|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
8.12.2015 12:13:00   
Modessty
ma i nama! Ali ranije dok je bio do godine pomagao aerius, a sada samo pressing. Primetila sam da mu smeta kad duva vetar i onako podigne prašinu. Odmah krene da škripi i promuklo priča. Ili kad je magla kao ovih dana. Mada sad je dobro. Nadam se da će tako i da bude. user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu mamin mish)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
23.2.2016 15:36:34   
mama krava
Ovaj moj u subotu počeo promuklo da priča i onda u toku noći počeo da laje! Smorila sam se kao zmaj! Dala mu Pulmicort, ali i sutradan nastavio, da bi mu se juče čulo i na plućima i dali mu Berodual ili Spalmotil. Ja ga, kad došli kući inhalirala Berodualom i ono kao malo bolje, ali u toku noći užas....i ja uzmem Spalmotil, taman prošlo 6 sati i izlupkala ga posle inhalacije i on je počeo da kašlje...ali onako zrelo i par puta se žestoko nakašljao i nastavio mirno da spava.
Baš mi je čudno kako tako bolje rteaguje na Spalmotil?

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
30.5.2016 7:50:06   
Mala Elena
Smorila sam se. E pocela jutros promuklo da kaslje. Inhalirali smo je samo fizioloskim jer nismo trenutno imali pulmikort. Treba li u stvari pulmikort ?

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
30.5.2016 8:29:20   
vocicana
Pulmicort je snazan kortiko, to i sama znas, daje se prvih 48 sati, kada je to gusenje najsnaznije, oslskuj dete, posle ces nastaviti kako inace radis. Moje iskustvo sa pneumoftiziolozima

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
30.5.2016 8:47:18   
Mala Elena
Voci, a na njenih 12 kg jel dosta 5 kapi i tri puta dnevno?

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
30.5.2016 11:41:02   
Mala Elena
Joj budale, sad vidim sta sam napisala. Pulmikort se kupuje u ampulama a berodual se racuna u kapima .
Da stavim celu ampulicu od 0,2?

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
30.5.2016 15:10:50   
vocicana
Samo da se iskonsultujem, msm da ne smes celu ampulu. Samo da vidim, ali bolje je da pitas pedijatra,] molim te.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
30.5.2016 15:17:18   
Mala Elena
U pravu si, ali pedijatrica nam je na odmoru...
Pokupila sam je iz vrtica ranije, da ne zarazi tamo decu ako je vec virusno.
Videcu kako ce biti. Ni mm nije za to da joj sama dajem..onda cu samo fizioloski pa neka nam je Bog u pomoci..

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
30.5.2016 15:26:15   
vocicana

IZVORNA PORUKA: Mala Elena

U pravu si, ali pedijatrica nam je na odmoru...
Pokupila sam je iz vrtica ranije, da ne zarazi tamo decu ako je vec virusno.
Videcu kako ce biti. Ni mm nije za to da joj sama dajem..onda cu samo fizioloski pa neka nam je Bog u pomoci..

Fizioloski i pantenol zbg vlazenja sluznice,da je malo zastiti, ipak je to od hladnog prehlada. Proprati situaciju.
Ljubimo vas

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
30.5.2016 16:44:27   
Mala Elena
Vazi...mislim da joj je i fizioloski pomogao...vec par sati se nije nakasljala..bas cudno ali neka nam je sa srecom...havala Vociiiiuser posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
30.5.2016 21:17:12   
jess021
ME, mi smo skoro imali laringitis. Grozno je za cuti, ja sam se oduzela.
Najbolje ces je inhalirati tako sto ces dobro napariti kupatilo pa biti sa njom unutra 10-15min. Veruj mi, to odlicno radi, a i pored toga je mozes inhalirati fizioloskim.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
30.5.2016 23:56:15   
Mala Elena
Hvala Jes. Evo sada beba tako kaslje, oduzela sam se sto kazes.user posted image jedva cekam jutro...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
31.5.2016 6:59:13   
vocicana
ME kakva je situacija? Kakvu ste noc imale ti i bebica? Mislim na tebe bas bi volela da je sve ok. Javi kada stignesuser posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
3.11.2016 8:53:12   
Buba Mira
N je noćas imala teške muke user posted image
Juče uveče je izgubila glas, bukvalno reži i škripi, svaki udah je režanje. Ne sme da se nakašlje jer je jako boli grlo. Inhalirala sam je noćas, ali se opet budila, uplaši se, kao da ostane bez vazduha.

E sad, imam pitanje, pored inhalacija, šta se ono stavlja u čarapu pa se zagreje u mikrotalasnoj, pa toplo na vrat - grlo? Pirinač ili morska so?
Nema temperaturu.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
21.12.2016 13:42:27   
mamica 91
Grrrr Nikoljdaan user posted image uvek pokupe nesto.
U juce rezala pa sam je inhalirala samo na fiziolosku, medjutim kad je zaspala probudila se posle sat vr oci krvave, usne otekle, ne moze udahnuti tera je da povrati kroz onaj kasalj, opstrukcija, dok sam spremila ventolin i fiziolosku u inhalator ona poplavila,nikako da udahne, nekako je podisala to i posle pola sata povratila, onda joj je bilo lakse, temp 37.. Noc smo nekako izgurali.
Sad je bolje malo, od jutros se inhaliramo na fiziolosku i kamilicu, ali je i V poceo da rezi, tako da sam i njega inhalirala.. Serpa kamilice kuva na kaminu..
Samo da vcrs noc prodje kako treba user posted image

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
21.12.2016 14:51:38   
Mala Elena
Mamice, bas mi je zao...Mi smo pokupili na decijem rodjendanu skoro, ali proslo je.
Taj laringitis me uvek jako uplasi. Za decu do 4 god je posebno opasan, treba dete kontrolisati i dok spava jer mogu da se zatvore ti vazdusni putevi user posted image Ozdravite sto pre.

(odgovor članu mamica 91)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
26.2.2017 8:29:38   
Anck Su Nmaun
Mi opet laringitis zahvatili user posted image
A tek u utorak mozemo kod dr. user posted image za sad nema temperaturu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
26.2.2017 9:18:26   
vocicana
Anck, koje dete ima laringit? Joa Boze kada procitam to, sva se najezim, kako je strasno, imala sam prilike da cujem. Zelim vam brzo ozdravljenje.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
4.3.2018 7:17:16   
Mala Elena
Evo opet u temi user posted image
Sta si davala Anck, kakvu inhalaciju?
P.je jako promukla i jako tesko dise...

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
4.3.2018 7:34:24   
Anck Su Nmaun
Nisam ja smela nista sem fizioloskog sama.
Doktorka nam je prepisala inhalacije Beroual i Pulmikort.

Ne znam ta Pantenol sam cula da svasta ubacuju pa ga vise nestavljam.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
4.3.2018 7:39:31   
vocicana
Radices to sa kortiko kako ti je dr rekla, Pulmikort se daje prvih 48-72 sata, veoma je vazno dok se kasalj ne stabilizuje, pa ce sve posle ici laganije. Ne stavljaj Pantenol, to mozes kada je manje ozbiljno, Pantenol mu nista bitno ne menja niti znaci.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
4.3.2018 7:41:10   
Mala Elena
Poslala sam ja i dr poruku pa cekam da odgovori..
Nego sto je nedelja...Hvala!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
4.3.2018 7:46:59   
vocicana
I da, prva pomoc kod akutnog Laryngitis-a, kad ste kuci, nemate inhalator, ne znate kako da se ponasate, dete izvodite, na balkon na hldano i vratite u tan gde je toplo, napolje-unutra, napolje - unutra, a u medjuvremenu neki ukucan da pusti u kupatilu slavine sa vrelom vodom, da se napravi para u kupatilu, pa dete unesite u tu takvu prostoriju. Dok se malo ne smiri i bezbedno odete u zdravstvenu ustanovu.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
9.4.2019 11:45:55   
dunja RR
Ja mislim da smo zapatili laringitis. Ovaj kasalj nikad nije imao, nocas odjednom krenuo, iz zdravog deteta. Cekaju kod dr. Nema T. 

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
9.4.2019 14:06:58   
dunja RR
Potvrđen, laringitis, dobili Aerius i po potrebi Pulmikort, ali njega samo ako se stanje pogorša.

Da li ste kretali odmah sa Pulmikortom?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here