|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
19.6.2021 14:20:01   
Milena18
Pogreših gore, 10.5mm je bio grlić, ali i nije neka razlika... 
Hvala mnogo, Branchy ! 

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 501
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
19.6.2021 15:37:58   
Maslacak15
uh kratko kratko...cut off je 2,5 cm  / 25 mm koji se smatra patoloskim pre 28 nedelje i znacajni rizik za prevremeni porodjaj. malo se tu o uzrocima zna....
cuvaj se Miliena i strogo pazi. nadam se da ce serklaz da odradi posao.
mislim na vas !!
M

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 502
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
19.6.2021 15:45:45   
Milena18
Hvala, Maslačak. Samo se pitam da li je to moglo ranije da se ustanovi, kad je bilo malo bolje stanje. Ja sam pregledana vaginalnom sondom na početku, u sedmoj nedelji, pa sada. Mada, džabe sada bijem glavu. Nema mrdanja, pa dan po dan... 


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 503
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
19.6.2021 15:57:17   
vonavoj
Bogami,trebala je da te pregleda i ranije..to mi nije jasno...nasi pregledaju redovnije..ali gotovo sad..Bas sam htela da kazem da se nesto secam da mi je bio 3cm,a da je 2.5cm kriticno..to mereno uz..a rucno valjda ne sme ispod 1cm..tako nesto..zaboravila sam..

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 504
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
19.6.2021 16:12:43   
Milena18
Von, a što si ti mirovala, jesi li imala kontrakcije? 3cm je skroz ok koliki ja znam. Ja doduše ni ne znam koliki mi je grlić bio ni u prvoj trudnoći ni na početku ove, nije mi ginekolog rekao, a meni ni na kraj pameti nije bilo da pitam jer nisam znala da mogu da imam problem sa tim. A u međuvremenu, između dve trudnoće, sam imala i onu kiretažu u 10. nedelji, možda je i tada oštećen grlić.




(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 505
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
19.6.2021 16:28:50   
Maslacak15
meni je svaki put meren grlic vaginalnom sondom. ali razlikuju se ginekolozi. moglo je i ranije ali neznam da li bi mogli mnogo da promene osim da ti kazu da strogo mirujes. generalno ginekologija nije tu bas mnogo uznapredovala.... i Kad krene cesto ne mogu da zaustave..evo mi imamo u mojoj klinici svake ali bas svake nedelje porodjaja  izmedju 18 i 24 nedelje. po jedan ali se desava...i kad krene cesto nema nazad. zato kazem budi vrlo oprezna. ja sam neko ko znas da uvek kritikuje trudnice da ne dizu frku, u ovom slucaju smatram, bez da te panicim budi disciplonovana i miruj.

dobro je da koliko shvatam nemas bolove kontrakcije itd.....

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 506
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
19.6.2021 16:55:31   
vonavoj
Milena,ja sam nosila jako nisko..plus sam imala i bolove..


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 507
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
19.6.2021 17:14:17   
Milena18
Da, Maslačak, nemam nikakve bolove ni kontrakcije za sada. A značilo bi mi ipak da sam znala ranije, promenila bih mnogo toga, jer sam bila baš aktivna. Ko zna koliko sam kilometara prelazila sa M ponekad, gurala njen bicikl uzbrdo, radila sve po kući, savijala se. Nije meni problem sada da mirujem, samo se plašim da nije kasno. 


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 508
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
19.6.2021 17:40:13   
Maslacak15
treba da mere to i ja mislim. ali mnogi ne mere...kazu nece da cackaju i neznam ni ja kakvi izgovori. duzina grlica je mnogo prediktivnija nego bolovi Von. cak ni krvarenja nisu neka predikcija. tj jeidno su duzina grlica merena vaginalnim uz i fetalni fibrinektin koji neznam kad proveravaju i da li proveravaju u dokazanoj korelaciji sa prevremenim porodjajima....ja se nadam kad su ti namestili serklaz i uz strogo mirovanje da se nece nista dalje desavati Milena. mi cemo da te zabavljamo ako ti je dosadno :))


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 509
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
20.6.2021 12:04:19   
Milena18
Hehe, Maslačak, dogovoreno 😁
Kako ste danas, trudnice?
Ja sam ok, još pomalo krvarim, ali rekoše mi da je to normalno prvih par dana. Nemam pojma kad izlazim, sigurno ne još par dana. 


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 510
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
20.6.2021 22:49:42   
Branchyca
Pozdrav devojke🥰


Milena, kako si, ima li vesti kad izlazis?
Ja ovih dana uglavnom mirujem, imam cesce BH kontrakcije i bas otezano hodam..



(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 511
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
21.6.2021 9:44:57   
BubaBubica
Milena ne vredi sad da lupamo glavu zašto i kako, vrlo moguće da je grlić doživeo traumu nakon kiretaže i sad popustio zbog toga. Ja sam isto aktivna ne štedim se, i dalje vozim bicikl jer mi lakše tako nego da pešačim, samo ne daj bože da krene sad da popušta, mada iz trudnoće u trudnoću je samo sve jači koliko sam primetila. Kao kod Von 😄 

Branchice odmaraj, još malo i kreće žurka 🥰 


Nego gde nam je Cocount, baš odavno se nije javila, ili sam ja propustila. Ja sam dobro, guramo dan u dan, stigle smo do pola puta, napunili smo 20 nedelja 🥰 ljubimo vas!



_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 512
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
21.6.2021 10:59:25   
Ela84
Nemoj da brines zbog grlica. Meni je skracen u ovoj drugoj trudnoci na 10mm od 4.meseca trudnoce a sada sam 34 nedelja. Nosim pojas,krecem se. Meni je ovo druga trudnoca. Od pocetka imam kontrakcije,cesto bolne. Samo se ne savijaj i ne dizi nista teze od 3 kg i bice sve ok. Srdacan pozdrav svim trudnicama! Meni je sada grlic kraci od 1cm ali verujem da ce biti sve dobro

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 513
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
21.6.2021 11:21:03   
Gaga1996


user posted image
Pozdrav svima!!! Zanima me vaše mišljenje o ovom testu? 26. dan ciklusa

(odgovor članu Ela84)
Direktna veza do poruke: 514
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
21.6.2021 11:51:37   
BubaBubica
Gaga nešto je namrljano na mestu gde bi trebala biti druga crtica, ako si ga tek uradila slikaj za 10 minuta, da se izbistri. Ako bude jasna druga crtica, iako se slabo vidi, to je to. I meni su bili takvi 🥰

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 515
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
21.6.2021 12:17:44   
Gaga1996
Bubabubice, problem i jeste što sam ovo slikala posle nekih 15ak min. U početku nije bilo ništa. Danas je zvanično prvi dan da treba da dobijem a hvala Bogu još nisam. Do sada mi se kada je negativan nije ni pojavljivalo to namrljano... Zato me zbunjuje baš... Hvala na odgovoru! 


(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 516
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
21.6.2021 12:49:43   
Milena18
Dobar dan!
Branchy, ne znam kad ću kući, primam još uvek antibiotik preventivno i još pomalo krvarim. Uspevaš li ti da odmaraš? 
Ela84, hvala ti na podršci! Da li je tebi grlić meren ručno ili vaginalnom sondom? 34. nedelja je super, još malo i možeš skroz da se opustiš. 
Gaga, vidi se bleda druga crtica. Najbolje ponovi test ujutru da budeš sigurna jer bi ipak trebalo da se pojavi u trećem minutu koliko se sećam.
Bubice, tvoja vožnja bicikla mi je jedno od prvih sećanja sa RR, od kad sam pridružila trudničkoj temi pre 5 godina 🙂


(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 517
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
21.6.2021 13:45:44   
Gaga1996
Milena18, hvala na odgovoru :) 

Ja se nadam da to zaista jeste crtica ali nekako mi je čudno jer se ne nalazi na mestu na kom bi inače trebalo da stoji. Nekako mi je mnogo blizu kontrolne, mislim da bi trebalo da bude udaljenija. Danas ne bi trebalo da dobijem pa videću da ponovim sutra ili prekosutra ujutru. Strah me je iskreno... Pretprošlog meseca mi je kasnila m. 4 dana i test je bio negativan ali sam radila beta hcg iz krvi i rezultat je bio 5.27 mIu/ml. Što pokazuje izgleda biohemijsku trudnoću. I zato me je sada mnogo strah...

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 518
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
21.6.2021 14:00:40   
Branchyca
Gaga, vidi se nesto definitivno, al ipak je najbolja opcija da ponovis opet ili sa onim testom koji pokazuje ranu trudnocu ili da sacekas do ujutru..

Milena, suoer, vazno da je sve dobro proslo i da ces uskoro kuci kod svoje cerkice.Ja odmaram, 35a nedelja smo i moram reci da sad vreme nekako prze prolazi..Bubice, svaka ti cas_t sto i u 20oj nedelji cak vozis bajs, moram priznati da je to odlicna stvar kad vec mozes.
Da, gde nam je Cocunut,  nema je dugo, a nema ni Leni..Nadam se da su dobro.
Leptirice, pozdrav i za tebe🤗

(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 519
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
21.6.2021 14:40:05   
BubaBubica
Čekamo ujutru novu sličicu testa ali pozitivnog koji se vidi iz aviona 🥰🤞🏻 

Milena puno njih sa foruma pominje da me se sećaju po vožnji biciklom, izgleda da to i nije baš uobičajeno iako je meni sasvim normalno 😄 doduše od malena me zezaju da sam se rodila na biciklu koliko sam vozila bajs 😂 i vozila sam bicikl do kraja treće trudnoće, u poslednjoj sam ipak mesec pred kraj izbegavala jer nisam se osećala stabilno. U drugoj sam vozila dokle god je bilo toplo, jer pri kraju je bilo hladno i poledica pa nisam htela da rizikujem svakako. Ovako se vodim time da bih se pre porodila da prepešačim toliku razdaljinu koju bez problema proletim biciklom. Jednom sam otišla do škole i nazad peške i mislila sam da ću pasti u nesvest, a škola nam je baš daleko, 2 km u jednom pravcu. Biciklom ni ne oset_im. Imam onaj ženski sa korpom i baš lako ide. 

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 520
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
21.6.2021 15:24:36   
Gaga1996
Bubabubice, hvala na podršci! :) 

Nadam se da će mi se posrećiti da ugledam dve crte konačno... :)

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 521
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
21.6.2021 16:43:39   
Leptirica92
Pozdrav curke, kako se nosite sa rastucim bebacima i vrucinama? Ja se teturam, stalno me nesto ziga na raznim mjestima. Konacno sam uspjela izganjati bolovanje, a nadam se i trudnicko od iduce sedmice. Jako mi je bilo lose na poslu, otisla sam doktoru i zacas se rjesilo.Gaga, ja vidim neku blijedu mrlju. Ako ti je za utjehu isti sam dan ciklusa uradila isto mi se namrljalo, cak se nije ni vidjela pod svakim ugl. nego samo pod odredjenim, taj isti dan kupim Clear Blue uradim popodne i negativan skroz, nakon 3 sata pogledam stoji druga crtica. Moja blijeda mrlja je sada 21 sedmica. Uradi ponovo ujutro.Milena, nadam se da se drzis dobro i da ces ubrzo kuci svojoj curici.Brancia, kod tebe jos malo pa priprmeno stanje, sto je Lesli jednom napisala kako brzo prodje tudja trudnoca 😅😅Ostale curke mahanje 😊😊


(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 522
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
21.6.2021 17:11:55   
Gaga1996
Leptirica92, hvala puno na odgovoru, mnogo mi je drago i čestitam! :) 

Nadam se da će i moja mrljica biti stvarna crta ujutru, samo ja nešto odugovlačim da uradim prekosutra jer se plašim... Ali videćemo, javljam svakako :)

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 523
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
21.6.2021 20:13:38   
Gaga1996
Ja samo da vam javim da sam pogledala onaj test kada sam došla kući i nema ništa na njemu, mislim, nema one mrlje... :(( A stomak me boli kao da ću da dobijem. Još sam odmah spremala i usisavala stan pa je počeo da me boli stomak. Tj. nije ni da boli nego neki osećaj imam, više kao muljanje neko po jajnicima... 


Izvinjavam se ako skrećem sa teme! Baš sam u strahu... :(

(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 524
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
21.6.2021 20:39:50   
Gaga1996
U stvari izvinjavam se :D Gledala sam pogrešan test očigledno. Našla sam još jedan u neseseru sa tom mrljom tako da je to od jutros a onaj drugi od ranije. 😂 Svejedno i dalje me je strah a stomak bolucka kao... 

(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here