|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dete boli uho
25.3.2011 20:19:13   
Tea2
Takvu traumu imam od sinovljevih upala ušiju da izgleda preterujem...Ova malena ponekad dira levo uvo,od pre dva dana-danas nesto češće..Vesela,siki,nema temperaturu....Treba li da brinem?Da li da je odvedem ušnom lekaru?Ili je normalno da dete nekad dira uvo...i to uvek isto?

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Dete boli uho
25.3.2011 21:04:11   
Podrum Š.
Verus user posted image
Tek sada sam videla da se baš baš mučite...
Ništa gore nego upala ušiju. Ja sam je imala u pubertetu i jedva sam se izlečila. A boli kao sam đavo.
Ne smem ni da pomislim kako to može da bude tako malim bićima kao Helena...
Ljubite se, mazite.
Btw meni je za bol pomagala ugrejana morska so. (nije lek, samo pomoć)

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Dete boli uho
25.3.2011 22:17:47   
Tea2
Takvu traumu imam od sinovljevih upala ušiju da izgleda preterujem...Ova malena ponekad dira levo uvo,od pre dva dana-danas nesto češće..Vesela,siki,nema temperaturu....Treba li da brinem?Da li da je odvedem ušnom lekaru?Ili je normalno da dete nekad dira uvo...i to uvek isto?

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Dete boli uho
25.3.2011 23:28:21   
usamljena
Tea2 moja user posted image je u jednom periodu konstantno dirala usi, cackala, ali zato sto joj je kosa rasla i ulazila unutra i to joj je jednostavno smetalo. Svaki put kad je imala neku upalu usiju ( a toga hB nije bilo mnogo) budila se iz sna i vristala, temperaturu je jednom samo imala koliko se secam. A ako zelis da budes sigurna odvedi je dr, za svaki slucaj

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Dete boli uho
26.3.2011 14:22:57   
Tea2
Hvala!!

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Dete boli uho
21.4.2011 8:13:29   
zoća
Pošto je iza nas problem sa ušima nadam se bar,htela bih da sa vama podelim iskustvo i ukažem na terapiju koja se ispostavila delotvorna u našem slučaju.Naime,posle silnih antibiotika ušni lekar nam je prepisao ispiranje nosa ampulama PHYSIOMER-a par puta u toku dana,aspiriranje sadržaja iz nosa kada se nakupi i sirup MUKOPLANT 3 ml tri puta dnevno,inače je sirup tradicionalan lek protiv kašlja i za smanjenje bronhijalne sekrecije od bokviceuser posted image user posted image

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Dete boli uho
9.5.2011 20:02:17   
Verus
choopouser posted image  evo teme o uvencetu

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Dete boli uho
2.8.2011 12:26:34   
Verus
Eeee vise mi je muka od ove teme i usiju....Vodili je sinoc kod dezurnog jer nije prestajala da vristi, i ima infekciju desnog uha.  Dr. ne zna zasto ima i proliv....i tako, antibiotici here we come...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Dete boli uho
14.8.2011 15:48:01   
Verus
Juce smo zavrsili zadnju dozu amoxicillina i mm me sad zove na posao da mi kaze da ona opet ima temperaturu.  Moram je voditi u dezurnu danas.  Poludecu.user posted image

Ja ZAISTA ne znam sta da radim da ih sprecim.  Uzdignuto joj je uzglavlje kreveta, eto jedino sto jos uvece pije mleko na flasicu, pa da nije od toga???

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Dete boli uho
14.8.2011 16:18:40   
Verus
izgleda da se mi jedini patimo sa ovimuser posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Dete boli uho
14.8.2011 16:32:27   
Maya21
o mila moja bubica user posted image da li ste je vodili kod specijaliste? da proveri da li ima nakupljene tecnosti u srednjem uhu... to je bio problem sa Makijem, i mi smo jedva docekali drugu godinu da odemo na operaciju,stavljali su mu cevcice, kao drenove ( do tad smo pili antibiotike stalno, sa nedelju dana pauze izmedju dva antibiotika user posted image ) od tad nikad nije imao problema sa upalama, iako ide na bazen evo sad ce jos malo dve god svaki drugi dan.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Dete boli uho
14.8.2011 16:36:39   
Verus
Pa nisu nas slali nigde drugdeuser posted image  vec mi je zlo od usiju i od antibiotika....videcu sta kazu danas kad odemo, cekam podne da zakazem jer rade od 12-17h...Mada vidim juce je malo vise kenkava, slabije pila mleko, lose jela, ma standardno.  A lepo sam rekla toj dezurnoj da mi nije prosli put reagovala na amoxicillin i opet ga dauser posted image   Nekad mi dodje da ih sve istucem.

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Dete boli uho
14.8.2011 16:44:23   
Maya21
a da li ti mozes sama da trazis uput za specijalistu? inace ni nama nije pomagao cist amoxicilin vec samo u kombinaciji sa klavulanskom kiselinom, kod nas panklav (xiclav, amoksiklav, klavocin ), ne znam pod kojim imenom je tamo i da li ga ima uopste... mi smo ga davali obavezno uz neki probiotik, kao i uz sve antibiotike. takodje smo svaki put ukljucivali i fluimucil koji razgradjuje taj gust sekret...
btw ako si kod kuce kucaj mi na skajp user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Dete boli uho
14.8.2011 16:46:22   
Verus
Nisam kuci draga radim user posted image   dajem i ja njoj probiotik svaki dan...moram videti, mislim da mozda mogu kod specijaliste i bez uputa, sa ovim osiguranjem, ali ne znam da li ima specijalista za uho grlo nos i za decu, ili se ide kod "redovnog"?

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Dete boli uho
14.8.2011 16:48:23   
Maya21
kod redovnog, mada se zna ko u NS dobro radi sa decom

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Dete boli uho
14.8.2011 16:59:56   
Verus
ok, hvala Maki...videcu sta danas ovi kazu, pa cu zvati od ponedeljka, AKO je opet uho.  Iskreno, i bolje da je to, nego da ima non stop temeprature a ne znamo zasto....

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Dete boli uho
14.8.2011 22:38:12   
Verus
Sa infekcijom u samo desnom uhu, posle 10 dana terapije ima infekciju i u levom uhu!  Lepo sam rekla toj glupaci da joj prosli put Augmentin ES nije pomogao, sto je jak amoxicilin, a ona samo da obican.  Krava jedna, siznula sam siznula sam!

Sad mi je zbog nje dete opet na inekcijama.  Sve je sirota sepala i pokazivala mi kako je boli nogicauser posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Dete boli uho
14.8.2011 22:39:44   
Anoniman
user posted image

Baš se mučite sa ušima. Jeste posetili specijalistu? Ebo pedijatre više.

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 243
   RE: Dete boli uho
14.8.2011 22:39:48   
Maya21
user posted image user posted image user posted image milica mala user posted image user posted image user posted image sta si uradila za uput? hoces li je voditi kod specijaliste? ljubim vas puno puno user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Dete boli uho
14.8.2011 22:41:48   
minavb
Pricala mi jedna mama, da su zbog cestih upala uha morali da vode dete na ugradnju cevcica u uho.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Dete boli uho
14.8.2011 22:43:05   
Verus
Pitacu sad u utorak...posle 1 inekcije se ceka 36 sati pa na kontrolu, pa odluce hoce li dati terapiju od sve 3...Mada, ovaj danas kaze kako je ovo sve sekundarna infekcija-gde se ono iz nosa inficira jel stoji u usima...Ma, da je onaj matori Kinez pre 2 nedelje dao antibiotik kad joj je samo curio nos ne bi dosli do ovde....Ma umorna sam vec od ovog cimanja tamo vamo.  I naravno, prvo sto pitaju je "Da li je dete u jaslicama" user posted image   Jeste, izvinjavam se sto moram da radim u pm!

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Dete boli uho
14.8.2011 22:43:31   
Verus
Sigurna sam da nas ovo ceka ako ovako nastaviuser posted image
IZVORNA PORUKA: minavb

Pricala mi jedna mama, da su zbog cestih upala uha morali da vode dete na ugradnju cevcica u uho.user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Dete boli uho
14.8.2011 22:43:55   
Maya21
mi smo to prosli sa matejem, cim je napunio 2 godine, a oko 1. rodjendana su krenule upale koje se nisu smirivale do operacijeuser posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Dete boli uho
14.8.2011 22:45:12   
Maya21
IZVORNA PORUKA: Verus RR

sekundarna infekcija-gde se ono iz nosa inficira jel stoji u usima...


zato se i ugradjuju cevcice, taj sekret se zadrzava u srednjem uhu i napravi haos

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Dete boli uho
14.8.2011 22:47:15   
Maya21
inace ako je samo to, zasecanje bubne opne i stavljanje cevcica nije strasno, isti dan se ide kuci i nema nikakvih restrikcija u jelu i picu... vraca se na stari rezim ishrane posle 24h :)

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here