|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   dehidratacija
16.11.2011 20:07:56   
VVVV
molim za pomoc!

Kako naterati dete od godinu i po dana da pije???? Vec nekoliko dana visoka temperatura, a danas strasno! Gubi glas, stalno place, grca, gubi glas, trese se! Popola je po deci mleka za 2 dana!!! Bili smo kod lekara, dobila je i paracetamol i antibiotike i da se inhalira.
Kako da znamda i je dehidrirala? I koliko je ozbiljno? I sta da radiim da joj pomognem?
Nece na cuclu, ni iz case, ni na kasikicu. Pljuje i place! Uzzzas!

user posted image
Direktna veza do poruke: 1
   RE: dehidratacija
16.11.2011 22:52:32   
Vika
Obavezno koristi elektrolite (u vodi, čaju, soku, čemu god) Imaš Humana u apotekama. Makar i špricom

< Poruku je uredio Vika -- 16.11.2011 22:53:19 >

(odgovor članu VVVV)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: dehidratacija
16.11.2011 23:06:19   
Anoniman
OROSAL

Ja ovo stavljam u sok, u kašice.

Dete ne mora piti puno odjednom. Probaj na špric da daješ po koji ml, špricneš u usta, zapušiš nos, i progutaće. Svakih 10ak min po malo.

Orosal se inače pije tako da piješ gutljaj Orosala, pa par gutljala vode,  tako svakih 10-15min. Gadno je, pa pazi koliko ga sipaš u sok (ako budeš dodavala).

Ima za decu i za odrasle.

(odgovor članu VVVV)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: dehidratacija
16.11.2011 23:23:46   
VVVV
Hvala vam!!

odoh sad da (probam da ) spavam, pa sutra trkom u apoteku!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: dehidratacija
16.11.2011 23:26:31   
Anoniman
Rehidran je ukusniji, moja deca ga vole. A ako nece da pije, slazem se, spric resava problem. user posted image

(odgovor članu VVVV)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: dehidratacija
17.11.2011 11:53:38   
VVVV
e nocas je posle antibiotika i paracetamola zaspala, pa sam joj cedila vodu iz sprica cim cvrsce zaspi i lezi na ledjima user posted image .

Od jutros deci vode popila dobrovoljno! jee!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: dehidratacija
17.11.2011 12:00:41   
Olga75
dobro je da bar nesto pije ali ja bih rekla da je boli grlo i zato ne guta user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu VVVV)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: dehidratacija
17.11.2011 12:58:04   
VVVV
jeste, rekla je doktorka da je jako crveno. glas je skoro izgubila, rekto kaslje ali skripi i pisti (nadam se da nije preslo u bronhitis)

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: dehidratacija
17.11.2011 13:01:23   
Olga75
pa ako joj das brufem ili paracetamol nii pola sata - sat posle toga nece da guta user posted image
antibiotici bi trebalo da pomognu nakon 3 - 4 doze


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu VVVV)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: dehidratacija
18.11.2011 15:41:08   
VVVV
Jos jedno pitanje, ako neko zna, puno bi mi znacila sledeca informacija. Koliko vode dnevno treba da popije dete od 18 meseci i 10ak kila?

Moja S. je malo bolje cak i tazi vode, ali onda je ne pije. Verovatno je boli kad guta, tako da jos uvek 'pijemo' na spric. Pa ne znam koliko je zapravo okej...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: dehidratacija
18.11.2011 15:44:55   
Olga75
IZVORNA PORUKA: New Mom

To se ne gleda na konto starosti deteta, već na konto težine.
Ide ovako (dnevne potrebe):
do 5kg težine - 150ml/kgTM
od 5 do 10kg težine - 100ml/kgTM
od 10 do 20kg težine - 1000ml (obavezno) + 50ml (za svaki kg preko 10kgTM)
više od 20kg težine - 1500ml (obavezno) + 20ml (za svaki kg više)

Koliko tečnosti pije dete? <- KLIK


evo i teme voda , NM je bila susretljiva pa je stavila tabelu
nema veze sto pije iz sprica , vazn je da pije a kako ide sa toplim cajem , isto joj tako jako smeta ?


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu VVVV)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: dehidratacija
18.11.2011 16:34:43   
gagana83
Una ne pije ni priblizno toliko.
Mozda oko 500ml, vode i soka. A ima 12.5 kg.
Mada unosi i kroz hranu, svakog dana pojede nesto corbasto.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: dehidratacija
18.11.2011 20:51:47   
VVVV
E hvala!
Cini mi se da je danas popila oko 3dl+paradajiz i jedno desetak zrna grozdja, i malo supe. To je jedno pola litre. A treba litar user posted image  uhhh , jos sam ja bas bila srecna danas kako je ipak malo pocela da jede user posted image .
Valjda je to dosta bar da bude okej.
A nece n ista da pije, verovatno je do gutanja, jer je danas i sam trazila vode, ali kad sam joj dala, uzela jedan gutljaj i ostavila. Posle toga samo 'ne' i okrece glavuuser posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: dehidratacija
18.11.2011 21:59:15   
VVVV
jaaao sad je dobila i proliv!!!!!user posted image
je l' moguce da je od tog rehidtrina?  to je jedino novo od lekova da sam joj danas dala...

(odgovor članu VVVV)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: dehidratacija
19.11.2011 0:02:38   
gagana83
Verovatno je proliv dobila zbog antibiotika user posted image
Mozda ne bi bilo lose da joj das probiotik.
Ja Uni dajem probiotik svaki put kad pije antibiotike.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu VVVV)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: dehidratacija
13.5.2012 18:51:00   
VVVV
Da li znate u kom momentu dete mora da ide u bolnicu zbog dehidratacije?

Moja cerka (2 god.) je bolesna vec 4 dana (proliv povracanja temp i sl.) i ima neke simptome dehidratacije: beo jezik, ruke hladne, spavala je nocas 15 sati ...). Malaksala je,a li ne jako. U principi pije dosta tecnosti, ali ne znam da li je to dovoljno, a i nista ne jede.

Sad je opet legla da spava, pa ne znam, kada dehidratacija postaje opasna, i da li da je vodim kod lekara? Ili da joj i dalje dajem elektrolite i da cekam da prodje samo :/?

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: dehidratacija
13.5.2012 19:50:37   
minavb
Vodi dete kod lekara.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu VVVV)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: dehidratacija
13.5.2012 20:05:10   
Snelle
VVV, iz mog iskustva - slažem se sa Minom, vodi je kod lekara, takve stvari uzmu maha za čas, da nisi ni svestan u koliko ozbiljnoj situaciji ti je dete.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: dehidratacija
13.5.2012 21:00:44   
branki*
ima neka fora sa kozom,kada ustines sa 2 prsta,koza treba da se vrati u prvobitan polozaj,ako je dehidrirano dete,koza ce ostati blago nabrckana.kod beba se jos gleda i fontanela,mada je tvoje dete veliko za to.ja,kakva sam,sigurno bih vodila dete lekaru.jednom sam sumnjala da je boza dehidrirao,odmah sam zvala pedijatra kuci da dodje i pogleda ga,ali nije bilo to.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: dehidratacija
14.5.2012 0:00:20   
VVVV
Ici cemo definitivno sutra ujutru.
Sad je opet kakila (3 put danas), a opet nista nije jela ceo dan. Spava kao top. Budim je svakih par sati da pije vode.
Nadam se da ce sve biti okej do sutra user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: dehidratacija
25.1.2020 0:31:23   
AleksSlobex
Moja beba ima 3m. Pojavilo se oko usana svetlo plavo jel to znak da je dehidrirala??

(odgovor članu VVVV)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: dehidratacija
25.1.2020 0:50:45   
Milena18
Aleks, predlažem ti da umesto što pitaš ovde pozoveš Halo Bebu (0117158444). Možda i da je odvedeš kod lekara jer je baš je mala. Ne bih da te plašim, samo mi se čini da nije najbolje rešenje da čekaš da ti na forumu neko odgovori.


(odgovor članu AleksSlobex)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: dehidratacija
26.1.2020 8:23:22   
AleksSlobex
Zvala sam. Posto je beba na dohrani hoce da se pojavi blago plavetnilo ukoliko nije pio vode,a on bas ovih dana nije pio i jos je pio na cucle od 0+. Uzeli 3+ i nestalo odjednom 🙂 on se jadan naprezao dok je pio. 

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: dehidratacija
26.1.2020 10:07:50   
Milena18
Super! Drago mi je da nije bilo ništa ozbiljno i da ste rešili problem. 


(odgovor članu AleksSlobex)
Direktna veza do poruke: 24
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here