|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 09/19
5.9.2019 9:30:24   
emicaa
Rosita dobrovoljni da.

Dorini prstici su dobro,mislim plikovi su tu ali ne boli je i ne smeta joj.Sto se tice David odlucula sam da nazovem sto prihe direktricu kao sto je logopedica i predlozila.Ali necu traziti da ga ne upisuju nego da ga sledece godine pogleda djeciji psiholog,da on da svoje misljenje.Tad cu biti nekako najsigurnija.Upis je u februaru ali ali ja mogu traziti da ga testiraju i kasnije,mozda dva mjeseca pred polazak

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Razgovori mama 09/19
5.9.2019 9:33:02   
Sanjica26 RR
Emi, osnovna skola od koliko godina pocinje? Nesto mi je rano za njegove gpdine skola.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Razgovori mama 09/19
5.9.2019 9:43:06   
Ana RR
Dobro jutro!

Rosi, kod njega to baš brzo ide. Nadam se da će brzo proći. Odlični su u Mišoviću.

Sanjči, i meni se jako sviđa violončelo, baš je dobar izbor napravila.

Emi, i ja bih tako uradila. Do tada on može puno da napreduje. Brzo se menjaju.

Ja radim i čekam mm da pijemo kafu, ali ako uskoro ne dođe popiću je sama. Oči mi se sklapaju. Nikako da legnem ranije a ujutru jedva ustajem.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Razgovori mama 09/19
5.9.2019 11:31:42   
Rosita
Zakazala sam mu opet večeras. 39 ima.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Razgovori mama 09/19
5.9.2019 11:34:52   
vonavoj
O bre rosi.i pored hemomicina...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Razgovori mama 09/19
5.9.2019 11:50:58   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Rosita

Zakazala sam mu opet večeras. 39 ima.




user posted image duša... ne mogu da se set_im, da li ste vadili krv?

< Poruku je uredio Ana RR -- 5.9.2019 11:51:19 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Razgovori mama 09/19
5.9.2019 11:59:52   
Rosita
Vadili sinoć udm bilo sve ok. Ali  možda je rano bilo tek dobio t



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Razgovori mama 09/19
5.9.2019 12:20:29   
pari
Jao Rosi, baš se mučite :(


Danas je bilo bolje sa T, kažu da je plakala samo kad sam otišla pa kad je videla da me nema. Ali ćemo i sutra isto ovako sat vremena.Ja za to vreme bila u Lidlu.Bile napolju, ona se malo igrala na igralištu...
Emice, dobra ti je to odluka...ima do tad još dosta vremena...iako bih ja svakako možda otišla do nekog psihologa dečijeg zbog toga što jako malo priča...ali ti to najbolje znaš...
Sanjice, divno što će učiti neki instrument... Kako je S?

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Razgovori mama 09/19
5.9.2019 12:34:51   
Maslacak15
zdravo zene... Ja sa neke kontrole, sad na poslu, ne znam sta bih pre. kucne poslove samo vikendom, s izuzetkom kuvanja. To radim skoro svaki dan nekako, izmedju 18-20 h uvece. Ne volim i nemam naviku da cuvam skuvana jela u frizideru ili da ih zamrzavam. Sa izuzetkomm sarme i pasulja. kucni poslovi svi samo vikendom. zato je naravno haos, ali sta da radim... Da deca rade domaci u boravku. Ja evtl proverim ili ih nnateram jos nesto da odrade kuci malo. Ja ne sedim i ne radim sa njima. Naravno da cu da im objasnim ako nesto nije jasno ali moraju da se uce da sami rade. A u prvom i drugom razredu nema sta da bude nejasno iskrenouser posted image . Tako da mi to ne uzima mnogo ekstra vremena.
rosi nista tu krvna slika nece novo reci sto nije juce. Virus neeki je 99,999 % ali ok da je pokriven hemomicinom da ne ekspalira sa nekom bakterijskom suprainfekcijom.

p.s.Tako da da ja nekako stojim za sporetom i istovremeno probam da isposlujem da decaci rade nesto drustveno koristo, poigraju s esa sestrom ili odrade jos neki zadatak pre nego sto se zablenu u crtace sto bi n aravno najradje radili kad dodju kuci user posted image Multiprocessing i multitasking.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 5.9.2019 12:40:27 >

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Razgovori mama 09/19
5.9.2019 13:08:57   
smeško
Sta sam sve ispisala i zaboravila da kopiram!😡


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Razgovori mama 09/19
5.9.2019 13:24:50   
smeško
Maslacak, srecom ti si sposobna zena!

Ovde nije nista bolje. Radis do 16, 17h, a sva bolja radna mesta su na NBG-u. Pa kad krenes kuci, pocne stravicna guzva i vecito kasnis po neko dete u vrticu. Kad dodjes kuci ide prealisavanje skolske dece, pa im krecu treninzi i obaveze te vrste. Kad ih vratis kuci, mozes samo da im serviras veceru, okupas i posaljes u krevet.  Ja sam juce dobro prosla. Nije prelom, nego istegnuce i nagnjecenje medjurebarnih misica. Mm me povredio. Ali, duga je to prica. Od golicanja i grljenja do padanja preko stolice i na mene. Svom tezinom. Pocrkali od smeha sinoc na VMA. Porucili mu da smrsa. Meni nije bilo smesno dok nisu rekli da je sve u redu. Boli kad udahnem, mrdam i sl. Mm se pojeo od muke. I treba. Bas je preko mene nasao da pada. Rosi, kako ste sada?Emice, Sanjice, bas mi je drago sto ste bolje.Ico, kako je Maca?
Pod pritiskom sam i cini mi se da me svasta nervira bez potrebe. Kasnije idem na roditeljski, a u onoj ucionici me gotovo svi nerviraju. Dobro, neki mi se i gade. Poltroni i neodgovorna uciteljica, carobni miks. Ili ja preterujem.🥺

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Razgovori mama 09/19
5.9.2019 13:27:02   
smeško
Zaboravih meni najbitnije, Joci su ioak radili rendgen kukova u utorak. Za svaki slucaj. Bio je drugi dr. Sve je ok. On je bolje. Samo da miruje jos dve nedelje! To je neizdrzivo sa njim nestrpljivim, ali ajde. Probacu.


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Razgovori mama 09/19
5.9.2019 13:33:18   
pari
Ajoj smeško, baš te svašta snašlo...mogu da mislim kako je to izgledalo.  Srećom pa ipak nije ništa polomljeno! A za J ti neće biti lako, stvarno je užasno teško kad su tako mali da miruju, mislim čak neizvodljivo...


Tempo je stvarno grozan...i vreme užasno leti...
Ja skuvala proso i povrće...još da ispečem ćevape i gotova sam sa ručkom...imam i krastavce za salatu...
I da smislim gde ćemo popodne...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Razgovori mama 09/19
5.9.2019 13:42:33   
Rosita
Smeško, dobro je ipak sve. Mnogo ste bre nestašni.


Mislim da maslačak ipak ima neke prednosti sistema gde živi. Ne zovu iz vrtića jer dete npr.kašlje. Odrade u školi šta imaju. Vrtić obavezno izvodi decu napolje. Sport je, ako se ne varam,visoko pozicioniran na listi aktivnosti svakog dana, u školi, vrtiću. Ovde smo čuli da se za vreme fizičkog dodatno vežba neki predmet u učionici😠. 
Ok pod lekom. Evo peva dobra mama, lepa mama 🙂. Al neće da kašlje, grrr.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Razgovori mama 09/19
5.9.2019 14:13:00   
Maslacak15
tacno oni su non stop napolju u vrticu. Od prve godine. A i sve sportske aktivnosti su vezane za skolu. Imaju nekoliko sekcija popodne, S ce ici na rukomet i karaate, F je zaludjen za fudbal. Sad smo ga pustili da ide da trenira ali samo utorkom jel je tad trening direkt pored skole ( moze da ode sam). Petkom je na drugom mestu sto bi podrazumevalo voznju gradskim prevozom i petkom ne moze da ide jel ja nemam nacina da ga uzmem u tri popodne i vodim tamo. Vode ovde ljud decu na svasta i na klavire i slicno, ja nemam kad. Nekad me grize savest ali sta da radim. Jedino da platim nekog da ide da ga odvodi- ne znam...Kad budu dovoljno veliki da idu sami bice malo vise mogucnosti. Masa zena ovde radi polovno radno vreme pa im se moze.
Problem je u tome sto ja radim 40 sati zvanicno ali mozete da dodate bar 20 sati ekstra na to nedeljno razmisljajuci o poslu ili radeci ekstra za posao. Dobra strana jeste sto imam neku fleksibilnost pa kad zagusti, i porazboljeaju se onda se dovijam sa mm, ostanemo kuci po pola dana pa se menjamo i tako. Ali uglavnom je to rezervisano kad su bas bolesni. Sto se srecom ne dogadja preterano cesto. Inace imamo problem.
ali neznam navikla sam i nebi da se zalim. Mislim da su situacije neuporedive jel u srbiji ipak velika vecina ima ili baba seervise ili neki nacin za stani pani. Da ostavi kod komsinice ako nista drugo na sat vremena. Ja to nemam, barem do sad u zivotu nisam nikad koristila. Isto tako moze se reci da su mi deca celicena, od bebeceg doba po gradskom prevozu u guzvi, napolju po kisi vetru -znato to ovde drugacije izgleda nego u Srbiji, verujte mi. mozda im je to i pomoglo. nebih da delim recepte, samo konstatujem.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Razgovori mama 09/19
5.9.2019 14:15:03   
Ana RR
Au smeško.. pa smejati se ili plakati user posted image dobro si i prošla. Super za rentgen user posted image

Rosi, evo 4. dan škole i već nas ubi domaći. Jbt, moji roditelji nikad nisu sedeli sa mnom i radili domaći niti bilo šta drugo za školu a mi sada moramo. U prvom razredu još nam je učiteljica rekla da ona ne može sve da postigne user posted image a da, čas fizičkog su x puta proveli u klupi...

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Razgovori mama 09/19
5.9.2019 14:33:37   
Rosita
Ja mislim da ću na roditeljskom biti glasna za fizičko, bude li bilo šta slično. Znači ne diraj deci fizičko pobogu.


Ja imam jednu divnu komšinicu, ona radi i samohrana je majka, sinoć je maltene u ponoć ustala iz kreveta da dođe i bude sa D dok mi idemo u bolnicu... Hvala joj do neba. Na nju mogu baš u ovim ekstremima na sat da računam, ako je tu.
Kod moje dece glavni faktor je, izgleda, i na žalost, genetika. Malog svuda bičem. Juče je sa 38 dobio lek i izašao napolje da obavi nešto i D se poigra. Još nisam odustala od sutrašnjeg vođenja kojegde, ako makar T ne bude imao. Jedino se živa pojedoh šta ću zavrtić. Jer još sl.n. ne radim.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Razgovori mama 09/19
5.9.2019 14:35:49   
Rosita
Auuu, najstvarnije ne bičujem decu.😁 VUČEM



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Razgovori mama 09/19
5.9.2019 14:37:18   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: Rosita

Auuu, najstvarnije ne bičujem decu.😁 VUČEM




ahahahahaa user posted image user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Razgovori mama 09/19
5.9.2019 14:52:12   
vonavoj
Haha.evo i ja svog bičujem iako ima temp. Moramo po seku.Interesantmo se ponasa,kao da je nema..ni oci mu ne cakle.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Razgovori mama 09/19
5.9.2019 14:59:24   
Maslacak15
moguce. Genetika je siugurno bitna mozda i glavni faktor. Samo ni on jos nije usao u kolektiv. A moja ana cekica od marta svaki dan osam sati. Ne kritikujem uopste samo kazem, oni su isto stari i imaju drugo okruzenje za imuni sistem u sazrevanju vec pola godine. Ima tu mnogo ekstremnijih primera, koji "cuvaju decu do dve tri godine" jel smatraju da je tako bolje. Da li moze tako da se sacuva ne znam. sumnjam. Eno L od Maraj sticajem okolnosti je kasno krenuo pa je bilo ono ko ne plati na mostu platice na cupriji ... na zalost. iz mog iskustva treba biti sto opusteniji ( osim sa malim bebama ispod 6 meseci, tu sam i ja vise srbin nego nemac).
Ja generalno kad dodjem u Srbiju imam utisak da su mala deca do tri godine bas prezasticena. U odnosu na Nemce razilika je dramaticna. Uvek se setim moje tetke koja je bila kod nas kad se A rodila znaci pred kraj marta pocetak aprila, kako X puta prepricava preko telefona : Zamisli decaci od M ne nose potkosulje user posted image .

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Razgovori mama 09/19
5.9.2019 15:15:46   
Rosita
Razumem sta hoces da kazes. To sto nije jos u kolektivu, da sam pokusala da ga zastitim. A nije stvarno, pa ja znam da ce se on razboljevati ihahaj. Moji razlozi da ostanem duze sa detetom su skoro iskljucivo psiholoske prirode i mislim da od toga ima benefita sigurno. Naravno, bilo je tu i objektivnih razloga, da ne krece dok ne pocne sve da jede, ako je moguce i td. Ja sam stava da je tokom prve godine bebi mesto sa majkom, bezuslovno. A eto, ja sam malo produzila.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Razgovori mama 09/19
5.9.2019 15:17:34   
pari
I ja isto tako mislim Rosi...mama je bitna...



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Razgovori mama 09/19
5.9.2019 15:26:33   
Maslacak15
i ja mislim da je mama bitna user posted image ali je kod mene licno rodjendan granica iz vise razloga. I bez posla ( radila sam dovoljno od kuce ) imala sam utisak da je "vreme". To je naravno individualna stvar ja to postujem. Ima zena, toga je sve vise ovde koje daju u jasle i sa 5-6 meseci, meni bi to bilo prerano ali ih ne osudjujem. Isto tako neko moze da sedi i 3 godine kuci sa decom to je njihovo puno pravo.
Samo sam konstatovala, bez obzira na uzroke niti sad da insistiram da je to jedino ispravno da su moja deca imala tu vrstu drila kaoretko koja ovde na forumu jel su od 1. rodjendana u kontinuitetu leti zimi ( pauza maks 2-3 nedelje zbog odmora letnjeg) 8 sati dnevno u kolektivu sa drugom decom. Imaju hvala bogu solidan imunitet, ja mislim da je to kombinacija genetike i stecenog.


< Poruku je uredio Maslacak15 -- 5.9.2019 15:27:33 >

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Razgovori mama 09/19
5.9.2019 15:30:20   
Sanjica26 RR
Dobar dan. Masem. Veceras cu malo vise da pisem. Ne znam kud udaram.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pokloni koje mame zaista žele nakon rođenj...
Pokažite svoju podršku, ohrabrenje i ljubav poklonima za drugu bebu koje bi svaka mama volela...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here