|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 04/22
28.4.2022 9:16:02   
QueenJ
Von, ne razumem kako to "neće"? To je tako po zakonu, makar i 1 dan! Sramota za njega!

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Razgovori mama 04/22
28.4.2022 10:32:53   
Milena18
Jutro!
Queenj, hajde d ozdravi tm što pre! 

Von, jeste li stigli kući? Kako ste se proveli? A za taj odmor nemam reči, kako ga nije sramota. 
Kod nas neko tmurno vreme. M izašla napolje sa drugaricom, V nešto kenjka, možda mu je krenula nova tura zuba. 

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Razgovori mama 04/22
28.4.2022 11:25:28   
dddaca
Ma kako nece, Von? Imas li resenja o prethodnim godisnjim odmorima? Tu treba da pisu preostali dani odmora. Opet, ako nemas to, imas li neki pisani trag koliko ti je dana ostalo? Sa nekim ljudima se stvarno ne moze lepo.
Sad razmisljam, da lli si ti mislila da ti plati dane od odmora koji nisi iskoristila ili si mislila da ga iskoristis sad na kraju, pa npr. dolazis na posao do 15.04. ostalo se vodi kao odmor, pri cemu naravno ne ides na posao, a radni odnos prekidas 01.05. Ako razumes sta hocu da kazem. Jer ako ga nisi iskoristila, a prelazis kod drugog poslodavca, mislim da postoji mogucnost da se izda potvrda o preostalim danima odmora koju dostavljas novom poslodavcu. Nisam sigurna, to treba proveriti, ali mislim da sam negde nacula za to

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Razgovori mama 04/22
28.4.2022 13:59:48   
Tiziana
Mislim da po novom godisnji odmor ne moze da se prenese. Ili ga iskoristis ili ti ga isplate tj onoliko dana god odmora koliko ti peipada do tog trenutka, tipa 1,5 dan po mesecu. Tako nekako ako se dobro secam.. Nisam 100% sigurna.Jedino sto sam sigurna to je da ne mozes da preneses odmor. 

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Razgovori mama 04/22
28.4.2022 14:40:14   
dddaca
U pravu si, sad sam pogledala sta stoji u Zakonu o radu.
"U slučaju prestanka radnog odnosa, poslodavac je dužan da zaposlenom koji nije iskoristio godišnji odmor u celini ili delimično, isplati novčanu naknadu umesto korišćenja godišnjeg odmora, u visini prosečne zarade u prethodnih 12 meseci, srazmerno broju dana neiskorišćenog godišnjeg odmora."

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Razgovori mama 04/22
28.4.2022 17:46:23   
vonavoj
Mora da se isplati,ja taj deo i radim za sve radnike..imam 24dana godisnje,iz ove godine mi pripada 8 dana za ova 4 meseca..i imam 15 iz prethodne godine.

Na kraju je rekao da mi sw sve isplati,nije ocekivao od mene da cu to traziti..debil..ne,poklonicu mu..svi koji su ga pokrili dobili su i otpremninu,kao tehnoloski,samo da odu,a meni pravi problem..Kaze isplatite je,i sad sam zvanicno sa njom u svadji..i nije bio danas u firmi.Momci iz Pa su mi kupili narukvicu,a momci iz Vs mnogo lep sat,i koleginice slonče za sreću. Hvala im,a o gazdama necu vise da komentarisem...

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Razgovori mama 04/22
28.4.2022 20:17:42   
dunja RR
Queen, ovo što Von kaže, tačno je - moj S je imao taj virus, 3 dana mu je bila visoka T, išla je prvi dan i do 40. Pluća čista, grlo čisto, ništa mu dr nije dala od lekova, juče kao nov konačno bez T, taman smo juče doputovali u V. Banju.

IZVORNA PORUKA: vonavoj

Queenj,vlada takav virus,3 dana visoke temp..a nije korona.




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Razgovori mama 04/22
28.4.2022 20:29:08   
dunja RR
Von, ružno od njega, ali nekako često se dešava da gazde tako postupe sa svojim najboljim radnicima, kao da su uvređeni što su se ovi drznuli da odu, kao da će doveka raditi za njih.

Pre 17 godina dala sam otkaz u jednoj firmi, iako se baš i nisam slagala sa gazdom, ispratio me je ok, pružio ruku. Ja sam inače, između ostalih milion poslova, radila 3 godine i prijave i odjave radnika u toj firmi, pa sam čak i sebe na odlasku odjavila, otišla sam znači kada sam sve završila, da nikom ne ostavljam da čisti za mnom. I on je to cenio.

Međutim bukvalno tog dana kada sam odlazila, divna koleginica, sa kojom i dan danas sarađujem, ali na drugi način, dala mu je iznenada otkaz, iako je tu radila preko 10 godina. Ja sam bila u susednoj kancelariji, ali nam kancelarije nisu imale vrata, i sve se čulo. Meni je 2 minuta pre toga rekla da će mu dati otkaz, ja nisama znala za to ranije, i ja sam bila u šoku kao i ostale kolege. A ooonn gazda, malo je reći da je bio šokiran, ta tišina tada iz njegovog kanca, i dan danas se sećam. Ona je bila njegova desna ruka, ja sma bila samo sporedni igrač (čak mi se i nabacivao, kao i mnogima, budala matora, još drug mog tate, iz škole), ali nju, nju je obožavao, kao radnika. Jedino nju, ostale žene su za njega bile objekat. On nije mogao da veruje da mu ona daje otkaz. Nisu se rastali na lep način, na kraju.

To biva prosto tako sa najboljim radnicima, a ja nekako oduvek imam utisak, da si ti u toj firmi baš to bila.

< Poruku je uredio dunja RR -- 28.4.2022 20:31:40 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Razgovori mama 04/22
28.4.2022 22:00:11   
vonavoj
Dobro si shvatila,tako se i ponasa jer je povredjen..kao da sam njegovo vlasnistvo...

Pri tom smo.pre 10 dana pruzili ruku jedan drugome,rekao mi da imam pravo da idem na bolje...Takav je covek,nema prijatelja,sa svakim partnerom, radnikom se razisao da ne prica..

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Razgovori mama 04/22
28.4.2022 22:09:15   
vonavoj
Predala sam zavrsni,konsolidovani, poreski bilans,rok je 29.6..sve sa zavrsila za 2021.g..nikakav rep nisam ostavila,prosto nisam zelela da ih ostavim na cedilu..cak me i novi poslodavac cekam,ispostovao,i opet sam ispala budala.


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Razgovori mama 04/22
29.4.2022 6:13:13   
IvanaSK RR
Dobro jutro. I ja sam dala otkaz pre dve nedelje. Rekla sam im da sam tu do 01.06. Godisnji mi sigurno nece biti isplaćen 🙄

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Razgovori mama 04/22
29.4.2022 8:03:49   
flamingos
Dobro jutro.Queenj,kako je tm?Daco,Milena,jeste li dobro?Ostale mame?Pijem kafu,pa da spremam doručak,ručak i nastavim sa sređivanjem stana.Vreme je užasno.Pozdrav svima.❤


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Razgovori mama 04/22
29.4.2022 8:28:56   
vonavoj
Ne znam kako su kod vas regulisani odmori,da li imate resenja? Kod nas sam ja to sve pravila,i nikad se nikome nije brojalo..ispostovalo se sve..ali ko gubi ima pravo da se ljuti..


(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Razgovori mama 04/22
29.4.2022 10:07:32   
nata11
Imamo resenja koja nicemu ne sluze.

Sve to zene sto ste navele lepo zvuci ali nije bas tako u praksi.

Von mislim da nema potrebe da sada i tu dodatno stvaras stres, sama znas kako to ide.

Kod nas nema prenosa godisnjeg, kolektivni 2xgod, dobiju cak i vise nego sto treba.


Nego kako ste, jel planirate neki izlet?


_____________________________





(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Razgovori mama 04/22
29.4.2022 10:56:31   
vonavoj
Sluze resenja,kad odes na sud🤪kao dokaz...radnik je uvek u pravu. Ako pise da imas 20 dana,a imas resenje za 10,mora da se plati jos 10..

Nismo dotle dosli,niti bi isla..Mi imamo svadbu 1.5..a i nama je godisnjica braka🥰🥰

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Razgovori mama 04/22
29.4.2022 11:15:13   
dddaca
Von, bas lepo od koleginica i kolega. A za ex poslodavca bas te briga. Platice ti odmor, a to sto ne zna da ceni sva tvoja zalaganja samo govori o tome kakav je covek. Na kraju, ima logike i ovo sto Dunja pise. Povredjen je, ali o tome je trebalo na vreme da misli.
Flam, hvala na pitanju, dobro sam. Ne kasljem vise, i nos skoro pa je prohodan.Nervira me ovo hladno vreme

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Razgovori mama 04/22
29.4.2022 11:37:52   
Tiziana


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Mora da se isplati,ja taj deo i radim za sve radnike..imam 24dana godisnje,iz ove godine mi pripada 8 dana za ova 4 meseca..i imam 15 iz prethodne godine. gazdama necu vise da komentarisem...



Na kraju mora zapravo da ti isplati 80% plate na racun tih godisnjih odmora. 
Mi godisnje prijavljujemo kroz sistem. Godisnji  odobrava nadredjeni, isto kroz sistem. Tamo se nalaze sve info o potrosenim, preostalim danima, nema greske. Kad odobre godisnji stize resenje na mail. 
Svaki pislodavac cini mi se bude ljut. Retko se kad ljudi rastanu u ljubavi.. 

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Razgovori mama 04/22
29.4.2022 11:55:04   
vonavoj
Tizi,kod vas je sve kako treba,i uvek je najpravednije tako.

Rascistila sam..sad jos da prezivim susret sa njim u ponedeljak,umro nam kolega..i sahrana u ponedeljak🤮ja idem uzdignute glave,ali znam njega..kao dete od 10 godina kad se naljuti..a ima 50g.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Razgovori mama 04/22
29.4.2022 19:46:46   
Ivanka 75
Von, sta nosis kolegama? Ili si vec odnela? Ne ispratih ovih dana, kod mame sam, razumecete 😍




(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Razgovori mama 04/22
29.4.2022 21:25:25   
vonavoj
Odnela sam meze i lux kolace,to su kao parcici tortica. I danas sam se definitivno oprostila sa gazdom,zvanicno..poslala poruku,sa sve Postovani N...smatrajte da je godisnji u celosti iskoriscen,moja saradnja sa vama prestaje,nemate nikakve obaveze..bla,bla..s postovanjem

Posto je preko koleginica opet trazio da mu napisem sve dane koje sam izlazila..

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Razgovori mama 04/22
29.4.2022 21:28:30   
Ivanka 75
Von, kreni na novi put cistog srca rasterecenog obraza! Neka ti je srecan i uspesan! 😊 


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Razgovori mama 04/22
29.4.2022 21:29:29   
Ivanka 75
A gazda si ima problem na koji ti ne mozes da utices, a i nije tvoja briga. Rez i tacka!

Idemo dalje 😊

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Razgovori mama 04/22
29.4.2022 21:55:44   
vonavoj
Hvala. Stavila sam tačku i to je to.


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Razgovori mama 04/22
29.4.2022 22:38:35   
flamingos


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Hvala. Stavila sam tačku i to je to.


Tako je.Sad napred i srećno!❤


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Razgovori mama 04/22
30.4.2022 8:38:55   
nata11
Von najbolja moguca odluka user posted image



_____________________________





(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here