|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Gatriev test
2.2.2018 14:38:46   
IvanaSK RR
Mislim da se to sada radi u skoro svim porodilistima. Maci su radili po rođenju.
Mama Jo, stvarno ne znam za taj drugi deo. Znam da su neki roditelji dovodili decu par puta i posle rodjenja, pa ne znam da li bas mora odmah i taj drugi test.

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 2.2.2018 15:19:34 >


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Gartriev test
2.2.2018 14:38:47   
mama Jo
Mjslis na Gatriev test? Mislim da je obavezan, mi smo i sa J.2015.radili, i sad sa U.....
Negde ga rade u porodilistu, a NS u posebnom delu u Decijoj bolnici...radi se od 5.do 8.dana zivota koliko znam... pise u otpusnoj listi novorodjenceta sve

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Gartriev test
2.2.2018 14:42:31   
milicicak
Mama Jo, Gatrijev i znojni test nisu povezani.
Koliko ja znam znojni test se radi kao skrining za cisticnu fibrozu i trebalo bi da je standardni test za novorodjence. Verovatno ga nisu uradili u porodilistu pa vas zovu da ga uradite

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Gartriev test
2.2.2018 14:46:22   
mama Jo
Mi smo radili Gatrijev... i juce nam je stigla koverta da na Gatrijevom testu su povecane vrednosti te se pozivamo da se uradi znojni test... spominje se i cisticna fibroza o kojoj sam citala i stvorila mi paniku neopisivu u organizmu.

Da li mozda znas nesto vise o tome? Uspeli smo da saznamo da je ta povisena vrednost 90 kod nase beb, a granica je 65...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Gartriev test
2.2.2018 14:52:24   
milicicak
Onda je Gatri zbirni naziv za testiranje novorodjenceta na pku i cf.
Znojni test je kao sto rekoh skrining za cisticnu fibrozu i sluzi za njeno rano otkrivanje. Bebi ima vise vrednosti hlorida nego sto bi trebalo ali nista ne moze da se kaze dok se ne obavi drugi nezavisni test. Ja ne znam nikog ko je morao da radi ponovo taj test.
Drzim palceve da je sve u redu user posted image

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Gartriev test
2.2.2018 14:55:35   
mama Jo
Pod drugi nezavisni test mislis taj znojni test, zar ne?
Ove povisene vrednosti sto je Gatriev pokazao ne moraju nista da znace, zar ne?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Gartriev test
2.2.2018 15:01:23   
Maraj
L se rodio 2015.u Frontu . Nigde mi ne pise da su mu radili ovaj test, ako je obavezan...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Gartriev test
2.2.2018 15:07:47   
milicicak
Istekla mi sesija.
Potrevna su dva nezavisna znojna testa da bi se potvrdila cf, jedan koji se radi na rodjenju i jos jedan koji se radi dodatno.
Znam da si sad u soku i da sve izgleda strasno ali probaj da se smiris i razmisljas pozitovno. Grlim te user posted image

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Gartriev test
2.2.2018 15:08:44   
Maslacak15
Maraj radi se svugde i obavezan je, a ne znam sto nigde ne pise, opet se vracamo na pricu o Srbij i komunikaciji sa pacijentima. Svugde pise da se roditelji kontaktiraju samo ako rezultat nije u redu.

nalazim da Gatrijev test ukljucuje fenilketouriju, hipotireozu ali i screenig na CF u nekim slucajeivma tako da je vazno znati sta su merili.

Mama Jo koji tacno parametar je uvecan sa 60 na 90?? Morate definitivno na dalju dijagnostiku, a iskreno se nadam da postoji neko bezazleno objasnjenjeuser posted image . Probaj da ostanes pribrana, naravno da jedan broj sam po sebi ne mora da bude bilo kakva dijagnoza.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 2.2.2018 15:09:54 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Gatriev test
2.2.2018 15:16:57   
milicicak
Maslacak i ja sam se zbunila zbog Gatrijevog testa. Ja sam ucila da on ukljucuje skrining za fenilketonuriju i hipotireozu i da se dodatno radi znojni test za cisticnu fibrozu. I da se sve to radi na rodjenju. Mozda sad to sve zovu jednim imenom Gatrijev test. Zato i napisah da Gatrijev test nema veze sa znojnim testom, tj da detektuju potpuno razlicite stvari

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 2.2.2018 15:20:30 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Gatriev test
2.2.2018 15:19:55   
mama Jo
IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Maraj radi se svugde i obavezan je, a ne znam sto nigde ne pise, opet se vracamo na pricu o Srbij i komunikaciji sa pacijentima. Svugde pise da se roditelji kontaktiraju samo ako rezultat nije u redu.

nalazim da Gatrijev test ukljucuje fenilketouriju, hipotireozu ali i screenig na CF u nekim slucajeivma tako da je vazno znati sta su merili.

Mama Jo koji tacno parametar je uvecan sa 60 na 90?? Morate definitivno na dalju dijagnostiku, a iskreno se nadam da postoji neko bezazleno objasnjenjeuser posted image . Probaj da ostanes pribrana, naravno da jedan broj sam po sebi ne mora da bude bilo kakva dijagnoza.



Vidis ne znam tacno koji parametar... u pismu koje smo dobili pise samo da je testiranje na cisticnu fibrozu, da je rezultat povisen i da se pozivamo da dodjemo da odrade znojni test. To da je povisen i iznosi 90 smo saznali ,,preko veze" jer nam prijateljica radi u Decijoj... muz je razgovarao sa njom, mada mislim da ni on ne zna koji tacno parametar. Probacu da saznam naravno...

Eto, ni ja npr.ne znam da se prvi znojni test radi po rodjenju.... ne znam da li su ga mojoj bebi odradili jer niko nije nistabspominjao. Znam samo da su joj Coombs (valjda se tako pise) test radili dva puta jer je prvi put rezultat bio blago povisen - tako mi je dr rekao, ne znam koliko je to blago...
Da li to ima neke veze?
Mislim taj Coombs test, i ovo ostalo...
Postoji mogucnost da znojni test na koji idemo pokaze uredne vrednostti i da se iskljuci svaka mogucnost cf.... zar ne????

< Poruku je uredio mama Jo -- 2.2.2018 15:27:07 >


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Gatriev test
2.2.2018 15:31:08   
Ana RR
Mama Jo, nadam se da će sve biti u najboljem redu.

Ja se sećam da su u porodilištu radili taj test, rekli su nam šta se sve radi. Ako se dobro sećam, uzima se krv iz pete, ili šta već.

< Poruku je uredio Ana RR -- 2.2.2018 15:33:09 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Gatriev test
2.2.2018 15:32:26   
milicicak
Mama Jo, naravno da postoji mogucnost da na drugom testu sve bude u redu. Samo razmisljaj pozitivno.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Gatriev test
2.2.2018 15:35:07   
mama Jo
Hvala vam puno drage zene. Bas sam se uplasila, posebno jer sam sad prvi put cula za cf... ne smem ni da pomislim bilo sts... ju.... ostajem pozitivna i verujem da ce sve biti pod kontrolom u sredu kad odemo.... najiskrenije verujem da ce biti sve pod kontrolom. Hvala vam jos jednom puno!

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Gatriev test
2.2.2018 15:43:44   
milicicak
Meni je cisticna fibroza i mutacija f508del bila ispitno pitanje...
Ovi skrining testovi na fenilketonuriju i cisticnu fibrozu pa zvali ih oni kako hoce se rade rutinski i jako su bitni. Obe bolesti se mogu uspesno kontrolisati pravilnim dijetetskim rezimom i unosenjem suplemenata ali je bitno da se rano otkriju.
Mama Jo, samo pozitivno. Drzim palceve da sve bude u redu

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Gatriev test
2.2.2018 15:45:46   
Maslacak15
Naravno Mama Jo. Treba biti pozitivan...Sigurno da ne treba donositi zakljucke na osnovu nekog parametra X za koji i ne znamo sta je. Znojni test spada u klasiku i trebalo bi da razjasni stvari. Svasta je moglo da bude uzrok, ukljucujuci i tehnicke stvari ( kako su baratali sa uzorkom itd). Mislimo na vas i javi seuser posted image

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Gatriev test
2.2.2018 15:50:13   
mama Jo
Da, verujem i ja u to da je nesto drugo uzrok...
Naravno, javljam se sa rezultatima... do tada prizivam pozitivnu energiju...
Hvala vam stvarno, negde ste me smirile, sta sam sve za par sati iscitala - mislila sam da cu nervni slom da dobijem.istog momenta....

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Gatriev test
2.2.2018 16:15:38   
Sanjica26 RR
Mislim da je Maryia takvo pismo dobila. Jel se seca neko? Bilo je sve ok.
Mama jo, swmo pozitivno. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Gatriev test
2.2.2018 16:39:17   
mama Jo
Sanjice, hvala ti puno!
Sacekacu, mozda se Marya javi.... volela bih da stupim u kontakt sa njom i da je pitam... ako se ns javi - da li mozda neko zna kako da je potrazim na fb recimo, ili mozda neko ima njen broj?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Gatriev test
2.2.2018 16:40:52   
Ana RR
Pošalji joj privatnu poruku, možda joj stiže email obaveštenje pa ti odgovori. Ja je nemam na fb.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Gatriev test
2.2.2018 17:06:28   
Sanjica26 RR
Ona nema fb. Jedino da joj posaljes privatnu poruku. Mozda ima neka od forumasica njen broj mobilnog.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Gatriev test
2.2.2018 18:00:09   
milicicak
Koliko se ja secam Maryinom sinu nisu bile u redu vrednosti tiroidnih hormona, posle je sve bilo ok

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Gatriev test
2.2.2018 18:37:37   
Sanjica26 RR
Tacno. Ne secam se sta je tacno ali znam da je i njima stiglo pismo.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Gatriev test
2.2.2018 19:04:16   
mama Jo
Pisacu joj, nadam se da ce videti uskoro!
Hvala vam drage !!!

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Gatriev test
2.2.2018 19:51:11   
Rosita
Mama jo, saljem puno podrske. Pojma nemam sta je radjeno mom detetu. Nista ne govore. Znam da je uzeta krv iz pete.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here