|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Upis prvaka
22.8.2013 9:38:40   
dijana1*
Lu, vec imas djaka prvakauser posted image cestitamuser posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Upis prvaka
22.8.2013 9:41:23   
Lu
Hvalauser posted image
Baš sam uzbuđena i veselim se a i R. takođe, ide cijelo društvo iz vrtića njih 20 i nešto, ma biće im superuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Upis prvaka
3.4.2014 16:10:22   
lanajelena
Zene help,sta da radim,htela sam Lanu da upisem u moju osnovnu skolu i nisam razmisljala o drugoj opciji,medjutim bila sam na nekom danu otvorenih vrata skola se skoro raspada,prozori su prljavi,ucionice iste kao i kad sam ja isla,dvoriste je umesto u travi u blatuuser posted image ,da ne kazem da mi je smrdelo na mokracu itd,jedina dobra strana je malo djaka,imamo i drugu skola ali je meni nekako daleko(nisam navikla da idem u tom pravcu)...sve devojcice iz grupe ce ici u tu moju a svi decaci u tu druguuser posted image ....Tash od tebe ocekujem neku pametnu jer je to i tvoja skola bila user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Upis prvaka
3.4.2014 21:10:03   
New Mom
Gde si planirala? Znam da je Zarko Zrenjanin poslednjih par godina bas na glasu. Zaovin mali ide tamo.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Upis prvaka
4.4.2014 8:14:55   
lanajelena
To mi je druga solucija user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Upis prvaka
4.4.2014 8:45:35   
Peace*
Vasina?

Ja sam za Vasinu čula da je jedna od najboljih nakon Đorđe Natošević.

Realno, zar ti nije isto dal vodiš u Sonjinu ili Vasinu? I za Sonju sam čula da je ok.

S druge strane, moj stav je: upisati dete sa decom koju poznaje iako neće biti svi u istom razredu, bar 2-3 će biti zajedno što je po meni bitno za prve dane, a posle se svakako upoznaju.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Upis prvaka
4.4.2014 8:52:52   
tijatija
Ja cu ove godine imati djaka prvaka user posted image Koliko sam sretna toliko sam i zbunjena user posted image kod nas ti skola pocinje sa 6 godina. Moja N puni 6 u spetembru, ali ne brine me to toliko koliko cujem iskustva od drugih majki da su pogresile sto nisu sacekale jos godinu, da je deci oduzato detinjstvo( sto se apsolutno slazem) Imaju redi program ucenja( i ako su pre govorili da je to samo formalno) sad od njih ocekuju isto kao pre sa decom od 7 godina... Smatram da to nije uredu i stavrno se dvoumim dali da je upisujemuser posted image A sto se tice predskolskog ovde deca pocinju sa 5 god. N kad je krenula u sept. u vric morali smo knjige da joj kupujemo ( maternji matemamtika i engleski) imam jos par dana da oslucim nadam se da necu pogresiti u odluci ( sta god da odlucim)

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Upis prvaka
4.4.2014 12:08:09   
mama micki
I mi u septembru polazimo u školu, tj. Teodora. Upisaću je u školu blizu vrtića u koji ide i ićiće sa drugarima koje već poznaje. Inače, škola je super. Ja uzbuđena, mislim i više nego ona, ali dobro.
Tijo i ja mislim da je rano sa šest godina ali kod neke dece se to pokaže kao dobra stvar, u smislu da pre nauče šta su obaveze pa već u drugom, trećem razredu razlika između dece od 6 i 7 godina se ni ne primećuje. Šta god da odlučiš, verujem da nećeš pogrešiti, ti ipak najbolje poznaješ svoje dete.
Ja lično ne mislim da im je na taj način oduzeto detinjstvo. Moja T je sad u predškolskom i ima još aktivnosti van vrtića i u vrtiću, ide na engleski, plivanje i folklor i opet joj ostane vremena da se igra. Nemoj tako da gledaš na to, bitna je samo dobra organizacija vremena. Jedna godina po meni tu ništa neće promeniti. Mislim da je rano jer sam valjda navikla da se kod nas kreće u školu sa 7 godina. I ja sam krenula sa 7 godina.

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Upis prvaka
4.4.2014 13:45:07   
tijatija
tvoja T ima 6 i 8 mes a moja N ima 5 i 7 mes i isto je u predskolskom uzrasto i ako je ona godinu mladja od tvoje cerke. Stim sam misila da im je oduzeta godina detinjstva. Sin kad bude trebao da krene u prvi razred bice 5 god i 9 mes user posted image iskreno ... bas sam nesto user posted image

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Upis prvaka
4.4.2014 14:29:00   
mama micki
Tijo ne brini, to što će poći u školu ne znači da neće imati tu godinu detinjstva, naprotiv, ima još mnogo godina detinjstva ihiii! Vreme posle škole provodite igrajući se, tj. pusti dete da se igra sa drugarima, da radi ono što voli, i sve ok. Meni se čini i da je moje dete malo za školuuser posted image ali pokušavam da se saberem i shvatim da je došlo vreme i za to. Mada posmatram je ovih dana, i nekako još uvek baš voli da se igra i ne može da bude mirna ni 10 min. a ja se pitam kako će 45 min. dok traje školski čas.

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Upis prvaka
4.4.2014 14:31:37   
Peace*
Naviknu.
Kada sam otišla na konsultacije kod učiteljice nakon prvog tromesečja, bila sam šokirana kad mi je rekla "Još po nekada se zaboravi pa ustane da prošeta u sred časa, ali sve manje to radi". user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Upis prvaka
4.4.2014 17:21:20   
lanajelena

IZVORNA PORUKA: Peace*

Vasina?

Ja sam za Vasinu čula da je jedna od najboljih nakon Đorđe Natošević.

Realno, zar ti nije isto dal vodiš u Sonjinu ili Vasinu? I za Sonju sam čula da je ok.

S druge strane, moj stav je: upisati dete sa decom koju poznaje iako neće biti svi u istom razredu, bar 2-3 će biti zajedno što je po meni bitno za prve dane, a posle se svakako upoznaju.

Dvoumim se Zarko ili Vasa...i ja sam za to,samo sto su oni sada podeljeni njih 70%idu u Zarko a ostali Vasa ili Sonja,joj user posted image ,ostace mi dete ne upisano...Tijo to je bas rano user posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Upis prvaka
4.4.2014 17:42:09   
Olga75
LJ , samo da ti kazem matori radi u Zarku user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Upis prvaka
4.4.2014 17:57:09   
lanajelena

IZVORNA PORUKA: Olga RR

LJ , samo da ti kazem matori radi u Zarku user posted image

Ne zeki user posted image ,onda nema meni brige user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Upis prvaka
5.4.2014 8:05:54   
Misha i Ljisha
Kao nastavnik iskreno preporucujem Djordje Natosevic. Kako vec godinama drzim privatne casove iz matematike i fizike vidim razne nivoe znanja u raznoraznim skolama. Iskreno iz Djordje Natosevic su svi bili sjajni imali oni dvojke ili petice. Stvarno traze od djaka i izvlace maksimume. Iz Zarko Zrenjanin nisam imala tako sjajne djake kao ni iz Vase. To je predlog ako zelite da deca idu u kvalitetnu skolu a ne najblizu.

Ja sam ipak za ovu drugu opciju, najbliza skola od mesta stanovanja. Mozda zato sto sam sa sela pa mislim da bi bilo nezgodno da moje dete ide u grad svaki dan autobusom. U svakom slucaju koju god skolu da dete upise vi kao roditelji tj mi mozemo iz njih izvlaciti maksimum. Eto npr na Ceneju vazi da je nastavnik matematike jako los, a meni je isti taj covek predavao i nisam nikad imala problema u Zmaj Jovinoj gimnaziji. Sve zavisi od deteta do deteta. Po meni je ok skola i u Petrovaradinu iako je stalno nesto pljuju, ali tamo bas ima kvalitetnih nastavnika.

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Upis prvaka
30.4.2014 10:14:16   
tijatija
Upisasmo N u skou. Juce smo bili kod pedagoga sve OK 5+. Ona srecna, zadovoljna meni se srce cepa user posted image Mozda nekome delujem nenormalna ali sta cu kad se tako osecam... Prosto vam zavidim sto vasu decu ( na vreme) upisujete u skolu ovo je za mene preeeeeeee rano. Ipak je za dete veeeeelika jedna godina ja ne znam sta su hteli sa ovim zakonom da postignu ali bas sam ljuta user posted image Znam nije moje dete jedino sto krece, 80% roditelja sadasnjih prvaka se kaje sto nije sacekalo jos godinu. Juce dok sam cekala N da zavrsi stojala sam ispred jedne ucionice gde su prvaci. Svaki sekund je neko izlazao do toaleta, vika , dreka ma dajjjjjjj o onda se zale uciteljice tesko je raditi sa njima. Pa naravno sta ste ocekivali da dete od 5 ili jedva 6 godina sedi 45 min na mestu??? i da je skoncentrisan ???

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Upis prvaka
30.4.2014 10:25:50   
vonavoj
kako bre tija krece u skolu? ona nema jos 6 godina!user posted image

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Upis prvaka
30.4.2014 12:35:24   
tijatija
eto tako von. Ovde se krece u skolu sa 6 god a ide se 9 razreda.
jedan veeeeeeliki ljubac za tebe, tibu i tiku user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Upis prvaka
30.4.2014 12:42:34   
vonavoj
jadna deca..umesto da uzivaju jos malo!!!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
5.8.2014 10:00:48   
Peace*

IZVORNA PORUKA: vikiveki

I(zgleda nas ima dosta ove godine koji imamo đake prvake...mene muči dosta pitanja počev od toga što još ne znamo koja će mu učiteljica biti,onda ne znamo ni da li će dobijati besplatne knjige ili ćemo ove godine kupovati sve. Kad mi je ćerka pošla u 1. razred oni su sve knjige dobili besplatno ali priča se da će ove godine svi kupovati knjige,tako da sa neizvesnošću čekamo početak školske godine jer neznam šta će i kako biti



Možda ovde veki? user posted image

Da, za knjige se još ne zna. Mada, mi smo i prošle godine kupili srpski, a dobili smo matu i svet. Knjige iz mate i sveta smo vratili, a radne sveske su nam ostavili.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
5.8.2014 10:14:47   
vikiveki
Za stariju ćerku koja polazi u 4. razred znam da su rekli da će se sve knjige kupovati jer su one od prošle generacije neupotrebljive jer su u jako lošem stanju,a za đake prvake niko nije rekao da će dobiti besplatne knjige.Dosta toga znam pošto sam u savetu roditelja,i do sada nisu ni jednom pomenuli da će đaci prvaci dobiti besplatne knjige

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Upis prvaka
5.8.2014 10:27:02   
Peace*
A za drugake? user posted image
Šalim se, nedavno su kolali neki textovi netom da nema više besplatnih knjiga.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Upis prvaka
5.8.2014 10:50:56   
Olga75
imam predskolca ali sam pocela da razmisljam o upisu
e sta je moja dilema ?
najbliza skola nam je na pet minuta peske a skola koja nam je na nekih 25 ima Montesori razred
svakako cu dogodine otici na otvorena vrata skole
mislim da deca treba da idu u najblizu "kvartovnu "skolu , ova sa Montesori razredom nije nasa najbliza
ali me je jako privuklo
ne znam gde cu je upisati , razred u najblizoj ce imati do 10 ucenika ( to mu dodje skoro ko privatna ) ali to je klasicna skola
nemam pojma , imam jos malo vremena
ako odlucim da ide u Montesori razred sleduje mi borba "na krv i noz "sto kazu
interesuje me da li mozda neko ima iskustvo sa Montesori skolom ( ja imam sa vrticem i izuzetno sam zadovoljna ) ili mozda neko zna nekoga sa tim iskustvima
bila bih do neba zahvalna

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Upis prvaka
5.8.2014 11:00:39   
Peace*
Ja ne znam o Montesoriju.
Samo bih ti skrenula pažnju da se u "klasičnoj" školi raspitaš dal rade po bukvaru ili po tom novom (30godina starom) principu, jer ni to nije loša varijanta. To je to što ne uče klasično slova (po dva reda A), nego nekako usput, uz slovaricu, kvrčkice, dođu do slova, i nekako direktno počinju da pišu. Ne znam da objasnim. Piše se flomasterima, nema brisanja, greške se precrtavaju.
Napominjem ti to samo zato da imaš u vidu, pa prosto da razmisliš.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Upis prvaka
5.8.2014 11:20:24   
Olga75
tnx Tash
kad dodju ta otvorena vrata raspitacu se svakako
kako se sve iskomplikovalo od kako sam se ja upisivala u skolu user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here