|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: klistiranje
1.6.2012 18:44:41   
MicinaMama
Jojjjj nina ti jos gora hahaha...isprepadaces sanchy nece se hteti ni poroditi na krajuuser posted image .

Jbg kada u bosni menjaju ono ulazno crevo onda mora i u Srbiji to da rade,onaj bokalic sterilisu redovno ali u tom bokalicu je sapun i voda i ila jedno crevo na koje se prikljucuju ulosci i onda ti to ide u zadnjicu.Ja dok sam lezala u bolnici videla sam da redovno sterilisu i bokalic i od bokalica crevo.A ono otpakuju pred tobom.

< Poruku je uredio Olga RR -- 2.6.2012 13:42:48 >

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: klistriranje
1.6.2012 18:45:35   
Okica sljokica

IZVORNA PORUKA: Olga RR

pa naravno da otpakuju novo crevo
nisu nenormalne da ga guraju iz d.... u d..e



user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: klistriranje
1.6.2012 18:48:59   
MicinaMama
Eh ajde kada smo vec kod toga da mi pojasnite kako izgleda taj kucni klistir,kako se zove i kako se koristi....(mislim to otprilike i znamuser posted image ),tj kako da to sama izvedem.
Ovde ne klistiraju pred porod a iskreno mene bi bilo sramota da se uneredim pred docama...iako je to ovde normalno ja to ne zelim....meni je klistir drazi.

(odgovor članu Okica sljokica)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: klistriranje
1.6.2012 18:49:26   
Okica sljokica
Moja drugarica je pred drugi porodjaj sama uradila mikroklizmom klistir. Kaze samo zato sto se u prvoj trudnoci obrukala tj cistacice su posle nje imale mnogo posla user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Okica sljokica)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: klistriranje
1.6.2012 18:57:50   
MicinaMama
Znaci zove se mikroklizma....moram da iscackam na netu kako se to ovde izgovara.

(odgovor članu Okica sljokica)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: klistriranje
1.6.2012 19:03:15   
Okica sljokica
Pa da Micina,mislim da ti je to najelegantnije resenje tj najlakse

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: klistriranje
1.6.2012 19:05:42   
MicinaMama
Ja sam upravo pronasla na netu ovo,da li je to to kao i dole?
user posted image

(odgovor članu Okica sljokica)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: klistriranje
1.6.2012 19:06:49   
Okica sljokica
e jeste,samo imas od raznih proizvodjaca ali princip je taj

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: klistriranje
1.6.2012 19:35:10   
MicinaMama
E super,nasla sam i kako se kaze na FR i eto ovo im je izgleda popularna marka te miniklizme...ima i cena 5,5 eura...bas nije ni skupo.

(odgovor članu Okica sljokica)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: klistriranje
2.6.2012 11:22:15   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Olga RR

pa naravno da otpakuju novo crevo
nisu nenormalne da ga guraju iz d.... u d..e

OLgaaaaa user posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 85
   RE: klistriranje
2.6.2012 11:23:59   
malenac76
sto se tice klistiranja ja nemam nista protiv. taman da me lijepo iscisti poslije ovolikih muka sa zatvorom user posted image  ja se jedino brinem hocu li stici do wc-a user posted image user posted image  i kako cu se poslije oprati hehehehe

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: klistriranje
2.6.2012 11:25:41   
Anoniman
Malenac , stizes sigurno ako si u wc-u user posted image ako te posalju da setas , vratices se bez sjaja user posted image

(odgovor članu malenac76)
  Direktna veza do poruke: 87
   RE: klistriranje
2.6.2012 11:27:41   
malenac76
znaci kad me naliju trk u wc i tamo cekam da proradi user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: klistriranje
2.6.2012 11:30:26   
Anoniman
Znas kako , obicno postoji wc tu u pripremnoj sobi , naravno odvojen vratima i nekim tanjusnim zidom , tako da stizes sigurno user posted image
u mom slucaju je radilo odmah user posted image osetis neko golicanje tamo dole , i smesno ti dodje a i onima s druge strane zida user posted image

(odgovor članu malenac76)
  Direktna veza do poruke: 89
   RE: klistriranje
2.6.2012 11:35:47   
IVA 11

IZVORNA PORUKA: Olga RR

pa naravno da otpakuju novo crevo
nisu nenormalne da ga guraju iz d.... u d..e



Hahhaah Olga user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: klistriranje
2.6.2012 12:07:53   
malenac76
hahaha jel se to smiju od gasa koji tada ispustimo user posted image

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: klistriranje
2.6.2012 12:10:09   
Anoniman
Nisam stigla da ih pitam user posted image

(odgovor članu malenac76)
  Direktna veza do poruke: 92
   RE: klistriranje
2.6.2012 12:11:34   
red3lilu
Znam da me to čeka i radije ću prepustiti da obavi to stručno lice nego sama sebi da prčkam po guzici sa kontrakcijama....
Imam neka druga iskustva sa tim laksativnim sredstvima, gde sam jednom veče pre snimanja bubrega trebala da očistim creva, dobila sam neku tableticu od koje sam se u toku noći od silnog gubitka tečnosti i dehidratacije bukvalno onesvestila na wc šolji... bila sam u nesvesti 10-15 min...
Takođe, moj mali je imao zatvor prošle godine pa sam kupila tu mikroklizmu kao poslednje rešenje pa je i njemu onako malom proradila tek posle nekih 45 min... A šta može da znači 45 min kod porođaja!! Samo zamišljam scenu da stavim klizmu i čekam, a kontrakcije sve češće i češće, treba za bolnicu a treba i na klonj...a, ne...
U bolnici to fino kulturno saspu ko limunadu i što drže istrpiš to će bolje da oriba crevca, nema tamo sramote, niko te ne sluša svi su obuzeti svojim bolom..

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: klistriranje
2.6.2012 12:12:05   
peca
Meni bas nije bilo smesno u jednom trenutku, a mene, i jos jednu devojku ostavili same tamo jedno pola sata, smorismo se user posted image

_____________________________

....neko radi sve po Bozjoj volji a ipak je sirotinja, neko zna celu bibliju napamet a i dalje je zivotinja...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: klistriranje
2.6.2012 12:45:12   
Lilla
Na taj klistir gledam kao na nuzno zlo, mada i nije tako strasan. Dok sam bila mala cesto sam isla na klistir o kom vi pricate, i nemam uopste traume od njega, tako da buduce mame, nema potrebe da se toliko brinete. Mada, ne vjerujem da cete imati vremena da mislite na to kad porodjaj pocne, onda cete imati preca posla user posted image

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: klistriranje
2.6.2012 12:46:14   
Lilla

IZVORNA PORUKA: red3lilu

Znam da me to čeka i radije ću prepustiti da obavi to stručno lice nego sama sebi da prčkam po guzici sa kontrakcijama....



user posted image


_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: klistriranje
2.6.2012 12:46:27   
Jeca*
izvinjavam se, ali čisto zbog pretrage...skinite ovo R koje je višak. Koliko ja znam pravilno se kaže KLISTIRANJE user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: klistiranje
2.6.2012 13:02:25   
bubulence
meni nisu gurali nikakvo crevo user posted image . postoji crevo koje je debljine prsta ali na vrhu se suzava i cini mi se da ima neki nastavak. e to su nam stavljali (da izvinete) u guzicu ali bukvalno nista ne oset_is, oset_i se tek kada puste tu tecnost, onako nekako hladi... ne boli apsolutno nista i nije uopste strasno sto cete da kakite tamo jer to radi 100 zena na dan... a meni, koja ceo zivot imam problem sa zatvorom je klistiranje bilo predivno iskustvo user posted image ...
i verujte da je bolje da vam to oni odrade u bolnici nego da se vi klistirate same kod kuce kada vec krenu bolovi i kontrakcije... posebno sto ne znate koliko su ti klistiri ''brzi''... mozda ne proradi odmah nego vas spopadne tek u autu kada krenete u porodilisteuser posted image

< Poruku je uredio Olga RR -- 2.6.2012 13:40:41 >

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: klistiranje
2.6.2012 17:09:32   
Anoniman
moja dr nije dala da me klistiraju jer mi je pukao vodenjak, tako da je tu bilo svega, al ja nista nisam osetila ni shvatila, a bogami nije me bilo ni briga kad mi je dr rekla user posted image

(odgovor članu bubulence)
  Direktna veza do poruke: 99
   RE: klistiranje
2.6.2012 21:35:31   
branki*
ja sam isla na klisti 2 puta,pred laparoskopiju i pred carski rez.nista strasno nije,ocekivala sam mnooogo gore.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...
Uloga placente (video)
video
Nakon implantacije, iz perifernih ćelija blastocista, razvija se deo strukture zvan placenta, koji služi kao veza između...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here