|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: ogtt i insulin
9.9.2013 12:57:59   
Verolina
Sto bre pijes p[ronizon? Imas neku autoimunu bolest?

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1051
   RE: ogtt i insulin
9.9.2013 13:02:52   
daca77
Aha...Hasimoto...anti TPO otisla na 1500.user posted image

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 1052
   RE: ogtt i insulin
9.9.2013 13:18:54   
dunja RR
Evo ja vežbam mesec dana intenzivno, ali baš puno. I korigovala sam ishranu, odmah je i šećer bolji. Osećam se zaista mogo spremnijom za FET sada.
IZVORNA PORUKA: Verolina

Da da, shvatam. Nista, prvo cu da uradim profil insulina i onda cu da vidim sta cu. Mada ja sam cula da se vezbanjem i ishranom sve to koriguje.



< Poruku je uredio dunja RR -- 9.9.2013 13:19:27 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 1053
   RE: ogtt i insulin
9.9.2013 13:20:24   
Verolina

IZVORNA PORUKA: daca77

Aha...Hasimoto...anti TPO otisla na 1500.user posted image

Au, bem mu...
Ali jos malo, Daci, jos samo malo...I ti i Dunja...Vreme je...Pravo je vreme bas sada...Osecam..user posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1054
   RE: ogtt i insulin
9.9.2013 13:24:56   
daca77
Videcemo, Verka...kako me sve vise nervira, tako mi rastu ova antitela...

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 1055
   RE: ogtt i insulin
9.9.2013 14:09:07   
viking
Verolina, u pravu si za vežbe i ishranu, naravno da zavisi od vrednosti tvojih rezultata ali i od doktora. Ja sam imala insulin 70 i nešto (mislim da na forumu samo Bebana ima više od mene), i dr mi je rekla da bi svakako prvo probala vežbom i ishranom, bez lekova, ali pošto sam bila u postupku VTO da nemamo vremena za to pa me stavila na Glukofaž do 12. nedelje. Zato pažljivo biraj doktora je je danas najlakše prepisati lek i ćao.

Dunja, čitam te redovno ovde, i nemoj da se uvrediš, ali ja bi promenila tu tvoju doktorku. Vidim da je voliš i hvališ, ali meni to što ona tebi govori nema baš mnogo smisla. Prepisati nekome sa tvojim endokriološkim i ginekološkim problemima voće 4 puta dnevno (toliko ni normalni ljudi ne jedu), ne staviti strogu zabranu na slatkiše naročito dok si išla na VTO, ostaviti te da se mesecima mučiš s prolivima zbog Siofora, meni je sve to potpuno neshvatljivo. Konkretno, kad sam ja dobijala terapiju, dr je rekla ako problemi sa stolicom traju duže od dve - tri nedelje, obavezno se javi da nešto menjamo. A ti se mučiš mesecima.
Ne upoređujem te sa sobom, znam i privatno 5-6 ljudi sa sličnim problemima i niko nije dobio ni približno iste savete kao ti. Jasno je da ja nisam doktor i možda lupetam, ali mi sve to prosto nema logike.
Dva meseca razmišljam da li da ti ovo napišem jer vidim da je toliko hvališ, a i ko sam ja da delim savete, ali ajde, nisam mogla da izdržim više.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1056
   RE: ogtt i insulin
9.9.2013 14:31:55   
dunja RR
Ma ok je Vik user posted image

Jednostavno smatra da kod mene nije toliko problem sa insulinom da bi morala da izbacim voće (a ja ga inače ne jedem puno, ni upola koliko mi stoji u dijeti). Ali šta meni stoji u dijeti od voća:

da smem:
jednja manja jabuka, ili
14 zrna grožđa ili
jedna srednja breskva..itd, sve je ograničeno, a ja ne pokedem ni upola toliko.

A definitivno imam proliv kada pojedem nešto gde ima šećera, ili ako pojeden voće van dozvoljenog. ja se retko zaustavim na 14 zrna grožđa, eto, banalan primer, i tada dobijem proliv. znači, svojom krivicom, jer ne poštujem pravila, mada sam svakim danom disciplinovanija.( verujem da je taj proliv zbog toga što sam ja preterivala sa šećerom, baš preterivala). Kada čitam šta vi pojedete ili ste jele slatko ranije, mene bude sramota, ne smem ni da kaže šta sam jela ..

Međutim, nema proliva nekih 7 dana, tj. od onda kada skroz izbacila šećer. To je fora.

Čim pojedem nešto slatko (lupam, brusnicu, ona ima šećera), meni proradi stolica.

Ali što više vežbam, i što manje jedem uh, proliv je sve ređi.

A sa druge strane, šećer je ok, tako da terapija i dijeta deluju ok, dovodim se u normalu.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1057
   RE: ogtt i insulin
9.9.2013 16:18:04   
dunja RR
Evo da javnem, znači jutarnji mi je bio 5.1., a 2 sata posle obroka mi je već više puta (i danas) 4.2. Mada, moram da napomenem da ipak nisam izmerila na 2 sata posle obroka (jer sam tada bila na sastanku), ali sam pre sastanka popila mleko, i nakon 2 sata izmerila.

Ali popravio se mnogo jutarnji šećer jer je pre korekcije terapije i dijete bio 6.9.

Pisala sam dr. pa ću videti šta će reći, tj. da li je to i dalje velika oscilacija između jutarnjeg i dnevnog. Verovatno zato i trebam voće tokom dana, da bi izjednačila šećer sa jutarnjim, ima logike. A ujutru mi je zabranjeno voće, što opet ima logike.

U svakom slučaju bitno je da ide na dole, kao i kilogrami user posted image . Indeks telesne mase sam smanjila od početka dijete za 1.5., tj. sada je u granicama normale za VTO (preporučuje se do 25).


IZVORNA PORUKA: daca77

Dunjice, dok nisam krenula sa Glukofazom, jutarnji secer se kretao oko 4-4,5. Sada je uvek oko 5,a i u toku dana posle obroka...dr Jelena mi rece da je to u redu, jer nema oscilacija.



< Poruku je uredio dunja RR -- 9.9.2013 16:34:34 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1058
   RE: ogtt i insulin
9.9.2013 16:41:45   
daca77
Dunja, ipak ne znam odgovor...pitaj dr. Meni se desava da mi je pre obroka, glukoza nesto niza. Veliki user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1059
   RE: ogtt i insulin
9.9.2013 16:44:19   
dunja RR
A kod mene obrnuto znači, pa zato verujem da je mi je i režim možda drugačiji do drugih.

A jel tebi dr. Jelena prepisala dijetu Daco?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1060
   RE: ogtt i insulin
9.9.2013 16:44:49   
World
Ja sam imala insulin 70 i nešto (mislim da na forumu samo Bebana ima više od mene)


O, imala sam ja u nekom momentu preko 300..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1061
   RE: ogtt i insulin
9.9.2013 16:48:00   
viking
Joj, crna ti, to je stvarno mnogo... Ovo to sam napisala tj. što si citirala se odnosilo na postove u poslenjih šest meseci, otkad pratim.
Nadam se da su ti sad svi nalazi uredni.

IZVORNA PORUKA: World

Ja sam imala insulin 70 i nešto (mislim da na forumu samo Bebana ima više od mene)


O, imala sam ja u nekom momentu preko 300..



_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1062
   RE: ogtt i insulin
9.9.2013 17:23:50   
daca77
Dunja, propisala mi je dijetu, ali ja se ne pridrzavam u potpunosti...nekako sam sama rasporedila obroke i uvek kada od toga odstupim, meni skoci glukoza. Npr. ubacila za dorucak masne ustipke sa dzemom i posle 2h secer bio 7,3.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1063
   RE: ogtt i insulin
10.9.2013 8:23:36   
ksenija81
Meni je secer pre jela 4.3, a 2 h posle 4.9.
A HBA1C je 7.9 (4-6 nedijabeticari i 6-8 dijabeticari).
Da je panika ili ne? Na terapiji sam glforminom, a sad sam se bas nesto unervozila
Imam zakazan UZ danas i od same pomisli da nesto nije ok se uspanicim. Ali bila sam na uz pre nedelju dana i beba je vrlo aktivna.

_____________________________

Bog ne stavlja prepreke za koje nije siguran da možeš da predješ...

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1064
   RE: ogtt i insulin
10.9.2013 8:38:40   
New Mom
Ksenija, ima za trudnice tema Da li ste i u kom periodu trudnoce radili ogtt (ili tako neki naziv).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 1065
   RE: ogtt i insulin
10.9.2013 8:42:25   
New Mom
A nalaz glikoliziranog hemoglobina je do 6% normalno, preko 7% se smatra da u prethodna najmanje 3 meseca secer nije bio pod kontrolom (jer je zivotni vek eritocita oko 120 dana).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1066
   RE: ogtt i insulin
10.9.2013 8:48:52   
ksenija81
Nasla sam temu, ali nikako nisam radila taj test opterecenja...
Da je neko uopste radio HBA1C u trudnoci?

_____________________________

Bog ne stavlja prepreke za koje nije siguran da možeš da predješ...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1067
   RE: ogtt i insulin
10.9.2013 9:09:08   
daca77
ksenija, meni su trazili da uradim HBA1c pre nego sto sam krenula sa Glukofazom i ref.vrednost je bila do 4, a ja sam imala 4,1...ako se dobro secam. Za vrednosti u trudnoci ne znam...

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 1068
   RE: ogtt i insulin
10.9.2013 14:43:05   
dunja RR
Stigao mi upravo mail do doktorke, kaže šećer odličan, jee :)

Za kilažu je rekla da može i bolje user posted image Znam da može .. Od poslednjeg viđenja sa dr. sam skinula oko 2kg, a od trudnoće 8-9. Jutros razmišljam, ja sam svo vreme na kontraceptivima (2 godine već, manje period trudnoće). Jbt. žene se ugoje, čitam, za mesec dva koriščenja kontraceptiva po 5-6 kg, a ja se pod njima borim da smršam, pa to možda zato malo sporije ide. Ali u svakom slučaju bodrim sebe da je dobro da se ne gojim, idu sporo kile na dole, ali ipak idu. Tako da, guram dalje .. ;)

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1069
   RE: ogtt i insulin
10.9.2013 17:45:33   
World

IZVORNA PORUKA: viking RR

Joj, crna ti, to je stvarno mnogo... Ovo to sam napisala tj. što si citirala se odnosilo na postove u poslenjih šest meseci, otkad pratim.
Nadam se da su ti sad svi nalazi uredni.

IZVORNA PORUKA: World

Ja sam imala insulin 70 i nešto (mislim da na forumu samo Bebana ima više od mene)


O, imala sam ja u nekom momentu preko 300..





Pa sad trenutno ne znam kakvi su posto mi nema svrhe da provjeravam dok dojim.. nakon porodjaja mi je insulin bio savrsen, pa se nekad pokvario, planiram uskoro da se bacim na nalaze i siofor ponovo...

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1070
   RE: ogtt i insulin
13.9.2013 9:23:11   
Bebana17
Hoću da proverim kako mi se ponaša insulin (nakon četiri meseca terapije) pa me zanima da li to jutro posle jela da popijem lek, ili da ne popijem (pa posle dva sata da idem da merim insulin)? Da li je to iko proveravao među vama?

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1071
   RE: ogtt i insulin
13.9.2013 14:13:53   
World
Ne pijes to jutro kad radis nalaze.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 1072
   RE: ogtt i insulin
17.9.2013 14:22:43   
Sanjica26 RR
Evo rezultata: 1. bockanje 4,68 pre glukoze 2. bockanje 6,35 3. bockanje. 6,54 4. bockanje 5,99 5. bockanje 5,34. Pri kraju bockanja mi se slosilo.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1073
   RE: ogtt i insulin
18.9.2013 12:06:50   
Verolina
Dobro jeuser posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1074
   RE: ogtt i insulin
18.9.2013 15:08:45   
17 joka

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Stigao mi upravo mail do doktorke, kaže šećer odličan, jee :)

Za kilažu je rekla da može i bolje user posted image Znam da može .. Od poslednjeg viđenja sa dr. sam skinula oko 2kg, a od trudnoće 8-9. Jutros razmišljam, ja sam svo vreme na kontraceptivima (2 godine već, manje period trudnoće). Jbt. žene se ugoje, čitam, za mesec dva koriščenja kontraceptiva po 5-6 kg, a ja se pod njima borim da smršam, pa to možda zato malo sporije ide. Ali u svakom slučaju bodrim sebe da je dobro da se ne gojim, idu sporo kile na dole, ali ipak idu. Tako da, guram dalje .. ;)



isto i kod mene tako
ja vise nemam problema sa IR, sredila nekako a i dugoo sam pazila sta jedem i sada se trudim ali pojedem neki slatkis,voce jedem ja bukvalno zivim na vocu mada ja jedem vise kiselo
a oko proliva i meni je dugo bilo tako i sad ponekad i dalje pijem Gluformin kaze DR. on ce ti samo pomoci da ostanes trudna

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1075
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Svima vama koje pitaju - kad će beba ili š...
Koliko god bili veliki podrška okoline i poverenje u lekare, jednako je važno da vi sami celim svojim srcem verujete da ...



Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here