|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kengur nosiljka
30.4.2010 16:05:24   
*Alexx*
Već sam pisala da kengur MRZIM. Odvaljuje me kičma i ramena od njega, a i mm. Stvarno sam vrlo ZA sling user posted image Ali kontam da je ljudima čudno da bebu nose u marami. Mi naš uopšte nismo malo platili, Chicco, oko 6000 din, i za mene su to bačene pare.
E, sad, verovatno zavisi i od kengura. Posle sam videla da ima neki kengur i sa pojasom koji ide preko donjeg dela leđa, pa verovatno bolje raspodeli težinu. Ali se uopšte ne sećam koji je.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Kengur nosiljka
3.5.2010 16:41:29   
Anoniman
Alexx ja ne znam sta da radim..ne bacajuj mi se pare na nesto sto cu nositi kratko ili necu nositi...
A sa druge strane, mozda i nije lose da kupim tako nesto da ne vucem uvek kolica..
OD koliko meseci moze sling marama...

ali hvala u svakom slucaju...

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 127
   RE: Kengur nosiljka
3.5.2010 16:44:50   
Verus
Ne znam da li je ta informacija stigla do Srbije ali, veliki deo ovih nosiljki je povucen sa trzista jer su se deca davila u njima-tako da, najbolje je imati onu redovnu nosiljku, gde beba uspravno sedi tj. "stoji" dok je nosite....tako,  bar glavica viri napolje i dete ima vazduha...naravno, ni ove se ne preporucuju rano, sve dok beba ne moze da drzi glavu sama...tako bar kaze na uputstvuuser posted image

ok sad tek vidim da se ta "redovna" nosiljka zove kengur...ja kengur smatram onom maramom koja se vezuje oko tela i tu beba lezi unutra (bas kao beba kengur u majci-s'' toga kengur naziv...)-te marame su povucene sa trzista-ove redovne ne....eto da se ispravim...


< Poruku je uredio Verus RR -- 3.5.2010 16:46:44 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
4.5.2010 0:57:34   
marince1
IZVORNA PORUKA: majka mara

marince ti i ja imamo bebe koje imaju po 6m moj ima preko 8kg,ja sam prekljuce isla na kej nosila sam ga od pocetka do juge i nazad,necu da kazem da nije tesko jer ga ipak nosim ja,ali je tezina dobro rasporedjena u meitai-u i na ramena i na kicmu i na struk i stomak tako da to olaksava ohoho,inace u rukama jedva do prodavnice odem,a nije daleko (pola stanice (bus) i nazad)


sigurno je do kengura,ja bi ga cini mi se duze u rukama drzala user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu majka mara)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
10.5.2010 9:04:54   
Trcosava
Evo mene sa ''fresh'' info user posted image

Juče smo gledali opet ove rančeve za nošenje ipročitali da su Peg Perego i Chicco okarakterisani kao jedni od najlošijih (pričam o RANČEVIMA), što me i ne čudi jer su oni ipak ''orijentisani'' na kolica (primer - nivea je dobra sa kremama, ali su šamponi za kosu očajni)
Drugo - piše da kod onih lošijih rančeva dete sme tek kada samostalno sedi, dok kod onih kvalitetnijih dete sme i onda kad počne samostalno da drži glavicu. Sa jedne strane mi ima logike jer sam videla kako izgleda jedan od boljih. No svakako ću ja se konsultovati sa pedijatrom, Anči mi je ipak tek sad počela da ''uči'' da sedi.
Prilažem bolju sliku onog kojeg mi planiramo da kupimo. Vide se i kaiševi kojima je osigurano dete
user posted image


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
10.5.2010 9:35:14   
Markovicka
Mi smo uzeli kengura u turbo limacu, obican neki, ali ja sam zadovoljna, meni to treba samo da odem do prodavnice ili pekare sa njom. Ne pada mi napamet da idem na duze staze. Sad se setih na Fruskogorskom maratonu videh tatu sa bebom u kenguru, mislim stvarno...
Ovaj ranac ide na ledja? To mi se tek ne svidja

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
10.5.2010 9:48:39   
gaganele
mi smo se odlucili za kengur nosiljku i bogami dosta smo je platili ali je za ledja fenomenalna ima neka skalamerija pokusacu posle da vam slkam ima i magnete nazad za ledja super je mada je cena bila prilicno visoka nesto malo vise od 10000, al to je kao ona od 0 meseci pa do 13kg
user posted image

_____________________________

NEKO BI ZVEZDE SKINUO I NEBO BI DODIRNUO DA PORED SEBE IMA TO STO IMAM JA NEKOM BI ZORA SVANULA....TI NE DAS DA ME UZME ZLO....

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
10.5.2010 11:02:33   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: Markovicka

Mi smo uzeli kengura u turbo limacu, obican neki, ali ja sam zadovoljna, meni to treba samo da odem do prodavnice ili pekare sa njom. Ne pada mi napamet da idem na duze staze. Sad se setih na Fruskogorskom maratonu videh tatu sa bebom u kenguru, mislim stvarno...
Ovaj ranac ide na ledja? To mi se tek ne svidja


PA i kengur ide na leđa? Nije mi jasno zašto ti se ne sviđa? Po meni je sigurniji nego kengur - tj ima toliko kaiševa koliko i autosedište, plus je sve podesivo...




_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
10.5.2010 12:01:26   
Markovicka
Kengur, barem ovaj nas ne ide na ledja, vec napred. Ne svidja mi se sto ne vidis sta radi. Ja inace ne volim te nosiljke, kazem ja koristim sto moram, posto sam po ceo dan maltene sama sa njom, pa kad trebam u radnju dole, da ne nosam kolica za to malo. Taj ranac deluje sigurno, ok, ali ne znam koliko je bebi tu udobno, i koliko joj se svidja da gleda mami ili tati u ledja.
Ako volite prirodu pa hocete sa njom tamo, to je lepo i ja volim prirodu, ali hajcanje po brdima sa njom...ne znam. Meni je delovalo da se ova beba muci na tom maratonu, a i prasine za medalju, pa bas i nije morala to udisati.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
10.5.2010 12:07:38   
gagana83
Ne vidim problem u tome sto ne mozes da vidis sta beba radi,mnoga kolica nemaju opciju da se sediste okrene ka mami.
Nasa kolica imaju mogucnost da se sediste okrene u oba smera,ali cim je Una napunila sest meseci sediste sam joj okrenula tako da je ledjima meni okrenuta,ona tako voli,nije vise toliko mala da zeli samo mamu i tatu da gleda,vec hoce da istrazuje svetuser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
10.5.2010 16:11:03   
Markovicka
Ni moja kolica nemaju tu opciju. Ali volim s vremena na vreme da bacim pogled da vidim sta radi, sigurna sam da i ti tako radis. A ovo kad je smestis u taj ranac iza sebe pa krenete na daleke pute...
I ja kazem da bebe vole da gledaju oko sebe, bas zato se pitam koliko im odgovara da u tom rancu gledaju u ledja, ili moraju da iskrive glavicu da bi gledali oko sebe.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
11.5.2010 16:17:36   
LillyT
Danas smo imali probu, kengur i beba - prvi cin i lose se zavrsilo. Sve je manje-vise ok, ali kada je pustim, nekako mi odvisi i pocne da zavija i da se koprca i udara glavom (po meni). Ocigledno nisam namestila nesto kako treba. Meni kegur sluzi samo da je spstim do dole, ali mislim da cemo ipak u kolica pa niz stepenice (ako se skotrljamo, necemo daleko). Ja sam izvela celu operaciju stavljanja u kengur, rasklapanja kolica sa detetom u "torbi" stavljanje iz kengura u kolica... Epilog drame je bio taj sto smo se i ona i ja preznojale i nanervirale. Pokusacu jos jednom. Strah me je te marame, stalno imam utisak da necu dobro vezati pa da ce da mi ispadne user posted image

< Poruku je uredio LillyT -- 11.5.2010 16:18:26 >


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
11.5.2010 16:39:15   
*Alexx*
Opet ja posle LillyT user posted image Još će da me optužuju i za protekciju.
Sećam se prvi put kad sam stavila Andreja u kengura - kuku majko, kako je plakao... Onda sam ja ostavila kengura sa strane i uzela maramu. Ali ostavila sam kengura ne zbog plakanja, već zato što mi uopšte nije prijao. Bolela su me leđa, pritiskali su mi kaiševi ramena...
Sa maramom - proba po stanu, kad je bio spreman za igru, sit, presvučen... Prvo dva minuta. Pa pet minuta.. i tako dva-tri dana. I onda sam se osmelila pa izašla napolje - baš smo lepo šetali.
E, sad, moj primer je za maramu, ali mislim da potpuno isto može da se primeni i za kengura. Prvo probajte po kući. Prvo ti budi sigurna u sebe šta radiš (u vezivanje kengura), pa onda stavi bebu u njega. I polako. Nigde ne žurite user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
11.5.2010 16:48:27   
LillyT
Alexx user posted image

Cela operacija se i odvijala kod kuce, da sam izasla onako napolje, pokupila bi me socijalna sluzba zbog mucenja bebe. Pokusacu ja opet, ali ne bih bas kada je sita jer koliko sam je tumbala, dobro da nije dusu povratila. Dok sam skontala kako cu je staviti unutra, jadnica je 10 puta okrenuta na sve strane. Pa kada sam se sagnula, ajme meni, ajme njoj...
Nego, taj kegur, imam utisak da zulja bebu izmedju nogu user posted image znam da ima pelene i da one ublazavaju, ali nekako kao da je tu sav pritisak....


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
11.5.2010 19:24:24   
Grejs
Ja se sa sling maramom bas ne snalazim,imam osecaj da sam  tako istumbala  dete dok sam pokusavala da ga namestim i kada sam najzad uspela prosetala sam se do coska i nazad (do trafike) sve vreme sam ga pridrzavala jer sam imala utisak da ce mi ispasti.Onda sretnem jednu drugu trecu komsinicu iz kraja i svi kao jao kako to nosis dete pa to nije dobro pa iskrivio se pa vidi kako mu stoji glava!To me ubilo u pojam kao da zivim u p.m. a ne u centru grada toliko primitivaca na jednom malom prostoru!Ah,da jos sam juce pitala onog ortopeda kada dete sme u kengur jer ima onaj od o+ meseci gde ima i lezeci  polozaj naravno da je rekao da taj polozaj ne valja,da bebi nisu spremne kosti za tako nesto da sacekam do tri meseca,a o sling marami  uopste nije hteo da polemise to tek ne dolazi u obzir!Smorila sam se od svih ljudi doktora i kometara.......user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
11.5.2010 21:47:17   
*Alexx*
Ja sam svoje dete nosila u slingu tek kada je mogao da drži glavicu, i to u uspravnom položaju prema sebi. U istom tom položaju je beba i kada je mama nosi na rukama - apsolutno nikakva razlika ne postoji. I sto puta mu je prijatnije nego u kenguru.
E, sad, ja nisam protiv kengura, ali probala sam sling, probala kengura - i vidim da je bebi bilo prijatnije u slingu, i mojim leđima je bilo prijatnije. Prosto šta ko voli. I drugo ću dete, ako Bog da, nositi u slingu, i to možda od starta, u prilagođenom položaju za novorođenčad (onom ležećem).
A pedijatri kako koji - tri pedijatra, tri različita mišljenja.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Grejs)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
25.5.2010 16:42:50   
Leee
user posted image
I ja sam imala problem sa slingom...nikako nisam uspevala da ga namestim onako kako je to izgledalo na slici ili snimku. Verujem da je najveci razlog tome moja smotanostuser posted image ali se sa slingom definitivno nisam snasla i nisam se usudjivala da mog Vuleta tako nosim. A i on se, jadan, nije najbolje provodio u tom polozaju.
Nazalost, on je porastao i sada se vise ne nosimouser posted image , ali sam skoro na jednom drugom forumu (necu reci kom:) citala o marama za nosenje beba koje su se pojavile u Srbiji i cini mi se da su mnogo jednostavnije za vezivanje. Deluju jako udobno, a bebice vrlo zadovoljno. Kazu da mogu da se koriste od rodjenja deteta. Pogledajte na   ****



EDIT: Obrisala Ana RR: Molim vas, bez reklamiranja.

< Poruku je uredio Ana RR -- 25.5.2010 22:24:15 >

(odgovor članu Grejs)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
25.5.2010 16:50:42   
cicko
Mi smo kupili kengura, 3,4 puta probali da ga stavimo u njega... vristanje, galama, zacenjivanje od placa. Nakon dva dana otisla i zamenila kengura za ogradicu. Mali ne voli kajiseve!

(odgovor članu Leee)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
26.5.2010 9:45:37   
Leee
Pa da, u tome je poenta. Ni ja ne bih volela da me neko stavi u kalup i zategne sa 5-6 kaiseva. Ove marame su zato idealne. Ne zuljaju ni mamu ni bebu:)

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
26.5.2010 9:55:31   
lanajelena
kupili smo i tu glupost(kengur nosiljku) ...zene to je samo bacanje para...ako krenem negde dalje nemogu da me sastave koliko me bole ledja kad dodjem kuci...za maramu neznam nisam probala ali ni nju nikad ne bih kupila deluje mi suvise bezveze

(odgovor članu Leee)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
31.5.2010 9:18:28   
buhla
da li bi ja sad Pavla mogla u kengura da stavim? isla bi samo do prodavnice koja je u mojoj zgradi, ne bi nesto dalje... komplikovano mi u kolica, za 50m! 

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
31.5.2010 9:20:20   
Jeca*
ja sam veliki protivnik kengura ili marame, pogotovo dok beba malo ne ojača vratić
pisala sam već puno o tome, ali načelno mislim da ti je beba jako mala za bilo šta od toga

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
31.5.2010 11:54:09   
majka mara

IZVORNA PORUKA: buhla

da li bi ja sad Pavla mogla u kengura da stavim? isla bi samo do prodavnice koja je u mojoj zgradi, ne bi nesto dalje... komplikovano mi u kolica, za 50m! 


ja bi pre preporucila maramu nego kengur nosiljku,a za kasnije kad mali ojaca vratne misice mei tai nosiljku-naravno.
kad je beban bio majusan kao tvoj,ja sam ga do prodavnice nosila u rukama uvijenog u cebe,i zato kazem da je maram za to super.

ja volim maramu,pa tako su mame davnih,davnih pradavnih dana nosile svoje bebe,domorotkinje,azijati... i super je ...
sada se ponovo to vraca,ja mei tai obozavam,a mali zaspi dok si rekao keks,i samo ga spustim i odvezem mei tai,dok kuvam rucak stavim ga na ledja ili kad radim nesto na netu,po dvoristu i do prodavnice ga nosim na boku,a za stanje po trznom centru,kupovinu po buticima i marketima stavim ga napred i milina...

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
31.5.2010 12:03:57   
buhla
meni su te maram zenimljive, ali je skoro bilo na netu da ne bi trebalo da se koriste, bas zbog vrata i da ne dodje do gusenja! user posted image

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu majka mara)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
31.5.2010 12:39:17   
prase
Afera oko "marama" za nosenje beba u kojima su se bebe gusile je bila vezana za ovo:

KLIK

sto uopste nije ono na sta ja npr. mislim kada kazem "marama za nosenje bebe". Ima negde medju prvim stranama linkova na ono sto ja podrazumevam pod ovim pojmom i ne znam kako drugi, ali ja sam je koristila od mesec dana Uroseve starosti a znam ljude koji su je koristili od 10. dana starosti bebe i ne bi je menjali ni za sve kengure ovog sveta...

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here