|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Veličina garderobice... ?!
30.8.2012 11:05:05   
maslackic
mi sa 8 meseci smo tek sad prerasli 68 user posted image ali mi smo sicusni user posted image

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu Pai Mei)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Veličina garderobice... ?!
30.8.2012 11:10:55   
Pai Mei
I ja sam mislila da ce bebac biti sicusan, ali sada kazu da je napredan, tj da je veca beba, sto je meni cudno i ne mora nista da znaci, al ajde... Opet kontam bolje 68 i da mu bude vece nego da ga preraste u sred zime.... Pojma nemam, ubise me u pojam te velicine : )

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Veličina garderobice... ?!
30.8.2012 11:33:05   
Anoniman
Naša drugarica iz sela sa godinu dana nosi pantalone 74 a majice 68.

(odgovor članu Pai Mei)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Veličina garderobice... ?!
30.8.2012 11:44:04   
Pai Mei
Sve to zavisi od proizvodjaca, njegovih velicina i razvoja same bebe, zato i jeste nezgodno kupovati ranije, grrrr...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Veličina garderobice... ?!
30.8.2012 11:49:52   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Pai Mei

Sve to zavisi od proizvodjaca, njegovih velicina i razvoja same bebe, zato i jeste nezgodno kupovati ranije, grrrr...


Razlike među proizvođačima brzo ćeš da skontaš, samo da vidiš kolika će se beba roditi i kojim će se tempom razvijati, sa 6 meseci ćeš moći da kupuješ sve unapred za predstojeće sezone. Ja tako radim, zimus sam kupovala letnje stvari na akcijama i ništa nisam omašila.

Moja je imala 2500gr kad je izašla iz porodilišta, nama 56 bilo oooogrooomno i dugoooduuuugo smo ga nosili. Zato sad sa 14 meseci nosi stvari za 24 meseca, za zimu joj kupujem za 3-4 godine, nije debela, ali je visoka i krupna.

(odgovor članu Pai Mei)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Veličina garderobice... ?!
30.8.2012 12:12:04   
New Mom
Sve zavisi od građe bebe. Kaća od početka nosila 68 (čak i kad smo skinuli široki povoj), Kolja nosio 62 nekih mesec dana posle skidanja povoja. Sad sa 4,5 meseca nosi vel. 80 bodiće, a Kaća je nosila u tom periodu 74. I ovo sve pišem za npr. H&M, C&A i sl., za domaće mi po pravilu trebaju i veće veličine jer ne odgovaraju.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Veličina garderobice... ?!
30.8.2012 12:25:16   
maslackic
Kanz smo recimo 68 prerasli odavno, Carters 6 meseci nam knap, a os kos nam vel 6 meseci veliko user posted image c&a 68 prerasli, beba kids nam 74 nam kao saliveno. h&M nam 74 dzinovsko user posted image eto tako.

Kada dr kaze da je ona sicusne gradje a pogleda mene i mm a koji smo 178 i 185 visoki nije joj jasno ali eto, ja sam kao beba bila sicusna...user posted image

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Veličina garderobice... ?!
31.8.2012 11:32:16   
Bebilina
Sve je do proizvodjaca i za svakog moram da citam i predvidjeni uzrast i duzinu...
Newborn tj 56 nam je od starta bilo malo, 0-3 tj 62 nosili 2ned, 3-6 tj 68 bodice do 4ned. Sad smo u bodicima 74 bez razlike ko je proizvodjac. Pantalonice su nam neke taman 68, neke su nam kratke. Tregerasice isto- ako su 68 taman onda je to drugo kopcanje. Dzemperici 68 ok.
A od proizvodjaca recimo Beneton ima drugacije velicine- 0-3 je 56, 3-6 62, 6-9 68. GAP isto ima svoje velicine jer 3-6 je 58-69cm. Njima je sve manje od drugih marki, tesnji su in bodiji i bluzice i iz njihovog 3-6 smo izrasli nedelju ranije no iz ostalog...
Inace sad imamo duzinu 62cm i preko 5.5kg.

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Veličina garderobice... ?!
31.8.2012 12:38:40   
Anoniman
Ja inače sve kupujem i po dva broja veće, posebno bodiće i majčice, dok nije prohodala kupovala sam i pantalone, sad je važno da pantalone ne budu velike da se ne sapliće, ostalo i dalje kupim veliko i nosi dosta dugo. Tako da mogu da si priuštim da kupim i nešto skuplje ako mi se baš baš dopada jer će ga nositi mesecima.

(odgovor članu Bebilina)
  Direktna veza do poruke: 59
   RE: Veličina garderobice... ?!
31.8.2012 12:47:18   
Anoniman
sve sto sam u poslednje vreme kupila je br. 2. a neke stvarcice koje planiram da nosi na prolece/leto su 3 i 4. sve sto dobije na poklon, a da joj je knap, odmah menjam za vece.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 60
   RE: Veličina garderobice... ?!
14.10.2012 23:58:56   
Sanchy
Imam jedno pitanje..na kontroli posle 6 nedelja bebac je napredovao 800 gr a u duzinu je porastao 6 cm...znaci sa tri i po meseca ima 6kg i 63 je dugacak..e sad ja bih da mu kupim skafander ali s obzirom da ce mu najvise trebati u januaru i februaru koji broj da mu uzmemuser posted image ..s obzirom da je rastao 1cm nedeljno do sada ,,,to mi je nesto mnogo,,tako ispada da ce u januaru imati minimum 73 cm i da bi mu 74 vec bila mala hmmmmuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Veličina garderobice... ?!
15.10.2012 0:00:50   
bubulence
racunaj da vise nece tako brzo da raste... u svakom slucaju kupis ono 6-9 meseci ako ima, kontam da ce to biti dobro ako nije bas buca...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Veličina garderobice... ?!
15.10.2012 0:14:33   
Sanchy
Uopste nije buca ali bas raste u duzinu mislila sam da uzmem 74 to mu je sad naravno veliko i racunala sam da ce mu u januaru februaru to biti dobro ali sad kad smo bili na merenju nisam vise sigurna user posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Veličina garderobice... ?!
15.10.2012 0:26:53   
Anoniman
Nije da će trčati u njemu pa da je toliko bitno, zar ne? Uvek možeš u kolicima ušuškati nogice ako bude kratko u nogavicama. user posted image Ali mislim da ti zaista više od 74 ne treba.
Moj prvi sin je bio sitan, mislim da smo prvu zimu sa njegovih oko 6m gurali u veličini 62 ili 68.
Drugi je malo krupniji od prvog, mislim da nismo prešli veličinu 74.

(odgovor članu Sanchy)
  Direktna veza do poruke: 64
   RE: Veličina garderobice... ?!
15.10.2012 0:30:49   
Sanchy
Ok...ne razumem se pa mi je bolje da pitam ,onda 74..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Veličina garderobice... ?!
15.10.2012 0:34:24   
Anoniman
Ma of kors, ko pita ne skita. Sada nešto razmišljam, Luka je nosio to odelo od prve zime čak i sledeće zime. Bile su mu kratke nogavice, pa mu je sveki saštrikala neke vunene ne-znam-šta user posted image što sam stavljala na deo nogice koji je između skafandera i čizmice. Naime, skafander je bio preko čizmice kad stoji ali ne i ako sedne.

(odgovor članu Sanchy)
  Direktna veza do poruke: 66
   RE: Veličina garderobice... ?!
15.10.2012 0:36:42   
Anoniman
Najbolje ti je da poneseš bebu i staviš je u skafander. Videćeš odmah šta ti je činiti. I obavezno uporedi npr 74 i 80, nekada je razlika minimalna.
Jedne godine sam Luki tražila skafander. Probala mu raaaaaaaaazne veličine i zaključila da se dužina trupa na veličinama ne menja, da rastu samo rukavi i nogavice. user posted image A njemu se sve usecalo u guzu. Te godine sam kupila neke bzvz treger šuškave pantalone, i preko je nosio regularnu jaknu.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 67
   RE: Veličina garderobice... ?!
15.10.2012 1:02:19   
Sanchy
Ja sam isto kupila jaknicu i htela sam neke suskave pantalone(gde to ima da s kupi ??)medjutim danas je dobio jaknicu a posto sam ja ovu kupila skoro sutra cu da je zamenim za skafander inace ja vise volim kombinaciju pantalone jakna ,prakticnije je i mozda za ovu jaknicu sto je dobio kupim neke suskave pantalone samo ne znam gde to ima posebno da se kupi.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Veličina garderobice... ?!
15.10.2012 2:38:14   
vukosava
Ja nemam pojma sta je sledece. Mali joj je 5T, 6T ne postoji. Kupila sam joj majicu XS deciju pa joj je duzina ok. Ali joj je jako veliko oko vrata.

Ovde su velicine:
- newborn
- 0-3 meseca
- 3-6 meseci
- 6-9 meseci
- 12 do 18 meseci
- 18 do 24 meseca
- 2T, 3T, 4T, 5T

a posle nemam pojma

Pre meseca dana sa svojih 21 mesec ovo su joj bile mere: 15.3 kg, 96.5 cm (38 incha) A problem mi je sto ona ima samo 22 meseca a bebe nemaju iste proporcije kao ta deca nesto starija (jako joj je dugacak trup u odnosu na dete od 3.5 godine, poredila sam je sa nekom decom, pa su joj majice sve zive taman ali kratke.

evo ovdasnje velicine za malu decu

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Veličina garderobice... ?!
15.10.2012 9:01:05   
Anoniman
Ja sam onomad kupila u Beba Kids.

Vidi KLIK

(odgovor članu Sanchy)
  Direktna veza do poruke: 70
   RE: Veličina garderobice... ?!
15.10.2012 9:09:40   
Anoniman
Ovo je taj Lukin skafander što je nosio sa godinu i po, mislim da je 68, što je Marku bio mali sa godinu dana. KLIK

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 71
   RE: Veličina garderobice... ?!
15.10.2012 22:52:39   
Sanchy
E kupila sam danas u Aksi pantalonice suskave serpa plave super su ,74 broj tj zamenila jaknu sto sam kupila za pantalonice jer smo dobili lepsu jaknu od mog brata.valjda ce mu biti za celu ovu zimu ,,imaju unutra lastis koji ima rupice i dugmence sa obe strane tako da mozes da ih suzavas kako ti odgovara i popustas naravno,to mi se dopalo tako da to je to ...ne verujem da cu kupovati skafander jer se on sigurno ove godine nece valjati po snegu jer ni ne hoda user posted image tako da mislim da mu ne treba nego tek sledece zime..

< Poruku je uredio Sanchy -- 15.10.2012 22:54:46 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Veličina garderobice... ?!
15.10.2012 23:08:48   
Bebilina
Mi trenutno nosimo jaknicu 68 (3-6m) ali su mu rukavici skoro pa kratki. Dobili smo skafander 74 (6-12m) i njega cemo kad se temperatura spusti jos malo. Meni su daleko prakticnije jaknice i postavljene pantalone + cebence ili topla kecelja. Posle ovog skafander mu vise necu kupovati.
Cera je imala jedan 62 i jedan 68 al za kisu ih je imala u svim velicinama do 4god. Oni su tanki i lakse se oblace i skidaju, posebno kad dete vec hoda. Njih smo nosili i na snegu preko tople garderobe.

Vukosava mojoj deci retko koja americka marka odgovara. Jedino GAP i dalje kupujemo. Ostalo bi maloj uvek bilo siroko a kratko iako ona nije previsoka i mrsava, a sinu pa tek- on je bas visok, necu ni da probam da kupujem... user posted image

< Poruku je uredio Bebilina -- 15.10.2012 23:10:00 >


_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Veličina garderobice... ?!
28.11.2012 10:34:51   
Shishica
Evo neke tabele.. KLIK
Ali moje dete od 2.5 godine nosi broj 4. da joj bude komotno, dvojka je knap.

Ne razumem ni ono 104 je ustvari 4. i ne znam koje je 6. itd..

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Veličina garderobice... ?!
11.3.2013 18:50:35   
Figaro88
Andrea je 56 i 62 nosila prva tri meseca,tek posle 68 itd...Sada nodsi 4 ili 6,zavisi sta je u pitanju.Ja sam za to da se kupi malo vece npr 62,zato sto stvarno brzo rastu.Mi neke stvari nismo uopste ni oblacili,nismo stigliuser posted image A bratov sin je nosio istu velicinu sa mesec dana kao Andrea koja je tada imala 5muser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Sve što treba da znate o gestacionom dijab...
Gestacioni dijabetes je privremeni oblik dijabetesa koji se može javiti u trudnoći. To je stanje koje nastaje kada zbog ...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here