|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: GAK Višegradska
4.9.2013 11:05:21   
srna001
Nema buba na tom odeljenju samo u VRT-u. Možda su ih do sad i tamo potamanili. :-)

(odgovor članu reve84)
Direktna veza do poruke: 901
   RE: GAK Višegradska
4.9.2013 13:13:58   
cvećka
E dobro, sad mi je lakse (((: Ma nije mi hrana zaista problem, samo kad tih nemani nema...

Reve, svakako, pisala sam ti u trecem tromesecju, vidimo se ((: imas moje slike na temama "trudnicki stomaci", "garderoba za trudnice" i "BG druzenje", mada neces me omasiti po ooogromnom stomaku svakako ((: 1,74m, ravna kosa, svetlo smedja, rep obicno vezan.

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 902
   RE: GAK Višegradska
8.9.2013 23:24:13   
srna001
Cvećka kad se vratiš čekamo izveštaj!To Reve važi i za tebe!user posted image

(odgovor članu cvećka)
Direktna veza do poruke: 903
   RE: GAK Višegradska
9.9.2013 0:14:47   
Chipsy

IZVORNA PORUKA: lea84

Da li neko moze nesto vise da mi kaze o dr Vrzic Petronijevic, isto radi u Visegradskoj? Ona treba da mi vodi trudnocu, a cula sam tako malo o njoj...

Lea, ja sam dugo lezala u Vrt-u i dosta se sretala sa njom. Ne znam sta da ti kazem, prijatna je i dobra za saradnju, ali nisam bas sigurna u njenu strucnost. Mnoge stvari mi nije videla koje je Ljubic posle video, a ona samo ponavlja 'da, da'. Pravi se da zna, a nije mi bas sigurna. Ne znam, to je moje iskustvo, ali meni se sve bas zakomplikovalo, a kad nema komplikacija, verovatno je ok...

(odgovor članu lea84)
Direktna veza do poruke: 904
   RE: GAK Višegradska
9.9.2013 9:14:28   
Sanjica26 RR
Da li neko zna koliko dugo se ceka ako zakazes kontrolu ako imas uput?

(odgovor članu Chipsy)
Direktna veza do poruke: 905
   RE: GAK Višegradska
9.9.2013 17:30:23   
reve84
Sanjice ja ti pisah malo u drugom tromesecju...
U sustini se ceka...ja sam cekala na fetalnu ehokardiografiju mesec dana ali ako je nesto hitno mislim da moraju negde da te smeste. Ako znas koji ti lekar treba mozes da odes kad je on/ona na ultrazvuku u kabinetu 3 na prvom spratu i da ga zamolis da te primi kad pokazes svoj izvestaj i zasto si dosla. Videla sam danas da bas nikoga nisu vratili a dosta je zena bilo sa uputom ali bez zakazanog termina.

Pozz!



_____________________________

Posle kise dodje duga :))))

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 906
   RE: GAK Višegradska
11.9.2013 23:39:37   
srna001
I ja sam pisala u drugom o tome ali sam te ja izgleda pogrešno razumela.Mislila sam da pitaš koliko se čeka kad odeš na zakazan termin.user posted image Meni je sledeći UZ doktor uvek zakazivao odmah nakon pregleda a posle idem na konsultacije kod moje dr a za dabl znam da treba da se zakaže otprilike kad ostaneš u drugom stanju, mislm naš sistem.Naravno ukoliko ti već neko ne vodi trudnoću u bolnici pa malko pogura stvar.Kad je hitan prijem primaju te odmah na pregled.Ja kad sam prokrvarila dežurni dr me je odmah primio i pregledao bez čekanja.Ne znam koja te vrsta pregleda konkretno zanima

< Poruku je uredio srna001 -- 11.9.2013 23:40:01 >

(odgovor članu reve84)
Direktna veza do poruke: 907
   RE: GAK Višegradska
12.9.2013 9:05:13   
smeško
Ja za narednu kontrolu odmah dok sam tamo zakažem termin, pa tog dana odem što ranije mogu . Ne obraćam pažnju na zakazano vreme, jer nas i ne primaju tako.

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 908
   RE: GAK Višegradska
13.9.2013 15:15:17   
cvećka
E, Srna, evo mene sa najnovijim izvestajem, kao sto si trazila ((:
Dakle, lezala sam na odeljenju kontrole fertiliteta (preko puta VRTa, na -1)
-duseci su jako nezgodni, propali u sredini nacisto, pa spavas u nekoj rupi konstantno, ne znam da li me vise bole ledja, rebra ili stomak
-jastuci su katastrofa, sve grudva do grudve, dosta njih je nosilo neke svoje jastucice, verujem da dosta znaci, da znam za sledeci put
-buba ima, ja sam ubila jedno 6-7 za dva dana, moze se preziveti
-hrana je klasicna bolnicka, nista strasno
-higijena... toaleti se peru samo ujutru i to onako... nije bas
-sestre su skroz ok
-toplo je, sobe su sestokrevetne, tri toaleta za sve sobe

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 909
   RE: GAK Višegradska
13.9.2013 20:57:06   
srna001
Hvala Cvećka!Nadam se da ću se ovog puta provući bez ležanja u bolnici, do porođaja!user posted image

(odgovor članu cvećka)
Direktna veza do poruke: 910
   RE: GAK Višegradska
15.9.2013 9:17:55   
cvećka
To ti i ja zelim od srca, pa pravo u porodiliste user posted image

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 911
   RE: GAK Višegradska
12.1.2014 11:51:41   
srna001
Evo sad info iz prve ruke.Porodila sam se pre tri nedelje i ovog puta ležala na trećem spratu.Za razliku od četvrtog gde su sobe dvokrevetne i sa svojim kupatilom na trećem su sobe od po 5-7 kreveta sa zajedničkim kupatilom na spratu.Znači treća klasa ali dobro....Prvo nas je dočekala babica sa pozdravnim predavanjem na kome smo saznali sledeće: Rezervne čaršafe nemaju i ne treba ih tražiti (poneti podmetače), lekove za bolove nemaju(poneti ih), žene su grozne što se može videti po toaletima i tuševima ( i to je zaista tako, oni ih čiste redovno ali ima nas svakakvih), braunila u ruci se skida tek kad se dobije otpustna lista ( užasno smeta ali takva nam je sudbina) itd. Ja sam napisala spisak stvari za porodilište i ovde na temi i zaista sam svaku iskoristila,čak su se devojke u sobi grebale od mene dok im muževi nisu došli u poset_u sa punim kesama.A pri tom meni je sve stalo u malu torbu jer velike torbe zaista ne dozvoljavaju, osim ako ne dođete u sred noći sa bolovima pa nemaju izbora.Sa ove tačke mnogo mi je brže vreme prošlo u sobi sa više žena nego kada sam bila samo sa još jednom.Uvek se nešto dešava, ćaskale smo i sl. ali zato situacija sa kupatilom je i više nego grozna.U tuš kabinu nikako ne ulaziti bez gumenih papuča ili japanki koje ćete posle porodilišta zafrljačiti u kontejner.Ja sam pri svakoj poset_i ovih prostorija nosila i asepsol pa sam prskala sve od kvake do slavine i tuša.Hrana je grozna i neprimerena porodiljama ali dobro snađe se čovek.Bebe na podoj donose par puta na pola sata a onda posle podne na tri sata i koga boli rana obrao je bostan user posted image Ja sam opet znala za jadac pa sam se psihički pripremila a i mogla sam da sedim od prvog dana pa je bilo mnogo lakše.Obavezno za bebu poneti peškir i pelenu na kojoj će ležati, i to sam stavila u spisak pa da se ne ponavljam.Za mame koje leže drugi dan i treći bebe donose još jednom i oko 23h.Pre izlaska čeka vas pregled i UZ.Pregled je ručni, traje kratko i nemojte ga se plašiti.Svima zvuči grozno da neko čačka dole posle ušivanja i porođaja ali zaista kratko traje i ako postoji neki ugrušak bolje je da dr pomogne dok ste u bolnici nego da vam se nakuplja u materici.Zato čim se oset_ite odmornim treba ustati iz kreveta i šetati da sve to samo iscuri, već će vas i babice terati da ustanete ako niste.Naravno polako i ne daleko.Mislim da je to to ako se set_im još nečega napisaću.Nadam se da vas nisam isprepadala, bolje je pripremiti se za svaku situaciju.

< Poruku je uredio srna001 -- 12.1.2014 11:52:19 >

(odgovor članu cvećka)
Direktna veza do poruke: 912
   RE: GAK Višegradska
12.1.2014 11:54:26   
srna001
E da evo malog dodatka spisku... Ulošci mrežasti Niva su najbolji, probala sam više vrsta i ovi najbolje "zadržavaju".

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 913
   RE: GAK Višegradska
14.1.2014 15:56:52   
majira
Da li neko moze da mi objasni proceduru za otvaranje kartona kod odredjenog lekara? Da li je potrebno jos nesto osim uputa iz dz? I treba li mi saglasnost odredjenog lekara ukoliko zelim da budem njegov pacijent?
hvala svima na odgovorima

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 914
   RE: GAK Višegradska
14.1.2014 19:55:47   
Sanchy
Ne treba nista osim uputa,,samo ces mozda dugo cekati ako je je taj dr.pretrpan,nista drugo

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu majira)
Direktna veza do poruke: 915
   RE: GAK Višegradska
15.1.2014 10:52:37   
majira
Hvala Sanchy :)
Da li neko moze da mi posalje pp ako zna gde privatno radi dr Milosevic? Ja uskoro ulazim u 9.mesec pa bih volela da odem kod njega na jedan pregled, posto me je on igrom slucaja radio carski rez u prvoj trudnoci..

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 916
   RE: GAK Višegradska
15.1.2014 10:55:10   
Mizzy
Ja znam, šaljem ti pp.

(odgovor članu majira)
Direktna veza do poruke: 917
   RE: GAK Višegradska
15.1.2014 19:20:54   
majira
Dobila sam poruku hvala ti:-)

(odgovor članu Mizzy)
Direktna veza do poruke: 918
   RE: GAK Višegradska
16.1.2014 13:24:52   
inche
Pozdrav svima, interesuje me da li je neko lezao u Visegradskoj pre porodjaja? Ja u Februaru idem na posmatranje na odeljenje patologije trudnoce, pa me zanima sta sve treba da ponesem?

(odgovor članu majira)
Direktna veza do poruke: 919
   RE: GAK Višegradska
17.1.2014 18:33:26   
buba m
Ja treba da se porodim u Višegradskoj. Imam frku pošto sam tamo ležala u aprilu zbog histeroskopije. Doduše, to odelenje i nije bilo tako ružno kakva su ostala. Bar ono što sam mogla da vidim. Meni trudnoću vodi prof Radunović i jedino zbog njega tamo idem, inače, ne bih.
Mada, ubeđujem sebe da mislim samo o bebi, a sve ostalo se zaboravi.

(odgovor članu inche)
Direktna veza do poruke: 920
   RE: GAK Višegradska
17.1.2014 18:54:14   
Sanchy
Ja sam lezala kratko u VRT-u,odelenje je sasvim ok,u sobi nas je bilo cetiri,imale smo tv,kupatilo cisto i veliko,,nemam primedbi ni na hranu,,sta poneti?Nista specijalno,pribor za licnu higijenu,par spavacica,bolje nego pidzame ,zbog pregleda,ves,papuce jedne za kupanje jedne za odelenje i nista drugo,ako sam nesto izostavila setice se neko drugi,,,da,mozes kupiti i one zastite za wc solju,ima po Liliju mada ima i uonoj prodavnici na GAK-u eto

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu buba m)
Direktna veza do poruke: 921
   RE: GAK Višegradska
25.1.2014 1:09:54   
adja
Kakva jr procedura za epidural u Visegradskoj? Znam da je besplatan,ali ima li sanse da ga besplatno i dbojis ili bi trebalo platiti anesteziologa? Da li je neko u skorije vreme primio epi tamo i kakvi su anesteziolozi ?

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 922
   RE: GAK Višegradska
29.1.2014 15:15:13   
buba m

IZVORNA PORUKA: adja

Kakva jr procedura za epidural u Visegradskoj? Znam da je besplatan,ali ima li sanse da ga besplatno i dbojis ili bi trebalo platiti anesteziologa? Da li je neko u skorije vreme primio epi tamo i kakvi su anesteziolozi ?

Ja sam mislila da se plaća epidural u Višegradskoj! Od kad je besplatan? Ako jeste, vrlo rado ću pristati da ga dobijem. user posted image
Ja sam čula da je oko 20 000 u Višegradskoj cena epidurala.

(odgovor članu adja)
Direktna veza do poruke: 923
   RE: GAK Višegradska
30.1.2014 0:06:06   
Sanjica26 RR
Bubo ja sam se poradjala u Visegradskoj. Trazila epudural i dobila besplatno. Moj savet ti je da se na vreme raspitas sta treba da uradis od analiza i da odem na razgovor sa anestiziologom. To ces vec da vidis sa svojim dr.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu buba m)
Direktna veza do poruke: 924
   RE: GAK Višegradska
16.2.2014 14:57:22   
NadjaO
Drago mi je da se konacno pojavio neko sa pozitivnim iskustvom iz Visegradske iako sam moram priznati iznenadjena!Kad to kazem mislim na dobijanje epiduralne anestezije jer druge uslove u porodilistu ne bih komentarisala,svako ko je bio tamo zna o cemu govorim a za onog ko nije,srna001 je sve to lepo opisala i ja tu ne bih imala nista da dodam.
Porodila sam se pre mesec dana u pomenutom porodilistu,na zalost ne svojevoljno,ali posto me kao i mnoge nisu primili u DM preostao mi je izbor da od dva zla izaberem jedno…Visegradsku ili NF
I ako se iz nekog razloga odlucite za isto ne znaci da cete proci isto kao ja ali evo sta mozete da ocekujete…
Da ce prijem trajati predugo,sto zbog setanja od saltera do saltera,sto zbog nedostataka i neorganizovanosti osoblja…
-da vasi podaci nece biti adekvatno zabelezeni od strane doktora pa kada stignete do sobe za pripremu niko nece znati koliko je u stvari porodjaj blizu
-da cete do iznemoglosti cekati da se oslobodi prvi porodjajni sto a kada konacno stignete do njega apsolutno niko na vas nece obratiti paznju i necete videti nikog sem studenata u prolazu
-nakon porodjaja necete dobiti injekciju za skuplanje materice iako ce babica tvrditi suprotno, pa iako je zaboravila da vam je da verovace se naravno njoj a ne vama (ne govorim samo o sebi vec o ne zanemarljivom broju zena kojima se desilo isto)

Ono sto vas interesuje a kao izuzetno bitnu stvar,izdvojicu dobijanje te “misteriozne” epiduralne anestezije…
Neznam da li neko moze da vam je garantuje ukoliko imate svog lekara i dogovor sa njim…Ako nije tako kao u mom slucaju,onda su sanse za anesteziju skoro nikakve!U porodilistu nisam srela apsolutno ni jednu zenu koja je primila iako su sve insistirale na tome.
Prvo pomislite da vas mozda niko nije cuo ili dobro razumeo…zatim pomislite da su u guzvi i da ce doci do vas svakog trenutka sve dok ne shvatite da vam zaista niko nece prici a kad se to konacno dogodi izgovor ce biti da je porodjaj previse blizu i da je za anesteziju kasno!Neznam sta je razlog tome,pa ukoliko zelite epidural moj savet je da se ipak odlucite za neko drugo porodiliste bez obzira placao se on ili ne jer ovde ga necete dobiti.
Meni je ovo drugi porodjaj,prvi sa epiduralom,i iskustvo je neuporedivo bolje od ovog!
Savet za buduce majke-obidjite Visegradsku u sirokom luku,postoji mnogo razloga za to!
Pozdrav i sve najbolje!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 925
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here