|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
7.9.2016 12:34:58   
Red panda
Drage dame, evo i mene u Vašem društvu.

Sa teme SPEBO II sam sada prešla i ovde.

Prva VTO je bila neuspešna sa tri odlična embriona, ostala je zamrznuta jedna blastocista.

Kako su mi se telo, a i duša malo oporavili, čekam sledeći ciklus i krećem na prvi FET.

Nisam polagala prevelike nade u FET, ali sam naišla na stranom sajtu na tekst koji objašnjava da je budućnost VTO baš u krioprezervaciji embriona. Kako nam je pri aspiraciji telo prilično napadnuto, hormonima, iglama, tabletama, stresom, to i nije baš idealna podloga za začeće. Tokom par meseci od punkcije, telo se odmori i "očisti", vrati u normalu i predstavlja čistiju i spremniju sredinu za prijem embriona.

Ovaj tekst me je obradovao i ohrabrio.
Videćemo kako će biti.

Pisaću svoju dinamiku i terapiju, možda će nekome koristiti.



(odgovor članu belaa)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
7.9.2016 13:24:24   
zumbulcic
Red panda dobro dosla i jos brze otisla na veselije teme. Evo i ja cu ti se pridruziti a i pozvati te na temu odbrojavanje.
Ovo sto pises sa stranog sajta vezan za zamrzavanje embriona i ja sam o tome citala a i nekidan sam sa svojojm mpo doktoricom pricala na tu temu i ona se slaze sa tim.

Ja sam u decembru imala prvu vto dobili 5 blaastocista jednu vratili a ostale 4 zaledili. Uspjelo je ali je u 5s5d bio spontani.
U maju odem na prvi FET racunajuci bas na ovo kako se organizam odmorio od silnih lijekova i boca i odlucim vratiti 2 blastociste, nazalost beta negativna. Priprema za taj FET je bila kako rece dr polustimulirajuci, tj. vrsila sa samo priprema endometrija, od 2dc pila sam estrofem i isla jos 2-3 put na uz. Kad je debljina bila zadovoljavajuca i kad smo pretpostavili ovulaciju (bio mi e anovulatorni ciklus) pocela sam s utrogestanima i nakon 5 dana obavili transfer.

Sad sam ponovo u postupku, tj.2FET danas mi je 5dpt. Ovaj put trazila sam striktno prirodni ciklus,spontani ciklus tj. ciklus s ovulacijom i bez lijekova. Priprema je bila 10dc otisla na uz, opet 13dc, pratila lh testove. Kad je lh test 14dc bio pozitivan otisla na jos jedan uz da potvrdimo ovulaciju i nakon 5 dana vratili jednu blastocistu.
Sad cekam i nadam se da cu iduce sedmice ugledati trocifrenu betu.

Puno srece nam zelim user posted image

(odgovor članu Red panda)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
7.9.2016 13:35:42   
Maraj
Panda naracno da je tako. Barem je i kod mene bilo. Ja sam nakon 2 meseca imala krio embriotransver tj fet. I uspelo je. Iz prirodnog ciklusa. Naravno ja sam pila lekove za antitela , koja su mi otkrivena....
Zumbulcicu , navijamo onda user posted image nadam se da si uradila pretrage , tipa imunologiju i trombofilije...da znas da ti nista ne ometa zacece...

(odgovor članu zumbulcic)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
7.9.2016 13:42:46   
zumbulcic
Maraj hvala dragauser posted image Da da odradila sam ja sve i svasta, jedino sto nisam histeroskopiju, kaze dr nema potrebe. A sto se tice terapije pijem siofor 2x1 od 500mg zbog inzulinske rezistencije, letrox zbog visokog tsh 3,65 a sada je 1,6, dalje pijem folacin i nazalost zbo trombofilije bockam se clexanom jednom dnevno.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
14.9.2016 10:26:57   
ivannna
cekam da dobijem pa idem po moje smrzlice,pred kraj septembra
maraj razmisljam da kazem Goci da mi sad radi u prirodnom ciklusu,a tako mi je preporucila i endokrinolog,samo ne znam da li ce ona imati nesto protiv a ja bih bas tako da uradimo jer sam pred vto imala porast progesterona a to bas i nije bilo ok

zakazala sam kod jos jednog endokrinologa da se posavetujem oko analiza i malo sam se zabezeknula kad su mi rekli da je 1.pregled 15.000 user posted image

(odgovor članu zumbulcic)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
14.9.2016 11:38:28   
Maraj
Jao ivana... cena je prava sitnica
pa ne znam sta da ti kazem...
Goca zna sta radi. Vidi izokola je pitaj al nemoj se iznenaditi ako ti nesto prebaci. Ona ko i svaki dr , ne voli da jij se pacijenti mešaju u posao. A nakon uz reci ce ti da li moze izpprirodnog. Kod mene je sve bilo ok. I hormoni i uz , tako da smo isli iz prirodnog

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
14.9.2016 13:13:31   
dunja RR
Ivanna, ja sam kod Ivanovića radila u potpuno prirodnom ciklusu.

Mada mislim da to zavisi od endometrijuma pre svega. Mene je Bilja tada pripremala za fet, Goca je samo transfer uradila na kraju. I znam da sam Bilju molila da mi da estrofem, plašila sam se da li će sve proći ok, ipak sam imala 37 godina tada. I ona mi je rekla da zaista nema potrebe, da je mi je endometrijum super, i da veća uspešnost kada se FET radi iz prirodnog ciklusa. I hvala joj, bila je u pravu :)


Ali naravno, nekada nije dobro raditi u prirodnom, tako da što kaže Maraj, slušaj Gocu. Ja mislim da ona odlično zna šta radi.


Što se tiče endokrinologa, da nije možda Macut u pitanju? Čula sam da je skup ...

Srećno draga!

< Poruku je uredio dunja RR -- 14.9.2016 13:25:00 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
14.9.2016 13:17:20   
dunja RR
Red panda i zumbulcic navijam jako user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
14.9.2016 13:33:14   
isidora88
Dunja hocete li vi ici ponovo na Fet?
Zelim vam svima uspehuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
14.9.2016 13:45:52   
ivannna
Dunja-hvala puno!
nije taj dr vec Svetlana Vujovic
kazu da je u najboljih 10 svetskih endokrinologa,svi je hvale,pa sam zelela i kod nje da odem cisto da sam sigurna

Goca mi je rekla da nema potrebe nista da radim od analiza a mene ipak nesto kopka

1.dete sam dobila iz prve i to kod Bilje iz IUI ali za drugo izgleda moram vise da se potrudim

< Poruku je uredio ivannna -- 14.9.2016 13:49:57 >

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
14.9.2016 14:16:09   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: isidora88

Dunja hocete li vi ici ponovo na Fet?




Ja bih rado, ali nemam više smrzlića :(
Tako da bih morala opet sve jovo nanovo, ceo postupak, hormoni, čuda, a da S ne sisa, verovatno bi to odavno uradila. Sada se lomim ..

< Poruku je uredio dunja RR -- 14.9.2016 14:58:02 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
14.9.2016 14:41:59   
Sanjica26 RR
Dunja, sto ne zavrsis sa dojenjem? Vec je veliki.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
14.9.2016 14:45:32   
degu
Dunja zar niste imali jos jednog smrzlica?

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
14.9.2016 14:57:14   
dunja RR
Sanjice, pokušavam. Danas sam mu u par navrata rekla da je sika pokvarena, i onda je posle dolazio i gledao pod majicu, pa se nasmeje kada vidi da je tu.
On siki samo 3 puta dnevno-ujutru čim otvori viče sika, za popodnevno spavanke, i uveče kada se uspavljuje. Retko mi traži preko dana.

Degu, imali smo 2, jedan nije preživeo odmrzavanje pre 3 godine.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
14.9.2016 15:50:54   
degu
Jao ja sam bila ubedjena da imate jos jednog :(, nek ti je Sava ziv i zdrav, ako bude opet mogucnosti za neki pokusaj bude, ako ne, nije smak sveta

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
15.9.2016 8:31:06   
ivannna
Moji smrzlici ce morati malo da sacekaju,odlazem FET do daljnjeg...

juce sam bila kod endokrinologa,dala mi dooosta analiza da odradim,kaze treba da se ispita sluzokoza materice,zasto ne prima embrion,jer sam lako dobila 1.dete i vto je trebalo da uspe

dobila sam malu grdnju sto i dalje jedem slatko,a pijem gluformin jer time ponistavam dejstvo leka ( nisam klasican primer IR pa sam mislila da nije strasno da po malo i po nekad pojedem nesto slatko,inace sam vise tip za slane stvari)

tako da od danas krecem -nema vise slatkog i pocinjem da vezbam!
kad odradim analize idem kod nje na kontrolu pa cemo videti sta dalje

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
15.9.2016 9:09:39   
vocicana
Ivana, toliko cesto mislim na tebe, a nemam neki kontakt sa tobom. Navijam od sveg srca da sto pre neki pomak bude, bas mi cesto prodjes mislima, saljem ti mnogo snage i pozitive!

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
15.9.2016 11:30:43   
ivannna
vocicana user posted image hvala draga!


(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
16.9.2016 9:24:13   
Bisa NP
Zdravo,ja sam nova na forumu. Zanima me da li neko zna gde moze da se kupi najjeftiniji Gonal F 900 jedinica?

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
16.9.2016 20:12:11   
zumbulcic
Dobro vece
Evo da i ovdje javim da je moj drugi FET uspio, za sada, Beta je na 13dpt 540 user posted image Sutra cu je ponovit na 14dpt pa vidjet cemo, nadam se da ce rasti kako treba. Dr mi je rekla da nema potrebe da se vadi ponovo i da je to odlicna beta ali ja hocu zbog sebe. Krajem iduce sedmice idem na uz.
Vucem vas sve za nosiceuser posted image

_____________________________

Juni 2009 pocetak borbe 22.9. i 2.12.2013 IUI-beta 2,1 24.12.2015. ICSI 1 blast/4.1. 10dpt bt14,77/12dpt bt 47,5/ 14dpt bt 145/spontani 5s4d 13.1.
1.FET 2.5.2016. 2 blast/ 13dpt beta<1
2.FET 2.9.2016 1 blast/13dpt beta 540/15dpt beta 1321

(odgovor članu Bisa NP)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
16.9.2016 20:46:30   
dunja RR
Zumbulčić bravo, sjajna vest draga!

Gde si radila fet?

A što tako rano rade UZ, ili se meni čini da je rano? U svakom slučaju, neka bude sve ok user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu zumbulcic)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
16.9.2016 20:48:45   
nata11
Cestitam user posted image user posted image

_____________________________





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
16.9.2016 21:12:54   
zumbulcic
Hvala vam od srca. Pa eto ako budem isla u petak bit ce 5s5d (bas na datum kad mi je nastupio prosli spontani) Ja sam voljela da sam otisla kroz 15 dana ali dr kaze da dodem prije. Pretpostavljam zbog terapije koju koristim.
A radila sam u BiH, tacnije u Tuzli ordinacija Balic

_____________________________

Juni 2009 pocetak borbe 22.9. i 2.12.2013 IUI-beta 2,1 24.12.2015. ICSI 1 blast/4.1. 10dpt bt14,77/12dpt bt 47,5/ 14dpt bt 145/spontani 5s4d 13.1.
1.FET 2.5.2016. 2 blast/ 13dpt beta<1
2.FET 2.9.2016 1 blast/13dpt beta 540/15dpt beta 1321

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
8.11.2016 19:52:48   
milaiva
Drage devojke evo...ja sam nova pa bih vas zamolila za pomoc. Usli smo u pricu za VTO proslog meseca.Krenula sam sa hormonskom terapijijom i sve je bilo ok do devetog dana kada je ustanovljeno da mi je progesteron skocio i da transfer nece moci da se radi. Odradjena je aspiracija a zatim su embioni trebali da odu na zamrzanje...na moju veliku zalost nisu preziveli do sestog dana. Nakon toga dobijam terapiju ogametrilom i cekam pregled nakon dobijanja....Zvala sam kilinku da zakazem pregled i dobila informaciju da mi terapiju produzuju (iz meni nepoznatog razloga) a kao novu terapiju dobijam Microgynon (pilule za kontracepciju). Zanima me da li je neko od vas imao slicno iskustvo.user posted image

Srdacan pozdrav

(odgovor članu Red panda)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
10.11.2016 10:38:36   
ivannna
milaiva-meni se isto desilo da mi je skocio progesteron pre aspiracije a inace posle ovulacije mi je uvek progesteron nizak i dr je rekla da to nije povoljna sredina za ubacivanje embriona ali su ipak obavili transfer jer sam imala vise embriona. Vise bih volela da i taj jedan nisu spucali tek tako user posted image

sto ih ne pozoves i pitas sta se desilo,zasto su ti promenili terapiju? da nije mozda klinika Ivanovic u pitanju?
Microgynon sam i ja dobila pre vto i pre fet-a,da se jajnici odmore i bolje pripreme i reaguju na terapiju kad krenes u novu vto

mene najvise zanima zasto je doslo do porasta progesterona !!!!

(odgovor članu milaiva)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Retke bolesti deca češće nasleđuju od oca
Greške u očevoj DNK mogu biti uzročnici retkih bolesti kod dece, jer se upravo od očeva nasleđuje četiri puta više novih...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here