|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: GAK Višegradska
1.10.2012 14:30:38   
ljoljica
a da ...i da li ima u visegradskoj wireles???

(odgovor članu ljoljica)
Direktna veza do poruke: 801
   RE: GAK Višegradska
1.10.2012 16:15:43   
liliana

IZVORNA PORUKA: Lena86

Jel neko cuo za dr. Vukolica, dali su mi uput iz DZ za Visegradsku za UZ pa kad sam zvala da zakazem, kod njega su mi dali termin, a sada sam u 34. nedelji

Dr. Dule Vukolić je fenomenalan!!! Sve pohvale za njega i kao doktora i kao čoveka!!! Radi na odeljenju Humane reprodukcije. Ja sam na tom odeljenju ležala 6 meseci svoje trudnoće i samo ti mogu reći da si u najboljim rukama!!!

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Lena86)
Direktna veza do poruke: 802
   RE: GAK Višegradska
1.10.2012 16:17:01   
Verolina
Omasih temuuser posted image
Za Visegradsku cuh za Stojanovica da je dobar.

< Poruku je uredio Verolina -- 1.10.2012 16:18:30 >

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 803
   RE: GAK Višegradska
2.10.2012 18:04:26   
Mizzy
Ljoljica, prelistaj temu. ima sve detaljno. Ja sam se porodila prosle godine CR, nosila sam standardno - uloške, papuče, spavacicu ... Epidural je bio 20.000, ja sam uplatila unapred, odes na blagajnu, das kintu i oni ti daju neki papir. Posle su mi vratili novac, jer nisam primila epidural. Sad cujem da je besplatno, i naadam se da je tako. To se raspitaj na onom salteru pre ambulanti za pregled. Prisustvo muža je bilo 5000din, on je odneo uredne nalaze brisa grla i nosa, platio, i izdali su mu dozvolu. Doktor nas je zajedno odveo u apartman gde se poradjaju zene uz prisustvo supruga, da vidimo kako izgleda.
Wirelless-a nije bilo. Na CR nisu bile dozvoljene posete, kao i u porodilistu. Kada si u apartmanu, moze neko da bude sa tobom citav dan. Kada ustanes, mozes slobodno izaci u hodnik ili prizemlje i primiti posetu.

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 804
   RE: GAK Višegradska
2.10.2012 19:58:55   
ljoljica
hvalaaa Mizzy :) pogledacu jos malo mada cini mi se da sam sve pregledala i idalje mi nije jasno koje sobe se placaju i koje ne i koliko? i kakvi su uslovi u sobama(wc?tv?isl...)?

(odgovor članu Mizzy)
Direktna veza do poruke: 805
   RE: GAK Višegradska
2.10.2012 22:53:42   
Mizzy
Kao što rekoh, sam se porodila na CR. Odeljenje CR je na trecem spratu, sve sobe imaju kupatilo, i dvo-tro krevetne su. Na drugom delu treceg sprata je porodilište (zene koje su se porodile prirodno), i tu je pet-sest zena u sobi, zajedničko kupatilo. Na cetvrtom spratu je takodje porodiliste, ali renovirano, dvokrevetne sobe sa kupatilom. U kom porodilištu ces biti zavisi nekad od veze, a nekad od srece. Na svakom odeljenju postoje 1-2 apartmana koja se placaju, ne znam cenu, tu si sama u sobi, ima kupatilo naravno, za TV ne znam. I u apartmanu moze neko biti sa tobom ceo dan.

(odgovor članu ljoljica)
Direktna veza do poruke: 806
   RE: GAK Višegradska
2.10.2012 23:03:11   
nink
Na trecem spratu gde leze zene koje su prirodno porodjene sobe su sa vise kreveta mislim 6 ili 8 a postoje i sa 3 kreveta...Zajednicko kupatilo..Na cetvrtom spratu su dvokrevetne sobe sa kupatilom i apartmani ..U apartmanima ima tv,wc dve fotelje,stocic pristojno i cisto eto to je ono sto ja znam

(odgovor članu Mizzy)
Direktna veza do poruke: 807
   RE: GAK Višegradska
4.10.2012 21:14:25   
ana77
Stanje u Visegradskoj na III spratu - u nerenoviranom delu - je ocajno. Nema ni jastucnica za sve krevete, nema dovoljno carsava, pa kad iskrvarite lezite u tome. Preporucujem da kupite one podloge za krevet - ima da se kupi u prizemlju, ne znam koliko kostaju, meni je cimerka koja je odlazila ostavila.
Paketa Bg beba uglavnom nema, ja sam imala srece, pa su stigli na dan otpusta i naravno odmah su razgrabljeni (ne znam da li ovo vazi za celo porodiliste ili samo za socijalni III sprat). Vakcina BSG takodje nije bilo, pa samo danas isli naknadno da je primimo. Sve u svemu, katastrofa je. Kupatila su cista, tako da je to s neke strane najvaznije.

Najgore mi je za posteljinu i spavacice sto nemaju dovoljno. Ne znam da li to vazi i za IV sprat i za carski rez. Ako ne vazi onda je to nevidjena diskriminacija zena koje nemaju pare ni veze.

(odgovor članu nink)
Direktna veza do poruke: 808
   RE: GAK Višegradska
4.10.2012 21:26:01   
cockic
za 4 sprat ja imam samo reci hvala sve sobe su dvokrevetne kao apartmani i imaju kupatilo.ali sto se tice posteljine i spavacica samo ta koja se dobije na prijemu i nedaju vise nijednu kao ni onaj carsav ispod guze.tako da sam ja za drugi porodjaj znala pa sam kupila te podmetace super stvar.

treci carski sam bila jer sam tamo lezala pola dana kad sam se sa sinom poradjala 2010god. posle toga su ga premestili jer je bilo humano odeljenje sad je valjda to na 1.tako da taj renoviran deo za carski je super.

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 809
   RE: GAK Višegradska
4.10.2012 22:33:21   
Mariandjela
Zna li neko nešto o doktorki Ivani Likić? Zanima me jer je meni počela da vodi trudnoću po preporuci Deluje mi da zna šta radi, ali isto tako deluje i mnogo odsutno. Ima li nekoga sa iskustvom kod nje?

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 810
   RE: GAK Višegradska
5.10.2012 11:28:45   
Ivana.

IZVORNA PORUKA: ana77

Stanje u Visegradskoj na III spratu - u nerenoviranom delu - je ocajno. Nema ni jastucnica za sve krevete, nema dovoljno carsava, pa kad iskrvarite lezite u tome. Preporucujem da kupite one podloge za krevet - ima da se kupi u prizemlju, ne znam koliko kostaju, meni je cimerka koja je odlazila ostavila.
Paketa Bg beba uglavnom nema, ja sam imala srece, pa su stigli na dan otpusta i naravno odmah su razgrabljeni (ne znam da li ovo vazi za celo porodiliste ili samo za socijalni III sprat). Vakcina BSG takodje nije bilo, pa samo danas isli naknadno da je primimo. Sve u svemu, katastrofa je. Kupatila su cista, tako da je to s neke strane najvaznije.





Ovo za posteljinu i spavacice je bilo i pre godinu ipo. Da li je moguce da je, sto se ostalog tice, sve otislo na gore. Kako nemaju paketa BG klub? Sta sa zenama koje nisu uspele da se razgrabe? I da nema vakcina.... pa stvarno da te bog sacuva.

Mali off, kaze mi drugarica da sad, u DZ Zemun, kad ides na UZ, onaj vaginalni do 3. meseca, sada moras sam da kupujes kondome i da ih nosis.

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 811
   RE: GAK Višegradska
6.10.2012 22:36:24   
ana77
Tek kad odes u neku bolnicu vidis u kom stanju je drzava. Stvarno se sve raspada. Ovo za kondome, stvarno nemam komentar. Tuzno. 

(odgovor članu Ivana.)
Direktna veza do poruke: 812
   RE: GAK Višegradska
7.10.2012 20:38:17   
Mariandjela
Naco, da li ti je neko odgovorio na ovo pitanje? Nigde nisam našla odgovor, a i mene muči ista dilema.

(odgovor članu naca2)
Direktna veza do poruke: 813
   RE: GAK Višegradska
10.10.2012 12:34:19   
Pai Mei
meni je visegradska drugi izbor, posto trudnocu vodim u dm, ako me tamo ne prime isla bih u visegradsku
ono sto me zanima jeste da li neko zna da li su mi potrebna dva uputa onda (jedan za dm drugi za visegradsku), da li je potrebno da odem tamo pre samog porodjaja kod doktora na pregled i kod anesteziologa i dogovorim se za epidural, sta je potrebno za prisustvo supruga, koliko unapred se najavljuje i dogovara?


(odgovor članu Mariandjela)
Direktna veza do poruke: 814
   RE: GAK Višegradska
10.10.2012 15:51:09   
Mizzy
Ja mislim da treba dva uputa, ali nisam sigurna.
Za epidural nisam isla na razgovor, samo sam unapred uplatila ( ne znam da li se jos uvek placa). Dobila sam potvrdu, i to sam trebala imati sa sobom za porodjaj. Prisustvo supruga je bilo 5000din prosle godine. Odneo je uredan nalaz brisa grla i nosa, upalti i dobio pisanu dozvolu za prisustvo. U Visegradskoj je dobro sto kad suprug prisustvuje onda se poradjas u posebnom apartmanu, odvojenom od ostalih boksova, tako da ne moras da slusas i gledas porodjaje ostalih zena.

(odgovor članu Pai Mei)
Direktna veza do poruke: 815
   RE: GAK Višegradska
10.10.2012 20:00:46   
Pai Mei
mizzy, hvala na odgovoru... sto se uputa tice pitacu doktorku u dz...
ako sam dobro razumela za epidural ti ne traze nikakve analize, krvnu sliku itd?
cujem da je on i tamo sada besplatan...

ovo za poseban apartman tokom porodjaja i prisustvo oca si me bas obradovala, to su super vesti, a 5.000 din nije mnogo, samo sto bi to znacilo da ja unapred moram da uplatim taj novac i da on odradi briseve da bi dobio potvrdu, da se ne desi da nas vrate iz misovica, porodjaj poceo a on nema propusnicu :)

jesi li ti vodila trudnocu tamo ili? ja kontam da ipak odem na jedan pregled tamo pre porodjaja i tada odradim to za prisustvo oca...

(odgovor članu Mizzy)
Direktna veza do poruke: 816
   RE: GAK Višegradska
11.10.2012 13:16:25   
Mizzy
Jeste, apartman za porodjaj je super, bas je onako izolovan, ima 2 prostorije - u jednoj ste dok ne pocne porodjaj, ima TV, i krevet, a u drugoj je porodjajni sto. Nas su vodili da vidimo kad smo uplatili. Mada, moj dr radi bas u porodilistu, pa mozda zbog toga. Uplati, ne moze bez tih briseva i toga. A vrate ti novac za sve sto ne iskoristis. Ja sam se na kraju porodila na CR, i vratili su mi novac i za epidural, i prisustvo muza, u roku od 7 dana, bez ikakvih peripetija. Samo su nas nazvali, moj muz otisao na salter i uzeo.
Dr sam vodila u DZ, a onda privatno kod dr-a koji radi u Visegradskoj.

(odgovor članu Pai Mei)
Direktna veza do poruke: 817
   RE: GAK Višegradska
22.10.2012 20:53:47   
MakaM
moje novo iskustvo sa Višegradskom...
pre par dana sam imala carski, pa ovako idu stvari na klinici(bar moje iskustvo)
posle operacije(porođaja) sam ležala na spratu za carski, dvokrevetne sobe, ok čiste, kupatilo u sobi..kupatilo prilično nečisto(tuš kabina i lavabo su fuj'verovatno kontaju da nam nije do života a kamloli do tuširanja i pranja zubića...)E, redovno prazne kantu, jer bacamo uloške konstantno...
Moje iskustvo sa sestrama-šou živi.One nisu zainteresovane ni za koga.Uleću u 5 ujutru kao lude da mere pritisak i temperaturu-samo ulete da upale svetlo..nište normalno i pristojno, samo uletanje tokom celog dana.
Za 4 dana ležanja tamo-samo jednom je bila neka setsra da objasni kako se muze mleko,ali je histerična..i jednom da pokaže kako se doji..nemaju osećaj da smmo ranjive i opterećene šta-kako....i posle 15 dana imam modrice od inekcija..i tako :)
Žao mi je što niko nemao osećaj da mi ne umemo ništa, ni glavu da držimo bebi, ni da dojimo, presvlačimo..
Bez obzira na sve, opet ću se tamo poroditi jer je moj dr tamo.On mi je važniji u celoj prići...sestre ko sestre,hladne i bahate..
glavna sestra je anđeo,ali nju vidite samo tokom vizite(znači dva minuta dnevno).
Dobija se Bg paket pre otpusta..bar sam ja dobila..i još neki Pampers poklončić..

(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 818
   RE: GAK Višegradska
22.10.2012 20:58:07   
Sanchy
I ja sam se porodila u Visegradskoj,odelenje carskih ali je moje iskustvo sa sestrama totalno suprotno..sve su bile vrlo korektne,odgovarale na pitanja ,ja ih konstantno jurila da mi menjaju onu glupu braunilu u ruci posto me je nervirala,bolela itd...,,wc su bili vise nego uredni ,na svakih par sati su dolazile cistacice i celokupnu sobu kao i wc dezinfikovale..ne znam kako se to promenilo za ovih par meseciuser posted image

(odgovor članu MakaM)
Direktna veza do poruke: 819
   RE: GAK Višegradska
22.10.2012 22:09:49   
MakaM
ko zna šta im bi..znam da je moja cimerka kukala da joj ne daju šta ne moraju u venu, nego u guzu, jer je peče sve to..ma ne zanima ih.
Naravno, u svakom poslu ima dobrih i loših..prema meni nisu bile zle, samo hladne i nezainteresovane..

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 820
   RE: GAK Višegradska
2.11.2012 11:45:21   
jacagoga
Ima li neko svezu info jel se placa epidural u Visegradskoj ili ne???

(odgovor članu MakaM)
Direktna veza do poruke: 821
   RE: GAK Višegradska
16.11.2012 12:45:41   
marijke
@jacagoga: Pozdrav, ja idem jednom mesecno na ultrazvucne kontrole u GAK Visegradska. Posto sam sedmi mesec, rekose mi da je jos rano za organizovanje epidurala. U svakom slucaju, idem ponovo pocetkom decembra, i planiram da opet pitam, jer tad vec ulazim u 8-mi mesec, pa cu da se raspitam na salteru (onaj salter kad udjes ne u ulazni hodnik, nego u hodnik sa leve strane). Cim budem imala bilo kakvu informaciju javljam ti obavezno.

Za sve trudnice koje zanimaju pregledi na GAK-u:

Na GAK sam upala totalno slucajno, i to ovako: na Institutu za majku i dete mi je radjena amniocenteza, i na otpusnoj listi pise da se savetuje, ekspertni ultrazvuk (u 21 nedelji) na nekoj ginekoloskoj klinici. Ja onda pozovem KBC Zvezdaru (koja mi je blizu posla), medjutim sestra koja se javila jeste bila ljubazna, ali me je "oduvala" propisno. Onda probam u Dragisi Misovicu, i dozivim slicno. I onda lepo nadjem na internetu broj GAK-a, pozovem i lepo mi zakazu termin. Od tada mi redovno zakazuju UZ kontrole (inace me po defaultu vode kao visokorizicnu trudnocu jer imam 38 god, iako sam drugorotka). Ljubazni su svi, od saltera do samog UZ kabineta. Inace, nemam vezu, idem redovnim putem po njihovoj proceduri. (imam veoma losa iskustva sa vezama, nazalost, radi se o N. Frontu). Za sad su me pregledale dr Dukanac i dr Vrzic, bile su super obe, mozes da ih bez problema pitas sta te zanima, naravno treba imati u vidu da i oni tamo imaju jako puno obaveza i da ih ne treba bespotrebno gnjaviti. Pomislite samo da vas klijenti gnjave na poslu (sto jeste iritirajuce).

Nadam se da sam nekome pomogla, na GAK-u se sve zakazuje, samo treba to uciniti na vreme, (tipa ekspertni UZ zakazite u 18-toj nedelji za 21-vu, i sl).

(odgovor članu mmilicaa)
Direktna veza do poruke: 822
   RE: GAK Višegradska
19.11.2012 16:51:03   
Natalie018
Marijke, ako sam razumela nije potreban uput za zakazivanje UZ, ili ipak jeste?

< Poruku je uredio Natalie018 -- 19.11.2012 16:52:13 >

(odgovor članu marijke)
Direktna veza do poruke: 823
   RE: GAK Višegradska
19.11.2012 18:52:34   
MakaM
Natalie018 Potreban je uput.On važi 6 meseci, tako da svaki naredni put idete samo sa belom listom na kojoj piše kadaje dr zakazao..

(odgovor članu Natalie018)
Direktna veza do poruke: 824
   RE: GAK Višegradska
20.11.2012 11:11:32   
Natalie018
MakaM hvala! Bilo bi mi i cudno da ne treba.. Malo me zbunio marijin post.

(odgovor članu MakaM)
Direktna veza do poruke: 825
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.
Uloga placente (video)
video
Nakon implantacije, iz perifernih ćelija blastocista, razvija se deo strukture zvan placenta, koji služi kao veza između...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here