|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.

Saveti za zdravu trudnoću

Uredništvo portala Ringeraja.rs, 16.4.2010
Potražite što više informacija o prekrasnim promenama vašeg tela. Hranite se zdravo i ravnomerno ...

image
/11


Potražite što više informacija o prekrasnim promenama vašeg tela. Savetujemo vam da o trudnoći i rađanju razgovarate sa svojom mamom, drugaricama i drugim ženama. Možete upotrebljavati i forum na našim stranama. Pohađajte školu za roditelje, čitajte knjige, revije, gledajte video kasete o normalnoj trudnoći i rođenju deteta.

Hranite se zdravo i ravnomerno
, a pre svega pazite na prehrambenu piramidu. Konzumirajte što više mleka ili hrane koja ga može zameniti, i u hranu uključite što više belančevina. Ako dnevno ne pojedete par obroka voća i povrća, preporučuje se uzimanje folne kiseline koju u manjim količinama možete pronaći i u žitaricama, i zelenom povrću.

Pijte puno vode, i do 3 litra dnevno. Pročitajte članak o važnim vitaminima u trudnoći.  Izbjegavajte stvari koje štete vama i vašem detetu, kao što su cigarete, alkohol i droga. Ne uzimajte lekove, čak ni domaće, osim ako ste se pre dogovorili sa ginekologom.

Ostanite aktivni! Nastavite sa vežbanjem koje ste izvodili pre trudnoće, ali uzimajući u obzir savete svog ginekologa. Ako se pre trudnoće niste bavili nikakvim sportom ili vežbali, razmislite o plivanju ili bar o šetnji. Počnite sa kratkim vežbama i polako ih produžavajte.

Odmarajte. Slušajte svoje telo. Samo će vam reći kad vam treba kratki odmor preko dana i koliko spavanja vam treba tokom noći. Razgovarajte sa svojom bebom i uživajte u povezanosti sa njom. Prema najnovijim istraživanjima dete se na dodire odazove već u desetoj nedelji trudnoće, a ubrzo posle toga i na svetlost, vaš glas, muziku i druge zvukove.

Pokušajte smanjiti stres
na najmanji mogući nivo i koristite tehnike za njegovo smanjivanje, kao što su polagano, duboko disanje i opuštanje različitih mišićnih grupa. Planirajte rođenje deteta. Za većinu žena porođaj je normalan, prirodan i zdrav događaj. Pokušajte saznati što više o porođaju u porodilištu kojeg ste izabrali. Na tečaju za roditelje saznati ćete puno o samom porođaju, a i vaš partner se može na sve to pripremiti – naravno ako namerava prisustvovati porođaju.

Uživajte u tom posebnom periodu vašeg života! U tom predivnom prolaznom periodu mogu vam puno pomoći vaš partner, vaša porodica i prijatelji. Verujte u sposobnosti vašeg tela da će vaše dete hraniti i doneti na svet tako kao što to žene čine već vekovima.

Klikni “Like” i dodaj svoj komentar na članak:

Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
15
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...
5
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
5
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
4





Urinarna infekcija u trudnoći-Česta pojava...
Zašto dolazi do urinarnih infekcija u trudnoći? Kako se leče? Da li su opasne za mamu i bebu?
Kako da se budući tata poveže sa bebom u s...
I budući očevi su uzbuđeni zbog dolaska bebe na svet, ali imaju manje prilika da zaista osete kako malo biće raste. Dok ...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here