|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pokloni za krstenje
27.1.2012 10:41:12   
branki*
e,mozes!a,mozes i da ispitas ljude sta devojcica ima,sta nema,sta bi voleli,ako ti je to ok.ja kad ni
sam 100% sigurna sta bih nekome kupila,pitam-sta im se vise dopada,sta misle o tom i tom...

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Pokloni za krstenje
27.1.2012 10:44:38   
NadaR
Kod nas tradicionalno ide :
dukat (koji svestenik osvjesta u toku krstenja za srecu )
garderobica (sve sto se oblaci , gacice,carapice i ostalo )
koverat (mi smo davali 100 e )
neka igrackica ( da se i beba obraduje user posted image )
i standardno kafa ,secer.. itd

Milos je od kumova dobio isto to .
Takodje je obicaj da se za kumove spreme pokloni . Svi mi iz kuce smo dobili po poklon poslije krstenja.


< Poruku je uredio Nada RR -- 27.1.2012 10:46:13 >


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Pokloni za krstenje
27.1.2012 10:46:16   
lesica
Nado user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Pokloni za krstenje
27.1.2012 10:53:07   
NadaR
Lesice ,sta da ti kazem tradicija user posted image
I moje dijete je isto to dobilo .


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Pokloni za krstenje
27.1.2012 11:15:48   
lajla
I kod nas je kao neki obicaj da se kupi nesto od zlata,medjutim mi smo skoro krstili malog i velikog decaka,kupili smo im srebrne lancice sa priveskom i jeko lepo Sveto Pismo,mislim da je to i bas i prigodan poklon za krstenje.Tea kad se krstila dobila je svasta i garderobe i zlata i para,to zlato mi stoji negde ko zna gde posto joj nista od nakita ne stavljam verovatno ce ona to jednog dana pretvoriti u pareuser posted image

_____________________________

Boze,daj mi strpljivosti da prihvatim stvari koje ne mogu da promenim,hrabrosti da promenim one koje mogu,i mudrost da uvek pravim razliku izmedju njih.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Pokloni za krstenje
27.1.2012 11:29:45   
Lu
Sveto pismo je super idejauser posted image
To ostaje baš kao usomena, a nedavno sam kupila svom Roku ilustrirano baš za djecu, to obavezno trebam potražitiuser posted image
Kod nas je neoprostivo da ne bude nešto od nakita, pošto je curica i znam da će joj rano probušiti uši jer su i drugim dvjemauser posted image , mogla bi joj uzeti naušnice od bijelog zlata, mada se meni sviđa ideja dukat kao nešto trajnouser posted image

E da, za mamu sam smislila veliku košaru sa voćem i slatkišima a tu možda tutnem i wiski i kavu pa da ne nosam vrećiceuser posted image

< Poruku je uredio Lu RR -- 27.1.2012 11:30:51 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu lajla)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Pokloni za krstenje
27.1.2012 11:34:16   
*Alexx*
Lu, mislim da ti je to skroz OK.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Pokloni za krstenje
27.1.2012 11:47:48   
branki*
nado,iz kog kraja si ti?mi smo isto,kad smo bili kumovi dobili poklone posle krstenja.ja stvarno nisam ocekivala.sad ce bozi krstenje,pa ispada da onda i ja njima treba da uzmem nesto.malo mi je bzv sve touser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Pokloni za krstenje
27.1.2012 11:50:11   
Lu
IZVORNA PORUKA: *Alexx*

Lu, mislim da ti je to skroz OK.

Jelde da sam pametna, kad me drugi posavjetujuuser posted image
Kod nas se ne kupuju pokloni kumovima, tj. meni kao kumi a mm pogotovo, možda bombonjera.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Pokloni za krstenje
27.1.2012 11:52:18   
NadaR
Branki , ja sam iz Bosne ,tj iz RS .
mi smo malo cudni sto se tice tih obicaja. Mene nervira to sto niko nece da prekine tu tradiciju a svi se nerviraju oko toga. user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Pokloni za krstenje
27.1.2012 11:59:19   
Lu
Nado ako je ti ne prekineš neće ti je ni niko drugi prekinuti, vjeruj miuser posted image
Kod nas je započelo ludilo od fešti kako za vjenčanja, krštenja, tako za pričesti i krizme (kod katolika),.
Znači postavljaju se šatori kao za svadbe ili se zakupljuju sale, ne restorani.
Ja kad sam se krizmala u 8. razredu toga nije bilo.
Ja nikome ne idem na te fešte niti ću ja to praviti svome djetetu, mislim pozvaću najjužu familiju, mm-ove roditelje i braću, ja imam samo mamu i to je to, poštenouser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Pokloni za krstenje
27.1.2012 12:06:41   
NadaR
Eee Lu , nisam mogla iako sam razmisljala o tome .
Oni su prvo Milosu donijeli sve to i ja bih bila debil da to nisam pruzila njihovoj djeci.
Zaista su divni , Milosa obozavaju , mi isto njihove klince. Mm i kum najbolji prijatelji iz djetinjstva , nema dana da ne razmijenu bar jedan sms .
Ii ne mozes . user posted image

kod na se takodje za slave nosi sto cudesa , od poklona do cvijeca a onda kuci nosis meso,sarmu ,kolace .. Ma ..user posted image
To smo se dogovorili da samo ponesemo djeci igrackicu ili slatkise i to je to. Sorry za off .



_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Pokloni za krstenje
27.1.2012 12:33:53   
branki*
nado,meni je majka iz bijeljine,tamo se isto krstenja prave pod satorom,muzika,pevacica,ma cudo.meni glupo da sad ja njima vracam,a opet mi glupo da im ne poklonim kad su oni nama.nekako ne volim da ostanem duzna.videcu....

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Pokloni za krstenje
28.1.2012 19:11:03   
Anoniman
Mi idemo uskoro na neko krstenje kod njegovog brata od nekog vec .. Ima dva klinca , 1 i 4 , pojma nemam sta da kupim . 

(odgovor članu branki*)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Pokloni za krstenje
14.6.2013 13:25:30   
Maraj
sve sto vidis to ide
od zlata pa do poklona i para...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Pokloni za krstenje
14.6.2013 13:29:11   
pandina
MI smo dobili nesto novca, nesto garderobe, nesto igracaka, od svega po malo. Kafa imam da pijem do 2015. goduser posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Pokloni za krstenje
14.6.2013 13:31:12   
minnica
Moje dete je za krštenje dobilo mnogo 'dečijeg' nakita od zlata, koji naravno ne nosi i ne znam da li će ikada. Jedino od nakita što je nosila i što je meni bilo lepo je narukvičica, kombinacija kaučuka i srebra, a znam da ih ima i u kombinaciji sa zlatom. Ima toliko stvari koje se mogu pokloniti za krštenje. Ako baš mora nakit, ja sam pre za nešto što može da nosi dete tamo od 10. godine, jer pre toga mislim da je nakit na deci suvišan.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Pokloni za krstenje
14.6.2013 13:34:18   
pandina
Slazem se mnnice!
Jedino volim mindjusice za devojcice!

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Pokloni za krstenje
14.6.2013 13:38:04   
Brand new mama
Meni sve sto se "mora" ide na zivce:) Dobili su od kumova lancic sa krsticem i to je po meni sasvim dovoljno,hvala im i amin.Ja kumi nisam nista,jer sam bila u strci i bas sam zaboravla-ali kad sam ja bila kuma nista nisam dobila i ne trebam nista.Stalno neko-daj mi dam ti mi ide na zivce.A tek da se sve gleda u paru-a ne koliko ko mozeuser posted image

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Pokloni za krstenje
14.6.2013 22:54:51   
branki*
boza je za krstenje od kumova i baba,deda,ujaka i tetke dobio novac i od garderobe,a ovi drugi gosti su ili samo nesto od odece ili samo novac...

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Pokloni za krstenje
9.3.2015 6:01:37   
acalukic
Novac i zlatnu narukvicu cerka mi to ima i dan danas.

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Pokloni za krstenje
12.3.2018 18:55:32   
vonavoj
Sta kupiti decaku od godinu dana za krstenje? A kumovi smo? Nekako mi lancic bezvezee...pitanje da li ce ikad nositi...
Koliko moze dukat da kosta i koju vrednost posle ima?

(odgovor članu acalukic)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Pokloni za krstenje
12.3.2018 19:01:16   
veselicaa
Von pogledaj cene na netu,sigurno ima.To se sada bas nosi kao poklon,vise nego nakit.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Pokloni za krstenje
12.3.2018 19:23:35   
mama Jo
E von, mm je bas skoro za firmu u kojoj radi uzimao dukat (davali su kao poklon nekom saradniku) i platili su dukat 100e, ali je tu ugravirano i ime firme...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Pokloni za krstenje
12.3.2018 20:03:57   
vonavoj
I taj dukat i posle ima vrednost npr 2g zlata..kao i kad ga kupis?

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here