|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 09/19
5.9.2019 15:36:25   
vonavoj
Slazem se sa tobom maslacak..preteryju sa zastitom dece do 3ce godine... genetika je cudo a i okruzenje.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Razgovori mama 09/19
5.9.2019 15:48:12   
smeško
Evo, ja sam mama koja je dvoje dece upisala u vrtic sa tri godine. 😂😊 Ja, naprotiv, ne mislim da sam nesto lose uradila. Prehlade ih cekaju kako god okrenes, nece im pobeci. N sam upisala kasno, jer nije bilo mesta, a M sa namerom zbog dijagnoze koju je imao. Htela sam da ga neko prati kod kuce. Doduse, tada sam imala srecu da su moji mogli da ih cuvaju. Sada to nemam, jer su bolesni, pa ce J krenuti sa dve, kad pocnem da radim. Mislim da nista nisu propustili, nisu se razboljevali nista cesce od dece koja su krenula ranije. Ja nisam za izgradnju imuniteta kroz sudaranje sa zarazenima, nego kroz boravak napolju. Nije problem sto ce biti u vrticu. Problem je sto ce biti u neprovetrenoj sobi bar 10 sati, bez dovoljnog boravka napolju. To je problem u Srbiji. Bar se meni tako cini. Rosi i ja sam se spremila da se bunim zbog fizickog, ali me unapred nervira sto cu biti jedina. Nikome to nije bitno. Bitno im je samo da, cim uciteljica posalje neko obavestenje preko vibera, svi odgovore sa ,,Hvala uciteljice", pa mi zvoni telefon ko lud do 22h. 😡 Mislim, u redu je, oznaci da ti se svidja poruka i gotovo. Guse grupu, jer joj se uvlace...grrrrrr...ja nisam takva, uopste. Dete mi se prvog dana skole vratilo kuci sa punim rancem, poslala sve knjige. A nama je napisala da ce naknadno javiti kada stizu knjige i da ce to biti na vreme. Ja pobesnela. I samo sam joj ja napisala da nije u redu pustiti decu da kuci da tegle sve knjige. Bio je zdrav i prav, a onda je posle prvog razreda krenuo na vezbe za kicmu. Jer fizicko imaju u ucionici. Uh, mogla bih ovako do prekosutra. Bas bi bilo bolje da preskocim roditeljski, ionako ga nije bilo od pocetka drugog razreda. I sada ga drzi samo da bismo izabrali roditelja za Savet. Smesno.


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Razgovori mama 09/19
5.9.2019 15:54:29   
flamingos


IZVORNA PORUKA: smeško

Evo, ja sam mama koja je dvoje dece upisala u vrtic sa tri godine. 😂😊 Ja, naprotiv, ne mislim da sam nesto lose uradila. Prehlade ih cekaju kako god okrenes, nece im pobeci. N sam upisala kasno, jer nije bilo mesta, a M sa namerom zbog dijagnoze koju je imao. Htela sam da ga neko prati kod kuce. Doduse, tada sam imala srecu da su moji mogli da ih cuvaju. Sada to nemam, jer su bolesni, pa ce J krenuti sa dve, kad pocnem da radim. Mislim da nista nisu propustili, nisu se razboljevali nista cesce od dece koja su krenula ranije. Ja nisam za izgradnju imuniteta kroz sudaranje sa zarazenima, nego kroz boravak napolju. Nije problem sto ce biti u vrticu. Problem je sto ce biti u neprovetrenoj sobi bar 10 sati, bez dovoljnog boravka napolju. To je problem u Srbiji. Bar se meni tako cini. Rosi i ja sam se spremila da se bunim zbog fizickog, ali me unapred nervira sto cu biti jedina. Nikome to nije bitno. Bitno im je samo da, cim uciteljica posalje neko obavestenje preko vibera, svi odgovore sa ,,Hvala uciteljice", pa mi zvoni telefon ko lud do 22h. 😡 Mislim, u redu je, oznaci da ti se svidja poruka i gotovo. Guse grupu, jer joj se uvlace...grrrrrr...ja nisam takva, uopste. Dete mi se prvog dana skole vratilo kuci sa punim rancem, poslala sve knjige. A nama je napisala da ce naknadno javiti kada stizu knjige i da ce to biti na vreme. Ja pobesnela. I samo sam joj ja napisala da nije u redu pustiti decu da kuci da tegle sve knjige. Bio je zdrav i prav, a onda je posle prvog razreda krenuo na vezbe za kicmu. Jer fizicko imaju u ucionici. Uh, mogla bih ovako do prekosutra. Bas bi bilo bolje da preskocim roditeljski, ionako ga nije bilo od pocetka drugog razreda. I sada ga drzi samo da bismo izabrali roditelja za Savet. Smesno.


Potpuno si u pravu.Držite se.Ljubim vas❤


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Razgovori mama 09/19
5.9.2019 15:55:37   
Sanjica26 RR
Zbog toga ja ne volim roditeljske sto moje dece, sto u mojoj skoli.
Mi fizicko imamo i previseuser posted image
Dali smo S ranije rođendanski poklon. A rođendan joj je u novembru. Sad slažemo tu cuvenu Miinu kucicu na drvetu (lego), pa posle jurim u muzicku na roditeljski, pa na jos jedan svoj.
Slažem se Smeško sa tobom. Samo nemojte vise ovde o vrticu.user posted image

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 5.9.2019 15:56:46 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Razgovori mama 09/19
5.9.2019 15:59:31   
vonavoj
Mi imamo sutra. I nasa yciteljica jedina trazi bele majice i rade fizicko,a najstarija je..jos ova generacija i ide u penziju. I treba da se bunite. Koji uvlakaci,nasa nije u grupi,ne voli i ne treba. I za M su me zvali za roditeljski,isto se bira clan saveta..pa mogli bi da budete,mislim se neka hvala...ne znam kako cu i na roditeljski doci,a kamoli na savete.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Razgovori mama 09/19
5.9.2019 16:12:03   
smeško
Eh, Von, pa nije to za tebe. To je za one koji tu nalaze prostor za napredak svoje dece. Ako me razumes.😂

Necu vise o vrticu. Necu ni o roditeljskom.😂Sanjice, bas ste poranili. 😊Meni je danas bolje. Bas me manje boli. Rece dr da moze da traje i mesec dana. Mislim se, onda cu ja stvarno mm da polomim neko rebro, bar i da bolujemo zajedno.😂

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Razgovori mama 09/19
5.9.2019 16:38:16   
Ana RR
I kod nas je danas roditeljski... ja sam dobila pa ne mogu da idem hehe smorio se mm user posted image



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Razgovori mama 09/19
5.9.2019 16:42:28   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: smeško

Eh, Von, pa nije to za tebe. To je za one koji tu nalaze prostor za napredak svoje dece. Ako me razumes.😂

Necu vise o vrticu. Necu ni o roditeljskom.😂Sanjice, bas ste poranili. 😊Meni je danas bolje. Bas me manje boli. Rece dr da moze da traje i mesec dana. Mislim se, onda cu ja stvarno mm da polomim neko rebro, bar i da bolujemo zajedno.😂



Haha Smeško slažem se sa vama za savet roditeljauser posted image razumela sam sta ste hteli da kažete


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Razgovori mama 09/19
5.9.2019 19:22:12   
IvanaSK RR
Devojke,samo da vas pozdravim .. Uhvatio me takav stomacni virus da je ovo strasno. Čak me i celo telo boli.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Razgovori mama 09/19
5.9.2019 19:51:34   
Sanjica26 RR
Au Ivancice user posted image gde sad stomacni.
Konacno sam usla u kucu. Mrtva sam umorna od pricanja.
Kažem na kraju roditeljskom: To bi bilo sve u kratkim crtama. user posted image Kolega se smeje. Da su barem kratke crte. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Razgovori mama 09/19
5.9.2019 19:59:42   
pari
Jao Ivana :(
Von,kako ste?
Sanjice, kako S?




_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Razgovori mama 09/19
5.9.2019 20:05:48   
vonavoj
O da,smesko,sanjice,nije to za nas😂Bila.sam do dma sa devojkama 15% je,plus su pelene na akciji,mm set_ao M,jos su svi ispred kuce,ja sprwmam veceru..mislim da ima oko 37.5..nisam mu nksta davala..on se normalno ponasa.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Razgovori mama 09/19
5.9.2019 20:07:50   
Sanjica26 RR
Eno blesavi se u kadi. Dobro je. Ne žali se na stomak. Ne povraca vise. Valjda je gotovo.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Razgovori mama 09/19
5.9.2019 20:42:25   
MimaKos
Maslacak, ja tek sada kada ima 19 meseci mislim da je dovoljno veliki da bude bez mene i u kolektivu sa drugom decom . Nekako mi nije jasno kako sa 20 beba koje su u pelenama i ne znaju da pricaju mogu 2 zene da izadju na kraj 8 sati, plus sto ne zna sam da jede, sto me najvise plasi. Ali sta da radim krece za 15 dana pa kako bude. 

Nasla sam hotel za letovanje, zato me nema, poludela sam, apartman ne mozes NIGDE da nadjes, ne agencija, nigde, neverovatno! Na kraju bih krenula kolima i trazila od vrata do vrata.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Razgovori mama 09/19
5.9.2019 20:42:35   
vonavoj
Ima 37.9..znaci ceo dan,ni gore ni dole..dala bi mu pred spavanje paracetamol cepic.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Razgovori mama 09/19
5.9.2019 21:00:09   
Maslacak15
dobro vece. da mahnem. osamostale se odjednom mima. ja u principu ni jedno nisam naucila da jede samo, u vrticu su naucili. i to ekapresno. ovde forsiraju da su samostalni. meni je A otkako je krenula u roku od mesec dana krenula da se buni da je hranim. nece, oce ona sama. sto je jos uvek prava avantura i ponekad moram odmah da je kupam koliko se uprasi ali ona insistira. inace tamo radi i stvari koje kod mene nikad nije htela-ide da legne da spava u podne- efekat grupe.valjda.
von daj mu lek,  nista mu nece biti.
idem jos malo da pisem, umorna sam jakkooo.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Razgovori mama 09/19
5.9.2019 21:08:26   
Tiziana
Moje jedno krenulo sa godinu dana, drugo sa 11m.Potpisujem sve unazad sto je Maslacak napisala na ovu temu. I sad sa ove distance (10 i 8 godina) mogu da kazem da sam sigurna da nisam pogresila.

A kod nas je moralo tako, nismo imali izbora. 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Razgovori mama 09/19
5.9.2019 22:42:58   
vonavoj
Tiziana,i moje su jedna sa 10 druga sa 15 meseci i ne kajem se.sto kaze maslacak sta su sve savladale mnogo brze nego da su kod kuce.M je zaspao bez lekica,pipam ga,mislim da nema preko 38..samo je glava topla,a ruke su onako,znaci nisu hladne da raste.samo nesto stenje..a i cetvorke su my nabubrile..
Inace,upustam se u avanturu zvanu sport..J zeli u skolicu sporta,2 puta nedeljno,a T zeli na odbojku,3 puta nedeljno,sve je uvece,posle 18h..i naravno svuda kolima,jer je daleko i razliciti dani za obe..pa ko prezivi...uzdam se da ce mm dolaziti da ih vozi,ili makar cuva M dok ja taksiram,to ce pre biti..jer je on jako umoran (zadavicu ga na spavanju,uzasno mi ide po ganglijama),ja nisam umorna i spremna sam za akciju..da sam kao on isla bi na pilates,a njih ostavila sa njim😂😂- vidite,sad mi i to pade na pamet,ala sam glupa,haha.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Razgovori mama 09/19
5.9.2019 22:55:44   
Sanjica26 RR
Stvarno Von kako se nisi toga ranije setilauser posted image
Moram da stavim raspored na frizider ko gde ide. Jos ne spavam, a sutra ustajem rano. Tesko meni.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Razgovori mama 09/19
6.9.2019 7:43:52   
pari
Kako ste Rosi? Von? 

Druge mame?
Mi juče popodne bili u Košutnjaku i onda kupanje,večera,spavanje...opet mi se T budila sto puta... 

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Razgovori mama 09/19
6.9.2019 8:39:42   
emicaa
Svasta ste pisale mame nesto sam procitala ali se opet ne sjecam 😬

Von,Rosi kako su djecica?Pari i David vec drugu noc jako lose spava,pretpostavljam da ga svrbi tijelo.Odveli smo Doru,danas imaju fizickp.Nas dvoje proset_ali pa kuci,uzasno je hladno

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Razgovori mama 09/19
6.9.2019 8:55:08   
vonavoj
Jutro. Kuvam kafu,razmazenko mi ne da ni da jedem,odmah ide u krilo..nista ga ne interesuje.Preznojio se oko 1,tad sam my dala i brufen,jer je bas plakao i posle je spavao na meni 2h,kao kuvana noga sam😰Sad nema temp,videcemo.Emice,stize jesen..

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Razgovori mama 09/19
6.9.2019 9:14:07   
Maraj
Jutro....
Sto se genetike polaska u vrtic i razboljevanja tice....bas se i ne slazem sa vama...
Ja nikad kao dete nisam bila bolesna a ni mm. Mislim da smo mi svi kao deca generalno bili zdraviji nego danasnja deca. I ja sam sisala 2 god kao i moj L. Pa eto krenuo je u vrtic. Krenuli i virusi u kolektivu ,pa i boginje...i eto ti pad imuniteta... pa i cesce ragboljevanje. Tezak je na hrani. Nece da proba nista sto mu na oko ne izgleda ok. Jedno vreme je jeo samo 2-3 namirnice. Pa i to je uticalo na pad imuniteta. Sad u vrticu jede i ribu, spanac...
Tako da je ne verujem u tezi da sto pre date dete u vrtic da ce biti imunije.
Pa i moj L sesastajao sa decom i ako nije isao u vrtic do 3.gidine, pa se nije razboljevao. Nisam ga drzala zakljucanog u stanu te 3 god

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Razgovori mama 09/19
6.9.2019 9:22:37   
Duškić
Dobro jutro.
Bas smo lose spavali, kao kad su bile one vrucine.
Von, razmazenko aaa..takav je moj sin.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Razgovori mama 09/19
6.9.2019 9:31:34   
smeško
Ma, nema pravila, Maro. Nekada nemas izbor. Neka su oni nama zivi i zdravi. Danas je sve mnogo drugacije nego ranije.Meni je kafu jutros skuvao mm. Ostao zbog mene. Mene rebra od sinoc odvalise. Skocila sam, u jednom momentu, da uhvatim J da ne uoadne na glavu u krevetac i nisam mogla da se pomerim posle toga.A zamislite, imala sam planove za zumbu od kako se J rodio. I taman pozovem pre par dana i oni mi kazu da trenutn o traze novog instruktora. Ok, ja se dogovorim da krenem na aerobik od ponedeljka i povredim se u sredu.😂 Nesto mi tu nije jasno.😂Rosi, kako ste? Von, prati ga, sta ces. Rosi, kucaj nesto, oraspolozis me odmah😂

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Kako odabrati imena za blizance?
Biranje imena za blizance može vam zadati duplu glavobolju! Spremili smo nekoliko saveta koji vam mogu pomoći.



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here