|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  96 97 98 [99] 100   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
12.12.2013 8:02:29   
New Mom
Da, mojima je tada taman bilo jagoda, a mislim da sam davala i pomorandze i kivi.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 2451
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
12.12.2013 8:06:57   
adulence
Hvala zene...polako cemo da uvodimo...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 2452
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
12.12.2013 17:17:15   
little_one
Svinjsko meso, med, citruse, generalno svo "zimsko" voce, orasaste plodove....zacine malo vise....

Jutros sam joj eksperimentalno napravila dorucak koji je smlatila u roku odmah....pa eto ako neko hoce da proba da podijelim...

skuvala sam griz na vodi, klasika, i kad se malo prohladio dodala sam vrsnu supenu kasiku abc sira, sok od pola narandze i kasiku meda...uh predobro je mirisalo i okus nije zaostajao....znam da zvuci kao cudna kombinacija, negdje sam odavno na netu naletila na ovaj receptic i tadaaam super prihvacen....naravno sve odoka sam pravila....porciju za nju...

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 2453
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
28.12.2013 2:01:05   
viktori
Evo i nas da se prijavimo. Mene zanima koliko vi stvarno dajete bebama sve sto i vi jedete posle navrsenih godinu dana?

_____________________________

Na kraju sve bude dobro. Ako nije dobro, onda nije kraj :-)

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 2454
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
28.12.2013 2:18:53   
Azra_
E pa ja ne dajem. :-) Npr.ako sam za nas spremala čorbicu od spanaća sa jajima i pirinčem, daću mu. Onda, npr.čorbica od karfiola i šargarepe, samo se skuvalo, odvadim za njega dok nisam još zapržila i posolila. Ako mi žderemo neko prženo-pohovano meso, detetu spremam odvojeno. Dakle, ogrebe se od naše klope onda kada smatram da je to podobno za dete. Imamo onaj Avent uređaj za kuvanje i lepo ga koristimo. nabacam unutra povrće, nekad dodam meso, nekad ne i eto ručka... Recimo, sada sa 2 godine , on jede 30% onoga što mi jedemo. Imam vremena da mu spremim odvojeno. Ja njegov brokoli kuvan na pari bez trunke soli ili pavlake ne bih pomirisala, dete se ne buni, ok, što da mu kvarimo... Naravno, uvek mu damo ako vidi nešto što mi jedemo pa potraži, ali to nije količniski dovoljno za njegov obrok, već samo da proba.

Moj sestrić je već sa 9 meseci bez problema jeo rusku salatu, moje dete je ni sa dve godine niej probalo. Dakle, sve ti je individualno. Daj detetu to što voli, neka ne bude previše začinjeno, ni slano i mislim da neće biti problema. A time što ćeš dati hranu koju vi jedete , biće i tebi lakše da ne spremaš odvojeno...

< Poruku je uredio Azra_ -- 28.12.2013 2:23:58 >


_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu viktori)
Direktna veza do poruke: 2455
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
28.12.2013 7:42:47   
milicicak
Viktori, T je alergicna na mleko i jos svasta nesto ne moze da svari a ja radim...
meni je bilo resenje da nasu ishranu prilagodim njoj tako da svi jedemo isto... zacine koristim dosta ali ona nece da jede bljutavo, ne koristim vegetu, ne zaprzavam... ali pravim i przenice, pohujem meso, mesim svaki drugi dan nesto slano i slatko... i moram da kazem da i mm i ja jedemo mnogo kvalitetnije i zdravije od kada sam T sa 14 meseci prebacila na nasu klopu (ili smo se mi prebacili na njenu :))

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 2456
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
30.12.2013 12:14:27   
viktori
Hvala zene user posted image
Bila sam u dilemi jer svako ima drugaciji sistem. Sad polako pronalazim svoj neki nacin.
Nama je problem sto mm ne voli nista da jede bas je probirljiv pa cemo N i ja da kuvamo taman da se mama uljudi a tata klasika meso i krompir user posted image taj covek samo to voli.

_____________________________

Na kraju sve bude dobro. Ako nije dobro, onda nije kraj :-)

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2457
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
22.1.2014 16:01:30   
Sanchy
Da li da pacija jaja tretiram kao novu namirnicu i isto uvodim tri dana hmm..mislim da bi trebalo ali da vidim vasa iskustva?

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu viktori)
Direktna veza do poruke: 2458
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
22.1.2014 16:18:09   
Ana RR
Sanchy, mislim da nema potrebe, ako nije imao nikakvu reakciju na jaja ranije.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 2459
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
22.1.2014 18:51:12   
Sanchy
Nije reagovao na jaje,pacija su malo jaca,ne znam,,videcu ..thanksuser posted image

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2460
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
22.1.2014 19:09:31   
mamica 91
Ja sam Uni davala morkina jaja sa nekih god.i 3-4 meseca i nije imala neke neobicne reakcije... inace nemamo problem sa ruckanjem, jede apsolutno sve sto i mi jedemo, i jednako zacinjeno a ljuto obozava, kulen joj je omiljena hrana, ali izbegavam da joj dajem par kolutica jednom u mesec dana,i to preplace sto ne moze jos da dobije, jagode, med, kikiriki sve je jela sa nepunih godinu... jedino sto bas ne voli je pasulj, namirise dok se kuva i samo ide po kuci i vice bljak, a i sarmu je jela sa nekih 10-11 meseci, mladi luk i sir, slaninu, sve...voce svo jede... jedno sto joj ne odgovara je limun, limunadu bas ne podnosi, uvek je bljucne ili je posle muci stomacic...i pravi je sladokusac za razliku od mene i mm user posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 2461
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
22.1.2014 19:43:06   
pocahontas
moja beba ima 16m i dalje jede "po bebeci", bareno meso i povrce, bez bilo kakvih zacina, uzina sveze voze, vecera lino, a doruckuje poparu, palentu, kajganu, hleba i pavlake i pije jogurt. dobije tu i tamo da gricka plazmu i to je to.

(odgovor članu mamica 91)
Direktna veza do poruke: 2462
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
23.1.2014 15:52:15   
adulence
Jedno malo glupavo pitanjr jel smem ivi da skuvam obicni caj od nane iz kesice?

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 2463
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
23.1.2014 16:01:41   
Azra_
Smeš slobodno!

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 2464
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
23.1.2014 20:19:09   
jovicaa
mi maksimu dajemo bukvalno sve sad vec. ali se ja i dalje trudim naravno da se hrane sto je zdravije moguce.
mada prosto ne mogu da izbegnem stvari kao sto su keks i mleko, posto obozavaaaaaju.
danas su recimo jeli za dorucak palentu sa sirom i jogurtom, maksim je malo vise brljavio nego jeo, ali hajde... on i inace skoro nista ne jede. pa su pojeli po bananu, pa su rucali povrce i meso, onako samo skuvano, nisu se bas pretrgli.(inace jedu sve sto i mi za rucak, samo sto ja i inace ne pravim neke hardcore ruckove) za uzinu pomorandze i banane opet, mm nije znao da sam im vec dalauser posted image maki je vecerao parizer od soje pavlaku, kiselo mleko i hleb... i tako. e da aleks je za uzinu jeo hleb i med.
ali se generalno jako mucimo sa hranjenjem maksima, to je prava umetnost nahraniti to dete.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 2465
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
23.1.2014 21:16:16   
Torbica
Ja sam mojoj deci nakon godinu dana davala da jedu kao i mi, sto zbog vrtica a sto i zbog toga sto se prilicno zdravo hranimo i mi, tako da nije bilo potrebe za odvajanjem. user posted image Nista ne przim u dubokom ulju (rerna mi je uglavnom omiljena sprava), nema rucka bez povrca, zaprske maksimalno izbegavam, koristim puno prirodnih zacina tipa bosiljka, majcine dusice i ostale travke. Ne koristim vegetu negu onu natur alevu bez glutaminata. Klinci bas tamane voce i povrce i nemam problema. Ne blendam nista od 9 - 10 meseci. Izgnjecim i to je to. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 2466
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
24.1.2014 11:54:43   
little_one
I mi smo zakljucno negdje sa 14 mjeseci presli potpuno za nas sto...dotada je povremeno jela ono sto i mi u zavisnosti koliko sam zacinila za nas (posto ja volim ljutkasto pa to jos izbjegavam njoj da dajem) a sada sve jede kao i mi...naravno ako pravim nesto sto je przeno, jer mm voli nekad i tako da pojede, pa napravim ustupak povremeno, onda obavezno uz takav rucak ide supa s mesom koje ona pojede za rucak i bude joj dovoljno, povrce i meso i supica a mi samo nastavimo i po ovom przenom...inace gledamo da jedemo sto vise kuvano, iz rerne a skoro nikad ne przimo u dubokom ulju (nekad krofne mada moram probati u rerni da ih pecem)....i to je to....vec su oni veliki...a ne blendam nista jaaaako dugo....sa punih 9 mjeseci je pojela sama svoj rucak u ustinjenim komadicima iako je tek tada dobila prvi zub i jako sam zadovoljna sto je tako samostalna...ali jos uvijek se drzim nekih pravila sta doruckuje, nema suhomesnatog za dorucak ili pasteta (osim ako je domaca) ili slicnog dzanka...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 2467
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
29.1.2014 22:36:58   
Sandra_n
Imam sina od godinu dana pa me zanima koliko puta nedeljno sme da jede jaja posto ih obozava?

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 2468
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
30.1.2014 20:30:57   
Sandra_n
Mamice imam pitanje ne znam u kojoj temi da postavim pa cu ovde.Pokusavamo da odviknemo sina od nocnog dojenja i uspeva nam ali se cesto probudi oko 6-7 sati i trazi mleko da bi nastavio da spava do 8 danas mu nisam dala jer sam se plasila da ako popije da ce opet traziti nocu da se tako uspavljuje pa smo ustali oko 7 medjutim ceo dan mu se poremetio i umesto da spava dva puta po sat vremena kao i do sad on je spavao tri puta i na kraju legao u pola 10! Sta da radim? Jel mislite da ce traziti i nocu da sisa ako mu dam mleko u 6 sati kada se probudi pa nastavi da spava do 8? Hvala

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 2469
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
10.2.2014 21:42:05   
Misha i Ljisha
Sandra ako hoce mleko da pije sto da mu ne das. Mada ja ne vidim ni problem u tome sto ste ustali u 7.Moja Dunja oduvek rano ustaje. Ujutru nista ne pije, samo vodu i onda dorucak.

Probaj da izdriblas bebca da spava samo jednom ali duze. Mislim da ti je to bolje. Evo Dunja spava jednom ali 3 sata. I to je to za ceo dan. a nocno dojenje probaj da zamenis vodom. Ako se vec probudi.


Viktori i mm bi samo mesa i krompira, muskarci su uglavnom takvi jos ja imam srece ovaj moj hoce i povrce njemu je super al mora mesa da bude. Nervira me strasno. Dunja moja i dalje ne jede isto sto i mi. Evo tek nedavno je probala palacinke sa pekmezom. Svinjetinu joj i dalje ne dajem (osim slanine to jede vec mesecima i bas je voli). A nista ja njoj ne gnjecim ja samo sitno seckam evo sinoc joj je izasao osmi zubic. Lepo ona to zvacka (gnjecila sam joj dok je imala 3 zuba).

Uvela sam joj citruse i svidja joj se sve sto je probala. Davala sam joj cak i ponesto od susenog voca (to isto nismo do sad ali u nedostatku svezeg eto malo suseno). Uvela sam joj kornfleks, ovsenu kasu (ovu za odrasle ne one bebece te nije htela da jede a ove jede lepo sa jogurtom)

Lakse mi je naravno ali su corbe i supe skoro svaki dan na trpezi i bas voli supice. Jedva cekam prolece i sveze povrce i voce.

(odgovor članu Sandra_n)
Direktna veza do poruke: 2470
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
11.2.2014 19:54:17   
Anoniman
sandra, ja bih mu davala. zapravo ja i jesam davala sve dok sama nije prestala da trazi. odnedavno je pocela da zeza sa vecerom pa ako ne vecera onda se probudi jednom oko npr. 5, popije mleko i nastavi da spava. ako vecera kako treba, onda se ne budi.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
  Direktna veza do poruke: 2471
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
11.2.2014 21:46:53   
World

IZVORNA PORUKA: Sandra_n

Imam sina od godinu dana pa me zanima koliko puta nedeljno sme da jede jaja posto ih obozava?



Ana skoro svaki dan pojede jaje za dorucak.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Sandra_n)
Direktna veza do poruke: 2472
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
26.2.2014 7:21:39   
Misha i Ljisha
Ja imam obrnut problem od Sandre moja D je prestala da jede jaja valjda joj se ne svidjaju pa hocu da pitam koliko puta nedeljno bi ona morala da jede jajauser posted image

Ja joj spremim moce ili pitu sa sirom ili nesto u cemu ima jaja. Ali jaje kao jaje ni peceno ni kuvano nece da pojede. U spanacu kuvano izgnjecim i to kao pojede ali vise voli spanac bez jajeta.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 2473
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
26.2.2014 11:14:09   
Didy
Ja sam jaje davala 2-3 puta nedeljno, gledala sam da ne bude češće. Sad možda pojedu 3-4 nedeljno, ali sad su i veći oboje.
MiLj, Stefan jedno vreme nikako nije hteo jaje, baš tu negde s godinu-dve, ni kuvano, ni pečeno, pa sam morala da mu maskiram. Najviše od svega je voleo "palačinkice" (tako smo ih nazvali). Razbijem jedno jaje, dodam u to pavlake ili mleka, a ne mora ništa mlečno i namrvim hleba toliko da se lepo sve poveže i onda na teflonu pečem kao tanke pljeskavice. To je obožavao! Nekad sam u to rendala tikvice ili šargarepu ili šampinjone, postoje razne varijacije, ali jaje je bilo osnova.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2474
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
26.2.2014 11:27:49   
Наташица
моје дијете сваки други дан поједе и то 2 јаја. баш их воли. слично правим као Диди. јаја измутим, додам млијеко и хљеб па то буде као нека кајгана. мада хоће јаја како год се направе.
Миша и Љиша, шта мислиш да некако направиш нешто од јаја па да буде замиљивије?! можда будеш успјела да мало поједе. клик


_____________________________

"timeo hominem unius libri"


(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 2475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  96 97 98 [99] 100   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  96 97 98 [99] 100   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here