|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako ste ostale trudne?
2.12.2011 22:18:17   
crazymama
iliti kad 'oce-'oce... kad nece-NECE!user posted image

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Kako ste ostale trudne?
2.12.2011 22:54:59   
Bebilina
Mi smo pre prve trudnoce uvek koristili kondome i desila se prvi put kada smo se na 16. dc zaneli bez njega. Jeste, u pitanju je bas taj prejakulat jer je bio prekinuti snosaj.
Ovog puta sam ja imala spiralu i kad smo odlucili da imamo jos jednu bebu odstranila sam je. Doktorica je savetovala da preskocimo taj mesec zbog potencijalnog oziljacnog tkiva na materici. Tog meseca upraznjavali smo prekinuti snosaj, ali kada mi je user posted image kasnila 5 dana odradila sam test i bio je negativan.
Sledeceg meseca smo aktivno krenuli, muckali 3 puta u vreme ovulacije i evo nam mrvice user posted image
U sustini ne znam kako, ali oba je puta bilo iz prve user posted image Mm se sali da je jako ponosan na svoje "momke".user posted image Razlog vise za sto sigurniju kontracepciju i ubuduce.

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Kako ste ostale trudne?
3.12.2011 17:47:44   
Makica99
IZVORNA PORUKA: bibi80

Makice, stvarno sudbina! Biće takav verovatno i u životu, odlučan! Iz iskustva drugih čujem da kako počne po tome se i karakter odmah nasluti!


Jao, bibi daj boze! S obzirom da ce verovatno biti ribica u horoskopu, nadam se da nece biti tipicna, nego da ce biti bas ovakav kako ti kazes user posted image

(odgovor članu bibi80)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Kako ste ostale trudne?
4.12.2011 11:09:21   
bibi80
Znaš šta, kad je trebalo da se rodim moja majka je ušla prilično u 10. mesec i baš nisam htela napolje, i tako sam sad u životu prilično neodlučna, a moja sestra je bila živahna i u stomaku i rodila sa pre termina i sad je isto tako dinamična, eto tako ti je kod nas iskustvo... user posted image

(odgovor članu Makica99)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Kako ste ostale trudne?
17.1.2012 12:46:14   
aleksandrova
prestali smo da se pazimo jos dok smo bili u vezi 31.12.2008. a i pre toga smo se kako kad pazili...onda je nastala panika sto se nista ne desava pa doktor pa drugi doktor pa klomifen kljukan bez potrebe al aj da uvecamo sanse...pa cekanje cekanje i suze...mrzela sam kad mi kazu opusti se opusti se ne misli na to...onda me pre dva meseca upute kod jedne "bioenergeticarke" ili kako se vec to zove...stavila mi ruke na stomak (i sad mi smesno al muka coveka natera) i kaze nema nista ovo je kod tvog muza kod tebe nema nista...i ostaces trudna do marta kaze ona meni samo nek ti muz ponovi rezultate i javi mi ih...i onda se vratim kuci i natezem se s muzem dva meseca da ih ponovi i kaze on meni sad cu posle cu i tako odlucimo da prodju praznici pa da on radi rezultate ponovo koji su inace ranije bili u redu...kad prosli praznici meni kasni 7.01. trebalo da dobijem nema nema nema kaze on meni mozda se "zakacilo" ja aham :ne verujem u deda mraza,kaze svekrva mozda si trudna ja njoj opet ne verujem u deda mraza kad ono se resim 12.01 da radim test i eto Deda Mraz ipak postoji user posted image

_____________________________

mozak mi je otiso na odmor

(odgovor članu bibi80)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Kako ste ostale trudne?
17.1.2012 13:28:15   
peca
Ja sam sa mm 7 godina (moracu to da preracunam, nekako uvek ispadne vise haha) prvh par godina smo se zezali, veza, ovo, ono user posted image Od rane faze veze one stvari radimo bez zastite, samo sto se finale nije odvijalo kod mene, nego tuda svuda, dragi mi ima savrsenu moc kontrole, i jednom prilikom on to odradi kod mene user posted image namerno, svesno, a ja sam bila tolika pi..a da to cak i ne prokomentarisem, malo me je i uplasio, delovao mi je jako ozbiljno ali sam se opet tresla od uzbudjenja user posted image , posle smo se vratili na staro jos neko vreme, malo ovako malo onako user posted image da bi konacno, to kod mene preslo u praksu, u svom tom igranju se nije nista desilo, (a to je tako trajalo min. godinu ipo dana,.. ne znam tacno ) a ja sam mislila da se bebe prave "preko noci", tako da sam svaki put strepela sa jedne strane sam to i htela sa jedne i nisam, prpa jbg, mozda me neko razume user posted image i to je tako trajalo neko vreme, i ja predprosle godine zakacim, bila sam najsrecnija osoba na svetu, on je to svesno radio, pricao o tome zeleo to i sl. a ja sam bila na obe strane, i hocu i necu, ne smem ili sta vec user posted image Ali kad se to desilo, u mom srcu je ipak proradio jaci osecaj, a to je zelja i sreca, koja je bila prisutna svaki put, samo sam se ja plasila to da shvatim toliko ozbiljno i da priznam user posted image Nazalost ta trudnoca se nije zavrsila slavno u trecem mesecu, ceo svet mi se srusio, bila sam beskrajno ocajna... Napravili smo pauzu par meseci, ali ne sa odnosima, nego sa onim kod mene, i vratili se na staro, e, od tad sam vec bila opterecena, hocu da zatrudnim, pa hocu da zatrudnim, ali se to nikako nije desavalo, u medjuvremenu sam saznala da moja sestra ne moze da ima decu sto me je dodatno dotuklo, zabrinulo, i svasta nesto, ubedjivala sam sebe da ni je ne mogu da imam decu iz bilo kojih razloga, ali nisam kretala na pretrage i sl, prolazilo je vreme, prosla je i godina, sestra uveliko krenula na vantelesnu... ja odlucila da me to ne interesuje trenutno, usredsredila se na zezanje, posao, kucu i sl. ali me pred svaku menstruaciju hvatala neka vrsta treme, Resila sam da doteram malo liniju, jer sam se bila nagojila, skinula sam nekih 10ak kg, zivela normalan zivot, i tako je islo vreme, i tako cekajuci "tetku" koja je kasnila, mada je svima u to vreme nesto kasnila pa nisam oracala previse paznje na to i sestru da mi javi ishod vantelesne, jedno jutro krenem u maxi, i zakovrnem do privatne klinike iz besa decku koji se nedelju dana, samo smeskao, i smejao mi se svaki put kad izadjem iz wc-a, iz razloga sto svaki put ponesem tampon i vretim ga u fioku, par puta je i rekao, sto nosis to sa sobom, idi kod ginekologa , a ja sam bila besna na njega sto me zeza, i na tetku sto ne dolazi, zelela sam da dobijem, iako podsvesno to nije bilo tacno ...on je "znao" da sam ja trudna, i posto me je vec poceo nervirati, otisla sam da izvadim betu i da mu dokzem da nije u pravu, i da cu dobtiti, a plus sam imala sve osecaje kao da cu da dobijem. Dok sam dosla kuci, spremila rucak, tamo vamo, vec sam dobila mail u kom je pisalo da je beta 6932 (tu cifru nikad necu zaboraviti) on je bio na poslu, a ja sam bila izgubljena, javila sam drugoj sestri, a sat vremena posle toga me zove sestra koja je isla na vto da mi javi da nije uspelo, njoj nisam smela da kazem par dana user posted image bojala sam se da se ne obraduje, znam koliko joj je bilo tesko. mm je bio na poslu, zao mi je sto nisam imala snage da ga sacekam, nego sam mu onako najsugavije pustila sms, i to sa nekom bzvz pateticnom sadrzinom user posted image a njegovo je bilo, naravno "ja sam znao" user posted image grr, cak zna i kad je to bilo, u kom odnosu, a imamo ih dosta... ne znam kako zna user posted image

I od tog dana, su mi pomesana osecanja, srecna sam, tuzna, uplasena, i jos svasta nesto jer sam imala sva spontana jedan u sestom mesecu sa predhodnim frajerom, i jedan sa njim predprosle godine, iako sam u odmakloj trudnoci, i dr kaze da je sve ok, ja se necu smiriti dok to bebce ne vidim na svojim rukama user posted image

Od onog predhodnog dogadjaja je proslo skoro dve godine... A ja sam nekako znala, kad promenim radno mesto, i kad skinem taj visam kilograma da cu ostati u drugom stanju i puno puta smo se mm sestra i ja salili na tu temu, ali stvarno je tako ispalo, od kad sam promenila poziciju na poslu proslo je mesec dana mozda malo jace, nisam stigla ni da se uhodam kako treba a od kad sam se oslobodila viska kg neka 3 meseca user posted image da li sam ja to izbaxuzirala ne znam, ali tako je ispalo, i tako je izgleda bilo sudjeno, sad mislim da je ovo ipak pravo vreme za jos jednog clana nase porodice user posted image

Predprosle godine u februaru sam ostala bez bebe, a ovog februara cu se poroditi, imam zakazan prijem u bolnicu 13og februara na mm-ov rodjendan user posted image

I imam jedan mali savet za sve buduce mame, samo bez opterecenja, ja sam bila opterecena oko godinu ipo dana, i to ne daje nista dobro, sve ce to doci na svoje, pre ili kasnije user posted image

Ja sam vam ispricala moju pricu, doduse, protkanu emocijama, pa i ako je nerazumljiva, ili suplja oprostite mi za to user posted image

< Poruku je uredio peca -- 17.1.2012 13:31:44 >

(odgovor članu aleksandrova)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Kako ste ostale trudne?
17.1.2012 15:52:59   
vukosava
Keksanjem user posted image

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Kako ste ostale trudne?
17.1.2012 15:54:36   
bea83
Pecouser posted image dug je bio put do naših bebana al stigosmo još malouser posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Kako ste ostale trudne?
17.1.2012 22:33:44   
Makica99
Jao peco, bas si me nesto ganula ovom pricom user posted image Mislim, znala sam ja od ranije sa foruma da si imala probleme, ali nekako me pogodilo sto si se raspisala o ovome i pokazala da jos uvek strahujes, ma ne znam, nesto me pogodilo.  

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Kako ste ostale trudne?
21.1.2012 15:47:45   
soleta
mi smo se namucili za svako dete po par godina .... uz bolnu notifikaciju koliko prijateljica je otislo na abortus ili docekalo svoju trudnocu sa " o ne..."

(odgovor članu Makica99)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Kako ste ostale trudne?
21.1.2012 19:53:22   
peca
Makice, ovo je skracena verzija user posted image
Ne znam, ja sam najmladja od nas tri sestara,ali neka je morala da probije tu tesku santu leda koja nas je sve tri pritisla, drago mi je sto cu u nasu porodicu uneti malo radosti, pored mnooooogo losih stvari, najstarija seka ne moze da zatrudni, nadamo se sledecoj vantelesnoj,srednja seka ima transplantirani bubreg, trudnoca joj je do daljnjeg zabranjena a ni on ne radi kako treba ....itd.da ne detaljisem, to su tuzne price, to vam ne treba, a sve tri imamo istu zelju, nekako sam se bojala i od same sebe da se nadam, i nekako mi je tesko sto njih dve nemaju svoju decu, a nisu ni klinke vise, nisam znala ni sta ja da ocekujem iako sam da kazes zdrava... tesko je sve to za psihu, ali ja sam jaka user posted image Nadam se da cu malo i njih dve usreciti, ja sam za sad dovoljno srecna, jos samo da je vidim na rukama, i da kazem, e, to je to user posted image

(odgovor članu soleta)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Kako ste ostale trudne?
22.2.2012 23:44:55   
ljubičica
Prvog puta smo se patili 2.5, 3 godine, isla sam NA hsg i sta sve nismo, a bilo je sve u redu user posted image Pa sam krenula da pratim folikule. I posle par meseci eto gaaaaaauser posted image
A sad sam uzela kalendar i izbrojala otprilike i rekla muzu da navalimo, plodni mi dani user posted image i mi navalili user posted image Dan pred ciklus ja uradila betu i etoooooo
Ma ko stO kaze CM kad te hoce-hoce, kad te nece- MOZ`GA JE.AT` user posted image user posted image

< Poruku je uredio ljubičica -- 22.2.2012 23:49:13 >


_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Kako ste ostale trudne?
23.2.2012 9:27:24   
MaryJane
Meni je otprilike bilo naopačke.
Prvi put 8 meseci, a drugi skoro 3 godine.
Mada mislim a sam sad ostala trudna kad smo se i muž i ja rasteretili glupih poslovnih obaveza.
Kako neke stvari mogu da ti upropaste život, a da toga nisi ni svestan....

(odgovor članu ljubičica)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Kako ste ostale trudne?
23.2.2012 14:39:32   
Odri Hepbern
Mi smo na moderan nacin user posted image , isla sam na insemenaciju koja je uspela iz drugog pokusaja. user posted image

(odgovor članu MaryJane)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Kako ste ostale trudne?
24.2.2012 15:02:14   
ljubičica
Mi više volimo sport za siromašne user posted image

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Kako ste ostale trudne?
27.2.2012 10:18:33   
MaryJane
Jašta!!!!

(odgovor članu ljubičica)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Kako ste ostale trudne?
27.2.2012 11:57:51   
tixy1
Insemenacijom iz prve!

(odgovor članu MaryJane)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Kako ste ostale trudne?
27.2.2012 14:17:14   
Odri Hepbern
Tixy1 cestitam na uspesnoj iui. Stalno nam govore da su male sanse da uspe a vidis da nas ima dosta kojima je uspela. user posted image

(odgovor članu tixy1)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Kako ste ostale trudne?
29.2.2012 10:47:20   
tixy1
Jeste, bila sam spremna da ce biti vise pokusaja, kad, eto srece!

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Kako ste ostale trudne?
29.2.2012 13:07:33   
vukosava
Kad Peco trebas da se porodis?

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Kako ste ostale trudne?
1.3.2012 23:05:26   
Cunce
Mi smo jednog dana odlucili da bi bilo lepo da imamo jos nesto samo nase sto cemo voleti, maziti i ni slucajno razmaziti! (kucence vec imamo). I onda smo pokusavali 2-3 meseca, bilo je seksa i po ceo dan, dok nismo uspeli user posted image
U jednom trenutku sam i pomislila da cu se i ja muciti godinama, kao vecina koju gledam oko sebe, ali imali smo srece user posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Kako ste ostale trudne?
4.3.2012 9:04:03   
meyo
prvi put bez ikakvih problema.. drugi put polse 19-to mjesecnog mucenja
uz pracenje folikula +pregnyl i ciljani odnosi i uspjelo

(odgovor članu Cunce)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Kako ste ostale trudne?
4.3.2012 9:17:30   
bulka
Prvi put nas je vest da nosim blizance pogodila k'o grom s vedra neba...(Iako smo prizeljkivali, i u sali pricali kako se nama mora desiti da dobijemo blizance jer ih ima i u njegovoj i u mojoj porodici.)
...U junu sam prestala da pijem pilule za kontracepciju, pa smo narednih meseci "bezali" od plodnih dana... Poceli smo da zivimo zajedno 30.avgusta 2009.
U oktobru sam cekala menstruaciju nosila uloske u tasni, pitala koleginicu da me menja za vikend ako dobijem.. Nismo slutili. Kasnila je tri dana, i uradili smo test dobili smo crtice, sutradan sam otisla kod doktorke na ultrazvuk, i ona je potvrdila trudnocu. Pitala me je za datum poslednje menstruacije, kazem 5.septembar, kaze dobro sam i videla, i da dodjem za tri nedelje... Otisla sam 2.novembra na ultrazvuk! Da znate samo kako sam se iznenadila kad mi je rekla BLIZANCI!

Drugi put... Izbegavali plodne dane, ili koristili kondom ili ako bi bilo bez zastite finale se nije odvijalo kod mene, ipak je jedan zalutao i eto, u septembru cekamo trece dete, monogo ranije nego sto smo planirali :)

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Kako ste ostale trudne?
4.3.2012 19:02:59   
Cunce
Bulkice, reci mi samo, kad su blizanci u pitanju, mogu li ih ja imati ako ih je bilo u njegovoj porodici? posto ih kod mojih nije bilo, pa kazu onda nece ni kod mene user posted image
i kad je bio prvi porodjaj? cisto da steknem utisak, jer mi se poklapa datum poslednje menstr. sa tvojim, 5. sep. user posted image znam da ne mora to nista da znaci i da su kod tebe blizanci bili u pitanju, ali eto, volela bih da znam, ako ne trazim previse user posted image

(odgovor članu bulka)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Kako ste ostale trudne?
5.3.2012 8:55:29   
bulka
Cunce,
Na vise mesta sam procitala da se sudeci po svemu, sklonost zacecu vise od jednog ploda prenosi po zenskoj liniji. Moja baba je rodila blizance(tatu i strica), tako da sam i pre sretanja onog pravog, prizeljkivala da i ja rodim blizance... Moj onaj pravi, iliti moj muz, takodje u porodicnoj istoriji ima blizance, i njegova baba po ocu rodila je blizance(oca i strica) i baba po majci(devetoro dece, dva puta blizance), tako da se nama moralo desiti :)
Inace, ovde na temi o blizancima upoznala sam vise trudnica duplica koje su zatrudnele prirodnim putem, a imaju blizance samo s muzevljeve strane... Tako da nema pravila... A ja bih svima pozelela taj dupli blagoslov i srecu...
U prvoj trudnoci, termin mi je bio 12.jun, ali porodila sam se 30.maja, prvog dana 39.nedelje, sto je za blizanacku trudnocu odlicno...

(odgovor članu Cunce)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here