|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dete boli uho
26.10.2019 17:28:23   
kamičak
Tiziana je opisala B nalaz koji je najgori i resava se uvek hirurski (ako se ponavlja tokom visemesecnog pracenja). Svirko, kod kog dr ste zakazali op?

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 501
   RE: Dete boli uho
26.10.2019 18:55:12   
Mirko Svirko
Doktor se zove Aleksandar Vujovic. Bili smo i u kliniku MedilekTim,isto kod njega.

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 502
   RE: Dete boli uho
26.10.2019 23:06:13   
Tiziana
Kod nas je godinu dana bila ravna linija. razne terapije su isprobane, ali nista. kako je izvadjen treci krajnik tako se sve sredilo.

on nije imao ceste upale usiju,zapravo ako je imao jednom, upale krajnika, angine, bas nista od toga, ali eto taj treci krajnik mu je zatvarao sve. on je pri tom atopicar pa je i to doprinelo verovatno malo.. 

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 503
   RE: Dete boli uho
26.10.2019 23:30:11   
Mirko Svirko
Ni mi nemamo anginu maltene jednom imao kao manji. Sada samo taj sekretorni otit gde se u srednjem uhu sve sakupi. Ja se bas nadam da ce se sve srediti posle operacije. 

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 504
   RE: Dete boli uho
26.10.2019 23:36:13   
kamičak
Svirko, mladji dr, ali strucan, u dobrim ste rukama 😃 Tizi, u pravu si za alergije, a ima ih sve vise.

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 505
   RE: Dete boli uho
26.10.2019 23:47:59   
Mirko Svirko
 Kamicak,to sam bas zelela da cujem. Hvala ti. Deluje kao jako dobar dr. Prosto stekli smo poverenje. I sve objasni lepo. Cak smo se culi telefonom oko tih briseva. Sto nije morao da uradi, nego kao vecina dr da kaze pozovite ambulantu proverite kad radim i dodjite. A mi svaki put po skoro 200km da idemo. 

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 506
   RE: Dete boli uho
27.10.2019 0:01:18   
kamičak
Super, Svirko. Drago mi je da si zadovoljna ❤

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 507
   RE: Dete boli uho
27.10.2019 1:17:37   
smeško
Свирко, нисам добро испратила, зашто вадите крајнике?

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 508
   RE: Dete boli uho
27.10.2019 10:00:20   
Mirko Svirko
Kao mali je imao tada jednom gnojnu anginu i lezali smo 10 dana na decijem. Od prosle godine januara meseca na svakih dve nedelje upala usiju. I to traje do eto sada.Onda budr malokrvan onda se na to nadoveze jos nesto. I mi za 3 godine koliko idemo u vrtic isli smo oko 6 meseci.Isli smo privatno kod ovog naseg ORL u BG, jos tada je rekao kad je mali imao nepune 2 godine da se operisu ali eto mi kao necemo kako raste bice bolje ali mucak bio je sve gore. I sada u junuaru puni 5 god. I definitivno cemo da ga operisemo jer i pored svih napora da ga malo ojacam postoje krajnici koji ocigledno ne rade svoju funkciju kako treba. Uvecani su i kripricni

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 509
   RE: Dete boli uho
27.10.2019 11:10:08   
smeško
Да ли му сметају тако увећани? Да теже гута или дише? За трећи ок, али ми смо погрешили што смо извадили сва три. Сада нам свака прехлада иде директно у ждрело и на плућа. А цевчице, када је већ у анестезији, боље да ставе. Оне саме испадају.

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 510
   RE: Dete boli uho
27.10.2019 11:26:54   
kamičak
Smesko lepo razmislja, ali Svirko je opisala krajnike kao stalno kripticne, sto znaci da su zarista infekcije umesto da stite..ako je dr rekao da idu sva tri napolje to je to.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 511
   RE: Dete boli uho
27.10.2019 13:01:28   
Mirko Svirko
Smesko,vidis ja se toga bojim da posle ne bude sve na pluca.. A oni su uvecani, smeta mu pri gutanju,teze dise, drzi jezik napolje i stalno otvorena usta. Nocu se ponekad zagrcne onako u snu valjda od pljuvacke ili se sliva sekret kad je bolesan. Ona dva krajnika su izbrazdana i mala kao suve sljivr. Onaj treci uvecan velicine breske. E tako nam je opisao i dr.

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 512
   RE: Dete boli uho
27.10.2019 14:28:24   
smeško
Извини што те питам. Није ми намера да те збуним. Мој средњи син има увећане непчане крајнике...али ако хоћеш послаћу ти пп, јер машим тему са крајницима.

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 513
   RE: Dete boli uho
27.10.2019 14:45:52   
Mirko Svirko
Smesko ja sam zbunjena vec 2 god.. Posalji pp.. Ili da nadjemo odgovarajucu temu za krajnike.Poato smo prvo pisale o usima i cevcicama.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 514
   RE: Dete boli uho
31.10.2019 19:07:09   
mama ivane
Bebac mi je dobio jutros visoku temperaturu 39, 5 danas sam ga vodila kod doktorke ima upalu i levog i desnog uha i bronhiolitis e sad za bronhiolitis nam je rekla da se inhaliramo na 8 h , a za upalu da kupimo Ospamoh bebac mi je napunio pre 3 dana 7 meseci , pa sada me zanima da li je taj antibiotik dobar ili da uzmem nesto drugo??? Inace ceo dan ima jako visoku temperaturu kada mu dam sirup ( Paracetamol ) spadne na 38,5 i opet se vrati na 39 , 5! 

Mame pomagaj te prvi put da mi dete ima upalu usiju kako da najbrze izlecimo upalu 😭

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 515
   RE: Dete boli uho
31.10.2019 19:52:43   
Filadendronka
MI, verovatno mislis na sirup Ospamox koji vecina pedijatara daje kada je rec o upali uha. To je penicilinski antibiotik i ne ga bi lekar bez razloga prepisao. Upala uha je ozbiljna stvar, nemoj odlagati terapiju. A za temperaturu probaj Brufen umesto Paracetamola. 

(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 516
   RE: Dete boli uho
31.10.2019 20:06:05   
pari
Isto mislim kao i Fil!



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 517
   RE: Dete boli uho
31.10.2019 21:06:45   
vonavoj
Obavezno daj ospamox,upala usiju moze dugo da traje ako se i leci,a kamoli ne. Moj je prvi put imao upalu sa 6 meseci i dobio ospamox.

(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 518
   RE: Dete boli uho
31.10.2019 21:08:29   
kamičak
Mama Ivane, zbog cega preispitujes terapiju koju je odredio pedijatar?

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 519
   RE: Dete boli uho
31.10.2019 23:22:16   
Sanjalicaaa
Kako mislis da uzmes nesto drugo?

Temperatura je zbog upale usiju i nece prestati bez antibiotika. Odlaganje antubiotika moze samo da mu skodi.Ospamox je ok, mislim kao i svaki drugi antibiotik. 

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 520
   RE: Dete boli uho
31.10.2019 23:26:14   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: mama ivane
kako da najbrze izlecimo upalu 😭



Antibiotikom. 
Budi svesna da ti dete ima bolove u oba uveta, antibiotik leci infekciju. Nema tu drugog leka. 

(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 521
   RE: Dete boli uho
1.11.2019 7:51:32   
mama ivane

IZVORNA PORUKA: kamičak

Mama Ivane, zbog cega preispitujes terapiju koju je odredio pedijatar?


Vodila sam bebu jos kod 3 pedijatra i svi pricaju svoju pricu , zato sam pitala vas za iskustva.
Nebih pitala iz cista mirauser posted image

Hvala Bogu temperatuga je spala nocas , od paracetamola mu nije spadala temperatura , dala sam mu nurofen i odmah je spala , dajem mu ospamox posle sat vremena dete je bukvalno progledao

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 522
   RE: Dete boli uho
1.11.2019 7:52:44   
mama ivane
Vodila sam bebu jos kod 3 pedijatra i svi pricaju svoju pricu , zato sam pitala vas za iskustva.
Nebih pitala iz cista mirauser posted image

Hvala Bogu temperatuga je spala nocas , od paracetamola mu nije spadala temperatura , dala sam mu nurofen i odmah je spala , dajem mu ospamox posle sat vremena dete je bukvalno progledao

(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 523
   RE: Dete boli uho
1.11.2019 8:06:50   
Mirko Svirko
Mi koriatimo samo Brufen,BlokMax, Nutofen.. Bitno da je dete pokriveno odgovarajuvom terapijom i bice ok.

(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 524
   RE: Dete boli uho
1.11.2019 10:12:09   
mama ivane
Vratila mu se temperatura pre pola sata 39,1user posted image dala sam mu ponovo Nurofen , bebac je raspolozen smeje se ,bulja rucka , nije kao juce malaksao

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here