|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
28.3.2018 16:27:08   
nata11
Cemu sluzi Estofem?
Znaci moze iz prirodnog uz redovnu terapiju ( koju inace koristimo), prenetalne vitamine i eventualno Pregnil?
Na osnovu cega dr odlucuju da li davati Pregnil ili sacekati pucanje f?
Koliko puta se obicno ide na UZ?
p.s. A jel se vade hormoni kao kod klasicnog ivf-a ili za tim nema potrebe?

< Poruku je uredio nata11 -- 28.3.2018 16:29:34 >


_____________________________





(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
28.3.2018 16:31:51   
dunja RR
Estrofem je za endometrijum ja mislilm, da dostigne željenu debljinu.
Ja nisam puno puta išla na UZ, pre FET-a, možda jednom ili dvaput, i nisu mi vadili hormone.


< Poruku je uredio dunja RR -- 28.3.2018 16:32:34 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
28.3.2018 17:13:36   
jess021
Nato, ja nisam radila Fet pa sad razmisljam na glas, zasto uopste Pregnyl, pa vraca se kompletan embrion, jc iz folikula nema nikakvu ulogu zar ne?!
Mozda gresim. A znam sigurno da Utrogestan ide i posle Fet-a.
Estrofem jeste za endometrijum.

< Poruku je uredio jess021 -- 28.3.2018 17:28:40 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
28.3.2018 18:03:18   
dunja RR
Ja isto nemam pojma, za Pregnyl, ali moguće je da ga daju ženama kod kojih nema prirodne ovulacije, ili ovulacija nije ok, da bi se stvorila jedna prirodna sredina, kao da je zaiasta došlo do lepe ovulacije i embrion se vraća u svoju prirodnu sredinu, atmosferu, kako god. Možda zato Pregnyl, ne znam.

Sećam se da je moja dr pratila moju ovulaciju, jako joj je ona bitna, i pošto je ovulacija bila super, kao i endomterijum, što ide jedno sa drugim, tada je uradila FET, bez nekih dodatnih hormona, tj. iz prirodnog ciklusa.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
28.3.2018 18:10:04   
Maraj
Pa ne. Cemu pregnil kad je on za pucanje folikula. A sto jess kaze oni tebi vrate vec formiran embrion. Samo se prati u prirodnom ciklusu...
Meni je dr pratila svaki drugi dan nekad i svaki dan ovulaciju. Bez pregnila. I samo mi je vracen embrion

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
28.3.2018 18:11:15   
Ana RR
Pregnil se daje da bi folikul prestao da raste i kako bi pukao (moja dr kaže prskao), ja sam ga primila kada smo radili folikulometriju (pila sam klomifen). Ne znam za FET.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
28.3.2018 18:43:57   
dunja RR
Pa to i kažem, da bi pukli folikuli, i da bi ovulacija bila normalna, pa se onda embrion vraća u tu sredinu koja je prirodna, odnosno nakon što je folikul pukao Meni je to nekako logično. Ali ja nisam primala ništa, pa onda ni ne znam da li se daje pregnil u Fetu, a nešto mi u glavi, sada kada je nata spomenula, da neke devojke jesu primale, ali nisam sigurna.

EDIT: nađoh na nekom stranom sajtu da žene pišu da su dobijale pregnyl tokom FETA zbog niskog progesterona u prethodnim ciklusima, tako, da, nemam pojma, nije mi jasna veza između pregnila i progesterona.

IZVORNA PORUKA: Maraj

Pa ne. Cemu pregnil kad je on za pucanje folikula. A sto jess kaze oni tebi vrate vec formiran embrion. Samo se prati u prirodnom ciklusu...
Meni je dr pratila svaki drugi dan nekad i svaki dan ovulaciju. Bez pregnila. I samo mi je vracen embrion



< Poruku je uredio dunja RR -- 28.3.2018 18:59:30 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
28.3.2018 18:49:37   
dunja RR
Fali nam Maslačak, da pojasni user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
28.3.2018 19:01:54   
Maraj
Javice se maslacak vec user posted image
Kod mene je sve bilo iz prirodnog ciklisa. Ne znam da li je iko od zena primao

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
29.3.2018 8:47:32   
nata11
Pronasla sam na prvoj strani da je neko primao pa zato i pitam. Meni npr. folikuli ne pucaju nego idu do 25-27 pa mislim da bi trebalo sto kaze Dunja da se stvori "sto prirodnije okruzenje".

Ja jos uvek nisam uradila betu sa druge ivf ( sutra-prekosutra) ali je krenula M i razmisljam da se odmah bacim na jedan FET postupak dok cekam papire za 3 postupak preko drzave.


_____________________________





(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
29.3.2018 9:42:46   
Bebana17
Nato, pregnil se daje da bi dr bio siguran da ce folikul puci i on lepo pripremi matericu za embrion, a daje se u prirodnim ciklusima kad se radi FET, a za cikluse pod lekovima se takodje daje zbog pripreme materice (jer ako se ne varam, pregnil je u svom sastavu ustvari hcg) i nekad se prima vise puta posle vracanja embriona da bi se potpomogla implantacija).

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
16.10.2018 11:48:17   
loknacrna
Drage forumašice,

Vidim da već nekoliko meseci ova tema nije aktivna, ali bih vam bila zahvalna ako neko može da podeli iskustva ili me posavetuje.

Radim VTO kod Goce Ivanović, tačnije, rađena mi je aspiracija u septembru ali zbog hiperstimulacije dr odlučila da zamrzne embrione i da sačekamo naredni mesec.
Od aspiracije sam bila 14 dana na Orgametrilu, juče dobila i nakon što sam ih zvala rečeno mi je da pijem Microgynon i da im se javim za 21 dan kad prokrvarim, pa da 2. dana ciklusa radimo transfer.
Moj endometrijum je, inače, u prirodnom ciklusu tanak i uglavnom uvek na granici (i to je jedan od razloga zašto ET nismo radili odmah).
Iako je meni ovo prva VTO i uopšte nisam u sitne detalje upućena, zdrav razum mi ipak ne da mira i ne razumem kako će moj (u ovulaciji tanak) endometrijum 2 dc biti spreman za transfer user posted image user posted image .
Ako je neko imao slična iskustva, terapije... značilo bi mi da čujem.. user posted image

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
16.10.2018 12:20:11   
dunja RR
Lokno, dobro nam došla user posted image

Pa, baš nas je puno kod Ivanovića, i sve smo trudne ovde na Ringeraji, tako da imam osećaj da ćeš nam se i ti pridružiti :)


Ja sam prvo dete kod Ivanovića dobila iz FET-a, ali mi je endometrijum bio ok, pa nisam nisam uzimala estrofem. Kao ni sada u drugoj VTO/trudnoći.
Moja cimerka sada, u mojoj ovogodišnjoj VTO, radila je FET i Goca joj je dala estrofem pretpostavljam zbog tankog endometrijuma, možda će i tebi? I cimerka je trudna, a imamo još par devojaka ovde koje su na estrofemu tako da ja mislim da on lepo sredi endometrijum, ne brini :)
Samo pitaj Gocu da li planira estrofem. A iako ne planira, sigurna sam da zna šta radi, sve to ona proceni dobro.

Navijamo user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 16.10.2018 12:22:15 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu loknacrna)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
16.10.2018 12:29:07   
loknacrna
Dunja RR, hvala na brzom odgovoru user posted image

Na žalost, ne znam kako da dođem do Goce direktno. Kad god zovem, pričam samo sa sestrama koje mi ponavljaju ono što im je Goca vrv rekla.
Sada je to - microgynon 21 dan, kad prokrvarim javljam se da mi drugi dan ciklusa zakažu FET.
Nema estrofema, niko to nije spominjao..

Zato sam i zbunjena i ne znam šta mi je činiti.. da čekam sa ovim informacijama koje imam ili da tražim pregled, razgovor sa Gocom, šta li... user posted image
E da, trudim se da ne lupam glavu previše jer niti znam dovoljno niti sam stručna i želim da verujem da ljudi tamo znaju šta rade.
Ali crvić radi, pa se pitam, razmišljam..

< Poruku je uredio loknacrna -- 16.10.2018 12:30:57 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
16.10.2018 12:35:41   
dunja RR
Ja mislim da imaš vremena, jer estrofem ide par dana pre FET-a, ali možeš pitati sestre preko telefona, da se konsultuju sa Gocom.
Ja nemam iskustva sa estrofenom, možda nam se javi neka devojka koja ga je uzimala.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu loknacrna)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
16.10.2018 12:38:25   
dunja RR
I ne brini, sestre su divne, ne treba ti Goca direktno ona ne zna gde joj je glava od posla bolje je čuvaj za UZ i transfer :) ali sestre pitaj za sve, jer one moraju da pitaju Gocu i javiće ti šta je rekla.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
16.10.2018 12:43:02   
dunja RR
Ja se izvinjavam na ovoliko poruka, ali sada se set_ih - meni je dr Bilja koja me pripremala za FET (ranije radila kod Ivanovića), rekla da za endometrijum grickam sveže paprike, što sam i radila i tAda, a i sada u ovoj VTO, i endometrijum je bio odličan uvek.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
16.10.2018 12:49:39   
loknacrna
dunja RR, nemoj da se izvinjavaš, sve su mi ovo korisne stvari, hvala puno :)
Meni ništa nisu rekli za endometirjum, čak ni da grickam nešto.
Ali kakav endometrijum 2 dan ciklusa? Jesam li ja luda, neobaveštena? Zar se endometrijum ne zadebljava u fazi ovulacije? Drugi dan ciklusa će njegova debljina biti mala, pogotovo ako ne uzimam (a ne uzimam) ništa za to. Microgynon koliko znam neće uticati na njegovu debljinu..

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
16.10.2018 12:53:12   
dunja RR
Ali moguće da Goca zna iz tvoje ranije istorije kakav je endometrijum? Pa shodno tome reaguje?
Nisu ni meni sada rekli da grickam nešto, ali se sećam tog doktorkinogn saveta od pre 5 godina (isto je bio oktobar i paprika puno :), pa sam samo primenila to i sada. Znam da su devojke pisale ovde i za ananas da je dobar za endometrijum, i ja sam ga uzimala par dana pre transfera u prošloj VTO pre 5 godina, sada nisam, sada sam samo paprike.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu loknacrna)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
16.10.2018 12:55:46   
dunja RR
Baci pogled ovde, davno smo pisali KLIK

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
16.10.2018 13:03:11   
loknacrna
Rešili smo dilemu!

Po tvom savetu, zvala sam sestre i izmatretirala ih da mi pojasne to što me zbunjuje.
Bio je nesporazum. Rečeno mi je inicijalno da 2dc zakazujemo transfer a u stvari 2dc dolazim po novu terapiju što će vrv biti estrofem ili nešto već za endometrijum.user posted image

Ok, sad idem da ćutim i ne lupam glavu više i pustim dr da radi ono što najbolje zna user posted image

Dunja, hvala mnogo za savete! user posted image user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
16.10.2018 13:11:06   
dunja RR
Odlično loknice!

Sada uživaj u knjigama, šetnjama, filmovima, i grickaj paprike :) pa nam javljaj dalje kako ide, ja imam dobar osećaj, biće to super
Ova godina je baš uspešna za Ivanoviće. Baš nas je puno zatrudnelo od početka godine, što me jako raduje!

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu loknacrna)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
16.10.2018 18:36:22   
lesli
Lokna, ja sam u januaru radila fet kod Goce takodje zbog hipetstimulacije.
Nece ti raditi transfer 2. dc, vec treba da se javis na kliniku da dobijes lekove. Najverovatnije diferelin od 2. dc, 7 komada cini mi se, a estrofem od 3. dc. Onda dolazis na uz nekog 13-14. dc i tada ce ti reci kada pocinjes sa utrogestanom i kada je fet.
Inace, rezultat mog feta spava na krevetu pored mene dok ovo pise, sto zelim i tebi kroz 9-10 meseci ;)


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
17.10.2018 9:19:46   
loknacrna
Hvala lesli na info :)

Jako sam se smorila što nismo radili ET odmah nakon aspiracije i sada ne mogu da dočekam transfer.
Ali svakako sam pozitivna jer dr Goca kaže da je uspešnost nakon FETa iz blastocisti čak i veća od ET :)
Hvala vam na savetima, javljam se tamo pred transfer i nadam se da se pridružujemo uspešnim Gocinim pacijentima ove godine user posted image

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
17.10.2018 12:52:47   
lesli
Znam sve. I ja sam bila razocarana kada mi je u novembru rekla da nece raditi ET. Medjutim posle aspiracije sam joj bila jako zahvalna jer me sve toliko bolelo i proslo mi je kroz glavu “a sta da ga je uradila i da sam ostala trudna” (simptomi hiperstimulacije se pogorsavaju ako dodje do trudnoce).
Tih mesec dana (mikroginon + orgametril) su mi bili kao godina...Ali cekanje se isplatilo  :)

(odgovor članu loknacrna)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here