|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: klistiranje
13.2.2009 11:10:44   
Anoniman
nisu me klistirali ni prvi ni drugi put jer nisam ja htjela... ne zato sto mi je bilo neugodno, sramota ili sta li vec, nego iz razloga sto sam uvijek imala redovitu stolicu, i sto sam prije oba porodjaja obavila veliku nuzdu kuci, prije nego sam dosla u porodiliste... a taman i da sam im napravila belaja na stolu sta me briga... to oni rade da je njima jednostavnije, i lakse, jer se to vise nigdje na svijetu ne radi osim ako nije sekcija (carski rez)  u pitanju... 

< Poruku je uredio Olga RR -- 2.6.2012 13:42:02 >

(odgovor članu Medo Brundo)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: klistriranje
14.2.2009 18:12:47   
eugenija
Znači na glas sam se smejala čitajući pismauser posted image user posted image ! Doktor je legenda! Čovek je imao i vremena i koncentracije da joj odgovori i da je smesti zaista tamo gde pripada. Ne sviđaju mi se ideja da baš ništa ne valja, koju izgleda zagovara isfrustrirana gospođa, kao što sam svesna da nije sve bajno i sjajno sa porodilištima. Ali iz te neke frustrcije, mislim da je otišla predaleko i da zazire u nešto gde zaista gde nema smisla zazirati.

-"Stari hirurzi su nakon operacije običavali da pitaju pacijenta koga su prethodnog dana operisali da li je imao vetrove, tj.da li je prdnuo. Onaj ko je prdnuo živ je, onaj ko nije prdnuo nije živ." user posted image user posted image user posted image


-"Stari rimski legionari su znali da se klisitraju veče uoči bitke, jer su znali da ukoliko budu ranjeni u trbuh, veće šanse imaju da prežive ukoliko su im creva prazna. Srpski ratnici su takodje to znali i niko uoči proboja Solunskog fronta nije večerao."
(kud su jadni ratovali daleko od kuće, kud su još i gladni išli u rat)

-"Zamislite sada situaciju da umrljan plod odmah stavimo majci na grudi jer tako zahteva baby frendli procedura. Moram da priznam da do sada nisam sreo osobu kojoj bi se to dopadalo." (Lepoto mamina, aloo.. babice, daj jednu lotos maramicu, da skinem ovo sa deteta da ga majka ljubne, hahahahahauser posted image user posted image user posted image )

-
"Neću vam objašnjavati ko je bio Spartak, jer sam shavtio iz daljeg dopisivanja sa vama da vi o tome pojma nemate i da nije vredno truda da saznate." (Ovo se zove nisko spuštanje na nivou, hihihihihihihi)... pa kaže: "Za razliku od vas gospodjo Krugolina koja zna da sve zna, mučeni Sokrat je običavao da govori da zna da ništa ne zna."user posted image

-"....Pa da li ste vi normalni. Da li mislite da ja kao direktor najvećeg porodilišta u zemlji ne znam koji su stavovi SZO...." ("Jakovljeviću, Jakovljeviću, jeli lepo da sam lud, a da to ne znam" -Balkanski špijun, Bata Stojković u ulozi Ilije Čvorovića)

- "Uzred budi rečeno imam utisak da se gospodin koji je došao sa vama na sastanak u Institut Batut, zagražavao nad pakistanskim narodom i narodom Sri Lanke."


-"To što vi upotrebljavate strane reči čije značenje ne znate nije ništa novo. U srpskoj književnosti je opisana jedna takva gospodja koja upotrebljava reči MIKOFO i KOMIFO. Samo što to kod posmatrača izaziva smeh a ovo sa vama je veoma ozbiljno." Hahahahahahahahahahahahahahaha! Fenomenalno!user posted image



_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: klistiranje
19.6.2009 21:14:38   
Anoniman
Ja cu samo da napisem hahahahahahaha!!!!!!! To je najludji dio porodjaja. U tom momentu pomislis kako je to bauk, strasno, da ce da boli....
Ali ja sam i pored klistira napravila belaj haha, jer su me klistirali dva dana prije porodjaja, a posle zaboravili. I nista nije strasno kao sto sam mislila, niti boli, mrvicu je neprijatno kada ga postave. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: klistiranje
22.6.2009 10:16:29   
Trcosava
za klistiranje znam još od kad je neko meni blizak se porodio - pa nešto nemam neki strah od toga i mislim da je ok
a što se tiče brijanja - gomila ljudi mi preporučuje da to odradim sama (ili uz nečiju pomoć) kod kuće.
ja više ne živim u beogradu, tamo sam imala devojku kod koje sam išla na kompletnu depilaciju - zezale smo se da ona dođe oko mog porođaja u sloveniju pa da me izdepilira k'o čovek user posted image

ali to ćem već sa dragim da izorganizujem (pojma nemam kako je ovde)

što se tiče krugoline ili kako joj već ime - nisam je pratila ni dok sam bila u bg, kapiram da je ona imala neko grozno iskustvo ali ga pretera
a što se tiče priče sa zapada - pa ista je priča i sa širokim povojem (koliko sam ja u toku) on se kao sad još samo kod nas koristi i možda u još ponekoj zemlji bivše SFRJ, nikako da uhvatim guppy da je pitam kako je ovde :D

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: klistriranje
1.6.2012 16:29:50   
Sanchy
Neko je spomenuo medlaks tecnu klizmu koju je koristio kuci pa u bolnici nije bilo potrebe za onim crevom,pa me interesuje da li je jos neko to koristio i kako se koristi to uopsteuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: klistriranje
1.6.2012 16:57:07   
Anoniman
Imas u apotekam mikroklizmu. Imaju tri male klizmice u kutiji. Ja sam to koristila neko vreme posle porodjaja. One su vec zapakovane u aplikator. Upotreba je jednostavna da ne objasnjavam, sacekas od 5-20 minuta i voila!

Klistiranje u porodilistu nije nista ni neprijatno ni strasno. Meni je pukao vodenjak na pregledu za prijem, dosla sam sa ocajnim kontrakcijama, u pripremnoj sobi sam uspela i da povracam... Kad dodjes dotle, ionako ces samo zeleti da se sto pre porodis pa kako god. U stvari, ja sam imala tu zelju cim sam usla u deveti,. Sve moje zelje i planovi vise nisu bili bitni. samo sam zelela da se porodim. jedino sto mi je bilo bitno je da je osoblje ok, ostalo nista.

U pripremnoj sobi si uglavnom sam ako ides u neko od manjih porodilista. Ako ti je zbog blama. Drugo i ostale porodilje su u istom sosu pa tu blama nema, a trece, medicinsko osoblje bas briga.

A ja se tripujem da je ta klizma i dobra tu i tamo. Stvarno lepo procisti creva. Meni su je radili jos dva puta pred neku operaciju sto sam imala.

Te kucne varijante ti nece mnogo pomoci. Mislim da sa njima izbacujes samo ono sto je doslo na red. A u bolnici ti bukvalno isperu creva jer je to dubinska klizma, ako se ne varam.

Inace, ova kucna radi po principu da povuce vodu koja se nalazi u organizmu oko debelog creva, na taj nacin razmeksa stolicu i potera te na wc.

(odgovor članu Sanchy)
  Direktna veza do poruke: 56
   RE: klistriranje
1.6.2012 17:06:16   
Jeca.V
Kod nas u porodilistu u PA se koriste te mikro klizme,nisam cula da su neku trudnicu klistirali klasicnom bolnickom metodom.

< Poruku je uredio Jeca.V -- 1.6.2012 17:12:46 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: klistriranje
1.6.2012 18:03:34   
Sanchy
ma nije mi zbog blama user posted image ,plasim se infekcija ,iskreno mojoj ujini su cudo napravili prilikom kolonoskopije a i ovde ide neko crevce pozadi koliko sam razumela e sad da li to oni menjaju za svakog pacijenta ili sterilisu sta rade ja ne znam stvarno ali im uopste ne verujem...nista drugo,cak se i slazem da je klistiranje vrlo vrlo korisno s vremena na vreme...

(odgovor članu Jeca.V)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: klistriranje
1.6.2012 18:10:18   
lesica
Ma daj Sanchy,nemoj tako da razmisljas. Gadnu infekciju mozes i u kuhinji da navuces ako se samo malo secnes nozem-banalizujem da,ali nisu nase zdravstvene ustanove bas stale gde se ne postuju osnovne zdravstvene procedure. Sto se tice klistiranja,sam proces zavisi od toga kako se postavis-prvo to crevce je prilicno tanko,drugo ne traje uopste dugo,trece za pola sata si kompletno sredjena,a za to vreme natenane javis kome treba da javis da si ostala u bolnici,odigras 1-2 igrice na telefonu,i nakon toga tusiranjac i na porodjaj cista i pripremljena.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: klistriranje
1.6.2012 18:11:01   
Anoniman
Ako ides na CR sigurno ces piti antibiotike tako da mislim da nema potrebe o tome da razmisljas. Ja sam isto pila antibiotike posle porodjaja ali se zaista ne secam zasto. Ja nisam razmisljala ni o tome ni o mnogim drugim stvarima, opterecujes se nepotrebno. I kod frizera moze da ti se desi neka nezgoda pa da se infciras a ne u bolnici. To su stvari koje se jako retko desavaju, a uvek ima neko.... bla bla bal

(odgovor članu Sanchy)
  Direktna veza do poruke: 60
   RE: klistriranje
1.6.2012 18:13:39   
Sanchy
Ma sve se slazem nije mi to nista glupo,boli me uvo ali veruj mi takva sr...mozes da pokupis po bolnicama da je to katastrofa...user posted image ,,,jeste u pravu si i za frizera zato teram frizerku da dezinfikuje pribor preda mnom ha ha ,mislim teram,zena yna da sam kao MOnk ako ste gledali pa sta ceuser posted image ...ni kod kozmeticara ne idem zbog tih stvari...a bolje je ne razmisljati jeste ali ne mogu tako sta cu...

< Poruku je uredio Sanchy -- 1.6.2012 18:15:43 >

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: klistriranje
1.6.2012 18:16:00   
Anoniman
O tome si trebala da razmisljas pre nego sto si podigla noge user posted image b Sad je malo kasno da se predomisljas user posted image

Opusti se i idi npavi nesto za svoju bebu user posted image a ja idem da izgrlim i izgnjavim moju

(odgovor članu Sanchy)
  Direktna veza do poruke: 62
   RE: klistriranje
1.6.2012 18:16:56   
Sanchy
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: klistriranje
1.6.2012 18:17:34   
nina26
Joj Sanchy pa ne verujem da ne menjaju taj ulozak na crevu i da ga koriste vise od jednomuser posted image

Nisu valjda toliko bas operisani od osnovnih zdravstvenih pravila???

Ako ce ti biti lakse, ti kupi samo taj ulozak nov i klistriraj se onda sa uzivanjemuser posted image

Ja imam taj ceo sistem kuci, ali ne verujem da cu ga nositi u bolnicu, mada ko zna...

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: klistriranje
1.6.2012 18:18:43   
lesica
Ne operecuj se zeno vec uzivaj u tom preostalom vremenu gde se jos koliko toliko mozes odmoriti i naspavati. Sterilise se sve to.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: klistriranje
1.6.2012 18:25:18   
MicinaMama
Nisam bas u toku ,ali ne stavljaju zenama isto crevo u zadnjicu,nego otpakuju novo crevo.Tako rade u bosni....ipak to je bolnica svaki element se dezinfikuje....Meni je klistir dobro dosao hehehe....user posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: klistriranje
1.6.2012 18:25:21   
Mama 78
Ma ovo ti je najmanja briga gledaj da se skoncentrises na sam cin porodjaja i izguras tu bebu sto pre da se obe sto manje mucite

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: klistriranje
1.6.2012 18:33:26   
Olga75
pa naravno da otpakuju novo crevo
nisu nenormalne da ga guraju iz d.... u d..e

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mama 78)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: klistriranje
1.6.2012 18:34:38   
MicinaMama
Olga hahahha,dobro si me nasmejalauser posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: klistriranje
1.6.2012 18:35:00   
Sanchy

IZVORNA PORUKA: nina26

Joj Sanchy pa ne verujem da ne menjaju taj ulozak na crevu i da ga koriste vise od jednomuser posted image

Nisu valjda toliko bas operisani od osnovnih zdravstvenih pravila???

Ako ce ti biti lakse, ti kupi samo taj ulozak nov i klistriraj se onda sa uzivanjemuser posted image

Ja imam taj ceo sistem kuci, ali ne verujem da cu ga nositi u bolnicu, mada ko zna...

Imas kuci?Pa ti si gora nego ja ha ha...ma tu je problewm i sto je celo nase zdravstvo puklo nacisto finansijski pa sumnjam da imaju ta crevca za svakog posebno i kupila bih ja ali ne znam ni kako to izgleda a kamoli gde i sta da kupim...kada sam isla na uz prosle godine u bolnicu ,vaginalni,nisu imali kondome nego izvuce onu jednu rukavicu iz one kutije a one bas nisu ko hirurske sterilne i navuce jedan prst na onu sondu pa te gleda..user posted image ..od tad ne idem vise po bolnicama ali sad moram sta da radim...

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: klistriranje
1.6.2012 18:37:10   
zivka

IZVORNA PORUKA: Olga RR

pa naravno da otpakuju novo crevo
nisu nenormalne da ga guraju iz d.... u d..e


user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: klistriranje
1.6.2012 18:38:12   
Sanchy

IZVORNA PORUKA: Olga RR

pa naravno da otpakuju novo crevo
nisu nenormalne da ga guraju iz d.... u d..e

Pa ne znam zato pitam u zemunskoj za kolonoskopiju samo sterilisu tako su mi rekli oni koji su isli,ja nisam i nemam pojma kako to uopste izgleda??Ako menjaju onda nema problema user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: klistriranje
1.6.2012 18:39:04   
nina26
Imas kuci?Pa ti si gora nego ja ha ha.


morala sam da uzmem iz zdravstvenih razloga trebalo jednom, al eto sacuvala sam ga ko zna zasta je to dobrouser posted image

E Sanchy, da ti docaram jos situaciju, zamisli daju ti crevo a prethodna user posted image imala hemoroideuser posted image

Zamisli to tek? :) Salim se malo, naravno da nije isto crevo a ni taj ulozak, tako da ne brini i jos oko togauser posted image



_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: klistriranje
1.6.2012 18:40:12   
Sanchy
user posted image user posted image

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: klistriranje
1.6.2012 18:44:21   
Olga75
ima u apotekama da se kupi crevo sa irigatorom , obicno ima dva nastavka i kostalo je pre nekog vremena malo vise od 1000 dinara , bolnicki su drugaciji jer se nastavci menjaju

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here