|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: klistriranje
9.12.2008 20:15:05   
prase
Pa i ja sam mislila da je tako kako si ti napisala, tj. do te mere sam bila ubeđena da do sada nisam ni provalila da ima jedno "r" više u naslovu teme user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: klistriranje
9.12.2008 20:17:44   
guppy RR
Tašo, otvaraj Vujakliju user posted image

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: klistriranje
9.12.2008 21:03:43   
Anoniman
Ja mislim da se kaže klistiranje, bez 2r, ali nisam otvarala Vujaklijuuser posted image .
Ne znam kako je vama bilo kad su vam krenule prve kontrakcije, u mom slučaju je to bilo praćeno odlaskom u wc na veliku nuždu svakih pola sata-sat. Pa pošto su kontrakcije trajale ceo dan, moja creva su i pre klistiranja bila prazna. Ja sam to shvatila ko normalnu pojavuuser posted image
Da li ste i vi imale slično iskustvo?

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: klistiranje
9.12.2008 21:06:22   
guppy RR
To kažu da je normalno... čak pre par dana pre porođaja trudnica neka dobije proliv, kako bi se telo isčistilo i pripremilo na porođaj. Meni nije bilo tako unatoč kontrakcijama.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: klistriranje
9.12.2008 21:21:44   
Lu
IZVORNA PORUKA: Zille

Ja mislim da se kaže klistiranje, bez 2r, ali nisam otvarala Vujaklijuuser posted image .
Ne znam kako je vama bilo kad su vam krenule prve kontrakcije, u mom slučaju je to bilo praćeno odlaskom u wc na veliku nuždu svakih pola sata-sat. Pa pošto su kontrakcije trajale ceo dan, moja creva su i pre klistiranja bila prazna. Ja sam to shvatila ko normalnu pojavuuser posted image
Da li ste i vi imale slično iskustvo?


Da i ja sam često išla na toalet iako nisam imala jake bolove,ali ja uvijek kada imam tremu dobro očistim crijeva prirodnim putemuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: klistriranje
9.12.2008 21:42:46   
Anoniman
Lu, verovatno smo isti tip tremarošauser posted image . Svaki ispit sam overavala u taletuuser posted image , pa je i ovaj "ispit" tako prošao.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: klistriranje
9.12.2008 21:59:29   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image

u pravu si! Moja greška koju niko sem tebe nije primetio! Guppy, briši višak slova iz naslova! user posted image

ps. i dr kaže klistiranje...

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: klistriranje
11.12.2008 22:41:00   
sonja999s
joooj, ja se toga toliko bojim, ne smem ni da mislim o tome. mada, kazu da blam tamo u porodilistu ni ne postoji, ne stignes ni da razmisljas zbog bolova...ali ipak..ufff

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: klistriranje
11.12.2008 22:48:12   
Anoniman
Dobrodošla sonja, ti si nova! user posted image

Nema razloga za strah - zaista!

(odgovor članu sonja999s)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: klistriranje
11.12.2008 23:22:07   
sonja999s
hvala na dobrodosliciuser posted image
znam da nema mesta strahu, ali ja sam rodjeni panicaruser posted image bol nikako ne podnosim. vise se ja mozda ustvari uplasim nego sto mene nesto stvarno boli, ali eto...zamislite kada sam primala inekciju u zadnjicu pre 5.6godina, bila sam bolesna i morala sam u bolnicu, ja sam plakala!!! pa dete od 5godina da mi se smeje!!!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: klistriranje
11.12.2008 23:28:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha

user posted image user posted image user posted image

u pravu si! Moja greška koju niko sem tebe nije primetio! Guppy, briši višak slova iz naslova! user posted image

ps. i dr kaže klistiranje...


Ne znam šta mi se deilo, tek sada sam videla da je guppy ta koja je uočila grešku, a bila sam ubeđena da je post pisala prase i da niko drugi nije ostavljao komentar na to... Ma pukla sam sa mozgom. Sve u svemu, žene moje, ima R viška... a guppy će to srediti kada bude mogla. Izvinjavam se! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: klistriranje
12.12.2008 7:44:27   
kumara

IZVORNA PORUKA: sonja999s

hvala na dobrodosliciuser posted image
znam da nema mesta strahu, ali ja sam rodjeni panicaruser posted image bol nikako ne podnosim. vise se ja mozda ustvari uplasim nego sto mene nesto stvarno boli, ali eto...zamislite kada sam primala inekciju u zadnjicu pre 5.6godina, bila sam bolesna i morala sam u bolnicu, ja sam plakala!!! pa dete od 5godina da mi se smeje!!!user posted image



Dobrodosla!

I ne sekiraj se, ima nas jos takvih. I ja mrzim bol i panicim kao nenormalna za svaku glupost. Uvek mi to bude smesno, ali eto... user posted image

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: klistriranje
12.12.2008 9:12:03   
gracija
joooj, ja se toga toliko bojim, ne smem ni da mislim o tome. mada, kazu da blam tamo u porodilistu ni ne postoji, ne stignes ni da razmisljas zbog bolova...ali ipak..ufff


Sonja,prvo da ti pozelim dobrodoslicu.
Klistiranje  je u svakom slucaju neprijatno,a kad dodje do toga vjeruj mi da neces razmisljati o tome.Mislices na svoju user posted image i na to kad ces je drzati u svom narucju.

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: klistriranje
12.12.2008 17:22:52   
MERYEN
Dobrodosla Sonja.Klistiraj se kod kuce kupi klizme imaju 3  u pakovanju za trudnice i decu,ja sam se sa njima klistirala 3 dana posle carskog,uradis to kad ti krenu bolovi,ili pak kad ti pukne vodenjak ako ti pukne naravno kod kuce,a u bolnici kad ti rade sa vodom samo je malo neprijatan osecaj,ustvari ti tad o tome i neces misliti.

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: klistiranje
12.12.2008 19:42:13   
guppy RR
pod 1. evo popravljam naziv teme :))
pod 2 ... DOBRO DOŠLE NOVE ČLANICE RR !!! user posted image

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: klistriranje
12.12.2008 19:53:02   
sonja999s
hvala na dobrodosliciuser posted image
a sta bude ako ja to obavim kod kuce i kazem im u bonici da sam to uradila a oni mi ne veruju i opet mi gurnu to?!user posted image

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: klistiranje
12.12.2008 20:30:02   
guppy RR
... ja još uvek mislim, da je to dobro za trudnicu... da joj pre porođaja tamo isprazne creva...


< Poruku je uredio guppy -- 13.12.2008 10:10:27 >

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: klistiranje
12.12.2008 23:18:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: guppy

... ja još uvek mislim, da je to dobro za trudnicu... da joj pre porođaja tamo isprazne creva...




slažem se!

< Poruku je uredio guppy -- 13.12.2008 10:10:38 >

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: klistiranje
13.12.2008 10:28:00   
MERYEN
Zen koja je primljena samnom je uradila to kod kuce,i nisu je gore klistirali,pa sam ti pro po toga i rekla,opusti se nije to nista ma to je smesno naspram onog sta te ceka[al'sam odvratna,nisam samo sam iskrena]

< Poruku je uredio guppy -- 13.12.2008 10:35:37 >

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: klistiranje
13.12.2008 13:20:26   
Jeca*
Ja sam kupila klizimice i danima pričala kako ću se klistirati kod kuće. Kad mi je pukao vodenjak prvo što sam odlučila je da se ne klistiram. Tog trenutka mi je palo na pamet da je bolje da me u bolnici klistiraju lepo nego ja nesto kod kuce sama, pa posle da se izblamiram tamo na porodjajnom stolu. Jer, kako sam cula, mnogo je jaca ta tecnost kojom klistiraju tamo nego ovi čepići "uradi sam".
Inače, klistiranje ne boli, malo je neprijatno u trenutku, ali posle ti bude super kad završiš sve user posted image  Mene su klistirali i posle porođaja, to sam već pomenula i mislim da treba da im zahvalim zbog toga jer sam došla iz bolnice i uopšte nisam imala probleme sa stolicom, a mnoge žene se posle CR žale da imaju.
Takođe mislim da je klistiranje nužno jer beba kad izlazi ona pritiska debelo crevo, a svi znamo koliko su blisko postavljeni vaginalni i analni otvor i kad ne bi bilo klistiranja sigurno bi porođaj bio znatno neprijatniji. A na stranu što treba voditi računa da se i beba ne inficira. Tako da, ma koliko se sve plašile toga, ja kažem KLISTIRANJE user posted image

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: klistiranje
14.12.2008 13:39:22   
MERYEN
user posted image user posted image user posted image  Slazem se.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: klistiranje
14.12.2008 13:48:06   
oliveradj
To tako brzo prodje, ali u porodilistu mi je to bila poslednja stvar na koju sam mislila to je nista u odnosu na sve sta dolazi posle porodjaja. O tome treba vise misliti. Beba, strah za bebu, postporodjajna depresija, iscrpljenost.



_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: klistiranje
14.12.2008 14:06:01   
guppy RR
IZVORNA PORUKA: oliveradj
O tome treba vise misliti. Beba, strah za bebu, postporodjajna depresija, iscrpljenost.

Još kako si u pravu... a mi se zamaramo klistiranjem i brijanjem ...

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: klistiranje
12.2.2009 13:53:18   
sonja999s
ma klistir nisam ni osetila jer su me tada lupale takve kontrakcije da nisam znala gde se nalazimuser posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: klistriranje
13.2.2009 10:56:01   
Medo Brundo
Ma klistiranje je a ne klistriranje user posted image
Ja sam znala da kroz to moram da prodjem, objasnili su nam u skolici za pripremu za porodjaj. Prijatno nije ali su sestre koje tamo rade, bar u mom slucaju (GAK N.Front) bile jako ljubazne i strpljive. Bilo je 2 toaleta, i samo nas dve porodilje, nije bilo daske na wc solji ali je bilo onih papirnih podmetaca i bilo je i toalet papira ali sam ja imala svoj, i verovali ili ne sve je bilo savrseno cisto cak je bilo i osvezivaca. Posle toga sam se istusirala, kabine sa tusevima su odmah pored. Nisu nesto fensi uredjene ali je bilo cisto. Donele su mi moju kesu iz koje sam uzela svoj sapun i peskir.
Sto se brijanja tice, uradili su mi to pre klistiranja a nakom sto su mi izmerili stomak onim pelvimetrom. Med sestra me je polila cini mi se jodom, stavila nov brijac u onu kao britvu i u tri poteza zavrsila i to. Skoro da nisam nista osetila osim da je jod bio hladan user posted image
Nemam nista protiv te procedure. Uradicu sve sto treba i sto kazu. Ne smatram to uvredljivim ili ponizavajucim. Pre bi mi bilo neprijatno da mi se desi da pocnem da izbacujem fekalije nekonotrolisano na stolu u sred poradjaja user posted image Ako je takva procedura a ja sam se odlucila za to porodiliste onda cu je i ispostovati. Mislim da je jako vazno u takvim situacijama, mislim na porodjaj i sve sto ga prati, slusati sve to ti kazu, saradjivati maksimalno.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here