|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  62 63 [64] 65 66   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Korona virus 3.deo
22.4.2021 15:02:13   
dunja RR
Sada se baš baš oseća koliko im fali ta godina druženja i igranja koju im je korona oduzela, jer toliko nisu išli u vrtić kada se sabere prošla godina dok nisu radili vrtići + izolacije nekoliko puta u prošloj i ovoj godini, zbog zaraženih u njihovoj grupi, i nedolasci dok su vaspitačice bile zaražene.
A više nema vrtića, još dva meseca i finito.


IZVORNA PORUKA: dunja RR


U našoj grupi u vrtiću krenuli rođendani u igraonicama, i sve deca dođu + mlađa braća i sestre, i svi roditelji dođu (maske se ne nose). U vrtić isto idu svi do jednog.
Svesni su da je kraj, i toliko su se vezali.




< Poruku je uredio dunja RR -- 22.4.2021 15:03:00 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1576
   RE: Korona virus 3.deo
22.4.2021 15:08:43   
dunja RR
Znate li kolika je gužva i haos u Tiršovoj?
Sticajem okolnosti smo redovni ovih dana.
Red napolju je do ulice, čeka se nekih pola sata i više da se uđe. Kada se uđe, stave vas na crvenu tačku i gledate i vi i deca u kameru (ne znam šta kamera detektuje, valjda temperaturu). Onda ide red za šalt_er. Pa onda red kod specijaliste kod koga idete.

Na prvom spratu kada smo čekali kod kardiologa, čovek na čoveku, nemate gde da stojite, kao sardine zbijeni. S je delio stolicu sa jednom devojčicom. Jesu svi sa maskama, jesu svi stali na crvenu tačku i gledali u kameru.
Uvek je tamo gužva ali ovakva, nikada nije bila.
Uopšte nisam razmišljala o koroni tamo, kao da smo na nekoj drugoj planeti, neverovatno sve deluje. Paralelni univerzum.


< Poruku je uredio dunja RR -- 22.4.2021 15:10:58 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1577
   RE: Korona virus 3.deo
22.4.2021 15:13:30   
Ivanka 75
Deca se rqzboljevaju, na zalost. 


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1578
   RE: Korona virus 3.deo
22.4.2021 15:15:40   
dunja RR
Da, nažalost. Od raznoraznih bolesti.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1579
   RE: Korona virus 3.deo
22.4.2021 15:17:53   
dunja RR
Mi smo ekg + pregled kod dr, još kod Vukomanovića upadosmo, završili za 5 minita cc-a, znači jako brzo ide kada dođete na red.
Samo dok dođete, ali tako mora, procedura.

< Poruku je uredio dunja RR -- 22.4.2021 15:18:14 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1580
   RE: Korona virus 3.deo
22.4.2021 15:18:30   
Ivanka 75
Npr, u Ivonom odeljenju nijedno dete nije imalo koronu, nisu bili mnogo bolesni od sezonskih bolesti. Prosle godine, pre korone, su decembra i januara svi bili bolesni, grip, bronhitis, svi se izredjali. Plus uciteljica. 

Mislim da su maske dosta smanjile procenat oboljevanja kod dece od 1-4 osnovne. Oni su disciplinovani u nosenju maski. A isli cele godine u skolu.



< Poruku je uredio Ivanka 75 -- 22.4.2021 15:30:32 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1581
   RE: Korona virus 3.deo
22.4.2021 15:21:56   
dunja RR
Kod nas je jedno dete dobilo od mame koja radi u bolnici, ali niko drugi od dece iz grupe nije se zarazio, ali opet su morali u izolaciju,
Isto i kada su vaspitačice kasnije dobile, nijedno dete nije imalo simptome, niti neko od roditelja naknadno.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1582
   RE: Korona virus 3.deo
22.4.2021 15:29:40   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Ana, a drugova porodica? Imaju li simptome?



Ne, žena je negativna, klinac nije testiran ali nemaju simptome. Drug se izolovao u jednu sobu ali mali im je stan, jedva malo veći od garsonjere. Slinav je i kašlje, juče je povraćao, dobio je panklav kao terapiju.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1583
   RE: Korona virus 3.deo
22.4.2021 15:32:40   
Ivanka 75
IZVORNA PORUKA: dunja RR
Kod nas je jedno dete dobilo od mame koja radi u bolnici, ali niko drugi od dece iz grupe nije se zarazio, ali opet su morali u izolaciju,
Isto i kada su vaspitačice kasnije dobile, nijedno dete nije imalo simptome, niti neko od roditelja naknadno.


Roditelji koliko toliko cuvaju decu. U komsiluku od 9oro u kuci bilo bolesno 8. Jedno dete od 11 godina se nije razbolelo. brat od strica od 14 godina bio prvi. Pa za njim ostali odrasli.

Ana, mozda ih i nije zarazio, ipak je primio vakcinu. To je ono sto jos uvek nisu sigurni, koliko si zarazan ako si oboleo a primio si vakcinu.


< Poruku je uredio Ivanka 75 -- 22.4.2021 15:34:21 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1584
   RE: Korona virus 3.deo
22.4.2021 18:13:55   
ivaMark


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Koliki je period inkubacije? Drug nam je javio da je pozitivan (juče se probudio sa temp i išao da se testira), a mm se video sa njim u subotu. Na kratko i bili su napolju, ali ipak...



Ana, sve je moguce ali mislim da su bas male sanse. Evo primera mojih rodjaka. U novembru sestra od tetke dobije Covid, zivi sa sestrom i roditeljima..kad su joj potvrdili ona je vec 10 dana bila sa simptomima, sestra i ona se kao podele u jednu sobu, roditelji u drugu...i nista...14 dana su bili u karantinu, niko sem nje nije bio pozitivan...u Italiji se svi testiraju ako jedan ima. Pre dva meseca, tetki potvrde Covid (teca je bio u Srbiji tada) i to engleski soj..sestre obe oko nje, imala je temp par dana....i ni jedna nije bila pozitivna, ni ta sto je "obicnu" koronu imala niti ova sto nije imala uopste. 

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1585
   RE: Korona virus 3.deo
25.4.2021 22:22:21   
flamingos


IZVORNA PORUKA: Didy

Ma, dobro je on genaralno, normalno se ponaša, malo više spava i odmara nego inače, ne kašlje, kad ga vidiš ne bi nikad rekao da je bolestan. 


Didy,kako je tm?


(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 1586
   RE: Korona virus 3.deo
27.4.2021 23:11:05   
Didy
E, sad tek vidim ovu poruku. Mm je odlično. Bio je na poslednjoj kontroli prošlog četvrtka i tad smo svi izašli iz izolacije. Dobro se oseća, nema nikakve posledice, krenuo na trčanje i na sport ponovo. Deca i ja prošli bez ijednog simptoma.


Nego, moram da primetim da imam najviše do sada dece u izolaciji i sa simptomima. Ostavila sam opciju da mi se onlajn uključe na redovan čas oni koji su u izolaciji i sad u svakoj grupi imam 1-2 koji su mi onlajn. To mi je baš nešto previše. Jedna devojčica (2. razred) završila na hitnoj. 

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 1587
   RE: Korona virus 3.deo
11.5.2021 13:18:53   
dunja RR
Da ja upišem i moju mamu, koja je inače nepokretna osoba, leži u bolnici u Batajnici.

Bilo joj je loše neko vreme, oko Vaskrsa, ali žalila se na dijareju, mučninu, to ona ima često, jer je nepokretna.
Da bi odjednom dobila T, nije se nakašljala nijednom, nos ije zapušen.
Pošaljem joj ja tada privatnog laboranta kući, izvade krv, CRP 165, ja odmah odnela kod njene dr nalaze.
U međuvremenu čekam IGm koji je laboratorija zaboravila da urade, ali su pronašli mamim uzorak krvi pa uradili naknadno, negativan.

Zakažem joj ujutru rendgen u Bel medicu, i UZ abdomena, i naručim privatnu hitnu pomoć da je vode.
U Bel medicu kažu hitno u bolnicu, teška obostrana upala pluća, dali joj infuziju i na kiseonik stavili.
Na infektivnoj je čekala 5 sati, tek uveče u 8.30 su je odveli u Batajnicu. Na infektivnoj kažu da je strahota, niko pacijente ne gleda, sede po hodnicima i satima čekaju.

Ja sam mislila da neće ni dan preživeti, jer je bila gotovo bez vazduha.

U Batajnici je 3. dan sada, na kiseoniku, danas su joj smanjili kiseonik sa 7 na 5, jer se saturav+cija popravila. Čujemo se redovno, iako znam da bi ona pričala non stop jer joj falimo, ali ne dam joj da se umara, pa je prekidam.

Čekamo naredni rendgen koji ć pokazati da li je prošao pik bolestiili tek ulazi u njega (to ne bi bilo dobro jer već ima tešku upalu).

Testirali su je na infektivnoj, i nismo saznali da li je pozitivna tada, pa su je opet testirali 8.5. u Batajnici i tek juče su mi rekli da je pozitivna.
Kako se zarazla ne znamo, jedino je tata mogao doneti iz prodavnice, ni sa kim nisu u kontaktu.


Ona mi stalno govori da je u Batajnici sve divno, čisto, i organizovano, doktori, braća, sestre svi ekstremno ljubazni, za razliku od infektivne klinike.


S obzirom da sam ovo prošla sa svekrvom koja je bila u xy puta boljoj formi od moje mame, ne smem da se nadam, iako želim. I tačnos sam počela da se opuštam, od kako su joj danas smanjili dozu kiseonika, plašim se da mi se posle ne obije o glavu.

Prvih dana oka nisam sklopila, samo sam plakala.


Ona i tata stalno ponavljaju da smo je spasili mm, ja, i Bel medic.

Mi za sada nemamo simptome, nadam se da tako i ostane. Možda nekim čudom ipak antitela duže čuvaju, iako smo imali koronu još pre 8 meseci.



Moja zaova ima 70 antitela, posle 9 meseci od korone, a u januaru imala 69 jako sporo joj padaju, još je zaštićena.
A kada je imala koronu nije imala ni upalu pluća, niti gubila čulo mirisa i ukusa, bila je lak slučaj.


< Poruku je uredio dunja RR -- 11.5.2021 13:55:59 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 1588
   RE: Korona virus 3.deo
11.5.2021 13:29:57   
pari
Uf dunja...mislim na tebe i nadam se da će sve biti dobro!



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1589
   RE: Korona virus 3.deo
11.5.2021 13:41:08   
Milena18
Dunja, držite se. Nadam se da ćete svi biti dobro - mama da se oporavi, a vi da se ne razbolite. Ja još nikoga ne znam da je bio dva puta zaražen, možda ipak imunitet traje duže.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1590
   RE: Korona virus 3.deo
11.5.2021 13:53:25   
Ana RR
Dunja, grlim te user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 1591
   RE: Korona virus 3.deo
11.5.2021 14:52:23   
flamingos
Dunja,ljubim te.Držite se.Biće dobro.❤


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1592
   RE: Korona virus 3.deo
11.5.2021 15:35:07   
Sanjica26 RR
Suzi, to su dobre vesti sto su joj smanjili kiseonik. Bice dobro. Grlim te



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 1593
   RE: Korona virus 3.deo
11.5.2021 15:55:56   
BubaBubica
Svekrva je snimala pluća prilikom redovne kontrole (pošto je onkološki pacijent), i dr joj je rekao da je imala koronu jer ima bele mrlje na obe strane pluća. Ona nije ni znala da je bila zaražena, jel moguće to ustanoviti samo preko rengenskog snimka? Dunja uopšte ne mora da znači da će proći loše, imam u svojoj okolini puno primera da osoba za koje su se bojali da se zarazi, da neće to preživeti pa su prošle bolje nego potpuno zdravi ljudi. 

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1594
   RE: Korona virus 3.deo
11.5.2021 18:38:47   
dunja RR
Čula sam se danas sa odeljenjem, sutra je rendgen i vađenje krvi, pa će znati u kom pravcu ide.

Kupila sam spavaćica, majica, pelene gaće, čaše, kozmetiku, vlažne maramice, pa sutra nosimo. Mada tata svaki dan nosi ono što fali.


Inače, tata i oba brata su bili u kovidu danas, iako su kontakt osobe, neće da ih pregledaju niti testiraju, kažu nema potrebe jer su bez simptoma. A neko od njih sigurno ima koronu, ako ne i svi, jer mama nije mogla kao nepokretna osoba koja ne izlazi iz kuće, sama sebe da zarazi.

Tata je i na infektivnoj klinici u subotu tražio da ga pregledaju, kada je čekao sa mamom (5 sati) i nisu hteli jer nema T.

Tati su danas čak rekli da ne dolazi više u kovid već da ide u svoj DZ u Durmitorskoj (on tamo pripada kao bivši inspektor, sada u penziji).


Žena koja je sa mamom stigla u Batajnicu istim kolima u subotu veče je jutros umrla :(

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1595
   RE: Korona virus 3.deo
11.5.2021 18:40:01   
dunja RR
I mama mi danas reče da je u njenoj sobi najteži slučaj devojka od 34 godine :(

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1596
   RE: Korona virus 3.deo
11.5.2021 20:53:31   
Ivanka 75
Jao udjem na tren i sta vidim 😭


Dunja jako jako se molim da sve bude kako treba i mama dodje kuci zdrava! 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1597
   RE: Korona virus 3.deo
11.5.2021 23:04:47   
dddaca
Dunja drzite se. I ja mislim da je dobar znak sto joj smanjuju kiseonik. Znam da je tesko, ali probaj da razmisljas pozitivno koliko je to moguce.
Iskreno se nadam da ide na bolje i da ce se uskoro oporaviti

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1598
   RE: Korona virus 3.deo
12.5.2021 10:48:44   
dddaca
Dunja, kako je mama? Nadam se da ide na bolje

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 1599
   RE: Korona virus 3.deo
12.5.2021 11:41:31   
dunja RR
Zvučala je dobro kada smo se čle malopre, ali me totalno zbunilajer mi je rekla da joj je malopre bio doktor i rekao da ona nema i nije imala koronu, ali ima upalu pluća.
A meni su juče telefonom rekli da je pozitivna, pritom jako čudno posle 2 testiranja i 3 dana mi to rekli. Do tada se nije znalo.
A danas njoj dr kaže da je negativna.

Tek nakon 16 mogu da zovem odeljenje da proverim, zvala sam malopre ali su vizite i ne mogu da daju informacije.

Sad ne znam da li je pozitivna ili negativna, a leži u kovidu, jer tamo šalju sve sa upalama pluća. Šta ako zaista nema koronu a pokupi je u bolnici, a već ima upalu pluća.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 1600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  62 63 [64] 65 66   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  62 63 [64] 65 66   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here