|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: klistiranje
9.6.2012 21:25:13   
Cunce
Ako ćemo iskreno, do skoro nisam ni znala kako se radi klistiranje user posted image Znala sam šta je, ali ne i kako se radi, tek sam se u poodmakloj trudnoći raspitala user posted image
Inače, jedan od ta dva teksta, ako ne i oba, sam pročitala kad sam tražila na net-u nešto više o razlozima klistiranja i sl. jer su osobe kojima verujem uspele da me naplaše govoreći mi nešto što su njima isto tako osobe od poverenja napričale user posted image A onda i priča da se to na zapadu više ne radi, pa ni brijanje.. Što se brijanja tiče, to je najnormalnija stvar koja se radi i inače zbog higijene, a i pred porođaj (imam nizak prag bola i nijedna depilacija kad su u pitanju noge i "između nogu" user posted image kod mene ne dolazi u obzir, ili brijanje ili šuma), tako da mi to ne smeta, rešiću sama pre nego što odem u porodilište, znači ovih dana, uz pomoć dragog user posted image Jedino kad to pomenem starijim gospođama, zgražavaju se na samu ideju da skidaju nešto što im celog života tu stoji, ali šta ću im ja..
Kad je klistiranje u pitanju, vidim da je podeljeno mišljenje. S obzirom na to da se ta procedura radi obavezno tamo gde idem, ne mogu baš mnogo da se bunim. A i što bih se bunila, kontam da je korisno, ionako mi metabolizam nije jača strana i ko zna šta sve može da ispadne prilikom porođaja user posted image Šalu na stranu, meni je to okej, nisu mi nikad radili, pa ne znam kakav je osećaj, ali ne verujem da će mi, kad prvi put oset_im jači bol i kad vidim da ću uskoro na porođajni sto, ako se tako zove, baš to predstavljati problem user posted image
A odgovor na ono "jao, pa neprijatno, jao, pa hemoroidi posle, pa jao ovo, jao ono" nek mi rade šta hoće samo da bebica lakše progura i da se ne inficira, pa nek me boli dupe i mesec dana posle toga user posted image
Na kraju, zar se vi porađate da što lakše i prijatnije prođete ili da bebac bude kako treba, pa makar trpele i male neprijatnosti? user posted image

< Poruku je uredio Nada RR -- 9.6.2012 21:28:11 >

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: klistiranje
10.6.2012 13:35:04   
Figaro88
Meni to uopste nije bilo strasno,i radije bih to nego da imam nezgodu na stolu,to mi je malo bljakuser posted image Nije bolno uopste,samo sto sam jedva stigla do wc-a,jos kao treba da se ceka 10-tak minuta,ali nije bilo sanse....I brijanje mi je ok,ali da sama to odradim,i jesam,jos nisam bas sve i niko me nije cacko niti mi ista rekao.

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Cunce)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: klistiranje
10.6.2012 19:34:08   
Cunce
ne znam, ima gomila ljudi za, gomila protiv i dobrih argumenata sa obe strane.. ali kad već moram da se priklonim jednoj, onda biram da ne serem tokom porođaja user posted image

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: klistiranje
10.6.2012 19:38:49   
Cunce
al' opet me ne bi bilo sramota i da se desi, to je prirodno user posted image
mislim da sam na ovom forumu pročitala i da pazimo šta jedemo pred kraj jer se može desiti da se to svari tek posle klistiranja i eto nezgode
i poručkaš neku tešku hranu, a bebac reši d'izađe
džabe klistiranje user posted image
a i šta ja znam kad nisam još probala to?
javiću se ovde kako sam prošla user posted image

(odgovor članu Cunce)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: klistiranje
10.6.2012 21:18:13   
purplish
Meni klistiranje isto nije bilo strasno uopste user posted image ...a to da treba paziti na ishranu prije istog-mozda i ima istine u tome, ali ja sam sticajem okolnosti u porodjajnu salu gladna otisla. Velika greska. U pola onih trudova sam samo mislila kako sam gladna i zedna user posted image . Rekla sam sebi sledeci put cu se posteno najesti, pa sta bude user posted image .

(odgovor članu Cunce)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: klistiranje
10.6.2012 23:27:05   
Cunce
prpliš, pa meni rekoše da u tim trenucima ne misliš na hranu i vodu (kad sam zapitkivala a zašto ne smem bar vodu u toku porođaja, ako ne mogu lakšu hranu što, opet, na zapadu dozvoljavaju) user posted image a i ja našla da pitam ljude koji tamo rade, a nisu se porađali user posted image sad mi frka jer sam težak baksuz, onda kad ne smem nešto, najviše mi treba, ajoooj
ma preživeću, sve za bebu user posted image

(odgovor članu purplish)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: klistiranje
10.6.2012 23:33:36   
crazymama
preziveces, i zapamti da kad krenes na porodjaj svaki stid nestaje... javices mi da li sam bila u pravu :)

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Cunce)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: klistiranje
11.6.2012 11:47:50   
purplish
Joj cunce, ne mogu naravno govoriti u ime svih porodilja ali ja sam umirala od gladi, i sto je jos gore bila sam uzasno zedna a davali su mi samo gazu natopljenu vodom. Mozda kada budes kratko u porodjajnoj sali pa ni ne osjetis, ali kada budes kao ja 10 sati na dripu a prije tog popijes samo jogurt i pojedes jednu bananu- vjeruj mi glad se osjeti i te kako. Ali ajde bar se nisam morala brinuti da ce se desiti "nezgoda" na stolu user posted image

(odgovor članu Cunce)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: klistiranje
2.4.2013 11:02:21   
Shishica
Hajde, je li radio neko kuci sam klistir taj kucni, iz apoteke, koji?

Pred prosli carski nisu me klistirali, ali posle jesu i nista. Kuci sam posle maminog rucka obavila posao, jer jedino tada sam i imala nesto u stomaku majku mu.. pre toga nisam ni jela ko covek..

Ja bih to kuci noc pre, pa ako neko zna sta i kako da pise user posted image

(odgovor članu purplish)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: klistiranje
2.4.2013 11:22:04   
ivaMark
Shish, nemam iskustva sa tim, najbolje ti je da pitas u apoteci.... bas sam ti bila od pomoci user posted image

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: klistiranje
2.4.2013 11:22:27   
Cindarella
SH,ja sam koristila mini klizmu. Dobijes,cini mi se,3 tubice gela,i obavis radnju.
user posted image

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: klistiranje
2.4.2013 11:24:51   
Trcosava
Šiši ovde ne rade klistir uopšte. Sad m i rekoše da bolnica gde idem je ''mama friendly'' pa te ni ne brijajuuser posted image

Uglavnom, klistir - pojma nemam za te kućne. Osim onih dečijih koje sam primenjivala na detetu i nije ništa specijalno. U porodilištu su mi dali čepić, koji i nije nešto odradio posao (pre puštanja kući moraš da imaš stolicu)

E sad, kapiram da je najednostavnije da pozoveš neku apoteku i da pitaš?

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: klistiranje
2.4.2013 11:26:43   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Cindarella

SH,ja sam koristila mini klizmu. Dobijes,cini mi se,3 tubice gela,i obavis radnju.



To ja imam kući za dete, ali dešava se da joj uopšte ne pomažeuser posted image zato sam i napisala da bolje pozove apoteku, ili da sva tri rokne odjednom


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Cindarella)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: klistiranje
2.4.2013 11:34:56   
Cindarella
Moja je bila takva,samo nije pisalo ovo -za decu. Nas tri smo u porodilistu podelile jednu kutiju,i sve smo obavile nuzdu.Mozda zavisi od stolice,da li je tvrda.user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: klistiranje
2.4.2013 11:46:04   
Shishica
ili da sva tri rokne odjednom
user posted image

Cind, znaci tebi je odradilo.. pa ici cu ja do apoteke i ako mi ne preporuce nesto bas kobojagi za trudnice ili sta vec uzecu taj sto si stavila sliku.
Nece da se baci user posted image

(odgovor članu Cindarella)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: klistiranje
2.4.2013 11:49:41   
Trcosava
Šiši pa jedna ta tubica (za decu) ima 5gr, zato rekoh sve 3 user posted image
Bre Ani su u bolnici znaš koju količinu dali na klistiru. Sigurno jedno 100 ml
Ja nemam iskustva sa tim, samo moje dete user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: klistiranje
2.4.2013 11:55:31   
Shishica
Ima ovaj KLIK ne pise da je za decu, a isto izgleda..

Trco, njoj su verovatno tecnost, kao u porodilistu nama, sa sapunjavicom. Probacu prvo jednu da ne bi isla u vece tri dana user posted image

< Poruku je uredio Shishica -- 2.4.2013 12:01:11 >

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: klistiranje
2.4.2013 12:02:24   
Cindarella
To je to. Nama je gin rekao da kupimo to,bolje nego da nas babice ponovo klistiraju onim crevom. Ja sam kupila i jednu kutiju za kod kuce,jer me je bilo strah da idem u wc zbog epiziotomije. Ja ti dajem rok 15 min da zavrsis na solji.user posted image

< Poruku je uredio Cindarella -- 2.4.2013 12:04:08 >

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: klistiranje
2.4.2013 12:06:37   
janabons
Shishi, ja sam radila istu klizmu kao Cind,obavila je posaouser posted image

_____________________________

10.06.2013.- kao poklon mami i tati za godisnjicu rodila se nasa Jana :-))))

(odgovor članu Cindarella)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: klistiranje
2.4.2013 12:09:51   
Shishica
Jao super user posted image
A nista ne boli stomak i slicno? Tamo pise da kod hemoroida ne sme i tttt... ali i ovo u bolnici ne bi smelo ko ima hemoroide pa rade..

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: klistiranje
2.4.2013 12:12:57   
Cindarella
Ma kakvi,da ti vidis koliki su moji hemoroidi bili posle porodjaja,pa sam je odradila.Nikakvi bolovi,samo ti se prikaki.user posted image

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: klistiranje
29.7.2013 8:33:23   
anci kv
u apotekama ima da se kupi i po komadu dulcolax supozitorija,u obliku vaginalete su.u pakovanju ima 6 kom i oko 300 i nestn6 din su
kod nas u porodilistu sa tim vrse klistiranje

(odgovor članu Cindarella)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: klistiranje
24.10.2013 8:05:20   
dijana1*
Secam se samo da nije bili bolno ali mi je bilo neugodno. Izdrazala sam da sacekam 10-tak min jer sam prethodno kuci imala prirodan klistiruser posted image

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: klistiranje
24.10.2013 8:19:00   
Sesilija 83
mene nije bolelo iako sam pred kraj trudnoce dobila hemoroide ali je odvratan osecaj, a ovu mikrolax sam koristila kad sam stigla kuci jer me je bilo strah zbog rane, pa sam prva dva- tri puta tako isla u wc.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: klistiranje
24.10.2013 8:21:09   
Anck Su Nmaun
Secam se da je moja kuma pricala da joj je od celog porodjaja najgore bilo klistiranje user posted image , ja ga se jedva i secam, nije bolno ali je neprijatno naravno . Ma nista strasno, bzvz dizu buku

(odgovor članu Sesilija 83)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here