|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: ogtt i insulin
18.9.2013 22:28:43   
Cecana
Meni je dr.rekla da ujutru posle prvog vadjenja krvi doruckujem,popijem lek pa nakon tacno dva sata drugo vadjenje krvi.
Ja sam pila Glukofaz od 850, 3 puta dnevno godinu i po dana,i u maju nisam mogla da nadjem od 850 i kupim od 500.Mislila sam dok ne kupim sledeci put,ali sam celo leto nastavila da pijem od 500.
Prosle nedelje sam radila insulin i rezultati su odlicni,prvo vadjenje insulin 6,drugo 14.Sama sam sebi korigovala terapiju i ispalo je ok.

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 1076
   RE: ogtt i insulin
19.9.2013 22:31:03   
hanka
evo mojih rezultata koji su duplo gori od pre dve godine user posted image

Glukoza 0 min. = 5,1 mmol/L ref. vred. 4,0 - 5,9
Glukoza 30 min. = 8,7
Glukoza 60 min. = 8,7
Glukoza 90 min. = 5,1
Glukoza 120 min. = 4,5
Insulin 0 min. = 9,3 uIU/ml ref. vred. 2,6 - 24,9
Insulin 30 min. = 76,3
Insulin 60 min. = 285,3
Insulin 90 min. = 163,7
Insulin 120 min. = 54,9
OGTT radjen sa 75 gr. glukoze.

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 1077
   RE: ogtt i insulin
19.9.2013 22:34:01   
dunja RR
Hankić, glukoza ti je dobra, zar ne?

Insulin je čini mi se sličan mom, samo je meni glukoza bila mnogo gora, sada sam je dovela u red, bar ovu početnu koja je išla u nebesa.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 1078
   RE: ogtt i insulin
19.9.2013 22:42:07   
hanka
Jel cu morati da spustim sve u normalu za vto ili samo da pijem nesto na bazi metformina pa kako bude.
Katastrofalno ih podnosim user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1079
   RE: ogtt i insulin
19.9.2013 22:50:37   
dunja RR
Dobićeš sigurno terapiju metforminom, vidi šta ti nije odgovaralo, pa pređi na drugo. Siofor, Glukofaž, gluformin ..

Teško isnulin može brzo da se dovede u red (hoću reći ne verujem da će ti to biti uslov za početak postupka), ali pokušaj svakako da se zdravo hraniš, vežbaj (ako ne krećeš uskoro na VTO), ili ako si već vežbala možeš nastaviti jer je bitno da se neposredno pre postupka ne menja životna rutina, u smislu preterane fizičke aktivnosti. Ali šetnja je uvek dobrodošla, kao i NE slatkišima.

< Poruku je uredio dunja RR -- 19.9.2013 22:51:43 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 1080
   RE: ogtt i insulin
19.9.2013 22:58:03   
hanka
Probala sam sve i odgovarao mi je jedino onaj klasican metformin(bas na kutiji tako pise) koji se vise ne proizvodi user posted image
Ja imam problem sa slatkisima.Valjda od stresa ili ne znam cega mi padne secer i pocne mucnina,vrtoglavica i padanje u nesvest a onda zavrsim na infuziji.I kako ne bi doslo do toga cim osetim da mi nije kako treba ja smandrljam slatkis,a to je odprilike svaki danuser posted image
Sve analize radim kako bih predala komisiji za vto pocetkom oktobra,nadam se.
A kakva je dijeta?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1081
   RE: ogtt i insulin
19.9.2013 23:01:44   
viking
Ne brini Hanka, ja sam 24. aprila posle 120 minuta imala insulin 72 a već 27. maja (dakle, samo mesec dana kasnije) išla na VTO. A pila sam samo Glukofaž 2x500 i to je bilo dovoljno (uz redukovanu ishranu).

IZVORNA PORUKA: hanka

Jel cu morati da spustim sve u normalu za vto ili samo da pijem nesto na bazi metformina pa kako bude.
Katastrofalno ih podnosim user posted image


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 1082
   RE: ogtt i insulin
19.9.2013 23:10:12   
viking
Nije ti to od stresa, to si je od insulina, pitaj doktora.
A dijeta je da potpuno izbaciš slatkiše, voće (naročito ono slatko kao što je grožđe, dinja i sl, možeš ponekad jabuku, kupine, borovnice...jer oni imaju manje šećera) smanjiš ugljene hidrate i da u suštini jedeš meso, ribu, povrće, mlečne proizvode i orašaste plodove. Važno je da, ukoliko ne ideš na neke vežbe, svaki dan šetaš jer je fizička aktivnost vrlo korisna.
Takođe, jedeš 5-7 obroka manjih dnevno, ne smeš da se prejedaš niti da budeš gladna jer ti onda nastaju te vrtoglavice i trešenje (jel se ovako kaže?)

IZVORNA PORUKA: hanka

Ja imam problem sa slatkisima.Valjda od stresa ili ne znam cega mi padne secer i pocne mucnina,vrtoglavica i padanje u nesvest a onda zavrsim na infuziji.I kako ne bi doslo do toga cim osetim da mi nije kako treba ja smandrljam slatkis,a to je odprilike svaki danuser posted image
Sve analize radim kako bih predala komisiji za vto pocetkom oktobra,nadam se.
A kakva je dijeta?


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 1083
   RE: ogtt i insulin
20.9.2013 0:26:52   
Jole84
Hankić i meni se to dešava a godinu i po pijem siofor,ali čim ne jedem više obroka eto i "trešenja". Par puta sam htela da se srušim. Kao što kaže Viking,više manjih obroka,bez gladovanja i poneka voćka. Srediće se sve user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1084
   RE: ogtt i insulin
20.9.2013 7:50:19   
pari
da li uraditi ogtt kao pripremu za vto? da li neka druga analiza može da pokaže da možda tu postoji neki problem, pa tek onda raditi ogtt?

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 1085
   RE: ogtt i insulin
20.9.2013 7:57:33   
daca77
Ja pocinjem da brinemuser posted image ...jela slatko ili ne, nemam tih problema...kao da ne pijem Glukofaz...
PAri, pozeljno je da se pre VTO uradi, jer insulin igra veliku ulogu u svemu...

< Poruku je uredio daca77 -- 20.9.2013 7:59:18 >

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 1086
   RE: ogtt i insulin
20.9.2013 12:54:36   
viking
Pari, uradi ogtt, privatno košta oko 800 din, sastoji se samo iz toga da popiješ slatku vodicu i to je to. Vrlo jednostavno. Ja nisam imala nijedan simptom niti imam nekoga u porodici s tim problemom, a eto imam IR. Važno je da ga uradiš jer, ako sam ja dobro shvatila, receptori za isnulin se nalaze na jajnicima i zato prave problem. Bilo je na forumu nekoliko žena koje su pisale da su imaje neuspešne VTO dok nisu otkrile da imaju IR.
Takođe, i kad ostaneš u drugom stanju, mnogo će ti značiti da znaš kako da se hraniš jer visoke vrednosti šećera i insulina ne prijaju bebama i mogu da budu uzrok raznih problema.
Nema potrebe da rizikuješ ceo postupak zbog nekog tako jednostavnog, jeftinog i bezbolnog testa.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1087
   RE: ogtt i insulin
20.9.2013 14:11:29   
dunja RR
Vik, ja sam privatno platila OGTT oko 4.000 - 5.000, ali može i na uput sao se zakazuje u KCS.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1088
   RE: ogtt i insulin
20.9.2013 14:20:14   
viking
Kod dr Ristić košta oko 900 din (ja imam popust 10% jer sam "član"). Ako ima potrebe da se posle toga ide kod dr za terapiju, onda platiš još oko 3.500 koliko je već pregled specijaliste. Ali sam test košta oko 900 din.
Naravno, može i državno na uput ali za to ne znam proceduru.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1089
   RE: ogtt i insulin
20.9.2013 14:29:17   
dunja RR
Pa to je onda džabe, svuda je oko 4.000 i više, i u Biomedici, Konzilijumu .. I ja u Biomedici ima 10%, i sa tim popustom je bilo preko 4000.
Samo glukoza je tako oko 800rsd u ovim labovima, ali sa insulinom tako oko 4000.

< Poruku je uredio dunja RR -- 20.9.2013 14:32:08 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1090
   RE: ogtt i insulin
20.9.2013 14:39:55   
dunja RR
Kako sam se primila Vik, htela sam sa da uredim opet OGTT (samo insulin, jer glukozu sama merim sa aparatićem), vreme mi je user posted image , a svakako idem u Ristic.

Zvala sam ih sada Vik, samo glukoza im 950, a insulin po vađenju 1000. To je ta standardna cena ua OGTT sa insulinom, oko 4.000.

< Poruku je uredio dunja RR -- 20.9.2013 14:43:47 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1091
   RE: ogtt i insulin
20.9.2013 14:45:39   
viking
E, izvinjavam se, onda je moja greška user posted image Sećam se da je OGTT bio oko 900 din, ali ja sam tih dana radila gomilu analiza pa mi je promakla ta druga cena...

< Poruku je uredio viking RR -- 20.9.2013 14:47:20 >


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1092
   RE: ogtt i insulin
20.9.2013 19:26:33   
pari
Hvala drage! dr Jelena mi je rekla da obavezno uradim ogtt, sa 75g glukoze i merenjem glikemija i insulinemija u 0.60 i 120.min i C peptid samo u 0.min. Uradiću to sledeće nedelje onda...

< Poruku je uredio pari -- 20.9.2013 19:29:53 >


_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1093
   RE: ogtt i insulin
20.9.2013 21:22:28   
dunja RR
Ma i ja se ne sećam tačno cene, samo se sećam da mi je ipak bilo malo skupo, pa sam se razmišljala o uputu, to mi je ostalo u glavi. A psihički više nisam u stanju da jurim upute i zbog glave i zbog posla. Pre godinu dana ne bi dala pare, sigurno bi jurila uput, ali nekako nemam više snage .. A koliko sam novca u zadnjih 6 meseci dala na analize, uz-ove, vitamine, lekove (verujem kao većina ovde ..), to je strašno. Ja sam nešto sabirala i došla do 1.000 eura, posle sam prestala da brojim. A pritom sam VTO radila preko države .. user posted image Izvinjavam se na off, možda čak ne bi bilo loše da imamo i temu o ovim troškovima ..

IZVORNA PORUKA: viking RR

E, izvinjavam se, onda je moja greška user posted image Sećam se da je OGTT bio oko 900 din, ali ja sam tih dana radila gomilu analiza pa mi je promakla ta druga cena...


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1094
   RE: ogtt i insulin
25.9.2013 6:47:42   
pari
dobila sam rezultate:
Glukoza 0' @ 4,63 (3,33-6,10 mmol/l)
Glukoza 60' @ 5,66 (3,33-6,10 mmol/l)
Glukoza 120' @ 4,08 (3,33-6,10 mmol/l)

Insulin 0' @ 6,6 (6,0-27,0 uIU/ml)
Insulin 60 ' @ 61,8 (6,0-27,0 uIU/ml)
Insulin 120 ' @ 46,3 (6,0-27,0 uIU/ml)

C-Peptid @ 1,83 (0,9-7,1 ng/ml)

očigledno mi ovaj insulin na 60 i 120 min nije dobar... idem sutra kod dr pa ću da vidim šta kaže... A sa vto krećem 20.10....da li mislite da će to biti ok?

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1095
   RE: ogtt i insulin
25.9.2013 9:13:08   
dunja RR
Pari, ja bih rekla da imaš blagu IR, i da ćeš dobiti terapiju metforminom. Biće to sve ok user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1096
   RE: ogtt i insulin
25.9.2013 9:39:55   
viking
Biće ok 100%, meni je insulin bio 72 posle 120 minuta a mesec dana pošto sam to utvrdila sam išla na embriotransfer i bilo je uspešno, tako da ne brini ništa!

IZVORNA PORUKA: pari

Insulin 120 ' @ 46,3 (6,0-27,0 uIU/ml)
očigledno mi ovaj insulin na 60 i 120 min nije dobar... idem sutra kod dr pa ću da vidim šta kaže... A sa vto krećem 20.10....da li mislite da će to biti ok?


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1097
   RE: ogtt i insulin
25.9.2013 18:37:03   
pari
hvala puno! user posted image jedva čekam da odem sutra kod dr da čujem mišljenje...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1098
   RE: ogtt i insulin
27.9.2013 7:38:02   
pari
dr je rekla da je sve u redu! gleda se sve...s obzirom da je glukoza dobra i da je insulin dobar u 0'min i da je pik insulina u 60'min i posle pada, sve je ok! bitno je da nije iznad 100 u 60'min i bitno je da pada posle 60'min...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1099
   RE: ogtt i insulin
27.9.2013 10:48:09   
viking
E, svašta... Pet doktora, pet mišljenja user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?
Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here