|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: tata na porođaju
25.3.2011 14:18:07   
Ana RR
Ako radiš u privatnoj lab, plaća se. Ne znam koliko se čeka na rezultate kad se radi državno.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: tata na porođaju
25.3.2011 14:22:57   
Verus
Mislim da oko toga jedu govance sa oprostenjem!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: tata na porođaju
26.3.2011 23:43:07   
Ana RR
user posted image u pravu si!

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: tata na porođaju
1.4.2011 22:04:09   
nencydrew
Jao sad mi reče žena laborant Višegradske da bris ne sme da bude stariji od 7 dana!

Ljudi šta da radim kako da tempiram?!user posted image Termin mi je za 3 nedelje,ali ne znam zasigurnouser posted image

Sve ideje dobrodošle

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: tata na porođaju
1.4.2011 23:43:02   
Brand new mama
To je poprilicno bezobrazno uzimanje para,jer sigurno i u domu zdraavlja kad kazes zato ti treba bris-naplate ti ga.Nancy,samo da radi bris svakih 5 dana i da se nada da beba nece prebaciti termin previse

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: tata na porođaju
1.4.2011 23:46:00   
LillyT
IZVORNA PORUKA: nencydrew

Jao sad mi reče žena laborant Višegradske da bris ne sme da bude stariji od 7 dana!




To su i meni govorili. Međutim, kada sam došla da se porodim mm-ove papire niko nije ni pogledao (ja sam se u Gradskoj porodila), a babica mi je rekla da se toleriše i do mesec dana.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: tata na porođaju
2.4.2011 21:15:57   
nencydrew
Devojke, hvala puno na odgovorima.
U ovoj državi sve APP(ako prođe, prođe)user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: tata na porođaju
5.4.2011 12:27:58   
Capa
Žene, jel se neka porađala u Frontu u BG-u, a da je tata prisustvovao ? Ja sam baš htela da MM bude tu, ali moj ginekolog tvrdi da tamo uslovi za to nisu dobri, tj.da su ti boksovi toliko mali da nema gde igla da stane, a kamoli i muž, i babica, i doktor, i anesteziolog. Ima li neka od vas iskustva ? 

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: tata na porođaju
5.4.2011 14:12:27   
Capa
Iko user posted image  user posted image  user posted image ???

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: tata na porođaju
5.4.2011 14:14:00   
Ana RR
Capo, pogledaj u temi Gak Narodni front, čini mi se da je neko pisao o prisustvu oca.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: tata na porođaju
12.5.2011 14:41:26   
vukosava
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Opet, niko da mi kaze: jel se taj bris placa i gde se radi?  Ako da: pa eto odgovara zasto nigde u svetu ne treba ni bris ni maska, samo u Srbiji.  A procetan infekcija i problema na proodjaju nam je visok u odnosu na druge zemlje, hm, nesto mi tu ne stima!


verus znas sta ja mislim - da im je to samo metod da jos neke tate odustanu od te ideje da mogu da se i proderu na porodilju ako zatreba

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: tata na porođaju
13.5.2011 12:56:46   
vukosava

IZVORNA PORUKA: vukosava

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Opet, niko da mi kaze: jel se taj bris placa i gde se radi?  Ako da: pa eto odgovara zasto nigde u svetu ne treba ni bris ni maska, samo u Srbiji.  A procetan infekcija i problema na proodjaju nam je visok u odnosu na druge zemlje, hm, nesto mi tu ne stima!


verus znas sta ja mislim - da im je to samo metod da jos neke tate odustanu od te ideje da mogu da se i proderu na porodilju ako zatreba



ovo da se proderu mislim na medicinsko osoblje. jedna zena je pricala nesto kako su je ostavili samu u neki boks i da joj nisu nesto verovali. a kad je muz tu, ipak imaju svedoka i koji mozda moze da bude i npr neki karatista pa da krene u odbranu

ovde je razlog sto muz MORA da bude pritisutan kako su mi rekli - pravne prirode, jer u slucaju da zena ne moze, muz bi potpisao papire da li da urade npr neku proceduru pa su posle zasticeni zasto su se na sta odlucili. ja sam u onim najjacim bolovima, pod temperaturom, kad je ocigledno bilo da bebi dole nije dobro morala da slusam 5 min odu o carskom rezu sta sve moze da mi se desi kao nus pojava - ko da mi je bas to trebalo da cujem pred operaciju i ko da sam pa imala neki drugi izbor

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: tata na porođaju
13.5.2011 13:08:08   
Anoniman
Mm je ima veliku želju da prisustvuje porođaju, čak i njegova sestra od tetke radi u bolnici na ginekologiji, pa možemo reći da smo imali i vezu, i raspitali smo se kako, šta; da bi dobili odgovor da otac može prisustvovati ako se plati (pošto tada majku porađaju u odvojenoj porođajnoj sali, da drugim porodiljama ne bi smetao njen muž-ajd). Pitamo mi koliko je, a ono tajac......... user posted image Cifre kojima su se gađali išle su između 27000-35000din (pre godinu i po), bez zvaničnog cenovnika, nego onako-od oka, valjda kako procene koliko imaš....Naravno to su ogromne pare, kad uzmeš u obzir kakvi troškovi dolaze sa bebom, pa smo odustali.... Jedino što je njegova sestra ipak došla da bude uz mene na porođaju (kao koleginica), ali ni to ih nije sprečavalo da me "čašćavaju". Uostalom gledale ste "vreme je za bebe" u nedelju? Trojke u SU? Sećate se anesteziologinje??? E takve su sve!!!!

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 163
   RE: tata na porođaju
13.5.2011 13:13:52   
vukosava

IZVORNA PORUKA: n i n a

Mm je ima veliku želju da prisustvuje porođaju, čak i njegova sestra od tetke radi u bolnici na ginekologiji, pa možemo reći da smo imali i vezu, i raspitali smo se kako, šta; da bi dobili odgovor da otac može prisustvovati ako se plati (pošto tada majku porađaju u odvojenoj porođajnoj sali, da drugim porodiljama ne bi smetao njen muž-ajd). Pitamo mi koliko je, a ono tajac......... user posted image Cifre kojima su se gađali išle su između 27000-35000din (pre godinu i po), bez zvaničnog cenovnika, nego onako-od oka, valjda kako procene koliko imaš....Naravno to su ogromne pare, kad uzmeš u obzir kakvi troškovi dolaze sa bebom, pa smo odustali.... Jedino što je njegova sestra ipak došla da bude uz mene na porođaju (kao koleginica), ali ni to ih nije sprečavalo da me "čašćavaju". Uostalom gledale ste "vreme je za bebe" u nedelju? Trojke u SU? Sećate se anesteziologinje??? E takve su sve!!!!



nina, ja sam imala svoju sestru svaki put. samo moju. 8 h samo je tu za nas dve tri mislim a kad je bas bas ona faza samo je tu za mene. i smeju se, fine su... imam dugme na daljinskom da ih zovnem za npr casu vode ili bilo sta. a muz je imao KREVET NA RAZVLACENJE u mojoj sobi plus TELEVIZOR za sebe plus FOTELJU pored mene. bio je pored mene SVO VREME i pre i za vreme porodjaja, i za vreme carskog, i posle sve dok nisam izasla iz bolnice.

al konacna cifra je bila oko 65000 $ za mene i bebu. na srecu pokrilo mi je osiguranje jer sam ja bila paranoicna povodom toga pa sam imala dva osiguranja. nije sve al najveci deo jeste

i sto bi tvoj muz morao toliko da plati? za tih 30 cm 2 sto bi potrosio dok stoji tu negde pored tebe? za vazduh koji trosi il ako bi morali da mu daju nesto da obuce.... svasta

+ ko sto verus rece, mog nisu ni pogledali a kamoli da je morao neke nalaze da radi pre mog porodjaja

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: tata na porođaju
13.5.2011 13:16:45   
Crvenkapa85
moja koleginica se nedavno porodila....sutradan su muzu bili gotovi rezultati,tako da nije ni prisustvovao....
moj je trebao prisustvovati prvi put.....al je bila tolika guzva da doktorica nije stigla ni da ga pozove....
juce je imao priliku da vidi scenu na Tv-u i rekao je nema sanseuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: tata na porođaju
13.5.2011 13:21:22   
Anoniman
Pa posle porođaja, mislim da mu ja ne bih pustila sledeći put da dođe user posted image user posted image user posted image
Bila sam mirna k'o bubica- nisam bila jedna od onih što prave dramu i histerišu, ali ja sam bila toliko bleda da su me stalno pitali da li mi je dobro i osećam li da ću se onesvestiti user posted image A meni pritisak 120/80 bio tokom celog porođaja, osećala se sasvim stabilno, izuzev užasnih bolova user posted image

(odgovor članu Crvenkapa85)
  Direktna veza do poruke: 166
   RE: tata na porođaju
13.5.2011 13:30:25   
Didy
Ma, ja mislim da je to kod nas i dalje stvar mentaliteta - 90% osoblja u bolnici i isti procenat ljudi u Srbiji smatra da tati nije mesto na porođaju iz raznih primitivnih razloga. Šta vam je, ljudi, pa mi živimo u kamenom dobu. A ako si ti baš pametan i hoćeš da dođeš na porođaj gde ti nije mesto, ima da te klepimo po ušima sa cifrom, pa izvoli. E, to je najveći problem.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: tata na porođaju
13.5.2011 13:34:20   
lanajelena
Ni da je dozvoljeno ni da je besplatno ne bih ga zelela u tom trenutku tamo user posted image

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: tata na porođaju
13.5.2011 13:39:09   
Didy
Po meni je sasvim prirodno da tata bude na porođaju. Mm je baš jako želeo. Druga je priča sad što tebe tamo vežu za krevet i tretiraju kao kravu (i fizički i intelektualno), pa ni ne poželiš da to bude trenutak koji bi podelila sa ocem svoga deteta.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: tata na porođaju
13.5.2011 13:40:07   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Didy

Po meni je sasvim prirodno da tata bude na porođaju. Mm je baš jako želeo. Druga je priča sad što tebe tamo vežu za krevet i tretiraju kao kravu (i fizički i intelektualno), pa ni ne poželiš da to bude trenutak koji bi podelila sa ocem svoga deteta.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 170
   RE: tata na porođaju
13.5.2011 13:42:34   
lanajelena
Nije meni zbog vezivanja jednostavno mene to ne privlaci cak sta vise mi je bas user posted image  pogotovo sto mm i DR su u ok odnosima i sad zamisljam njih dvojicu kako zaviruju kako beba stize i da ovaj moj bi mi sigurno samo dodatno otezavao

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: tata na porođaju
13.5.2011 13:47:17   
Didy
user posted image ili ne, takvo je kakvo je. Kod nas svi još uvek imaju ružičaste predstave o porođaju, da se deca rađaju iz kupusa i kako je to sve slatko i ljupko. Ili odvratno. Prirodno je i ne može biti odvratno ako se tako bebe rađaju. Ja verujem da nijednom tati ne bi bilo u glavi ništa drugo osim bebe koju će videti i držati, a ne gledati preko monitora, a držati, u najboljem slučaju, tek za dva dana.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: tata na porođaju
13.5.2011 13:49:42   
Anoniman
lj, slazem se sa tobom. licno ne bih htela da je prisutan. a znam i za slucaj jednog tate koji je zeleo da bude prisutan ali kad je sve pocelo, njemu je pozlilo i babica ga je izvela napolje. user posted image

(odgovor članu lanajelena)
  Direktna veza do poruke: 173
   RE: tata na porođaju
13.5.2011 13:56:00   
lanajelena
Mislim da u NS porodilistu  za to stvarno nema mesta prvo u pretp.sali leze po tri i sad zamisli jos svaki muz
drugo kad stignes do stola to traje jos svega dva minuta mozda malo duze i sta da me gleda kako me usiva,jedino od svega lepog je sto ce da vidi odma bebu ali sta sam je pa ja videla jednu sekundu i cao a on je vidi za dva sata opet i preko mms-a pa sta ce vise a uostalom zato smo mi i majke da imamo  nekek prednosti user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: tata na porođaju
13.5.2011 13:56:21   
Didy

IZVORNA PORUKA: ksena

a znam i za slucaj jednog tate koji je zeleo da bude prisutan ali kad je sve pocelo, njemu je pozlilo i babica ga je izvela napolje. user posted image


A ovo mi dođe kao neka urbana legenda. Svi znaju za slučaj nekog tate kome je pozlilo na porođaju, ali je to drugaricine drugarice sestrinog zeta... To je opravdanje sestrica u Betaniji što mm nisu pustili na ekspertni uz koji se radi preko stomaka - Treba tamo da nam padnete u nesvest. Moš' misliti.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here