|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bušenje ušiju
25.4.2013 13:56:55   
minna
Ja kad bih imala devojcicu ne bih joj busila usi dok sama ne trazi, posto imam decaka njemu cu da probusimuser posted image salim se, samo mi se ne dopada kad vidim bas na bebama, dovoljno su one lepe i slatke i bez mindjusa i nekako mi bas ne ide.

Meni su probusili kad sam trazila, imala sam oko 3, 3.5 god, i istrpela sam da ne placem, jer sam toliko insistirala na busenju, pa onda ne bi bio red da sam jos i plakalauser posted image
Dok se nisam porodila cesce sam nosila mindjuse, onda nisam jedno vreme da mi V ne bi povukao, sad verujem da ne bi jer je razuman, ali opet ih retko stavljam

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Bušenje ušiju
25.4.2013 15:03:09   
Ana RR
Moja mama nije bušila uši sestri i meni, kaže da nije htela da nam to nameće. Ja sam probušila pre nekih 10 godina, jedno mesec, dva sam nosila one prve, medicinske, ali nikako mi nije išlo, resica na desnom uhu me bolela i kao da se nije navikla na minđušice. Odmah sam se pokajala što sam ih probušila i mrzim što se vide tačkice na mestu gde je rupa user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Bušenje ušiju
24.5.2013 0:35:20   
sanja 92
meni je prelepo za videti probusene usi kod devojcica,probuslila sam joj sa 6 mes a ako nekad ne bude htela da ih nosi ne mora.moram samo da kazem da nije mnogo plakala ocekivala sam da ce vristeti al nista user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Bušenje ušiju
24.5.2013 11:45:38   
Cvrčko
Mi smo miciki bušili uši sa 22 dana... Sve super prošlo, bebama odmah stavljaju redovne minđuše,a već smo na poklon dobili i dodatni par user posted image

(odgovor članu sanja 92)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Bušenje ušiju
26.5.2013 0:02:28   
sanja 92
prvo ide medicinska,mesec dana.nikad cula da odma stavljaju obicne midjuse.

(odgovor članu Cvrčko)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Bušenje ušiju
26.5.2013 13:27:36   
Olga75
i zvercici su odmah stavili obicne mindjuse koje su bile dezinfikovane

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu sanja 92)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Bušenje ušiju
20.8.2013 6:08:17   
Misha i Ljisha
moram samo ovde da dodam. Sad sam jos vise protiv busenja usiju jer je moja devojcica pocela da se uspavljuje u poslednje vreme tako sto cupa sebi usi. Mogu zamisliti sta bi se desilo da sam joj probusila usi.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Bušenje ušiju
22.8.2013 13:23:20   
Наташица
такође размишљам о бушењу ушију својој цурици, међутим муж и није за ту идеју. у фазону је, шта ће то њој, као да она зна. има 13 мјесеци. муж има право, али опет ја бих тако хтјела. обожавам наушнице...и имам их ко зна колико. то једино од накита волим и носим. мени су пробушили кад сам имала 2-3 и то сам једва чекала. мама каже да сам сама отишла у златару, док је она дотрчала, ја сма се била намјестила за бушење. :)
с друге стране, бојим се да не буде неких компликација или да она буде чачкала, вукла па да направи хаос.

_____________________________

"timeo hominem unius libri"


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Bušenje ušiju
9.9.2013 9:49:42   
mica0
Probusili smo usi pre vise od mesec dana, sinoc kad sam skinula medicinke, u jedno uvo sam stavila novu mindjusu bez problema, drugo pored rupice je imalo mali gnoj (kontam od previse stegnute medicinke), isprala sam alkoholom i ostavila do jutra, gnoj se povukao, ali se napravila ranica, pokusala sam da joj gurnem mindjusu, ali je bolelo i plakala je i potekla je krv. Isprala sam ponovo alkoholom, i sad ne znam sta da radim, moram da joj stavim mindjusu da joj se uvo ne bi zapusilo. Savet!!!

(odgovor članu Наташица)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Bušenje ušiju
9.9.2013 9:52:10   
Olga75
nemoj da joj stavljas nista dok se ne sanira ta rana , ispiraj octaniseptom i mazi kremicom
i mindjusicu pre nego sto stavis drzi u dezdermanu , asepsolu ili nekom dezinficijensu bar dan - dva

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mica0)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Bušenje ušiju
14.11.2013 17:06:29   
big mum
Ja sam protiv bušenja ušiju maloj djeci.Kćerku koja ima 5.10god nismo vodili na bušenje ušiju dok ona sama ne pokaže interesovanje za to.LIčno meni je malo pre rano buši uši djetetu sa 22 dana,ne znam samo čemuuser posted image .Al aj svako zna svoje.

Ja sam probušila uši pred svoju svadbu tj kad sam imala 31god.I nisam ništa propustila.

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Bušenje ušiju
14.11.2013 21:17:42   
MTS064
Nisam nikako za busenje usiju maloj deci. Sta ce njima mindjuse???

Kad budu dovoljno svesni da sami pozele da ptobuse rupicu, onda moze...


A i u inostranstvu lekari nikako ne preporucuju busenje usiju bar do trece godine, jer je uvo puno nervnih zavrsetaka.

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Bušenje ušiju
14.11.2013 21:18:51   
Didy
Sofija nema minđuše i neće ih imati do daljnjeg. Ne mogu da kažem da će to biti dok sama ne poželi, ali ni mm ni ja do sad nismo hteli da je vodimo da joj buše uši.
Meni su probušili kad sam bila beba, gnojilo se toliko da je dr rekao da skinu. Posle opet s 4 godine, opet ista priča. Sećam se da je bolelo jako i tih kuglica i belog gnoja, svega se sećam. Onda su opet probali sa 7 i opet isto. Onda sam sama otišla sa 10 i sve je bilo ok. Onda sam sa 13 probušila još 4, u jednom uhu sam imala 5, u drugom jednu.
Ja obožavam minđuše, ne izađem iz kuće da nemam neke i to uglavnom upečatljive, veće, viseće...
Sofija je dobila nekoliko za rođenje, krštenje, rođendan, ali ja se još ne odvažujem da joj bušim uši. Meni ne znači, njoj pogotovo, ne bih da komplikujem njen i svoj život bez potrebe.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Bušenje ušiju
14.11.2013 21:23:06   
vikiveki
I meni su uši probušili dok sam bila beba i nisam imala nikad problema.Mojoj devojčici sam probušila kada je imala oko 3 godine

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Bušenje ušiju
14.11.2013 21:34:13   
jole82
Ja sam sama bušila kad sam htela..pa ću i T dati taj izbor..
Al nemam ništa protiv kad neko svom detetu izbuši uši dok je malo ili čak beba..
Stvar izbora..stvarno ništa protiv

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Bušenje ušiju
14.11.2013 21:38:13   
Torbica
Ja sam izrod ovde user posted image Cerka je imala 2 meseca, htela sam da se ne seca, nikad nikakvih problema nismo imali. Ja volim, lepo je, i oduvek ima mindjusice user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Bušenje ušiju
14.11.2013 21:40:02   
MTS064
Kako ti nije bilo zao sa 2 meseca da joj probusis usi?

A i kad poraste mozda joj se bas nece svideti i nece hteti jednu vec pet rupica ali ne na tom mestu vec sa strane...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Bušenje ušiju
14.11.2013 21:40:43   
Didy
Ni ja nemam ništa protiv ako neko probuši detetu rano. Možda bih se i odvažila da ja nisam imala komplikacija s probušenim ušima kad sam bila mala.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Bušenje ušiju
14.11.2013 21:41:36   
Anck Su Nmaun
Pa nije to strasno samo busenje, meni je strasno sta ako se ne daj boze zagnoji...iscupa i ostalo e zbog toga ja nisam to htela , al kad bude sama trazila da busi dobice ih.

(odgovor članu MTS064)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Bušenje ušiju
14.11.2013 21:42:05   
jole82
Torbice Olga te zeznula..ona je M bušila sa 3 nedelje user posted image

MTS064 što se potresaš?

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Bušenje ušiju
14.11.2013 21:43:05   
Didy
Pa to, ASN, toga se i ja plašim. Tj. ne plašim se toliko koliko ne želim da rizikujem.

< Poruku je uredio Didy -- 14.11.2013 21:44:07 >


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Bušenje ušiju
14.11.2013 21:44:51   
Didy

IZVORNA PORUKA: Cvrčko

Mi smo miciki bušili uši sa 22 dana... Sve super prošlo, bebama odmah stavljaju redovne minđuše,a već smo na poklon dobili i dodatni par user posted image


Mislim da je Cvrčko sve prešišala.user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Cvrčko)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Bušenje ušiju
14.11.2013 21:46:12   
jole82
Pa tri nedelje su 21 dan user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Bušenje ušiju
14.11.2013 21:48:09   
vikiveki
Ja mislim da ja držim rekord,bar mi je mama tako rekla,meni su uši probušili čim sam izašla iz porodilišta što znači sa 7 dana starosti

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Bušenje ušiju
14.11.2013 21:54:43   
Didy

IZVORNA PORUKA: jole82 RR

Pa tri nedelje su 21 dan user posted image


Pazi stvarno.user posted image
Subotičanke to po kratkom postupku.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Kako odabrati imena za blizance?
Biranje imena za blizance može vam zadati duplu glavobolju! Spremili smo nekoliko saveta koji vam mogu pomoći.



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here