|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
4.7.2011 19:28:16   
PoisonEve
Ja sam vec pisala na forumu o slucaju kada sam po kisi cekala ispred SUP-a da dobijem broj za vadjenje dokumenata. Kada sam resila konacno da pitam mogu li da dobijem broj jer sam trudnica u 6. mesecu, rulja je htela da me lincuje. Kako se samo usudjum da tako nesto i pomisli. Nisam joj ja pravio dete. A pandur se smeje pa kaze: Ma nije ni moja zena, sta ja imam s tim!user posted image
U 5. mesecu me je kondukter izbacio iz autobusa i napisao kaznu ne zato sto nisam imala markicu nego zato sto sam mesec dana zaksnila sa overom povlastice. Zbog toga sam zakasnila u NF na pregled pa sam morala ponovo da zakazujem i cekam. Koliko me pamcenje sluzi nisam morala da platiom celu kaznu od 1500din nego 800 za troskove stopiranja.
Prodavnice, apoteke, lekari  - NE, nemam nikakvu prednost ali se zato cesto desava da se zenturace od 50 godine proguraju ispred mene, naravno uvek sa dobrim razlogom.
Autobusi- ista prica. Ne ustaju cak ni sad skoro u 7. mesecu a dobro se vidi stomak. Stavise, desava se da me odmere od glave do pete, nameste namrgodjenu facu okrenu glavu i zure kroz prozor. Ako neko i ustupi mesto, u 90% slucajeva su to muskarci a ne zene.
Jednom prilikom sam pitala gospodju da mi ustupi mesto jer mi nije dobro a trudnica sam na sta mi je ona odgovorila - Ni meni nije dobrouser posted image
Poneta losim iskustvima, ipak biram da stojim, cutim i trpim da mozda ne bi dobila samarcinu za takvu drskost sto sam trudna!

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
4.7.2011 19:34:06   
Anoniman
poisoneve, u autobusima treba da ulazis na prednja vrata i direktno da se obratis vozacu ako ti niko ne ustane. ionako su prednja sedista rezervisana za trudnice, stare i bolesne.

(odgovor članu PoisonEve)
  Direktna veza do poruke: 127
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
4.7.2011 19:52:31   
jance
da, i meni su u velikoj vecini slucajeva mesto ustupili muskarci....
a pricala mi jeda trudnica kod lekara sada kako je morala da zamoli vozaca da otera coveka sa mesta za trudnice jer je ovaj odbijao da ode..a zena u 8. mesecu trudnoce!

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
4.7.2011 20:06:07   
zivka
Da li uopste treba komentarisati iskustva?!
Hvala Bogu da se osecam dobro.... Samo nije mi jasno kako da apeluju na sva zvona da se pospesi natalitet a od podsticaja...corakuser posted image
Kao da su ljudi besni sto je beba u stomaku umesto da im se lice razvuce u osmeh!


(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
6.7.2011 15:27:48   
zivka
Danas me je jedan muskarac -srednjih godina iznenadio- dao mi je prednost u supermarketu! user posted image

(odgovor članu zivka)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
6.7.2011 16:08:20   
Anoniman
ja sam danas usla u punu postu da platim muzu kaznu za parkiranje i zapucala pravo na salter. onda me je salterska radnica pitala: otkud ti malena sad tu? ja je pogledah i rekoh koliko znam trudnice imaju prednost! kaze ona jao pa ja nisam videla, niska si pa ti i ne vidim salter .. ok u pravu si. a da mi je bilo sta drugo rekla, cula bi ona mene, bas sam bila resena da se svadjam. user posted image cuj nije me videla, a meni stomak do zuba...  

(odgovor članu zivka)
  Direktna veza do poruke: 131
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
6.7.2011 16:11:51   
mirjanica
Kako kad i kako gde! Uglavnom ne! U busu mi jos i ustanu, ali u prodavnici da me puste preko reda, mozda jedva par puta! U posti, banci, jedino ako obezbedjene reaguje pa me sprovedu!

Inace sam prisustvovala napadu dva penzosa na trudnicu u tramvaju! Meni nisu nista rekli jer mi je stomak bio veliki, ali druga trudnica koja je sedela je tek negde na pocetku, mali stomak. Prvo je baba (i ne tako matora) pitala da joj ustane jer ona je bolesna, ne znam od cega... kad joj devojka rece da je trudna, onda je pocela da davi, kako u njeno vreme trudnice su radile, vukle, niko im mesto nije ustupao, pa pobogu, sto bi sada... Devojka je samo gledala kroz prozor! E onda se gospodja pomerila pa je usao deda sa sve tasnom (verovatno krenuo na Kalis da igra sah) i opet napao tu istu devojku kako je nije sramota da ona sedi a on da stoji.. ja nisam mogla da verujem! Devojka ih je pitala sta su se okomili na nju, a matori nije prestajao da zvoca! Strasno, niko tu i ne gleda da li pise mesto za trudnice, sve zavisi od dobre volje ljudi koji sede!

(odgovor članu zivka)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
6.7.2011 16:32:17   
Ana RR
U prodavnici me niko nije pustio preko reda, kasirka me pogleda i okrene glavu. Toliko o tome.

Pre neki dan sam ušla u apoteku, ispred mene oko 10ak ljudi. Uredno sam stala u red da čekam, naslonila se malo na prozor da mi bude lakše. Posle 10min čovek ispred mene me pita A što vi čekate? Prođite odmah na kasu. Apotekarka me pogleda i iskulira! Kažem ovom čoveku Ako prođem preko reda linčovaće me! E onda je valjda svima bilo neprijatno pa su počeli da viču Pa ko će da vas linčuje, prođite slobodno, pa jao zašto ste uopšte čekali...user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
6.7.2011 16:42:15   
jance
user posted image jao sto je vickast nas narod.. a kao niko od njih nije okrenuo glavu da pogleda kad si usla pa nisu ni videli da si trudna....

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
6.7.2011 16:45:11   
Ana RR
Ma svi se prave ludi, neverovatno. A ja ne želim da se svađam već čekam trenutak da nešto kažem ili uradim zbog čega će njima biti neprijatno. 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
6.7.2011 16:47:31   
zivka
E Ana svaka ti cast za komentar! user posted image user posted image user posted image Tako i treba!
Mirjanice , zar je moguce da niko nije branio trudnjacu u busu?! Strasno...
Pre dva dana kad sam bezobrazno usla u SUP zbog zakazivanja vremena- policajac me skenirao pogledom- valjda da nisam stavila jastuce pod majcu user posted image user posted image user posted image
Valjda svi zamisljaju da trudnice trebaju odmah da imaju stomak preko zuba i bar 200 kg da bi imale prednost bilo9 gde!!user posted image
Pozdrav

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
6.7.2011 16:54:32   
jance
ja planiram da se slikam ispod one nalepnice :Prednost trudnicama.. sto stoji zalepljena na svakom salteru u posti.... palo mi na pamet danas kad sam bila pa su se naravno svi okrenuli i niko nije konstatovao da se pomeri ili me propusti...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu zivka)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
6.7.2011 18:38:17   
Anoniman
a meni je palo na pamet da tu istu nalepnicu pocepam uz komentar: sto ste je zalepili uopste, kad to niko ne postuje??
ja sam danas usla u otp banku i nije bila guzva, pa sam normalno stala da cekam. ali je gospodin koji je bio ispred mene i video me, bez pardona PRITRCAO salt_eru da slucajno ja ne stanem pre njega. user posted image
posle te epizode sam otisla u postu i pisala sam vec gore kako se ponasala....

inace, ni mene niko ne propusta po prodavnicama sem u jednom maloj lokalnoj u kojoj me znaju. tu se odmah rastrce da mi daju sta treba i odmah me uguraju preko reda. nekada bih malo set_kala da vidim sta ima, ali nema sanse. user posted image


< Poruku je uredio Macaki -- 6.7.2011 18:40:19 >

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 138
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
23.7.2011 13:17:14   
maslackic
evo,i zvanicno sam trudna user posted image mislila sam da mi se stomak i ne vidi ali juce u banci covek iz obezbedjenja mi je prisao i rekao mi da imam prednost i zamolio ostale da me propuste...meni ni na kraj pameti da ja treba da imam prednost...jos sam bila sa mm ali me pustise preko reda,ceo dan sam bila u soku...prijatno iznenadjena...user posted image user posted image

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
23.7.2011 13:22:44   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image

I ja sam malopre napisala da sam zvanicno trudna jer su mi ustajali u gradskom i propustali me na ulazima user posted image Jos mi neka zena pozele sve najbolje user posted image

(odgovor članu maslackic)
  Direktna veza do poruke: 140
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
23.7.2011 14:23:29   
maslackic
user posted image user posted image user posted image za jos finih ljudi user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
24.7.2011 13:55:49   
Njakica

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Ma svi se prave ludi, neverovatno. A ja ne želim da se svađam već čekam trenutak da nešto kažem ili uradim zbog čega će njima biti neprijatno. 

E ovako i ja,hvala Bogu zdrava sam trudnica pa mogu da istrpim ono cekanje,stajanje...
Nemam ni ja prednosti,od kako sam trudna,niko me nije propustio ni u Domu zdravlja dok sam dva sata cekala sa svojom bolesnom dvogodisnjom cerkom medju desetine bolesnih ljudi user posted image ni u banci,ni u punoj posti... Jednom u posti kad sam dosla,vidim ljudi me odmere od glave do pete,pa pocnu medjusobno da se "zale" kakve oni probleme imaju,da bi ja "cula" kako i oni moraju sto pre kuci... Jedna mi je cak u lice rekla da e ostavila decu samu kuci a da je pre toga nista nisam pitala. U prodavnicama nema puno guzve,ipak je to selo pa nije mi problem da sacekam par ljudi da plati... Toliko o "trudnica ima prednost"

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
25.7.2011 9:55:04   
vidra13
O cemu mi pricamo. Sve moguce kampanje i reklame ne bi uspele da promene svest i mentalitet nasih ljudi. Ja stvarno ne mogu da razumem da u prevozu 99.9% ljudi bi Vas pregazilo pri ulasku u vozilo, a da ne spominjemo trenutni isijas prema prozoru. Mada moram da priznam da uzivam da stanme pored nekoga ko se trenutno usinuo i da diskretno pri svakom kocenju malo po malo poturim stomak pod nos. Iz cistog hira, malo, zbog prijatnosti.
A onda iz ove sredinom, poslovno, otputujem u Spaniju na 4 dana. I ne mogu Vam opisati moje zaprepascenje. Kako stanete, tako Vam se svi ispred Vas pomere da pridjete salteru, udjete u taksi, udjete u autobus, u prodavnicu, cak su me i ispred kioska za novine pustili preko reda, restoran..........
Eh........... Nikada se mi necemo promeniti. Isto je bilo i pre 9 godina kada sam bila trudna sa prvim sinom, ustvari nije isto, imam utisak da je sada malkooo goreeee.
Tako da drage moje, preostaje nam samo da se naoruzamo dobrim zdravljem i strpljenjem pa tek onda na put ka poslu, banku, postu, prodavnicu, lekaru......

_____________________________

Negde je zapelo

(odgovor članu Njakica)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
25.7.2011 20:01:05   
Mariya
Danas kod ginekologa u DZ, ja bila druga na redu, a posle mene još 2 trudnice. Kako je dr. počeo raditi, tako se neke 3 žene nameste na vrata. Da naglasim, nijedna nije trudna, a sve su bile stigle posle nas tri trudnjače. (Kod dr. se inače ulazi po redu, kako stigneš). Ja se proguram između njih i stanem tačno na vrata. Sve me čudno gledaju a jedna me pita:"Ti si sledeća?" Ja odgovaram:Da, bila sam tu pre svih vas. I kad sam stigla na red ja ulazim i dok sam zatvarala vrata za sobom mlatnem ženu iza mene koja upada zajedno samnom kod doktora!! Ja stanem ispred nje, nasred ordinacije i počnem da vičem na nju: " Kakav je to bezobrazluk? Mogli ste me barem pitati da li možete ući, da nećete da vas doktor pregleda zajedno samnom?" A ona nešto kao neću ja naa pregled, treba mi recept prepisati .. Ja nastavim da se derem na nju pa me dr. povukao za ruku i rekao da sednem, rešio se gospođe.  Kakav bezobrazluk, i to od žene koja je bila trudnica ili će imati ćerku trudnicu, ja ne mogu da verujem. Ne treba meni poseban tretman, ali tražim bar toliko razumevanja od ljudi da se ova 2 meseca ne moram vucarati niti sedeti i čekati tamo gde ne moram, strašno je gde smo spali.. 

(odgovor članu vidra13)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
25.7.2011 20:06:58   
PoisonEve
Strasno...ja gledam srecu u nesreci da sad moram da mirujem zbog rizicne trudnoce pa zato ne idem nigde prevozom, samo bih se nerviralauser posted image
Interesantno, ali bas sam primetila da su upravo zene te koje su najvise bezobzirne u ovakvim situacijama.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
25.7.2011 20:59:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: PoisonEve

Interesantno, ali bas sam primetila da su upravo zene te koje su najvise bezobzirne u ovakvim situacijama.



ovo je ziva istina! muskarci se bolje ponasaju prema trudnicama i u saobracaju i u redovima za cekanje...dok zene, pogotovo starije gledaju ispod oka, nekako zlobno. nije mi jasno, valjda je to neka zenska zavist i ljubomora user posted image

(odgovor članu PoisonEve)
  Direktna veza do poruke: 146
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
26.7.2011 9:26:37   
mama1991
nema toga kao sto je nekada bilo...cak i kod ginekologa me ne pustaju preko reda...znaci strasno...

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
28.7.2011 19:16:14   
Mariya
Danas sam opet NAŽALOST morala u DZ i opet isto. Penzosi se nabijaju na vrata, iako imam prednost i ući ću pre njih nema šanse da prođeš, moraš da ih teraš. A tek negodovanja kad ja dođem, predam knjižicu i prozovu me za 3-4 minuta, a oni se naređali u 6 ujutro i ni u 8 još nisu stigli na red... JAo.. A žene stvarno prednjače u bezobzirnosti i bezobrazluku. Pitam se da li su se prema njima tako ophodili pa su zato takve ...

(odgovor članu mama1991)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
28.7.2011 19:21:45   
Mariya
Non stop kukam,a imam i pozitivnih primera, moram da pohvalim muškarce, i mlađe i starije (samo ne penzionere), danas na buvljaku se sklone i puste me da prođem, sve uz smešak, pa u radnji prodavac hoće da pomogne, da ubaci stvari u auto, pa mi otvaraju i pridrže vrata...

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
10.8.2011 0:31:48   
Anoniman
pri prvom napadu prevremenih kontrakcija, momak na salteru u dz komentarise kako nikog nije briga sta njega boli .... tad sam prvi put osula paljbu po nekome. oce da se menjamo? neka njega otkida stomak a ja cu da stojim u redu user posted image
najgore mi je bilo u sup-u - trudnice koje su manje i vise trudne od mene su me gurale i udarale po stomaku iako su dosle dobrano posle mene, tako da sam sa treceg mesta u redu spala na deseto... ako se tad nisam rasplakala, nikad necu.

svetli primer - danas mi cika-vozac u autobusu nije naplatio kartu. cula sam da se to ponekad desava u ns, ali ovo je bilo zaista lepo od njega. hvala mu sto mi je ulepsao dan

(odgovor članu Mariya)
  Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here