|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
28.4.2012 15:13:02   
*Maki*
Ja sam se prehladila,evo vec 3-4 dana,od juce kasljem kao stoka user posted image Bas sad kad ne treba user posted image Ne pijem nikakve lekove,ne smem sad pred stimulaciju user posted image

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
28.4.2012 17:43:02   
Suncicabg
ja sam se prosli put prehladila pred stimulaciju, i ginekologica mi je savetovala da ipak odem kod lekara, i pila sam antibiotik. Pitaj ginekologa sta da radis, nije ok ni da budes bolesna u stimulaciji.

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
29.4.2012 19:11:10   
*Maki*
Sinoc sam tek provalila da nije prehlada nego krenula reakcija na polen,svake godine drugacije reagujem,ali uglavnom promuknem i kasljem,moram da uzimam terapiju ali alergolog me uverava da ti sprejejvi koje koristim za nos i usta ne utici negativno na trudnocu .... user posted image Hvala Sunchi za odgovor,ljubim te

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
29.4.2012 19:25:32   
Suncicabg
joj alergije jesu dosadne user posted image popricaj sa ginekologom cisto da budes 100% sigurna

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
25.5.2012 14:12:30   
lalojedac
pozdrav devojke...ja i muzic smo 5 godina u sterilitetu i konacno smo resili da idemo na vto u Leskovac,ja sam o.k a muz je sa oligospermije otisao u azospermiju i svi su nas zavlacili,cak i insemenacije radili i nista.E sad smo sami preuzeli inicijativu i 7 juna idemo dole. Znace mi vasi saveti i iskustva,dace Bog da prodjemo dobro!

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
28.8.2012 11:48:58   
gelica
da li neko zna sta ubaciti ili oduzeti iz ishrane da bi se dobili malo bolji folikuli jer u septembru treba da idem na vto u spontanom ciklusu(bez stimulacije)

(odgovor članu lalojedac)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
28.8.2012 12:22:22   
dunja RR
Neki kažu dobri su orasi, ananas pa onda pivo za endometrijum. Ja pitala mog doktora iz Segedina, rekao mi je da je sve to zdravo ali ne moram da krkam to pre VTO, rekao mi je da ne menjam ishranu i da se hranim kao do sada. Za pivo mi je rekao da je dobro za dojenje ali za VTO nije neophodno. Dao mi je pijem mesec dana pre VTO riblje ulje, vitamin C od 500 i femibion.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu gelica)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
28.8.2012 20:48:28   
rouz 72
pozz,gde ides na vto u septembru,posto idem i ja a nova sam ,prvi put se javljam

(odgovor članu gelica)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
28.8.2012 20:51:39   
dunja RR
Dodrodošla na Ringeraju user posted image

Idem u Kaali, u Segedin.




< Poruku je uredio dunja RR -- 28.8.2012 20:52:21 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu rouz 72)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
28.8.2012 20:58:24   
rouz 72
hvala,ja idem u betaniju,drugi pokusaj. Volela bih ako ima neko da mi se javi,ako isto ide da malo bodrimo jedna drugu. Prvi put sam isla ) privatno, kratka sema, vracene dve celije (cetvorocelijska i osmocelijska) ali nije uspelo. Ove godine su mi odstranili jajovode,tako da mi sad stvarno jedino vto preostaje , a bas me hvata panika.user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
7.10.2012 11:23:48   
bonita
drage moje dame,

meni moja doktorka nije savetovala nista posebno,sem da redovno uzimam folnu kiselinu,(uzimam je jos od jula), njoj ima jos dodatka vitamina b12 cini mi se i joda.To su mi preporucili u apoteci.I rekla je da bacim cigarete.
Inace mi je savetovala da se ponasam sasvim normalno,da radim,i nista posebno da ne preduzimam.Od punkcije do transfera cu morati da budem na bolovanju 3-4 dana,zbog totalne narkoze,a posle toga je rekla,nikako odmor;Nego i dalje na stare aktivnosti..Moj posao je inace malo stresniji i fizicki naporan.Ali takodje da radim sve sto sam i dosad radila uklucujuci i nosenje teskog...
Jer kaze da mi zelimo zdravu bebu,i da to tako treba...

E sad ja sam sama pocela piti caj od Heljde,za bolju cirkulaciju....Alkohol sam skroz izbacila iz upotrebe jos od maja,(mada se po koja casica omanula,ali ne previseuser posted image . I naravno,voce i povrce jedem normalno,jer inace obozavam.e sad nista posebno.Sta mi se jede jedem.Nektarine sam do pre neki dan mogla pojesti i kg dnevno.Jabuke,kruske,banane....Ma sve sto mi padne pod ruku i sta u sezoni ima :)
Rucak bez salate isto ne moze da me prodje...Sto se ste strane tice smatram da dovoljno uzimam voca i povrca.Ribu ne volim ni na slici da vidim....Pijem i tako neke sokove sa vitaminima ali ne sveze cedjene,ve ove kao 100%.
Uvela bih sad sebi jos po koju vezbicu,ali bez prevelikog opterecenja....
Mada moj tempo kretanja na poslu je jako brz i tamo ubijem veliku kilometrazu...user posted image
Tako da mislim da mi to dodje umesto vezbanja.
E sad,sta bih drugo probala,kazem sve je u bozijim rukama.
A zaista nam zelim svima od srca nase bebice.
Srecno.
Mozda sam nekome malo pomogla svojim iskustvom.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio bonita -- 7.10.2012 11:26:31 >


_____________________________

verujem u ljubav za celi zivot

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
29.9.2013 18:16:55   
dunja RR
S'obzirom da mi je transfer uskoro, počela sam sa pripremama endometrijuma. Danas pojela 3 ili 4 (nisam tačno sigurna) brazilskog oraha, a kasnije ću krišku ananasa, pa tako svaki dan, narednih 7-8 dana.

Naravno pijem Elevit i Siofor, vežbam i dalje, šetam, ne jedem posle 8 ..

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
30.9.2013 1:10:22   
degu
Dunja od ananasa je najbolji onaj središnji, tvrdi deo. Dobra je i cvekla. Uh približilo se user posted image a i ja moram ovu temu dobro da iščitam user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
30.9.2013 15:23:28   
Jole84
Dunjči cepaj i pivo,meni se uz ananas pokazalo kao vrlo dobar "zadebljač" user posted image user posted image
Veverkiću još malo user posted image
Ja vas prašim,vučem,ljubim...user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
30.9.2013 23:10:38   
degu
Meni je pivo najviše pomagalo za endometrijum kad sam radila iui, al reko da ne misli žena da sam neki alkos da joj to savetujem user posted image
Praši Jolence user posted image

< Poruku je uredio degu -- 30.9.2013 23:11:34 >


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
11.10.2013 15:13:39   
mickybap
Devojke pozdrav svima,prvi put radim ICSI u Ljubljani,Slo posto ovde zivim..nemam iskustva sa vatelesnom tj nisam dobro upucena kako i sta se radi,citam ovde vasa iskustva,Ako nekog interesuje kako je i ovde slobodno nek se javi :D :D zanima me bas kako ide procedura ru kod nas a kako ovde..... U ponedeljak idem po inekcije,imam kratak postupak ICSI! Pozz svima i zelim vam svu srecu,da vam uspe i da docekamo user posted image user posted image user posted image user posted image !

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
11.10.2013 15:18:57   
dunja RR
Meni rekoše sada da su sveže paprike zakon za endometrijum, ja ih baš krkala ovih dana, endo bio super.
IZVORNA PORUKA: degu

Meni je pivo najviše pomagalo za endometrijum kad sam radila iui, al reko da ne misli žena da sam neki alkos da joj to savetujem user posted image
Praši Jolence user posted image



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
11.10.2013 15:25:36   
17 joka
Ja sam kupila orahe indijski, brazilski, ananas , cveklu imam pravila sam, mango i avokado tako da se nadam da ce biti ki bombona moj endo.user posted image

a ovog puta sam bez pivkana odlucila sta cu a tako bi mi prijalo jedno za opustanjeuser posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
29.10.2013 1:03:26   
babykity
Procitala sam celu ovu temu i od sutra krecem sa setnjom,ananasom i orasima. Folnu pijem na svoju ruku vec dva meseca. U sredu ili cetvrtak bi trebalo da mi rade punkciju.Ne znam da li bi mogli da pijemo casu bezalkoholnog piva? Malo me hvata nervoza ali definitivno cu poceti da gledam komedije,da setam,pocnem da citam neku knjigu,posto imam mogucnost da ne radim nekih desetak dana.

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
29.10.2013 8:57:50   
dunja RR

babykity, dobro nam došla user posted image

Neke devojke su pile pivo, neke bezalkoholno, neke obično, neke ono sa ukusima. Ja lično nisam jer su mi dr-i rekli da pivo nema uticaja na endo, ali ti slušaj svog doktora, tako je najbolje.

Srećno!

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu babykity)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
9.5.2014 23:37:55   
lesica

IZVORNA PORUKA: suncica83

Malo pre videh ovu temu na SC, pa da kopiram ovde...

KAKO SE PRIPREMITI ZA VTO?

Prvo i osnovno: nema kafe, nema pusenja, nema gaziranih pica nikako

Mesec dana pre početka početi sa trudnickim vitaminima koji sadrže folnu kiselinu

Potpuno izbaciti suvo meso i sve sto je jako soljeno i masno (maslac, slanina, pecenja)

Sam jesti jedno jaje dnevno zbog holesterola

Sto manje hleba, pirinca i testenine

Izbaciti orahe, bademe i samo jesti malo lesnika

Ne jesti sir, već samo jednu solju mleka ili kefira dnevno

Ljudski organizam je na kiseloj strani, i treba jesti baznu hranu da bi doslo do ravnoteze. Treba jesti mnogo:

Karfiol
Kelj
Ananas
Suvo grozdje
Nemasno kuvano meso
Banane
Avokado
Kokos
Sumske jagode, borovnice, maline (bobicasto voce)
Spanac
Riba
Kupus

Jako je bitno da se seta oko 45 minuta svaki dan, naročito nakon transfera da bi bila bolja prokrvljenost materice



napomena: Ja licno sve sto procitam na internetu ili bilo gde..ne uzimam zdravo za gotovo..procitam vise razlicitih komentara na istu temu..cujem misljenje vise doktora..a na kraju uradim onako kao ja mislim da je najbolje..od svega toga sto cujem izvucem neki svoj zakljucak koji po meni ima najvise smisla user posted image




_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
24.5.2014 23:11:36   
Inda
Imam par pitanja ako neko moze da mi odgovori... Predala sam papire za VTO u kcs, i rekli su mi da ce me neko pozvati kada da dodjem na ultra zvuk. Interesuje me ako neko zna koliko se to ceka, koji je sl. korak, i sta je prvostepena a sta drugostepena komisija?

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 247
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here