|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: GAK Višegradska
22.11.2012 14:35:22   
marijke
Za Natalie018, Jeste, potreban uput, s tim sto su mi uput prvi put uzele sestre na salteru, pa sam uzela jos jedan iz DZ, a drugi put su mi vratili, i moja dr u DZ mi je rekla da on vazi 6 meseci. Treba da idem sad pocetkom decembra na trecu UZ kontrolu (tad ulazim u osmi mesec).

E, sad ne znam kako ide dalje. Moja dr u DZ u Siminoj mi je rekla da onda u 9 mesecu mi daje uput za CTG. Da li ce i to da bude jedan uput pa da vazi izvesno vreme ili cu svaki put morati po uput to ne znam. Cim saznam, javljam naravno.


(odgovor članu Natalie018)
Direktna veza do poruke: 826
   RE: GAK Višegradska
23.11.2012 23:59:43   
MakaM
Ja sam po ulasku u 9.mesec uzela uput za ctg, koji-takođe-uzeše na šalteru..
Iskren savet-tražite vezu, jer su gužve nenormalne, tipa za mesec dana slo termin..a koja od nas u 7-8. mesecu misli o ctg-u..
Ja sam imala uput, ali sam našla i kontakt.regularno sam čekala red, samo sam bila primljena...

I još jedno iskustvo-drugaričino, ne moje-ako možete idite u 9.mesecu na ultrazvuk u bolnicu.Odaberite doktora, da vas koliko-toliko upamti i prati razvoj bebe i uopšte vaše stanje i bebino..Bićete sigurnije i spokojnije..

(odgovor članu marijke)
Direktna veza do poruke: 827
   RE: GAK Višegradska
24.11.2012 16:53:51   
marijke
tako sam i ja shvatila svoju doktorku u DZ, da se u 9 mesecu vecina kontrola (CTG, UZ) uz uput rade u bolnici. U principu te oni u Visegradskoj vec dodele jednom doktoru. Mene su dodelili jednoj doktorki i stalno mi zakazuju UZ na dan kada ona radi u UZ kabinetu (mislim da sam to napisala na prethodnom postu, ako nisam izvinjavam se). Kako izgleda dalje, to cu videti. Nazalost, guzve uvek ima...

Ako neko nesto zna u vezi epidurala u Visegradskoj nek napise.

(odgovor članu MakaM)
Direktna veza do poruke: 828
   RE: GAK Višegradska
24.11.2012 20:06:58   
nink
Marijke ja sam se porodila pre mesec i po u Visegradskoj sa epiduralom ako te nesto zanima pisi u pp pa cu ti sve objasniti...

(odgovor članu marijke)
Direktna veza do poruke: 829
   RE: GAK Višegradska
24.11.2012 20:08:28   
nink
Celu trudnocu sam tamo vodila i prezadovoljna sam naravno imala sam svog docuuser posted image

(odgovor članu nink)
Direktna veza do poruke: 830
   RE: GAK Višegradska
28.11.2012 16:24:48   
Natalie018

IZVORNA PORUKA: marijke

Za Natalie018, Jeste, potreban uput, s tim sto su mi uput prvi put uzele sestre na salteru, pa sam uzela jos jedan iz DZ, a drugi put su mi vratili, i moja dr u DZ mi je rekla da on vazi 6 meseci. Treba da idem sad pocetkom decembra na trecu UZ kontrolu (tad ulazim u osmi mesec).

E, sad ne znam kako ide dalje. Moja dr u DZ u Siminoj mi je rekla da onda u 9 mesecu mi daje uput za CTG. Da li ce i to da bude jedan uput pa da vazi izvesno vreme ili cu svaki put morati po uput to ne znam. Cim saznam, javljam naravno.




Hvala..
Pitala bih te jos nesto.. Videh iz prethodnog posta da smo vrsnjakinje ( i ja punim uskoro 38 user posted image user posted image ).. Interesuje me jesi li radila double test ili su ti odmah preporucili amniocintezu? Meni je moj dr. rekao da mi je suvisno da ga radim, i da ja sa mojim godinama idem pravo na invazivnu dijagnostku.. tj. amnio... Ja sam ipak zakazala u Frontu, ako nista drugo a ono zbog UZ jer mislim da je jako bitno da se oko 12. nedelje proprati nuhalni nabor i ostale stvari..
Pozdrav user posted image

(odgovor članu marijke)
Direktna veza do poruke: 831
   RE: GAK Višegradska
29.11.2012 18:52:54   
marijke
Za Natalie 018: Jesam, radila sam double test. Islo je ovako: Posto sam htela da amniocentezu radim na Institutu za majku i dete, jer se tamo miruje, tj lezi 48h posle AC, zvala sam ih vec u petoj nedelji. Zakazali su mi Genetsko savetovaliste. Nezavisno od toga sam ja zvala da zakazem double test. Koliko se secam (bilo je sve letos), prvo sam isla na Genetsko, gde su mi rekli zbog 38 godina mora AC (odmah zakazuju), a onda mi je radjen double test. Kod njih se radi i UZ pregled i odmah ti vade krv, pa je to super. (Cak i ako nije zakazivana AC, ukoliko je double test los, oni te zovu telefonom i kazu ti da dodjes u bolnicu da ti urade AC). Meni je, verovatno zbog godina, rezultat bio 1:151 (da se ne uplasis, dobar deo verovatnoce cine godine)
Tako da se kod njih obavezno radi double test, tripple ne (niko mi to nije radio). Znaci: imas u 12 nedelji double test, u 16-toj Amniocentezu. E, sad, mislim da je bitno da i ovo znas: Ja sam dobila posle amniocenteze Cefalexin (7 dana) i gynipral (3-4 nedelje) da pijem. U Frontu sam cula da ne daju terapiju (radila moja kuma i koleginica). Obavezno se javi svom lekaru u DZ kad ti urade amniocentezu, jer ce ti mozda predloziti terapiju (nije za zezanje, ipak ti probijaju vodenjak i podlozno je infekciji). Tu terapiju na institutu daju svakoj zeni.

Posle amniocenteze, su mi na otpusnoj listi sa Instituta savetovali da uradim u 21-nedelji ekspertni ultrazvuk. I tako eto mene u Visegradskoj, od tada su mi vec dva puta zakazivali ultrazvucne kontrole. Kao 38-godisnjakinju te odmah svrstavaju kao trudnocu sa povecanim rizikom.

Tako da nije lose da uradis double test, telefon Instituta je (011)3108 223, 3108 205 (Sluzba za humanu reprodukciju), probaj da pozoves da zakazes. Mislim da su oni nekako najpouzdaniji (bar sam ja imala jako lepa iskustva sa njima).

Nadam se da sam uspela da pojasnim stvari (nisam lekar, pa ne mogu davati savete, ali delim iskustvo).
Ja sam sada u 31-nedelji, polako guram prema kraju...
Naravno, sta god te zanima, samo pitaj (meni je druga trudnoca).
Pozdrav

(odgovor članu Natalie018)
Direktna veza do poruke: 832
   RE: GAK Višegradska
29.11.2012 19:01:36   
marijke
Za Natalie 018: Jos nesto zaboravih: Sigurno ce ti traziti da radis test opterecenja na glukozu (OGTT), samo zbog godina. To se radi oko 24-te nedelje. Jeste malo smaracina, ali uradis to i ne boli te glava. Ja sam radila na 100 gr (na prazno, pa posle sat, pa dva , pa tri). Moze iz prsta da se vadi, i mozda je bolje u privatnim laboratorijama da se uradi, kosta oko 1000din, a imaju neke pistoljcice pa nekako manje boli. (Dr treba da preporuci da li da radis sa 50gr, 75gr ili 100gr). Moja dr kaze da je taj sa 100 gr najpouzdaniji.

(Rade to i na Visegradskoj, hteli da mi zakazu, ali sam ja odabrala laboratoriju koja mi je blizu kuce).

(odgovor članu Natalie018)
Direktna veza do poruke: 833
   RE: GAK Višegradska
30.11.2012 19:23:11   
Jeja0905
Zdravo svima!
U velikoj sam dilemi. Krajnje je vreme da se odlucim za dr koji ce mi voditi trudnocu i koji ce me poroditi. Zanima me sta mislite ( ukoliko imate iskustva) o dr. Petronijevicu???

(odgovor članu marijke)
Direktna veza do poruke: 834
   RE: GAK Višegradska
1.12.2012 7:54:54   
marijke
@Jeja0905: Mislim da mozes ovako: pozoves ultrazvucni kabinet (imaju telefoni na sajtu, zaboravih koji je bio), i pitas da zakazes UZ, sestra ce te pitati kog doktora zelis (bar su mene tako pitali, a ako nemas dr dodele ti doktora). Ti lepo reci da hoces dr Petronijevica, i stavice te u dan kad on radi tamo. Uzmes uput u DZ, odes tako prvi put kod njega, a sledece ti oni sami zakazuju. (Njega ne poznajem, ali me je prosli put njegova zena pregledala, bila je sjajna). Inace, sva ti zakazivanja idu preko ona dva saltera u prizemlju.

(odgovor članu Jeja0905)
Direktna veza do poruke: 835
   RE: GAK Višegradska
1.12.2012 8:52:24   
Jeja0905
Hvala Marijke

(odgovor članu marijke)
Direktna veza do poruke: 836
   RE: GAK Višegradska
1.12.2012 12:54:00   
melocoton
Zna li neko od vas TACNO koliko kosta dvokrevetni apartman u Visegradskoj?
Pominju se razlicite cifre. Koliko ranije je potrebno rezervisati i kada se
placa, da li kad zakazes ili po prijemu ? Da li je u apartm. BF ili je donose na podoj.
Ko ima tacne informacije molim da odgovori.
Hvala

(odgovor članu Jeja0905)
Direktna veza do poruke: 837
   RE: GAK Višegradska
1.12.2012 21:16:16   
buba.marica
trudničice, ja sam peti mesec i imam još dosta vremena, ali sam već odlučila da će me poroditi Prof. Plećaš u Višegradskoj i već smo se dva puta videli, na pregledima i ultra zvuku. e sada, nisam odradila domaći i izlistala temicu jer sma preko telefona pa mi je malko nezgodno, zanima me da li ima još zadovoljnih pacijenata , jer sam za sada zaista samo lepe reči čula o njemu user posted image

(odgovor članu melocoton)
Direktna veza do poruke: 838
   RE: GAK Višegradska
2.12.2012 9:43:18   
jacagoga

IZVORNA PORUKA: Jeja0905

Zdravo svima!
U velikoj sam dilemi. Krajnje je vreme da se odlucim za dr koji ce mi voditi trudnocu i koji ce me poroditi. Zanima me sta mislite ( ukoliko imate iskustva) o dr. Petronijevicu???
[/quote
Dr Petronijevic je odlican dr, meni je vodio prvu trudnocu i sada drugu, samo reci hvale!!! Inace sada sam u gak-u i mogu vam reci da sam razocarana gruboscu pri ginekoloskom pregledu Dr Dukanac i Dr Marjanovic ne zna se koja je gora. Uzas!!!

(odgovor članu Jeja0905)
Direktna veza do poruke: 839
   RE: GAK Višegradska
2.12.2012 18:57:17   
lokica77
ja sam prosle nedelje prvi put bila kod dr. Petronijevica i ostavio je jako dobar utisak na mene . Jacagogo jesi u vrtu? Meni zakazali hospitalizaciju 14.12 u vrt

_____________________________

Ako ne ide po planu, ide po sudbini...

(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 840
   RE: GAK Višegradska
2.12.2012 22:40:42   
nink
melocoton u Visegradskoj postoje samo jednokrevetni apartmani a dvokrevetne su sobe sa kupatilom koje se ne placaju i ekstra su..Ja sam pre dva meseca bila i tamo nema bf nego ti donose bebu na podoj sto je bar ja mislim bolje..Imas vremena da se odmoris a apartmani se ranije rezervisu..Sve pohvale za dr Sljivancanina najbolji doca ...Sve tri trudnoce sam vodila u Visegradskoj ali ovaj doca je super...Mlad ali kao da ima sto godina iskustva

(odgovor članu lokica77)
Direktna veza do poruke: 841
   RE: GAK Višegradska
3.12.2012 11:25:53   
Veca77

IZVORNA PORUKA: lokica77

ja sam prosle nedelje prvi put bila kod dr. Petronijevica i ostavio je jako dobar utisak na mene . Jacagogo jesi u vrtu? Meni zakazali hospitalizaciju 14.12 u vrt

Vršnjakinjo moja, user posted image user posted image user posted image
Već se približio dolazak male Katarine! Ljubim te! user posted image

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu lokica77)
Direktna veza do poruke: 842
   RE: GAK Višegradska
3.12.2012 11:43:26   
BUBICCA
Zdravo, devojke! Citala sam prethodne postove, ali nisam naisla na neki noviji komentar o dr Milosevicu. Da li neko ima neku informaciju o njemu? Ja sam trudnocu vodila u mom dz, ali sam sada dobila uput da nastavim u Visegradskoj, posto sam odlucila da se tamo poradjam. Zvala sam i zakazali su mi uz kod njega. Ukratko - prva beba, uredna trudnoca, 37 nedelja sada... Hvala!

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 843
   RE: GAK Višegradska
3.12.2012 15:35:26   
Jeja0905

IZVORNA PORUKA: jacagoga


IZVORNA PORUKA: Jeja0905

Zdravo svima!
U velikoj sam dilemi. Krajnje je vreme da se odlucim za dr koji ce mi voditi trudnocu i koji ce me poroditi. Zanima me sta mislite ( ukoliko imate iskustva) o dr. Petronijevicu???
[/quote
Dr Petronijevic je odlican dr, meni je vodio prvu trudnocu i sada drugu, samo reci hvale!!! Inace sada sam u gak-u i mogu vam reci da sam razocarana gruboscu pri ginekoloskom pregledu Dr Dukanac i Dr Marjanovic ne zna se koja je gora. Uzas!!!

Hvala na odgovoru. I mene je par puta gledala dr. Dukanac, nisam zadovoljna pa bih da menjam!!!

(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 844
   RE: GAK Višegradska
4.12.2012 12:30:44   
melocoton
Nink, hvala ti puno na odgovoru.
Dr.Sljivancanin me je jednom pregledao i ostavio lep utisak na mene.


(odgovor članu Jeja0905)
Direktna veza do poruke: 845
   RE: GAK Višegradska
9.12.2012 18:13:05   
Mizzy
Bubice, ako je u pitanju dr Vladislav Milosevic, sve pohvale, meni je vodio trudnocu, i porodio me prosle godine. Spreman da odgovori na svako pitanje, ljubayan, prijatan. Ja sam doduse isla privetno kod njega, ali samo na tri puta, posle me je i dalje vodio u Visegradskoj. Meni je bas prijao.

(odgovor članu melocoton)
Direktna veza do poruke: 846
   RE: GAK Višegradska
9.12.2012 22:54:00   
BUBICCA
Hvala, Mizzy! U medjuvremenu sam bila kod njega, i skroz si u pravu! Divan covek! Iako je bila bas guzva sa svima je bio strpljiv. Ja uopste nisam njegov pacijent, a ponasao se kao da stoti put dolazim kod njega a ne prvi. Hvala u svakom slucaju.

(odgovor članu Mizzy)
Direktna veza do poruke: 847
   RE: GAK Višegradska
12.12.2012 21:05:12   
Natalie018

IZVORNA PORUKA: marijke

Za Natalie 018: Jos nesto zaboravih: Sigurno ce ti traziti da radis test opterecenja na glukozu (OGTT), samo zbog godina. To se radi oko 24-te nedelje. Jeste malo smaracina, ali uradis to i ne boli te glava. Ja sam radila na 100 gr (na prazno, pa posle sat, pa dva , pa tri). Moze iz prsta da se vadi, i mozda je bolje u privatnim laboratorijama da se uradi, kosta oko 1000din, a imaju neke pistoljcice pa nekako manje boli. (Dr treba da preporuci da li da radis sa 50gr, 75gr ili 100gr). Moja dr kaze da je taj sa 100 gr najpouzdaniji.

(Rade to i na Visegradskoj, hteli da mi zakazu, ali sam ja odabrala laboratoriju koja mi je blizu kuce).


marijke, hvala ti puno na odgovorima! (Izvini, nisam ni videla da si pisala.. nismo bili tu neko vreme, putovali smo). Sad mi je problem da zakazem amnio.. Dr. iz DZ mi kaze da sam vec zakasnila, i da sam trebala da zakazem vec sa 6 nedelja trudnoce.. Ja sam sad u sredini 11. nedelje. Zvala Front juce i rekli mi da moram prvo u Plamoticevoj da zakazem termin, pa onda njima da javim, a kad sam zvala Palmoticevu kazu da su puni do marta (meni je punih 20 nedelja sredinom februara) tako da sam izvisila. Drugarica mi opet kaze da je ona uspela da zakaze u Frontu nakon loseg nalaza doubla, (znaci sa 13 nedelja) i da su joj oni iz Fronta prvo zakazali i da u stvari oni salju te spiskove u Palmoticevu. e sad ja nisam pametna sta da radim. Nisam probala u Visegradskoj da zakazem, ali verujem da je i kod njih slicno. Jel ima neko iskustva kako je kod njih sa terminima i na koji nacin se zakazuje amnio?


(odgovor članu marijke)
Direktna veza do poruke: 848
   RE: GAK Višegradska
18.12.2012 13:59:48   
TABOJA
Da li neko zna koja je procedura kad je zakazani carski rez? Kako se zakazuje? Koliko ranije se dolazi u bolnicu? uskoro cu na kontrolu pa cu pitati doktora, ali ulazim u deveti mjesec i polako me hvata nervoza, pa ne mogu docekati da pitam.

(odgovor članu Natalie018)
Direktna veza do poruke: 849
   RE: GAK Višegradska
26.12.2012 9:30:24   
ica82
Jedno pitanjce (ja nikada u ovu bolnicu nisam isla), da li je neko radio uz kod dr Blagojevic?

(odgovor članu TABOJA)
Direktna veza do poruke: 850
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Spisak porodilišta u Srbiji - Beograd
U Srbiji trenutno postoji 76 zdravstvenih ustanova u kojima se naše buduće mame mogu poroditi. Pogledajte spisak za Beog...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Materinstvo


Da li Vas je strah od saznanja da ćete uskoro biti mama? Imate li sumnju - da li ću sve postići, primetiti, odregovati kako treba ...?

Ne,sigurna sam u sebe i svoje sposobnosti (44%)

Nisam razmišljala o tomeNe (5%)

Pomalo... (13%)

Samo ponekad kad se baš udubim u razmišljanje (13%)

Da, strah me je... (12%)

Preplašena sam ali se radujem svemu! (12%)


Ukupan broj glasova: 91

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here