013 12:32:10   
bea83
Pasulj smo uveli oko 10 meseca prvo vodicu a posle 11 meseci i zrno, sočivo je počeo da jede u istom periodu jer je tad i krenuo u vrtić

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 2434
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
28.11.2013 12:53:24   
Sesilija 83
Pasulj oko prvog rodjendana prvi vodicu a posle sa zrnom, i sad ga obozava,tj jede sve osim kuvanog kupusa bas se gadi i prosle nedelje je u vrticu povratila posle 2 zalogaja,i da ne voli onaj namaz koji daju u vrticu za dorucak izmeljana sardina sa jajetom(ja kad vidim meni je fuuuj) e to kad je za dorucak ja joj kupim kiflu i vasp,joj to da umesto ovoga...
e sad imam pitanje :

Mislim da moja K jede mnoogo,znaci dorucak,rucak i uzina u vrticu,pa kod kuce (mi rucamo oko 15-30-16h) jede sa nama i to bas lepo,pa posle oko 17 trazi voce , banan,kivi mandarina,nar,ja joj iseckam i ona sama bocka iz cinije ili jede prsticima,ali pojede oko200-250gr,i obavezno vecera pitu,kiflicu,palentu, i sl. i ok i pred spavanje popije 300ml mleka, sta vi mislite????

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 2435
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
28.11.2013 12:58:31   
bea83
Ja ne znam šta bih ti odgovorila, pogotovo jer sam ja mišljenja da dete nikad ne može da jede previše ako jede prave stvari user posted image
A moje dete ima faze kad jede sve što mu dodje pod ruku, bez biranja i to baš fine količine (otprilike kao tvoja K) a onda ima fazu kad ne jede skoro ništa (kao sada) tako da se ne uzbudjem previše, kad jede super, guram mu sve što stignem kad ne jede kuliram i čekam da prodje (kuliram - znači dajem sve od sebe da ga ne jurim kašikom ali zato se jedem iznutra i nerviramuser posted image )

(odgovor članu Sesilija 83)
Direktna veza do poruke: 2436
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
28.11.2013 13:22:28   
little_one
Sesilija nek je ziva i zdrava i jede koliko joj treba...bitno je da ne popunjava obroke nekim dzankom a sve ostalo nek fino ruca...super je to! Ona raste i trosi energiju, tako da uzivaj sto hoce i jos trazi. Manje muke po tebe...user posted image

(odgovor članu Sesilija 83)
Direktna veza do poruke: 2437
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
28.11.2013 13:30:18   
Žapkić
Sesilija, ja sam isto mišljenja da , ako dete raste i napreduje, to je sasvim u redu. Moja T. je napunila 4 god pre neki dan, a i dalje jede na 2,5h kao beba kad je bila.

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 2438
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
28.11.2013 13:39:42   
Sesilija 83
Hvala na odgovorima zenske,ja reko opet da pitam, jer mi vasp. kaze kako su one prezadovoljne sto ona fino ruca i uvek lepo pojede ceo obrok....a i kod kuce ruca super i da ne napisah malopre popije bas dosta tecnosti 200ml caja ujutru(cim otvori oci) i dve flasice vode po 280ml,i po nekad hoce sok ali retko...

< Poruku je uredio Sesilija 83 -- 28.11.2013 13:40:28 >

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 2439
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
28.11.2013 14:05:07   
Наташица
једе све што једемо и ми.
управо, јуче сам правила пасуљ. појела пун тањир и сједнем ја да једем кад ето ти ње и горови њам, њам и дам јој још да једе. мислим да је нисам дуго нахранила а да се није вртила, пљувала и изводила бијесне глисте док једе.

сочиво/лећу сам дала па сигурно око 10мј. то је лагано и ми често једемо па сам и њој дала. с пилетином је преукусно.

ево отприлике распореда оброка код нас: (16мј. дијете)
млијеко кад устанемо (између 8-9 сати) око 11 доручак (кајгану, или гриз с павлаком или смиксам јој воћни јогурт са овсеним или просеним пахуљицама или пита с јогуртом који баш и не воли, али поједе некако, или палента.....)
ручак обично око 2 и то нека супа или чорба с месом или без...(крем супа с пилетином, грашак са неким месом или махуне....)
ужина око 4 и то воће (све једе) исјецкано на комадиће па сама једе из тањирића...сокове баш нешто неће попије нешто мало па јој некад дам сат времена послије ручка. слаткише и грицкалице не парктикујемо, посебно не слаткише.
вечера је око 6 пола 7 и то макароне са сиром или рибом, или рижа са мало неким месом или пита или неко поврће с месом или слани мафини са сиром....ако не стигнем спремити онда јој дам чоколино, али пошто избацујем те кашице из менија онда се трудим да нешто спремим. пих, не могу да се сјетим шта још спремам.
пред спавање око 9 деси се и пола 10 добије флашицу млијека у које убацим мало кајмака и спавање.
што се тиче млијека ујутро попије и по 250мл, али навече око 160-180.





_____________________________

"timeo hominem unius libri"


(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 2440
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
28.11.2013 14:13:44   
Наташица
што се тиче течности, нешто неће да пије како је захладило. љетош је пила ко блесава, али сад неше. једна флашица од 250мл неког чаја или воде дневно и мало сока. још јој сва стављам на дохват руке па да пије сама, али нешто неће...док је ја не потсјетим да пије воде. онда узме и пије. мало јој је кожа сува по стомачићу па мислим да је од тога што неће течност.

_____________________________

"timeo hominem unius libri"


(odgovor članu Наташица)
Direktna veza do poruke: 2441
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
28.11.2013 14:29:44   
Sanchy
Natasice,sipaj joj kasicicu maslinovog ulja u rucak svaki dan i kad je kupas u kadicu sipaj malo maslinovog ulja bez ikakvih penusavih kupki itd,,,ako je neko imao problem sa suvom kozom po rodjenju onda je to bio M.,sada mu je koza superuser posted image

(odgovor članu Наташица)
Direktna veza do poruke: 2442
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
28.11.2013 14:36:07   
Наташица
Sanchy, хвала ти на савјету. дефинитивно ћу то да почнем радити. помало ме и брине, али није страшно.

_____________________________

"timeo hominem unius libri"


(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 2443
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
28.11.2013 15:27:35   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: pocahontas

hvalauser posted image
ja sam mislila prvo socivo pa pasulj, ako se niko ne javi da kaze kako sprema socivo, ondak cemo sutra pasulj!


socivo i pasulj su nam bili od poslednjih jer je dr rekao da je ne mucimo posto se te namirnice teze vare i mogu da izazovu gasove.
socivo sam skuvala kao za nas, ali nije joj se svidelo, tako da...a ni ja ga ne jedem kao supu jos od trudnoce. sad smo poceli mi da ga jedemo u salati, ali ona ni tako ne zeli. i ne mora. zato voli leblebije, jede i pasulj lepo, i grasak i sve sto je okruglo user posted image
za vodu smo pitali i dr je rekao da sigurno dobija dovoljno cim lepo napreduje i da ne brinemo (pisala sam da osim mleka retko kad popije 150 - 200 ml vode ili soka)

(odgovor članu pocahontas)
  Direktna veza do poruke: 2444
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
28.11.2013 16:11:21   
little_one

IZVORNA PORUKA: ksena


i sve sto je okruglo user posted image




Prosto je nevjerovatna njihova fascinacija svom okruglom hranom user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2445
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
28.11.2013 17:22:09   
Anoniman
da, ali bolje okruglo, nego belo (ako ste gledali seriju Monk) user posted image

(odgovor članu little_one)
  Direktna veza do poruke: 2446
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
11.12.2013 22:00:53   
adulence
Evo i m da se zapljunrmo ovde...sta ste sve uvodile nakon godinu dana?

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2447
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
11.12.2013 22:11:48   
New Mom
Svinjsko meso. Drugu ribu sem oslica (to su ranije). Crni luk. Pojma nemam sta jos, ovo znam sigurno.
Kravlje mleko nijedno nije htelo, al krenula sam da ga dodajem u npr. cokolino umesto mog i AD.
Med, kikiriki, orasi i sl. sam davala tek posle drugog rodjendana.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 2448
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
11.12.2013 22:28:08   
jovicaa
nakon godinu dana citruse, med, bademe i ne mogu sad trenutno da se setim sta jos... verovatno jos svasta, samo sad u momentu ne mogu da se setim.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 2449
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
12.12.2013 0:47:56   
pocahontas
med, pasulj, kupus, svinjsko meso, citruse..

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 2450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  96 97 [98] 99 100   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  96 97 [98] 99 100   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here