|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: ogtt i insulin
9.9.2013 11:27:56   
dunja RR
Merila sam jutarnji šećer sa aparatićem i 5,1 je.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 1026
   RE: ogtt i insulin
9.9.2013 11:59:25   
daca77
Dunjice, dok nisam krenula sa Glukofazom, jutarnji secer se kretao oko 4-4,5. Sada je uvek oko 5,a i u toku dana posle obroka...dr Jelena mi rece da je to u redu, jer nema oscilacija.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1027
   RE: ogtt i insulin
9.9.2013 12:02:17   
dunja RR
Dacika, a jel meriš više puta u toku ISTOG dana?

Mogla bi ja sada da izmerim i danas posle jela, pa da vidim da li oscilira.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1028
   RE: ogtt i insulin
9.9.2013 12:05:48   
daca77
Meni su trazili dnevni profil glukoze, tj.naste, 2nakon dorucka, pre rucka, 2 nakon, pre vecere i 2h nakon vecere. Vrednosti su bile od 5,1-5,3. Ranije sam uzimala glukofaz od 500 i varirale su ove vrednosti...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1029
   RE: ogtt i insulin
9.9.2013 12:09:59   
dunja RR
E super, onda ću taman danas izmeriti. Jel mora tačno 2 sata (ne znam u minut kada sam doručkovala)?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1030
   RE: ogtt i insulin
9.9.2013 12:22:24   
daca77
Pozeljno je da to bude priblizno, dunja...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1031
   RE: ogtt i insulin
9.9.2013 12:23:58   
Verolina

IZVORNA PORUKA: daca77

Dunjice, dok nisam krenula sa Glukofazom, jutarnji secer se kretao oko 4-4,5. Sada je uvek oko 5,a i u toku dana posle obroka...dr Jelena mi rece da je to u redu, jer nema oscilacija.

Meni je jutarnji 5.4, a dva sata posle jela 7.2
Je l to ok?

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1032
   RE: ogtt i insulin
9.9.2013 12:24:42   
dunja RR
Jasno, nego ne znam kada sam /baš u minut/ jela user posted image znam opkvirno u 15 minuta. Probaću tako, a svakako ću ponoviti za koji dan.

Hvala Dacika user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1033
   RE: ogtt i insulin
9.9.2013 12:28:37   
daca77
Normalno je da 2h nakon jela iznosi do 7,8, ali, meni je dr rekla da nije pozeljno imati oscilacije...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1034
   RE: ogtt i insulin
9.9.2013 12:29:53   
dunja RR
Verka ja mislim da nije, ne sme da oscilira toliko. I kod mene je bilo tako (mada ne baš tako velika razlika) i rekli su mi da je možda to uzrok za gubitak trudnoće, jer oscilacije šećera ubijaju plod.
IZVORNA PORUKA: Verolina


IZVORNA PORUKA: daca77

Dunjice, dok nisam krenula sa Glukofazom, jutarnji secer se kretao oko 4-4,5. Sada je uvek oko 5,a i u toku dana posle obroka...dr Jelena mi rece da je to u redu, jer nema oscilacija.

Meni je jutarnji 5.4, a dva sata posle jela 7.2
Je l to ok?



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 1035
   RE: ogtt i insulin
9.9.2013 12:30:57   
dunja RR
Javljam koliko je meni, za sat vremena. Jutarnji znači 5.1.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1036
   RE: ogtt i insulin
9.9.2013 12:32:59   
Verolina

IZVORNA PORUKA: daca77

Normalno je da 2h nakon jela iznosi do 7,8, ali, meni je dr rekla da nije pozeljno imati oscilacije...

Uh, ali ja nisam po nikakvom terapijom. Ima li to neke veze? Moracu da se pozabavim ovim.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1037
   RE: ogtt i insulin
9.9.2013 12:33:32   
Verolina

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Verka ja mislim da nije, ne sme da oscilira toliko. I kod mene je bilo tako (mada ne baš tako velika razlika) i rekli su mi da je možda to uzrok za gubitak trudnoće, jer oscilacije šećera ubijaju plod.





Au, breuser posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1038
   RE: ogtt i insulin
9.9.2013 12:36:11   
dunja RR
Verkić, ne bi da te plašim, ali tako mi je rekla dr. Jelena, a ja joj verujem zaista. Ne valjaju vekie razlike. Neka bude i povićen blago šećer, ali neka bude ceo dan blago povišen .. a ovako ne valja. A kod menje je garant skakao kada sam uzimala po nešto slatko ili testo, nisam baš strogo vodila računa. Sada ću morati .. A jesam bila čokoholik, i to MEGA ČOKOHOLIK, nisam nevinašce ..

Jel ti piješ siofor? Kakav ti je insulin?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 1039
   RE: ogtt i insulin
9.9.2013 12:39:25   
Verolina
Pa nisam pod terapijom. Insulin mi je dobar. Ne bih ni znala za ovo nego sam tog dana vadila secer i nakon toga doruckovala i krenula u grad. I pozli mi u busu, onesvestim se. Pokupi me drugarica koja je bila tu u blizini kad sam se osvestila i odveze me na hitnu. To je bilo tacno dva sata nakon jela i tamo su mi merili secer bio je 7.2.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1040
   RE: ogtt i insulin
9.9.2013 12:40:03   
Verolina
Jao, Dunja, pa ako je tako, je l to znaci da moram samo proteine da jedem?

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1041
   RE: ogtt i insulin
9.9.2013 12:40:08   
daca77
Verka, na 500 glukofaza meni je jutarnja glukoza bila oko 4 a posle jela od 5,8-6 i tada su mi rekli da stanje nije bas zadovoljavajuce i daje potrebno uzimati jos 500 leka.
A proteini su neizbezni...ja ujutru ponesem 0,3 flasicu sa kozjom surutkom i to pijem...bljak...a onda mi je strasno muka...user posted image

< Poruku je uredio daca77 -- 9.9.2013 12:43:42 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1042
   RE: ogtt i insulin
9.9.2013 12:41:16   
Verolina
I jos jedno pitanje, je l' se glukofaz pije do kraja zivota?

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1043
   RE: ogtt i insulin
9.9.2013 12:42:39   
dunja RR
Ne, pije se kada planiraš trudnoću i u trudnoći (neki piju do 12. nedelje a neki do kraja trudnoće). Kada se pravi pauza između trudnoća, može se pauzirati sa sioforom. Najbolje je pošeti 6 meseci pre trudnoće.
IZVORNA PORUKA: Verolina

I jos jedno pitanje, je l' se glukofaz pije do kraja zivota?



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 1044
   RE: ogtt i insulin
9.9.2013 12:44:54   
Verolina
Nista, moracu da se pozabavim time. Ja sam vadila samo pocetni insulin jer je moj doktor imao neku metodu racunanja, ali mislim da cu ipak morati da uradim profil.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1045
   RE: ogtt i insulin
9.9.2013 12:44:54   
dunja RR
Ne baš samo proteine, ali ishrana treba biti bazirana na njima.
Ja sam dobila dijetu od dr. Jelene, ali mi je naglasila da je ona baš za mene, za moju visinu, kilažu, rezultate, hormone .. ima u dijeti pored proteina i hleba, ima i voća, ima svega ali umereno. I naravno savet je da slatkiše treba izbegavati.
IZVORNA PORUKA: Verolina

Jao, Dunja, pa ako je tako, je l to znaci da moram samo proteine da jedem?



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 1046
   RE: ogtt i insulin
9.9.2013 12:46:28   
daca77
Slazem se sa Dunjom...ali, iako se nece uzimati lek, moramo voditi racuna o ishrani i fiz.aktivnosti.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1047
   RE: ogtt i insulin
9.9.2013 12:46:57   
Verolina
Da da, shvatam. Nista, prvo cu da uradim profil insulina i onda cu da vidim sta cu. Mada ja sam cula da se vezbanjem i ishranom sve to koriguje.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1048
   RE: ogtt i insulin
9.9.2013 12:48:36   
Verolina

IZVORNA PORUKA: daca77

Slazem se sa Dunjom...ali, iako se nece uzimati lek, moramo voditi racuna o ishrani i fiz.aktivnosti.

Kad krece sou?user posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1049
   RE: ogtt i insulin
9.9.2013 12:50:06   
daca77
Verka, sou krece od narednog ponedeljka, ALI POD USLOVOM da sam se resila one ciste od 22mm. Dr ubedjena da je nema, ali ja nisam bas sigurna...
A imam jos jedan problem...pronizon i eutyrx, koji sam pocela da pijem od danas, povecavaju nivo secera u krvi...Taman nesto dovedem u red, sl.korakom to poremetim i sve u krug.user posted image

< Poruku je uredio daca77 -- 9.9.2013 12:53:39 >

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 1050
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?
Mesečni ciklus žene
Saznajte nešto više o svom telu, proučite vaš menstrualni ciklus i naučite da ocenite kada su vam plodni dani.



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here