|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: GAK Višegradska
10.3.2014 11:14:18   
xxxyy
Cao!

Pozdrav svima! Može li neko da mi preporuči doktora u Višegradskoj koji radi i privatno i državno i koji dolazi i po pozivu na porodjaj, a da je dobar i za CR? Da li se CR radi u opštoj ili spinalnoj anesteziji i da li može da se bira?

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 926
   RE: GAK Višegradska
18.3.2014 10:04:55   
Sanchy
Ja sam se poradjala kod prof.Glisica i imam odlicno iskustvo,prosto sam sada iznenadjena kada sam procitala sta ste napisale...kod njega sam otisla na preporuku med.sestara u Visegradskoj kao najsavesnijeg dr.kada je u pitanju amniocenteza , i stvarno mi je sve odrsdio kako treba uz makdimalne mere predostroznosti tipa lezanje tri nedelje nakon amnio,antibiotik cetiri dana,utrogestan ,ginipral ako se jave bolovi ...sto se porodjaja tice imala sam neke sumnjive bolove odmah me je primio u bolnicu ,bila sam u VRT -u dva dana,posto mi je po prijemu radio kasnu amniocentezu ponovo da se vidi jesu li pluca zrela i posto je rezultat bio na granici,nakon dva dana porodio me carskim rezom..obisao me isto vece cak zvao babicu da mi donese da vidim bebu jer mi je do tada nisu doneli i obisa9 me jos jednom sutradan,inace mi je anesteziolog na porodjaju bila neka profesorka koja vazi za nsjboljeg an.na GAK-u,nista mi nije trazila cak je bila vrlo ljubazna ,isto kso i Glisic apsolutno mi nista nije trazio,cak mi je rekao da konce dodjem kod njega na odeljenje da skidam,tada nije bio nacelnik na carskom,bolje on nego sestre,i eto za njega sve najbolje prosto sam zabezeknuta sad kada procitam ovako lose iskustvo

< Poruku je uredio Sanchy -- 18.3.2014 10:10:33 >


_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu xxxyy)
Direktna veza do poruke: 927
   RE: GAK Višegradska
20.3.2014 14:04:54   
Jeltje
Sanchy, kada si se ti poradjala? I da li se epidural na kraju placa ili ne? Neko kaze jedno neko drugo...konfuzija totalna user posted image

_____________________________

“If you can’t smell the fragrance, don’t come in to the garden of love”

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 928
   RE: GAK Višegradska
20.3.2014 14:38:02   
Maslacak15
Sanchy ti si mu sigurno bila i privatan pacijent. Tj vodio ti je trudnocu zar ne privatno? Mislim nemam pojma, neznam coveka samo mozda je to uzrok razlicitog tretmana. Visegradska je ogromno porodiliste ne znam od cega zavisi, ali moja kuma se porodila proslog februara i dobila je epidural bez problema. Niko joj nije trazio pare. Jednog mladog doktora jeste poznavala, ali ne znam da li se on moze smatrati vezom, posto je na kraju nije ni porodio, jer se sve oteglo a koliko sam shvatila vise nemaju prava da ostaju van smene cak ni ako je porodjaj u toku. Mislim da je porodio na kraju Milosevic. Cula sam da ima jako neljubaznih sestara i babica, ali generalno njeno iskustvo sa samim tretmanom tokom porodjaja nije lose. Iako je jako dugo trajao, posto se sporo otvarala ii uz indukciju.....

(odgovor članu Jeltje)
Direktna veza do poruke: 929
   RE: GAK Višegradska
20.3.2014 15:12:49   
Sanchy
Jesam ,isla sam kod njega privatno od cetvrtog meseca ali jednom mesecno na uz,sve ostale analize koje mi je nalagao,radila sam samostalno i donosila rezultate,znala sam da ostanem na uz i preko sat vremena jer sam imala milion pitanja i uvek mi je bez ikakvog brzanja odgovorio na svako,,cak smo pricali i o vakcinisanju dece user posted image ,jer me je zanimalo njegovo misljenje,,totalno gotivan lik ..A do njega sam dosla tako sto mi je osoblje,med.sestre na Gak/u njega preporucilo kao najsavesnijeg kada je u pitanju amniocenteza i uopste,da nista ne prepusta slucaju..i tako je i bilo..inace mi je amniocentezu radio na klinici, ne privatno,drugu ili kasnu amniocentezu takodje na klinici..i opet ponavljam nista mi nije trazio,zato sam ostala zatecena ovakvim ponasanjem koje su clanice opisale,cak sam ga preporucila dvema drugaricama i obe su prosle isto kao i ja,ali dobro,mozda se promenio,ne znam sta da kazem..Inace ja sam se porodila na carski tako da ne znam za epidural

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 930
   RE: GAK Višegradska
20.3.2014 17:25:41   
Jeltje
Ja sam bas dosta uplasena povodom porodjaja i svih tih prica vezano za porodjaje...Jedni pricaju jedno, drugi pricaju drugo user posted image

Cak sam skoro cula da su od ove godine u Visegradskoj uveli obavezan "beby-friendly", a znam da nije bio...Da li neko zna nesto o tome??? user posted image

Drugo, za taj epidural, neko kaze placa se 20.000din, neko kaze ne placa se uopste, neko kaze ne oplaca se bolnici, ali se placa anesteziologu 150e...Sta je od toga istina??? user posted image

Da li neko zaista ima tacne informacije za ove dve stvari??? Puno bi mi znacilo da bih znala na cemu sam, jer mi je prvi porodjaj i nemam iskustva, a sve ove kontradiktorne price me uzasno plase i nace se plasim porodjaja user posted image

Takodje, pisala sam i u drugoj temi tj. pitala za dr Nebojsu Markovica, da li neko ima skorije iskustvo sa njim??? Ovde ima slabo komentara o njemu, a mene je igrom slucaja sa njim povezala sestra od strica koja ga zna nevezano za trudnocu i porodjaj i tako ja zavrsih kod njega, a ne znam puno o njemu u smislu kakav je struckanjak i kakav je na porodjaju. On radi na 4 spratu i dobar je sa dr Pilicem, znam jer me kod njega salje na uz svaki put, jer Nebojsa ne radi dole u ambulanti vec samo gore na odeljenju. Eto igrom slucaja cu se verovatno poradjati kod njega, pa me interesuje svala informacija koju mogu da dobijem o njemu.

Hvala unapred na pomoci puno bi mi znacilo!! user posted image

_____________________________

“If you can’t smell the fragrance, don’t come in to the garden of love”

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 931
   RE: GAK Višegradska
29.3.2014 11:31:39   
dzii
Jeltje,
Epidural se zvanicno ne placa, ali se na porodjaju pojavi anesteziolog koji odluci da li ce ti dati i kako... Meni je Goran Jovanovic rekao da epidural kosta 150e u flasi pica. Devojci koja je bila samnom u sobi je zena anestezilog dala slabu dozu epidurala tako da je osecala bas jake bolove, kada joj je rekla da ce sve platiti i da zeli da ima pravi epidural, doktorka joj je dala dobru dozu, a, naravno, sutradan dosla za pare. Trecoj je receno da epidural kosta 150 e , ali da je ona fina, pa ce joj uzeti samo 100e. Cetvrtoj su rekli da trenutno ni jedan anesteziolog nije slobodan, tako da nema ko da joj da epidural. Petoj kazu da nemaju trenutno epidural. E sad, mozda se tebi pojavi neki normalan anesteziolog koji ce ti dati ono sto zelis, a tvoja odluka je da li zelis i mozes da ga castis..
A da, beby-friendly nije u Visegradskoj, bebe su na jednoj strani, a porodilje na drugoj.
Nema cega da se plasis, sve to dodje i prodje, a i brzo se sve zaboravi svako iskustvo sa porodjaja, narocito kada vidis bebu!

(odgovor članu Jeltje)
Direktna veza do poruke: 932
   RE: GAK Višegradska
10.4.2014 19:07:04   
Jeltje
Dzii,

Hvala ti puno, nisam bila na temi pa kasnim sa odgovorom.

I ja sam cula razne price vezano za muljazu oko tog epidurala, bas jedna trudnica koja ide samnom na vezbe je vec nasla vezu - anesteziolosku sestru koja ce joj za 100e srediti epidural. To su mi tako grozne stvari da reci nemam, il' je besplatno il' se placa, nema tog daj 100e, daj 150e...UZAS!!!

Na kraju ispadne da je najbolje ici na CR...user posted image

_____________________________

“If you can’t smell the fragrance, don’t come in to the garden of love”

(odgovor članu dzii)
Direktna veza do poruke: 933
   RE: GAK Višegradska
18.6.2014 10:15:28   
wivern
Treba mi mala pomoc, u 20-oj sam nedelji i hocu da otvorim karton u visegradskoj. Kako ide sama procedura otvaranja kartona, da li se bira lekar ili ga oni dodele???

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Jeltje)
Direktna veza do poruke: 934
   RE: GAK Višegradska
24.7.2014 23:15:13   
Anhelito
Mame koje su se skoro porodile u Visegradskoj potrebna mi je informacija koliko kosta prisustvo oca na porodjaju? Hvala :)

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 935
   RE: GAK Višegradska
24.7.2014 23:31:46   
Jeltje
Anhelito, ja sam se tamo porodila pre dva meseca i moj muz je platio za prisustvo - to kosta 5000 dinara i treba da ima uredne nalaze briseva nosa i grla ne starije od dve nedelje...

_____________________________

“If you can’t smell the fragrance, don’t come in to the garden of love”

(odgovor članu Anhelito)
Direktna veza do poruke: 936
   RE: GAK Višegradska
25.7.2014 10:02:39   
Anhelito
Jeltje hvala ti puno, trebala mi je zveza informacija :)

(odgovor članu Jeltje)
Direktna veza do poruke: 937
   RE: GAK Višegradska
14.8.2014 13:55:12   
Vekilica2
Ja sam se u Visegradskoj porodila dva puta, 2009 i 2010.godine i imam predivno iskustvo, stoga svim buducim mamama zelim da porucim da ne "bjeze od Visegradske u sirokom krugu", kako su neke majke savjetovale.
Moje iskustvo mozete procitati ovdje: http://www.ringeraja.rs/clanak/vekilica-moja-porodajna-prica_1308.html
Za sada ne planiram prosirenje porodice ali ako bih trebala, ponovo bih izabrala Visegradsku !

(odgovor članu Anhelito)
Direktna veza do poruke: 938
   RE: GAK Višegradska
17.10.2014 15:55:44   
micca86
Da li mi neko može reći nešto o Dr. Mitroviću? Hvala unapred

(odgovor članu Vekilica2)
Direktna veza do poruke: 939
   RE: GAK Višegradska
18.11.2014 10:31:23   
plačljiva
Drugarice moje,recite mi da li znate posle koliko dana rade CR u Višegradskoj od dana prijema...Ako me prime 10.12...Kada najranije mogu da imam CR?Koliko im treba da pripreme pacijenta?user posted image

(odgovor članu micca86)
Direktna veza do poruke: 940
   RE: GAK Višegradska
18.11.2014 14:19:39   
Žapkić
Plačljiva, prvo ideš na Konzilijum. Kada sam ja ležala u Višegradskoj, Konzilijum je bio ponedeljkom, sredom i petkom. Oni odlučuju kada će se raditi sekcija (CR). Uglavnom to bude ovako. npr. ako te "prikazu" Konzilijumu u petak, CR ti bude odrađen do srede.

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 941
   RE: GAK Višegradska
27.1.2015 11:13:09   
plačljiva
Drage moje evo i mene sa iskustvom iz Višegradske...Ležala sam tamo deset dana.Prvo sam bila na odeljenju Humane reprodukcije gde sam čekala odluku o carskom rezu (sterilitet 6 godina,bebi obmotana pupčana vrpca oko vrata,krupna beba...),tu sam ležala 6 dana i osoblje je ok.Svakog dana UZ,CTG,sestre te povremeno obiđu,izmere temperaturu,pritisak...Bez emocija,hladne,ma bezveze su skroz...Da napomenem da sam trudnoću vodila privatno kod dr Dosev Tatjane,a ona me nije ni jednom obišla dok sam ležala na tom odeljenju!!!Ali o njenim postupcima ću na drugom mestu user posted image ...Posle CR sam ležala na Odeljenju carskih rezova,e tu su i lekari i sestrušine kreteni,posle carskog reza pod neverovatnim bolovima terale su nas da ustanemo,bez imalo osećaja i emocija,prošlo je 6 sati od operacije,a ja sam na svojim nogama morala da odem u drugu sobu gde sam trebala da ležim.Ophode se prema ženama kao prema kravetinama,bukvalno nas tretirale tako,zamolila sam jednu glupaču da mi doda mobilni iz torbe,samo je prevrnula oči.Prvo veče posle CR niko nije došao u sobu da nas pogleda,ležale smo nas dve,ni svetlo da ugasi da bismo malo odspavale.Idioti,kreteni,razočarana sam skroz u to odeljenje...Dolaze da daju terapije,ćute,ma i ne pitaju kako si...Strašno,užasno.Kompetentna sam da ih ovako nagrdim,jer se od mene kao lekara očekuje da se svakome nasmejem,budem ljupka i prijatna...Radim u jednom domu zdravlja...Znači kao koleginica,doktorka,loše sam prošla u Višegradskoj,i sledeći put ih sigurno neću izabrati,a da ne pričam o tome kako sam morala da častim i babicu,i anesteziologa,a i moju alavu doktorku...Srećom CR je odrađen dobro,beba je dobro,ja sam dobro...user posted image

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 942
   RE: GAK Višegradska
27.1.2015 11:21:39   
vonavoj
u bre,grozno..a sto si morala sve da ih castis?
ja nisam nikoga u Pa,user posted image ..samo mm odneo babicama da se zasladeuser posted image

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 943
   RE: GAK Višegradska
27.1.2015 12:34:22   
wivern
Uh Placljiva, tako nesto sam i ja cula pa sam odustala od porodjaja tamo. Bas bzvz. Ni ja nista nisam platila a bas sam zadovoljna kako sam prosla.
Bitno da je proslo, uzivaj sad i zaboravi na budale (kad moram tako da kazem)

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 944
   RE: GAK Višegradska
27.1.2015 13:02:24   
ishler
Mislim da su generalno sva porodilista u Bg slicna,bila sam u DM,a dva puta se porodila u Visegradskoj,poradjala sam se tu zbog mog ginekologa on je fenomenalan,bio je oba puta na porodjaju uz mene,i obilazio i pre i posle porodjaja,a Profesor je i to jedan od najboljih u Srbiji.Za njega nemam reci,svaka mu cast.A Visegradska generalno odvratna,sestre grozne,neljubazne,uslovi losi,lekari takodje.Osim ako nemate tamo svog lekara koji ce biti tu za vas.Ja sam isto koleginica radim tezi posao od njih i psihicki i fizicki ali od nas se ocekuje da budemo ljubazni i da pomognemo,a ne da sikaniramo pacijente.Moje misljenje je negativno sto se tice visegradske....

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 945
   RE: GAK Višegradska
28.1.2015 23:43:50   
buba.marica
Uh ja imam pozitivno iskustvo sa odeljenja CR u Visegradskoj. Mene je vodio Prof. Plećaš, obilazio svo vreme. Na porodjaju nije bio tu jer je bilo hitno i uveče pa je to odradio Dr. Pilić (čula sam skoro negativne komentare za njega ali sem što je obavio taj CR nisam imala kontakt sa njim uopšte). Nikome ništa platila nisam. Zaista imam samo reči hvale. Čak i fizioterapeutkinja koja me je dizala iz kreveta je imala jako stpljenja .... Do duše to je bilo pre dve godine a kako se kod nas na žalost sve galopom menja, verovatno da se dosta toga i promenilo tamo ... Žao mi je što ste imale tako loša iskustva :(

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 946
   RE: GAK Višegradska
18.2.2015 13:16:46   
lolle
Drage dame,zanima me da li je neka od vas išla kod doktora Miloša Petronijevića i kakvo je iskustvo imala. Koliko sam mogla da vidim dosta žena je zadovoljno , a mene pomalo plaši to što je u pitanju baš velika bolnica i ta činjenica me pomalo odvraća od tog izbora. Razmišljam da odem na neki privatni pregled kod dotrora i da vidim utiske. A još me zanima da li može da se računa na doktora ako porođaj krene ranije. Jer iskreno, volela bih da me porodi doktor za kog odlučim da mi vodi trudnoću . Hvala user posted image

(odgovor članu buba.marica)
Direktna veza do poruke: 947
   RE: GAK Višegradska
18.2.2015 17:42:10   
ishler
Lolle meni je vodio obe trudnoce,prvu mi je spasio. Celu trudnocu sam prelezala na tokolizi u bolnici ,druga isto rizicna.Oba puta me je porodio,bio je uz mene na porodjaju,i obilazio posle.Mada je meni to bilo najmanje bitno,bitno je da je fenomenalan i strucan sto je najbitnije.sve preporuke za njega od srca,jako sam mu zahvalna

(odgovor članu lolle)
Direktna veza do poruke: 948
   RE: GAK Višegradska
18.2.2015 20:42:07   
lolle
Ishler, hvala mnogo na informaciji. Mislim da sam odlučila kod kog doktora ću da idem :) Na više mesta sam pročitala divne reči o doktoru Petronijeviću, a tvoja topla preporuka je samo učvrstila moju odluku :) Hvala!!! user posted image

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 949
   RE: GAK Višegradska
26.2.2015 22:00:36   
vanjamg
Da li neko zna nešt o doktorki Vesni Veličković koja radi u Višegradskoj? Nju su mi preporucili za vodjenje trudnoce i porodjaj.

(odgovor članu lolle)
Direktna veza do poruke: 950
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







VIDEO: Beba spava u vodenjaku, doktori je ...
Neverovatan video bebe rođene u plodovoj vrećici, dok je lekari bude pre dolaska na svet.
D.L.: Moja porođajna priča
Doktor me prima na patologiju i kaze da ne mrdam, jer beba je po svim parametrima sitna i porođaj se može završiti elekt...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here