|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 12 [13] 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Običaji kada se rodi beba
9.11.2017 15:05:35   
Srecko47E
I ja isto.
Nekoliko puta sam dobila nervni slom jer spremim sve i svasta,potrosimo brdo para jer opet npr dolazi mi dever i onda donese bebi 20e.
A nas trpeza izadje preko 100e jer da ne spremis pricali bi.
Ima tako jos slucajeva.
Nije mi zaoli i jeste.
Jer to su ljudi koji su imali obavezu da vrate,bilo je lepo kad su dobijali i kada sam ja recimo nosila.
Ovako,bolje da sam detetu ubacila po tih 50 -100e u kovertu nego sto sam ruckove spremala.
Imao bi nesto veliko da kupi :)


(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Običaji kada se rodi beba
27.4.2018 23:31:47   
MimaKos
Mi nismo nikog primali u stan prvih 40 dana, samo roditelje, a kasnije kad su krenuli da se javljaju onda smo spajali po dva tri para, isto ti dodje dal spremas za 4 ili 8 ljudi, barem meni

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Običaji kada se rodi beba
27.4.2018 23:33:11   
MimaKos

IZVORNA PORUKA: eca89


IZVORNA PORUKA: emicaa

Kod nas je običaj da onaj ko ide da vidi bebu nosi ručak-babine.Pečeno pile,pita sa sirom,uštipci,torta i hljeb i naravno uz to pokloni za bebu.Od hrane prvo mama treba sve probati i onda se ostali posluže.

Isto je i kod nas, samo sto je kod mene sve duplo bilo, donele i majka i svekrva sve! :)
Emice, moj co'ek si, ovako je i kod mene!



(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Običaji kada se rodi beba
9.6.2018 14:35:50   
mama Jo
Da li imate obicaj da dajete novac kad vidite bebu prvi put? Kad idete na babine?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Običaji kada se rodi beba
9.6.2018 14:51:34   
milicicak
Mi svima nosimo kovertu sa novcem i tortu od pelena :) ponekad kupim i neku igrackicu, garderobu ili kozmetiku da dodam na tortu. Kumovima i najblizoj familiji sam pravila i tortu i pogacu uz to.
A kad idemo, zavisi. Neke bebe smo sad bas kasno videli, tipa sa 6 meseci ali obicno idemo posle 2-3 meseca ili kad roditelji kazu da im je zgodno.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Običaji kada se rodi beba
9.6.2018 14:54:38   
mama Jo
Mili to su bas lepe ideje stvarno 😊

Mene je sramota sto cemo jednu malenu rodjaku tek sad da idemo da vidimo, a 22.ce da napuni god.dana, ja se najavljujem za babine a njena mama me zove na prvi rodjus user posted image
Inace, isto idemo posle 2-3 meseca...
Ali se potrefilo tako sad jer oni inace zive u Francuskoj, ovde su 2 puta gpdisnje, otisli su kad je mala imala 2 meseca, nismo do tada stigli, bili su zimus bas kad sam se ja porodila, i evo sad simu dosli pa tek sad idemo.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Običaji kada se rodi beba
9.6.2018 15:21:45   
IvanaSK RR
Pa ti onda mozes u temu sta pokloniti za prvi rodjendan user posted image
Novac i neku garderobu ili igracku za taj uzrast.
Sto se tice novca, zavisi od vase finansijske mogućnosti, naravno. Desavalo se da odnesem samo poklon, bez novca... Zavisi i koliko ste bliski...

< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 9.6.2018 15:23:10 >


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Običaji kada se rodi beba
9.6.2018 15:36:39   
Maraj
Mi uvek poklon i pare

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Običaji kada se rodi beba
9.6.2018 17:04:38   
mama Jo
Pa jeste, zavisi i od toga koliko smo bliski.. ali isto i mi novac i poklon uglavnom 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Običaji kada se rodi beba
9.6.2018 19:44:01   
MimaKos
Ja poklone prestala da kupujem, narocito za drugo dete u kuci, neku igracku ako smo bliski ali koverta je meni mnogo bolja, neka kupi ko sta hoce i sta mu treba..

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Običaji kada se rodi beba
9.6.2018 20:24:16   
mama Jo
To si u pravu kad je drugo dete u pitanju... jos posebni kad su istog pola, pa ima dosta toga od starijeg... onda je bolje koverta 😁

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Običaji kada se rodi beba
9.6.2018 21:13:11   
jess021
Milicicak, i ja bliznjima nosim tortu uvek. user posted image
Naravno, pored ostalog.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Običaji kada se rodi beba
9.6.2018 21:17:00   
mama Jo
To je bas lepo... nama su za J dvoje rodjaka doneli tortu i to je bas lepo i prijatno iznenadjenje 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Običaji kada se rodi beba
9.6.2018 21:41:39   
Duškić
Da , uhlavnom poklon i koverta..

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Običaji kada se rodi beba
10.6.2018 9:48:17   
mama Jo
Nista onda, vi svi koji nosite koverte i torte.... mi smo slobodni radnim danima posle 17h i vikend po ceo dan, pa izvol'te user posted image

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Običaji kada se rodi beba
10.6.2018 12:33:10   
IvanaSK RR
Cuj ti njuuser posted image


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Običaji kada se rodi beba
10.6.2018 12:35:02   
mama Jo
user posted image user posted image gde su mladi tu je i sala, zar ne? user posted image

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Običaji kada se rodi beba
10.6.2018 22:53:55   
MimaKos
Meni moze i samo torta, bez koverte, toliko mi se opet slatko jede da cu da posizim :)) a stvarno mi prakticnije jer su mu i celicinu bas izpromasivali pa mi zao kolike stvari je obukao samo par puta..

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Običaji kada se rodi beba
10.6.2018 23:14:14   
mama Jo
user posted image
Uvek svi kupe vece kao, ali se promasi godisnje doba automatski user posted image

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Običaji kada se rodi beba
10.6.2018 23:18:39   
MimaKos

IZVORNA PORUKA: mama Jo

user posted image
Uvek svi kupe vece kao, ali se promasi godisnje doba automatski user posted image

Bas tako, sve sto mu je sad taman je zimsko, rodjen januara i tad mu kupovali :))

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Običaji kada se rodi beba
10.6.2018 23:20:24   
mama Jo
user posted image isto nam.se desavalo, imam garderobe sa etiketom...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Običaji kada se rodi beba
10.6.2018 23:22:42   
MimaKos
Ma zato koverta i neka kupe sta im treba..

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Običaji kada se rodi beba
5.11.2018 1:23:16   
Dora89
O, da! Ili da pitaju.Ja obožavam onu pogaču sa crnim lukom, što se nosi na babine. Tako prija ženi iscrpljenoj od porođaja, a istovremeno je podseća da je uradila veliku stvar u životu! Mogu i sama da je napravim, ali to nije taj osećaj.

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Običaji kada se rodi beba
3.3.2019 17:58:37   
Sanidej
Uglavnom novac, bliskim ljudima i poklone za koje znamo da ce im koristiti. Licno volim da uvek odnesem i nesto sto je namenjeno samo novopecenoj mami.

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Običaji kada se rodi beba
6.3.2019 20:29:34   
mirana1
Svuda su ti obicaji razliciti.
Kod nas nista posebno novac i pokloni.

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 12 [13] 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 12 [13] 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here