|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
23.11.2022 10:03:01   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Milena.s



IZVORNA PORUKA: marketing RR


IZVORNA PORUKA: Milena.s

Da li neko zna kome se obratiti? Budi usred noci svake noci vec nedelju dana i vristi na sav glas. Budan ke oci otvorene ustane i stoji u sobi i vristi na sav glas 15 - 20 minuta. Ne zeli ni u ruke ni nista. 


Postovani samo da dodam. Da dete ima 3 godine. Nije se tako ponasalo nikada do pre nedelju dana . Ovo je strasno. Slika je kaoniz horor filmova postane kao da postane opsednut necim vristi u sav glas to nije plakanje i napada svakog ko pokusa da ga dodirne i nista nece sta god da mu ponudimo i kaze on se dere NEEE! Dete je voljeno i pazeno i mazeno nema razloga za takvu promenu raspolozenja. Nadali smonse da je prolazna faza posto je bio prehladjen ali ne prolazi i moramo da pronadjemo strucnu pomoc sto pre.



Ovakvo ponasanje ima neku podlogu i ja vas molim da se obratite decijem neurologu, ustanova koja to dobro radi je Institut za Mentalno Zdravlje za decu i omladinu u ul Dr Subotica. Molom vas da odete i da mi javite nalaz.

(odgovor članu Milena.s)
Direktna veza do poruke: 1026
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
23.11.2022 10:10:46   
Milena.s
Postovani, da li imate preporuku za neku kliniku ili lekara u Nisu? Posto smo mi iz Nisa. Da ne maltretiramo dete da vodimo cak na drugi kraj zemlje.

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 1027
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
25.11.2022 20:13:45   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Milena.s

Postovani, da li imate preporuku za neku kliniku ili lekara u Nisu? Posto smo mi iz Nisa. Da ne maltretiramo dete da vodimo cak na drugi kraj zemlje.

Ja stvarno ne znam nijednog lekara u Nisu. Vas zadatak je da nadjete dobrog decijeg neurologa u Nisu sto pre, raspitajte se i vodite dete decijem neurologu, Nis je uvek imao dobre lekare, cekam da me obavestite o pregledu. Pozdrav

(odgovor članu Milena.s)
Direktna veza do poruke: 1028
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
25.11.2022 20:59:49   
Milena.s
Nismo bili nigde. Prestalo je samo od sebe isto kako jeni pocelo. Ovo povezujemo sa 3 faktora. :1.Grip2.Prekomerno koriscenje mobilnog telefona koji mu je dozvoljen da koristi za vreme bolesti gripa. 3. Polazak u vrtic.
Sva 3 faktora smo odstranili i vratio se sve na normalu. Koji tacno je bio uzrok nismo ustanovili ali pomno pratimo i nadgledamo. Pa cemo videti.

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 1029
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
27.11.2022 8:28:56   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Milena.s

Nismo bili nigde. Prestalo je samo od sebe isto kako jeni pocelo. Ovo povezujemo sa 3 faktora. :1.Grip2.Prekomerno koriscenje mobilnog telefona koji mu je dozvoljen da koristi za vreme bolesti gripa. 3. Polazak u vrtic.
Sva 3 faktora smo odstranili i vratio se sve na normalu. Koji tacno je bio uzrok nismo ustanovili ali pomno pratimo i nadgledamo. Pa cemo videti.

Hvala sto ste se javili, molim vas pratite dete i javite se. U slucaju da se ponovo obavezno ga pregledajte kako sam vam savetovala.

(odgovor članu Milena.s)
Direktna veza do poruke: 1030
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
30.11.2022 14:18:30   
marketing RR

Dragi roditelji,

U želji da pomognemo mamama i tatama kojima je potrebno dodatno stručno mišljenje ili savet doktora pre nego da odu kod svog pedijatra, Pampers i Ringeraja pokreću interaktivnu temu u kojoj će na sve nedoumice odgovarati Pampers pedijatar - Dr Julka Damnjanović. Ukoliko imate dileme, pitanja vezano za zdravlje, negu, odgoj i razvoj beba i dece, obratite nam se iz udobnosti vašeg doma i dobićete odgovor od stručnjaka.

PROČITAJ VIŠE >>>



user posted image

Naš cilj je da brzo:

* dobijete više informacija i saveta o problematici koja vas zanima
* rešite dileme
* ne gubite vreme na Internetu samostalno tražeći značenje određenih simptoma i znakova
* da pružimo odgovore na pitanja razumljivim jezikom za svakoga


Svesni velikih strepnji i nedoumica roditelja i potrebe za razgovorom sa doktorima o različitim dilemama i zdravstvenim problemima, a da to nažalost često nije moguće iz brojnih razloga u kratkom roku, Pampers ima za cilj da to učini mogućim i pristupačnim za sve roditelje i da im na taj način olakša dalje odluke.

Biće nam drago da pomognemo, a sve sa ciljem da zajedničkom saradnjom sačuvamo i unapredimo ono šta je najvrednije, zdravlje i zdrav razvoj naše dece!


Temu omogućio Pampers


(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1031
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
2.12.2022 10:11:50   
nata11
Postovana dr,

Dete -3,5g je pocelo sa sirupom Imunotrofin. Koliko maksimlano se moze pomenuti sirup koristiti u kontinuitetu_

_____________________________





(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1032
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
3.12.2022 10:08:39   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: nata11

Postovana dr,

Dete -3,5g je pocelo sa sirupom Imunotrofin. Koliko maksimlano se moze pomenuti sirup koristiti u kontinuitetu_

Sirup se moze davati u kontinuitetu mesec dana, pa treba napraviti pauzu.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1033
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
19.12.2022 14:00:25   
gugutka
Draga Dr Julka, da li može nastati neki problem, ako dete retko obavlja malu nuždu? Devojčica 4 godine, baš retko piški, čak i ujutru nekada i nakon 3 sata nakon buđenja. Mi je stavljamo na nošu, ali ona odbija, i govori ne piški mi se. Kada joj se pripiški onda traži. Pije redovno tečnost inače, ktivna je, lepo jede, sve ostalo je ok. Hvala unapred.

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 1034
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
19.12.2022 22:22:20   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: gugutka

Draga Dr Julka, da li može nastati neki problem, ako dete retko obavlja malu nuždu? Devojčica 4 godine, baš retko piški, čak i ujutru nekada i nakon 3 sata nakon buđenja. Mi je stavljamo na nošu, ali ona odbija, i govori ne piški mi se. Kada joj se pripiški onda traži. Pije redovno tečnost inače, ktivna je, lepo jede, sve ostalo je ok. Hvala unapred.

Vrlo je tesko dati pravi odgovor na vase pitanje jer dete normalno pije, nema smetnji pri mokrenju. normalno se ponasa. Ja predlazem da skupljate urin u toku 24 ha pa onda da mi se javite i da procenimo da li ima problema.



(odgovor članu gugutka)
Direktna veza do poruke: 1035
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
22.12.2022 1:25:19   
marketing RR

IZVORNA PORUKA: scepa92

Pozdrav
bebca od 9 meseci zadobila je opekotine od vrele kafe blizu zgloba na nozi.
Imala je crvenilo i koža se oljuštila u tom delu
Odvezli smo je odmah u tiršovu,previli su joj nogu očistili ranicu i danas smo ponovo bili na previjanju.
Doktor kaže da je rana OK ali je pitanje da li će ostati ožiljak tj da li će koža biti identična.

Da li je neko nažalost imao slično iskustvo?
Koji melem/kremu ste mazali za ožiljak? Šaljić?

Prvi put u Tiršovoj kao i danas, mazali su joj Tyrosur gel, mazaće ga na svakom previjanju (još nekih 7 dana), nakon toga i mi neki period.

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 1036
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
22.12.2022 21:23:31   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: marketing RR


IZVORNA PORUKA: scepa92

Pozdrav
bebca od 9 meseci zadobila je opekotine od vrele kafe blizu zgloba na nozi.
Imala je crvenilo i koža se oljuštila u tom delu
Odvezli smo je odmah u tiršovu,previli su joj nogu očistili ranicu i danas smo ponovo bili na previjanju.
Doktor kaže da je rana OK ali je pitanje da li će ostati ožiljak tj da li će koža biti identična.

Da li je neko nažalost imao slično iskustvo?
Koji melem/kremu ste mazali za ožiljak? Šaljić?

Prvi put u Tiršovoj kao i danas, mazali su joj Tyrosur gel, mazaće ga na svakom previjanju (još nekih 7 dana), nakon toga i mi neki period.


Moj savet je, da sto se tice terapije, poslusate decijeg plasticnog hirurga, a nakon zavrsetka terapije kod njega nastavite sa mazanjem Saljicevim preparatima. Koza ce dugo biti promenjene boje, boja se moze izgubiti nakon duzeg perioda, ali to zavisi od dubine ostecenja, koliko je sjojeva koze zahvaceno. Pigmentacija ce ostati duzi period.






(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1037
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
24.1.2023 15:19:06   
gugutka

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: gugutka

Draga Dr Julka, da li može nastati neki problem, ako dete retko obavlja malu nuždu? Devojčica 4 godine, baš retko piški, čak i ujutru nekada i nakon 3 sata nakon buđenja. Mi je stavljamo na nošu, ali ona odbija, i govori ne piški mi se. Kada joj se pripiški onda traži. Pije redovno tečnost inače, ktivna je, lepo jede, sve ostalo je ok. Hvala unapred.

Vrlo je tesko dati pravi odgovor na vase pitanje jer dete normalno pije, nema smetnji pri mokrenju. normalno se ponasa. Ja predlazem da skupljate urin u toku 24 ha pa onda da mi se javite i da procenimo da li ima problema.






Hvala Dr Julka!

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 1038
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
24.1.2023 15:28:34   
gugutka
Kod nas u vrtiću vlada šarlah, sad čekamo da vidimo da li smo dobili. Uglavnom prepisuju deci Panklav ali ga je teško naći jer je nestašica penicilinskih AB, u Beogradu, možde i šrire :(

(odgovor članu gugutka)
Direktna veza do poruke: 1039
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
27.1.2023 15:26:38   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: gugutka

Kod nas u vrtiću vlada šarlah, sad čekamo da vidimo da li smo dobili. Uglavnom prepisuju deci Panklav ali ga je teško naći jer je nestašica penicilinskih AB, u Beogradu, možde i šrire :(

Streptokokje uzrocnik sarlaha i osetljiv penicilinske preparate, najlakse je bilo naci Panklav.
Streptokok reaguje na Jugocillin, Cliacil i Ospen koji su cisti penicilinski preparati. Ako je dete osetjlivo na penicilinske preparate daje se Eritromicin. Ja stvarno ne znam sta se od ovih preparata moze naci u apotekama. Ne znam ni zasto je nestasica ovih preparata.

(odgovor članu gugutka)
Direktna veza do poruke: 1040
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
31.1.2023 9:42:26   
nata11
Postovana dr,

Da li inhalacija klasicnih hladnim inhalatorom u kombinaciji sa fizioloskim rastvorom ima efekata kod pocetnih simptoma dece u vrticu pr. zapusen nos, kijavica, blago kasljuvanje?
Ili je tu preporucljiva topla inhalacija?

_____________________________





(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 1041
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
1.2.2023 9:05:45   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: nata11

Postovana dr,

Da li inhalacija klasicnih hladnim inhalatorom u kombinaciji sa fizioloskim rastvorom ima efekata kod pocetnih simptoma dece u vrticu pr. zapusen nos, kijavica, blago kasljuvanje?
Ili je tu preporucljiva topla inhalacija?

Kod blagog kasljucanja, kako kazete, i zapusenog nosa se preporucuje ukapavanje fizioloskog rastvora i vadjenje sekreta pumpicom ako ga ima u nosu. Inhalacije se savetuju samo kod opstukcija, nakon pregleda doktora.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1042
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
4.3.2023 13:09:17   
marketing RR
Draga Dr Julka, stiglo nam je pitanje korisnice:

"Jutros sam kod moje bebe (3 meseca) primetila sukrvicu u slini koju je izbacila iz nozdrve. Inače redovno ispiram nosić fiziološkim, pa ne znam da li sam možda ja zakačila sluzokožu, ili je možda nešto ozbiljnije. Da li je razlog za brigu i da li je potrebno da se javim pedijatru? Hvala unapred."

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1043
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
4.3.2023 13:22:11   
Tajčica
Draga Dr Julka, da li dete (1,5 god) sme da se izvede napolje ukoliko je dan ranije imalo temperaturu? Mislim na šetnju kolicima, bez napora.
Hvala, puno pozdrava

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1044
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
4.3.2023 20:55:26   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: bubulence

Hvala najlepse na brzom odgovoru ♥️

Od aprila se nismo culi, kada budete mogli napisite mi kako je dete, da li ste bili na kontroli, do kada ce trajati terapija Eftilom. Pino vas pozdravljam i zelim vam sva dobra ovoga sveta.


Draga dr Julka,mnogo je lepo kada vidim da nas se set_ite i pitate za zdravlje ❤️. Sin je dobro, pre par meseci je imao fazu odsutnosti koja je trajala dva dana, primljeni smo u bolnicu i nalazi su pokazali da je nizak nivo leka u krvi. Pojacana mu je doza na 2x4ml eftila i od tada je opet sve odlicno. Doktori su prezadovoljni njegovim ponasanjem, izuzetno je bistar (pravi mali filozof za 10000 pitanja i odgovora na dan), fina motorika mu je savrsena, spretan je, zivahan... Juce smo ponovo radili eeg glave cisto radi redovne kontrole, sledeci pregled kod dr je 14.3..

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 1045
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
11.3.2023 18:52:16   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: marketing RR

Draga Dr Julka, stiglo nam je pitanje korisnice:

"Jutros sam kod moje bebe (3 meseca) primetila sukrvicu u slini koju je izbacila iz nozdrve. Inače redovno ispiram nosić fiziološkim, pa ne znam da li sam možda ja zakačila sluzokožu, ili je možda nešto ozbiljnije. Da li je razlog za brigu i da li je potrebno da se javim pedijatru? Hvala unapred."

Ja predpostavljam da je problem u ispiranju nosa fiyioloskim rastvorom. Ne morate svaki cas ispirati nosic pustite da se formira nosna flora, radite to povremeno. Treba da brinete ako se to ponavlja i ako se pojave modrice na kozi, tada se odmah javite vasem pedijatru.

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1046
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
11.3.2023 18:55:55   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Tajčica

Draga Dr Julka, da li dete (1,5 god) sme da se izvede napolje ukoliko je dan ranije imalo temperaturu? Mislim na šetnju kolicima, bez napora.
Hvala, puno pozdrava

Idite je napolje, savetuje se da se dete i kada ima temperaturu iznese napolje na terasu jer se tako rashladjuje. Pratite kako se krece temperatura.

(odgovor članu Tajčica)
Direktna veza do poruke: 1047
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
11.3.2023 18:58:46   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: bubulence



IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: bubulence

Hvala najlepse na brzom odgovoru ♥️

Od aprila se nismo culi, kada budete mogli napisite mi kako je dete, da li ste bili na kontroli, do kada ce trajati terapija Eftilom. Pino vas pozdravljam i zelim vam sva dobra ovoga sveta.


Draga dr Julka,mnogo je lepo kada vidim da nas se set_ite i pitate za zdravlje ❤️. Sin je dobro, pre par meseci je imao fazu odsutnosti koja je trajala dva dana, primljeni smo u bolnicu i nalazi su pokazali da je nizak nivo leka u krvi. Pojacana mu je doza na 2x4ml eftila i od tada je opet sve odlicno. Doktori su prezadovoljni njegovim ponasanjem, izuzetno je bistar (pravi mali filozof za 10000 pitanja i odgovora na dan), fina motorika mu je savrsena, spretan je, zivahan... Juce smo ponovo radili eeg glave cisto radi redovne kontrole, sledeci pregled kod dr je 14.3..


Neizmerno sam vam zahvalna sto ste se javili, znate ja uvek brinem za moju decu. Drago mi je sto je sve uredu i ja znam da ce sve biti kako valja. Puno vas pozdravljam i javite se da ja ne dosadjujem.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1048
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
26.3.2023 16:33:34   
marketing RR
Poštovana Dr Julka

Stiglo nam je pitanje jedne mame:

Dečak 7 godina, juce povraćao 3 puta. Povracanje je uveče prestalo, pije Orosal i po malo jede rižu, bareni krompir, dvopek, bananu. Danas nije povraćao i deluje bolje. Kada se možemo vratiti redovnoj ishrani i da li ima potrebe da idemo sutra kod pedijatra? Hvala unapred

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1049
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
28.3.2023 9:41:05   
nata11
Postovana dr,

Da li su mladezi u kosi kod dece opasni i da li je potrebna neka kontrola_
Mladez smo primetili jos kada je dete bilo manje - to je jedan od prvih mladeza i sada se povecao kako je i dete raslo. Normlane je braon boje i nije ispupcen - klasicnog izgeda.
Dete ima 4 god.

Hvala unapred.

_____________________________





(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1050
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...
Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here