|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: tata na porođaju
15.2.2011 14:19:03   
Didy

IZVORNA PORUKA: magiNS

MA ja ne volim da me iko gleda dok me nesto boli, o tome se radi,a baska sto je prizor uzasavajuci user posted image


Zašto bi prizor bio užasavajući? U tom momentu verovatno razmišljaju o tome kako jedva čekaju da vide svoju bebicu i ne razmišljaju kako to sve izgleda.
Mm je žao što nije mogao da prisustvuje, po svemu sudeći ni sad neće dozvoliti u Betaniji... Znači ostaje nam jedino treće dete...user posted image Za jedno milion godina kad to u Betaniji postane normalno.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: tata na porođaju
15.2.2011 14:32:04   
sanjakis
Moj muz je prisustvovao porodjaju...doduse ne bas svojevoljno.Pricao je da  bi voleo ali da ne moze jer se plasi,ali....bio je samnom od momenta kad su me prikljucili na "one kaiseve"...kad su me ubacili u porodjajnu salu bio je napolju na pus pauzi i upao je u salu bas kad je nas mali pisonja izasao....doduse posle su ga zbrinjavali posto mu se slosilo...ali opet je bio tu.Nista on meni nije mogao da pomogne ali eto bar mi je njegovo prisustvo ucinilo da mi brze prodje vreme.Ja sam skroz za to da muzevi prisustvuju....i ne mislim da posle toga nesto menja odnose!!!!Zato tate svi na porodjaj...da malo vise cene zene...user posted image

_____________________________

Prikolica

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: tata na porođaju
15.2.2011 15:17:17   
MarijaBg
Mi se juce dogovorili sa Doktorkom user posted image MM treba samo da uradi briseve najvise 2 nedelje pre termina

(odgovor članu sanjakis)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: tata na porođaju
15.2.2011 18:06:49   
Ognjena
Jooj ja se tome bas radujem, mi smo o tome pricali jos pre nego sto smo ostali trudni user posted image Nekako mi je potpuno logicno, posto ovu bebu cekamo dosta dugo i mnooooogo joj se radujemo, da kroz porodjaj prodjemo zajedno. Naravno da se brinem kako ce on reagovati, ali pricali smo o tome i on misli da tu nece biti problema i sam insistira da bude tu.
Iz mog okruzenja, dvoje dobrih prijatelja je bilo u istoj situaciji - moja prijateljica se porodila uz prisustvo svog muza i on je bio presrecan, sve je fotografisao a sam porodjaj je snimio. Moj drug je takodje prisustvovao porodjaju svoje zene i nazvao me bukvalno sat vremena nakon toga i sav uzbudjen rekao kako mu je to najlepsi dan u zivotu i nezamenljivo iskustvo i kako bi preporucio svim tatama da gledaju dolazak svoje bebe na svetuser posted image
To mi je bilo toliko simpaticno, pogotovo da cujem musku stranu i jos tada sam resila da zelim svog dragog pored sebe i u tom momentu kao i u svakom drugomuser posted image

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: tata na porođaju
15.2.2011 18:12:56   
Ognjena
Sa druge strane, moja drugarica je insistirala da nikad ne bi dozvolila da je muz vidi takvu, a ni bilo ko drugi, i to je rascistila jos na pocetku trudnoce. Prosto, nije htela da je neko gleda takvu i to mi je bilo razumljivo, jer je poznajem. To je, kao i sve ostalo, potpuno individualna stvar - da li zena to hoce ili ne zavisi od toga kako se oseca i kako to sve dozivaljava i meni je to ok. Zao mi je onih tata cije supruge zele njihovo prisustvo ali oni ne, mislim da gube priliku za jedan neverovatan dozivljaj. Ali dok licno ne iskusim necu dalje da pametujem, ko zna sta ce nas da sacekauser posted image

(odgovor članu Ognjena)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: tata na porođaju
15.2.2011 18:52:34   
eni26
Ja volim sto je mm odlucio sam da prisustvuje porodjaju,nista mu nisam govorila . Tako da ce biti : E dobro je da je zensko ,da se ne muci 'vako ko ja ! user posted image

(odgovor članu Ognjena)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: tata na porođaju
15.2.2011 21:45:21   
mikica sa
ovdje je to normalno da suprug bude na porodu... mm je od samog početka rekao da će on biti uz mene i to će mi puno značiti, kao što mi i sada znači kad ide sa mnom na preglede... vjerovale ili ne, pritisak mi na pregledima bude bolji kad je on tu. valjda zato što smo stvarno jako vezani i dijelimo sve skupa, i lijepo i ružno user posted image
ja vjerujem da veliki dio te moje vezanosti za njega leži i u tome što nemam bliže rodbine (roditelje,sestre itd.) pa sam se skroz posvetila njemu a i on meni. još od samog početka trudnoće više je on u tome nego ja. često odgovara kada ga pitaju kako je "trudno" user posted image user posted image user posted image
sve u svemu, biće mi drago da bude sa mnom jer sav happy bude kad gleda bebano na UZ i napet je da vidi svaki pokret i šta će dr reći user posted image

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu eni26)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: tata na porođaju
16.2.2011 11:43:43   
srna001
Imam utisak da je kod nas teže dobiti pravu informaciju o tome koliko šta košta nego se poroditi.
Zašto jednostavno ne postave sve lepo na zvanični sajt pa da žene znaju a ne da se ovako nagađa.Ako je to već nešto što se u ovoj državi naplaćuje da bar znamo koliko to zadovoljstvo košta
Da li neko zna provereno i pouzdano koliko trenutno košta prisustvo oca na porođaju u Višegradskoj, koliko košta apartman za porođaj i šta je potrebno i gde se to sve zakazuje.I naravno koliko ranije se to sve zakazuje.

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: tata na porođaju
16.2.2011 17:44:02   
Ognjena
Srna, ja znam da u Frontu prisustvo oca kosta 5.000 dinara, evo i linka ka stranici gde im se nalazi cenovnik, tu sve pise: http://www.gakfront.org/pacijenti/index.php
Smestaj u jednokrevetnom apartmanu je 12000 po danu a u dvokrevetnom 8000.
Za prisustvo oca znam da traze briseve grla i nosa, ali ne znam koliko unapred treba da se urade, mislim negde oko dve nedelje pre termina.

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: tata na porođaju
17.3.2011 22:03:31   
Lilly*
IZVORNA PORUKA: nencydrew

Molim Vas da napišete kada tata treba da uradi analize, i koja je procedura za prisustvo tate na porođaju-može za sev bolnice, da olakšamo jedne drugima

Hvala!

IZVORNA PORUKA: *boka*

Zavisi gde zivis i u kojoj bolnici zelis da se porodis, jer nije u svakoj bolnici dozvoljeno prisustvo oca na porodjaju. A sto se analiza tice, mislim da mora da uradi samo bris iz grla i nosa i eventualno virusoloske testove i to oko nedelju - dve pre porodjaja. Tako sam ja cula.
Ja planiram da se porodim u Dragise Misovic i mi smo takodje imali veliku zelju da tata bude na porodjaju, ali to tamo na zalost nije dozvoljeno. Mada otac moze biti ispred sale i odmah po rodjenju moze videti bebicu.

IZVORNA PORUKA: MarijaBg

U pravu si Boko, traze briseve sto novije -maximum stare 7 do 10 dana

IZVORNA PORUKA: *boka*

Steta sto u Misovicu nije dozvoljeno da tate budu na porodjaju, jer mm bi to jako zeleo. Ja sam se inace trebala poroditi u americi, ali sam zbog komplikacija i krvarenja ostala ovde, ne smem u avion, a tamo je to tako normalna stvar da je tata tu na porodjaju.

IZVORNA PORUKA: nencydrew

ja planiram u Višegradskoj!
Samo 10 dana star nalaz?
Uf,šta ako porođaj porani?

IZVORNA PORUKA: Mishica 77

Nama su u Pa bili potrebni brisevi(nosa i guše) i koprokultura . 

IZVORNA PORUKA: zeljo

Nama su na vezbama rekli da je neophodno da se urade brisevi grla i nosa i rezultati mogu biti stari do mesec dana. Pretpostavljam da je isto za sve bolnice u Beogradu. Ovo pricam za gradsku.



_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu Ognjena)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: tata na porođaju
17.3.2011 22:08:25   
Anoniman
Da li neko zna da li je u Zrenjaninskom porodilistu dozvoljena prisutnost muza na porodjaju ??

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 136
   RE: tata na porođaju
17.3.2011 22:22:27   
jovicaa
maroooo pa tek si jedanaesta nedelja, ima vremena do porodjajauser posted image
imas pp od mene. i da dozvoljeno je prisustvo oca na porodjaju, ne placa se nista, dovoljan j bris grla i nosa, koji se nosi u porodiliste i sestre ce ga upisati, ali to tamo negde 2 nedelje pred porodjaj. e sad ne znam da li moze da se desi da lekar ne dozvoli prisustvo, moj je dozvolio

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: tata na porođaju
17.3.2011 22:24:49   
Anoniman
Ma znam ja da imam da guram samo tako ali ja da se informisem na vreme a i ovaj moj me spopao da oce da prisustvuje ne mogu da ga otkacim user posted image user posted image

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 138
   RE: tata na porođaju
18.3.2011 12:09:04   
nencydrew
Jel imao neko iskustva sa Višegradskom?Koja je procedura za tatu-koliko ranije treba da uradi bris?Ne mogu da ih dobijem na tel, a treba mi hitno!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: tata na porođaju
18.3.2011 12:10:25   
Ana RR
Ja nemam iskustva, ali sam čitala da bris ne sme biti stariji od 15 dana (ako misliš na bris nosa i grla).

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: tata na porođaju
18.3.2011 16:27:48   
nencydrew
hvala Ana na brzom odgovoru!

Ako ima još neko nek javi!
user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: tata na porođaju
18.3.2011 16:31:13   
Verus
Sto tata radi bris? I kakav bris?
IZVORNA PORUKA: nencydrew

Jel imao neko iskustva sa Višegradskom?Koja je procedura za tatu-koliko ranije treba da uradi bris?Ne mogu da ih dobijem na tel, a treba mi hitno!user posted image

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: tata na porođaju
18.3.2011 16:53:14   
Ana RR
Verka, da bi otac prisustvovao porođaju mora da ima uredan bris grla i nosa user posted image mislim, on svakako nosi onu masku preko nosa i usta, pa zar je potreban i bris?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: tata na porođaju
25.3.2011 13:08:20   
nencydrew
Da, i meni je ovo čudno-Pa zar su oni stalno sterilni?nema šanse!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: tata na porođaju
25.3.2011 13:33:31   
Capa
A kakva je situacija u Frontu ? Pretpostavljam da isto treba da ima uredne nalaze briseva ne starije od 15 dana ?
Da pitam ove mame na čijim porođajima su tate svakako bile: jel tata sve vreme tu ili ga u nekom trenutku dr i babica izbace, kako to ide ?

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: tata na porođaju
25.3.2011 13:51:19   
Verus
Ovde (SAD) to uopste ne traze.  Niti ima masku na licu.... Pa jel mislite da testiraju redovno sve lekare, babice i sestre?  Totalne gluposti
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Verka, da bi otac prisustvovao porođaju mora da ima uredan bris grla i nosa user posted image mislim, on svakako nosi onu masku preko nosa i usta, pa zar je potreban i bris?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: tata na porođaju
25.3.2011 13:54:09   
New Mom
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Verka, da bi otac prisustvovao porođaju mora da ima uredan bris grla i nosa user posted image mislim, on svakako nosi onu masku preko nosa i usta, pa zar je potreban i bris?

Nama i za internat (provodi se nedelja dana u porodilištu na praksi) je obavezan bris nosa i ždrela. Iako smo u onim skafanderima.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: tata na porođaju
25.3.2011 14:00:51   
Brand new mama
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Ovde (SAD) to uopste ne traze.  Niti ima masku na licu.... Pa jel mislite da testiraju redovno sve lekare, babice i sestre?  Totalne gluposti
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Verka, da bi otac prisustvovao porođaju mora da ima uredan bris grla i nosa user posted image mislim, on svakako nosi onu masku preko nosa i usta, pa zar je potreban i bris?


I ovdje niko ne trazi bris,niti se nosi maska.Moj dragi je doputovao vozom 500 km sa gradilista termoelektrane (nije fizikalisao,ali je radio u "kontejneru"user posted image ) i niko mu nije rekao ni da se presvuce(sem mene,koja sam to ponavljala kao papiga,tako da se sad u mojoj torbi nalazi i odjeca za njegauser posted image )I nasem bebcu nista nije,a on ga je odmah uzeo u ruke i prvi ga je okupao(naravno,prao je ruke u medjuvremenuuser posted image


_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: tata na porođaju
25.3.2011 14:04:29   
Verus
Ovde toga uopste nema.  Pa dete izlazi iz vagine koja je sve, osim sterilna.  Naravno da otac nece doci ako ima gripu ili je bolestan...Ja kad sam lezala tu 2 dana nisu pustali vise od 1 posetioca zbog svinjske gripe, inace, nema ogranicenja u broju ljudi koji ti mogu doci,ili vremenu koji ostaju (moze se ostati sa pacijentom celu noc-spava se na foteljama na izvlacenje).

Bolje bi im bilo da ociste bolnicu i prljave wc nego sto to rade: a opet, jel se to testiranje naplacuje?

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: tata na porođaju
25.3.2011 14:16:03   
Verus
Opet, niko da mi kaze: jel se taj bris placa i gde se radi?  Ako da: pa eto odgovara zasto nigde u svetu ne treba ni bris ni maska, samo u Srbiji.  A procetan infekcija i problema na proodjaju nam je visok u odnosu na druge zemlje, hm, nesto mi tu ne stima!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here