|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dete boli uho
1.11.2019 10:15:43   
flamingos
Duša draga,od sveg srca želim da što pre prođe temperatura i nikada se ne vrati.


(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 526
   RE: Dete boli uho
1.11.2019 10:19:45   
mama ivane
flamingos , Hvala ti user posted image

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 527
   RE: Dete boli uho
1.11.2019 10:24:40   
Mirko Svirko
Mama Ivane, bice ok. Bice sve u redu. Samo pozitiva. Samo vockice i povrckice da ojaca.. 
Meni doso malisa iz operacione sale. Za sada je sve u redu. Ne krvari. Ne povraca. Nema slajma. Ventilacione cevcice nisu stavili. 

(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 528
   RE: Dete boli uho
1.11.2019 11:25:50   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: mama ivane

Vratila mu se temperatura pre pola sata 39,1user posted image dala sam mu ponovo Nurofen , bebac je raspolozen smeje se ,bulja rucka , nije kao juce malaksao



Imace temp jos 24h sigurno. Treba bar 24h da antiobiotik pocne da deluje. 
Samo smireno, bice sve ok. 

(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 529
   RE: Dete boli uho
1.11.2019 11:48:43   
Sanjica26 RR
mama ivane kao sto rece Ivanka ne može odmah da stane temperatura. Samo se vi pridrzavajte terapije i bice sve dobro. 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 530
   RE: Dete boli uho
1.11.2019 12:03:06   
mama ivane
Hvala vam na podrsci i ohrabrenju , sutra ga vodim na kontrolu posle podne pa da vidim sta ce nam recj pedijataruser posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 531
   RE: Dete boli uho
1.11.2019 12:05:48   
Ivanka 75
Mama Ivane, pretpostavljam da se dete prvi put ozbilno razbolelo. Samo nemoj da panicis. Da se izbegne bolest, ne moze. I kad mislis da je najzdravije dobije temperaturu i flipnes pa se pitas odakle sad to...
Sirup za snizavanje temp uvek imaj pri ruci. Desice se da ima temp neprekidno po 5, 6, 7 dana... Da poludis, veruj mi... Samo sacuvaj prisebnost u tim danima... 🤗🤗🤗

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 532
   RE: Dete boli uho
1.11.2019 12:10:02   
Milena18
MS, super što je sve dobro prošlo. Kako je on, je l'' dobro raspoložen? Koliko ostajete u bolnici?


Mama Ivane, biće to ok, pod terapijom je.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 533
   RE: Dete boli uho
1.11.2019 12:11:17   
jess021
Samo da vas podset_im da su Brufen, Blokmax, Nurofen jedno te isto i da ih ne možete kombinovati na 4 sata. Febricet, Panadol, Paracetamol su Paracetamol i njih kombinujte u slučaju visoke temp sa ibuprofenom na 4 sata.


Mama Ivane, koliko mu daješ paracetamola? Posle 2-3 doze ab će mu biti bolje. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 534
   RE: Dete boli uho
1.11.2019 12:12:34   
mama ivane
Od kako se rodio skoro pa stalno je bolesljiv ali nista strasno a ovo me je pogodilo kao grom i cuvam ga i pazim oblacim i na kraju upala usiju , izbezumila sam se i + njegova temperatura koju da mu skinem nemogu talo lako 39,7

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 535
   RE: Dete boli uho
1.11.2019 12:15:53   
mama ivane


user posted image

(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 536
   RE: Dete boli uho
1.11.2019 12:18:54   
Milena18
Mama Ivane, nisi mogla to da sprečiš. Koliko god ih pazimo, deca se razboljevaju, normalno je to. Čim je boljeg raspoložena, znači da mu je malo bolje. Samo strpljenja i prati kao i do sada.


(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 537
   RE: Dete boli uho
1.11.2019 12:42:56   
Mirko Svirko
Mama Ivane, mozes i supozitorije da koristis. One cepice za snizavanje temperature. Lepo je Jess napislaa sta sve moze ds se kombinuje kada se daje na 4h. Ja sam  se samo nadovezala da nekad paracetamol nama nije odreagovao. Milena, malisa je bolje. Za sada ne povraca. Ne krvari. Primio je sada infuziju. Popip skoro 1l caja hladnog. I sada opet spava. Ali generalno dobro je proslo.Prica sve, svesan je. 

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 538
   RE: Dete boli uho
1.11.2019 14:29:06   
jess021
Mame Ivane, nemoj sebe da krivis. Upala uha nema nikakve veze ni sa tvojom pažnjom, oblačenjem ili sl. Posledica je viroze. Da bi izbegla tako visoku temp, moraš napraviti kombinaciju lekova na 4 sata i pratiti češće da ne bi bilo takvih skokova. Izmedju ta 4 sata koristiš alt_ernative7, obloge ali isključivo ako su tople noge, raskomotis dete, ja lično tuširanje ne volim ali možeš da ga staviš u toplu vodu da se brcka u kadici... 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 539
   RE: Dete boli uho
1.11.2019 15:26:29   
mama ivane
Nogice i rukice su hladne skros a glava i vratni deo da izgori , puno mi znace saveti hvala vam


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 540
   RE: Dete boli uho
1.11.2019 15:35:34   
Ana RR
Mama Ivane, moraš da mu zagreješ rukice i nogice kako bi temp počela da spada. Ja mom detetu grejem svojim rukama, trljam ih da proradi cirkulacija jer dokle god su ledene neće početi da se preznojava.



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 541
   RE: Dete boli uho
1.11.2019 15:38:46   
bebilule
Mama Ivana, rekle su ti već za ruke i noge. Tako i M bude. Ja sam znala nasuti u flašu vruće vode i držati mu na tabanima, posle utopliti noge. Ili u neku zdjelu toplije vode, pa mu potopi noge. Čim se ugriju , znak mi je da počinje padati temperatura.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 542
   RE: Dete boli uho
1.11.2019 15:48:42   
mama ivane
Stvarno nisam znala da treba  da budu tople ruke i noge da bi temperatura pocela opadati , nogice sam sada istrljala umlacile su se i obula sam mu 2 para carapica da se dodatno ugreju a rukice su tople isto sam istrljala 


(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 543
   RE: Dete boli uho
1.11.2019 15:54:37   
Ana RR
Kod jako visoke temperature je tako. Moj Marko bude vreo a noge i ruke led ledeni, jako teško mu pada temperatura.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 544
   RE: Dete boli uho
1.11.2019 15:58:22   
mama ivane
Sad trenutna temperatura 39,5 dala sam mu sirup pre 20 minuta  ugrejala sam mu ruke i noge  , nadam se da ce krenuti da opada 😔 


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 545
   RE: Dete boli uho
1.11.2019 15:58:52   
Mirko Svirko
Ovo ni ja nisam znala. Da moraju ruke i noge da budu tople da bi se temperatura snizila. A ja moje dete tusiram mlakom vodom kada ima visoku temperaturu.

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 546
   RE: Dete boli uho
1.11.2019 16:51:13   
flamingos
MamaIvane,kako ste,kako uvce,temperatura?U školi kod nas za sada u odeljenju niko se ne žali na temperaturu.Ljubi mališana.Ne brini i ne krivi sebe,tako je,kako je.Dok ne stekne imunitet.Evo komšinicu zvali iz škole da idu po malecku koja je drugi razred i celodnevac je,ima temperaturu.Držite se❤


(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 547
   RE: Dete boli uho
1.11.2019 17:00:34   
mama ivane
Malo bolje je sada, tusirala ga izmasirala i spala mu temperatura na 38,0 Hvala Bogu , usi i oko usiju se pojavilo crvenilo , samo da prodje ovo vece da odemo sutra kod pedijatra da vidimo sta ce nam reci, nadam se da ce biti sve u redu!

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 548
   RE: Dete boli uho
1.11.2019 17:13:32   
kamičak
Mama Ivane, bitno je da temperatura spada, ne brini.

(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 549
   RE: Dete boli uho
2.11.2019 12:15:45   
Mirko Svirko
Mama Ivane, kako ste? 

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here