|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dete boli uho
12.10.2011 9:01:12   
New Mom
Kaćana ima upalu uha.user posted image
Pre 2 dana smo bili kod ORL specijaliste. U petak pre toga je krenula da kaljuca, tačno se videlo da joj se sekret siva niz grlo i da joj to smeta. Inače joj je nekoliko dana pre toga cureo nosić, ali sekret je bio onako vodenast. Tada u petak u toku noći se probudila uz vrištanje i T. od 38 stepeni. Ujutru sekret u nosu postao žuto-zelen, ali ona je bila bez T. i skroz aktivna. Uveče ista priča kao veče pre. Tako da smo u nedelju išli kod dežurnog, ona reče da "misli" da je upala uha (kao, ne vidi dobro).
Nisam htela da msilim šta-kako, pa smo otišli kod ORL.

Sa vrata su išla ciljana pitanja: da li izbijaju zubi u poslednjih mesec dana, da li nos curi bar 2 nedelje, da li kad ima T. glava je toplija od ostatka tela, da li se budi vrišteći, da li je sekter žućkasto-zelen, ... Sve kako i jeste.
S obzirom na to, tvrdi da je sve to posledica nicanja trojki, ali kako se sekret zadržavao bar 2 nedelje nakačila se infekcija koja se proširila na uho.
U Th nam nije dao antibiotike, nije za to, misli da je bitnije podizanje lokalnog imuniteta, pa posle 48-72 sata ako je potrebno uključiti i a.b.
Dobili smo Aquagreen sprej 3X1 5 dana, pa 2X1 5 dana; Operil P sprej 3X1 3 dana, pa 2X1 2 dana; Uniflox sprej 3X1 4 dana, pa 2X2 2 dana; Nisita mast uveče 10 dana; Prospan sirup 3X na dan.
Sutra ujutru nam je kontrola.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Dete boli uho
12.10.2011 10:07:06   
Tea2
New Mom,moj sin je godinama imao probleme sa upalama usiju.Bili smo kod mnogo ORL lekara.NI JEDAN nije imao ovakav detaljan pristupkao lekr kod kog ste bile.U skladu sa onim sto sam sama saznavala,kako ti rece sa ciljanim pitanjima.Moj utisak je da tom lekaru zaista mozes verovati.Pojasni mi malo upotrebu tih sprejeva,znam samo za Operil.A mast?

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Dete boli uho
12.10.2011 13:16:36   
New Mom
Aquagreen je rastvor morske vode ali sa alojom verom. Kaže da sama morska voda suprotno mišljenju da ne može da naškodi, može jako da iziritira sluznicu nosa, a to je prva linija odbrane.
Uniflox su antibiotske kapi (ofloksacin) za bakterijske infekcije uha ili oka.
Nisita mast služi za regeneraciju sluznice nosa.
A Prospan je lakše iskašljavanje svog tog sekreta koji se sliva.


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Dete boli uho
12.10.2011 13:41:56   
Tea2
Hvala, NM!Nadam se da je curica sada dobro.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Dete boli uho
12.10.2011 13:56:37   
Anoniman
NM, baš mi je žao što prolazite kroz to, znam kakve su to mukeuser posted image Kod kog ORL si je vodila?

Ja i sad imam traume, čim Neši počne da curi nos, odmah ga vodim kod dr da slučajno ne dobije upalu ušiju, koliko se namučio od januara do juna, ne želim ni da se sećam.

(odgovor članu Tea2)
  Direktna veza do poruke: 255
   RE: Dete boli uho
12.10.2011 14:18:41   
bratzz
NM user posted image bas mi je zao. Imam jedan savet posto sam to isprobalana sebi. Mi u dvoristu imamo biljku CUVARKUCA, i kad god bi imla problem sa usima ubrala bi par listova, iscedila bi sok i stavila u bolno uho i od toga bi mi bilo bolje. Pa ako mozes da nadjes pokusaj sa tim jer pomaze.

< Poruku je uredio bratzz -- 12.10.2011 14:22:03 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Dete boli uho
12.10.2011 14:47:40   
Verus
NM zao mi je, nazalost znam koje su to muke.  Strah me je da i udjem u ovu temu...Nadam se da je bolje, cim joj malo bol mine, bice ona okuser posted image \

Nisam stigla da iscitam sve lekove, nama su bili dali kapi za uho (guste kao ulje) za bol, pa sam joj to stavljala dok joj antibiotik nije poceo delovati...

(odgovor članu bratzz)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Dete boli uho
12.10.2011 14:49:17   
Jeca*
luka je prosle nedelje imao blagu upalu levog uha. Terapija je bila sinacilin na 8h po 5ml, operil kapi u nos, flavamed sirup (ja sam mu davala bisolvon), za kasalj i ispiranje uha 3% hidrogenom

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Dete boli uho
12.10.2011 15:24:14   
Snelle
IZVORNA PORUKA: New Mom

Sa vrata su išla ciljana pitanja: da li izbijaju zubi u poslednjih mesec dana, da li nos curi bar 2 nedelje, da li kad ima T. glava je toplija od ostatka tela, da li se budi vrišteći, da li je sekter žućkasto-zelen, ...


Joj user posted image I kod nas je skoro identična situacija - izbijaju trojke, nos curi par dana, T poslednje dve noći (samo uveče), čim dodje do 38 dam joj paracetamol i on u roku od sat vremena deluje. Sekret iz nosa žućkasto-zelen, jedino se ne budi vrišteći...ako i to počne user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Dete boli uho
12.10.2011 18:47:36   
New Mom
Hvala devojke! Videćemo sutra kako dalje. Tokom dana je sjajno, ali uveče i noću...
IZVORNA PORUKA: Nedja RR
Kod kog ORL si je vodila?


Kod dr Mitića u ZOV. Sve pohvale sam i pre čula za njega, a sad definitivno vidim zašto.

Snelle, poenta je da se nama nakačila infekcija na to izbojanje zuba i momenat da je opao imunitet zbog svega toga. Ne znači da ćete tako i vi proći.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Dete boli uho
13.10.2011 12:23:06   
New Mom
Danas smo odradili kontrolu. U suštini joj još curi nos, nema T. već 2 dana, ali noćas smo od 23h do 5,30h bili budni jer ona nije trenula koliko je kašalj muči.
Kaže da nije grlo posebno upaljeno, već da je sekret još uvek problem.

Imamo novu Th:
lokalno umesto svih onih kapi sad samo Marocen kapi 3X1 3 dana, pa 2X2 još 4 dana.
sirup nam je ukinut.

I uvodimo inhalacije 3 dana:
ujutru: rastvor srebrne vode (ili fiziološki) 2,0ml
bisolvoni 10 kapi
uveče: rastvor srebrne vode (ili fiziološki)
bisolvoni 10 kapi
adrianol 0,5ml

Kontrola nam je za 5 dana opet.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Dete boli uho
13.10.2011 12:26:37   
Verus
Nisam doktor, ali zaista ne mislim da dete dobije infekciju uha od izbijanja zuba.  Heleni su izbijali zubi i balavila je, a nije dobila infekciju uha dok nije krenula u jaslice sa 8 meseci, i dok nije prvo imala slinav nos koji je presao u infekciju sinusa, pa infek. uha nakon neke 2 nedelje.  JEDINI put kad nije od toga dobila infekciju uha, je kad sam na redovnom pregledu pomenula nasem pedijatru da vec 2 nedelje ima slinav, nos sa zelenkastim-tad mi je rekla da se to vec smatra infekcijom sinusa, koja uvek kod male dece ode na usi.  Dala joj amoxicilin, i sve je proslo super....

Tako da Snelle, ako curi dugo i zeleno je-ja bih kod dr. ne bi cekala na to najgore.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Dete boli uho
13.10.2011 12:27:22   
Verus
NM-a antibiotici, jel to zavrsavate kao deo terapije?

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Dete boli uho
13.10.2011 13:51:55   
Snelle
Verus, u subotu uveče je počeo da curi nosić, u ponedeljak smo bili kod lekara, i ona je, kao i ja protivnik antibiotika, u smislu da se sa njima ne žuri, već da se sačeka da se vidi kako će se odvijati situacija. Tu noć je L dobila T i sutradan, sinoć je već nije imala. Nosić slini, ja joj dajem sirup od belog sleza, gentokulin kapi koje su protiv virusne infekcije i stavljam fiziološki rastvor. Mislim da kod nas ipak nije tako ozbiljna situacija. Ona je vesela, raspoložena, nema više T, niti bilo kakvih drugih simptoma sem tog slinavljenja. Nadam se da će na tome i da ostane.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Dete boli uho
13.10.2011 13:54:49   
Verus
I ja se slazem da sa antibioticima ne treba da se zuri, i da UVEk mora da se zavrsi terapija, ali mogu ti reci da svaki put kad je  Helena bila slinava i to se oduzilo na 10 dana do 2 nedelje dobila bi infekciju uha...Ovih dana je bila slinava, ali prestalo je, i tada je iskreno ni ne vodim, ali ako se desi da ti ima temp npr. svako vece (nama se nekad desi da danju  nema, ili je oko 37C), odvedi je nek pogledaju usi.  Lekar uvek moze da vidi da li je infekcija uha ili pocetak iste....

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Dete boli uho
13.10.2011 14:11:49   
Snelle
Odvešću je Verus, svakako sam planirala, hvala ti  user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Dete boli uho
13.10.2011 14:17:15   
gagana83
I ja sam za antibiotike samo u krajnjoj nuzdi.
Zuto-zeleni sekret je znak da je verovatno neka bakterija napala, ali to ne mora automatski da znaci da ce preci na uvo.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Dete boli uho
13.10.2011 14:23:06   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Nisam doktor, ali zaista ne mislim da dete dobije infekciju uha od izbijanja zuba. 

Nije ni rekao da je dobila od samog izbijanja zuba, već da sekret nije tada dovoljno dreniran, pa se na to nakačila infekcija.

Antibiotike neće uključivati, bar za sada, sem u vidu tih kapi za lokalno dejstvo. Smatra da to što ove 2 noći nije imala T. je znak da se sama bori sa tim.


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Dete boli uho
13.10.2011 14:26:07   
Olga75
MN , bas nam se drugarica muci ovih dana user posted image
ako nema temp onda  verovatno upala polako prolazi


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Dete boli uho
13.10.2011 15:17:08   
Verus
user posted image   Ja cim ima sekreta dugo i krene temp. vodim.  Kod nas je to uvek bila upala uha, ali mislim da je helena jako sklona, tako da ne mora biti, ali bolje proveriti.
IZVORNA PORUKA: Snelle

Odvešću je Verus, svakako sam planirala, hvala ti  user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Dete boli uho
13.10.2011 17:12:21   
Snelle
IZVORNA PORUKA: gagana83

Zuto-zeleni sekret je znak da je verovatno neka bakterija napala, ali to ne mora automatski da znaci da ce preci na uvo.



Čekaj, koliko ja znam, zeleni sekret je posledica virusa, a ne bakterije user posted image
NM, mislim na vas user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Dete boli uho
13.10.2011 17:34:11   
Verus
Puno tih "curenja nosa" krene kao virus, ali se taj sekret tu toliko dugo zadrzi da se i bakterije razmnoze, pa odu na uho, jer je kod dece eustahijeva tuba kratka i ravna, i kako rastu (osobito nakon 2 godine zivota) se izduze i "iskrive" pa onda je i sansa manja da sekret zavrsi u uhu...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Dete boli uho
13.10.2011 17:56:41   
Tea2
NM,ja od tebe saznajem za neke lekove.Izgleda da ova nasa doktorka i nije bas upucena.Mojima procureli nosevi.Starijem detetu sam kupila Aqva green kapi,malenoj obican fizioloski.Hvala za juce datu informaciju,nisam ni slutila da ce nam odmah biti korisna-samo da sprecim odlazak sekreta u usi.Opet pitanje -prvi put cujem za ove Gentokulin kapi...Sta sadze,kada se koriste,koliko dugo.Iako je cesto bio bolestan,moj mali nikada nije dobio ni oveMarocen kapi.Kakve su?

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Dete boli uho
13.10.2011 18:02:55   
Snelle
Tea, nama je dr prepisala Gentokulin kapi kao preventivu protiv širenja virusne infekcije. Tek kada sam ih kupila,
videla samm na njima da piše kapi za oči user posted image a dr nam ih je preporučila za nos. Stavljaju se dva puta dnevno po jedna kap u svaku nozdrvu.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Dete boli uho
13.10.2011 18:36:31   
Tea2
Razmisljam da ukljucim ihalacije fizioloskim ,ali se ona toliko buni kad je inhaliram i bude sva mokra-bice veca steta nego korist...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here