|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Biohemijska trudnoca
11.11.2009 0:01:09   
Anoniman
Bas me zanimaju vasa iskustva! Da li doktor moze da kaze da je bila,posle koliko vremena? Bilo sta...
user posted image
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Biohemijska trudnoca
11.11.2009 10:05:14   
Anoniman
Meni je septembarska user posted image kasnila nekoliko dana...ja uradila test i videla user posted image ....dan kasnije sam ishla na uz...i doktor nije video nishta u materici....rekao je da trudnoce nema... sutra dan ujutro ja opet uradim test, kad ono samo jedna crtica....user posted image ....ali user posted image i dalje nema.... doshla je tek 2 dana kasnije...i to normalna...bez ugrushaka...nije bila obilnija nego inache....normalna....osim shto je kasnila 10-tak dana.... Kada sam ponovo otishla kod dr-a....rekao je da je to bila biohemijska trudnoca....

Ujedno to je i zadnja user posted image koju sam dobila...jer sam vetj sledeci mesec ugledala user posted image user posted image user posted image

Nadam se da sam pomogla...ovo je moje iskustvo... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Biohemijska trudnoca
17.2.2010 18:56:35   
Anoniman
"....biohemijska trudnoca je trudnoca. Pukim slucajem je poznato da oko 20% zacetih trudnoca ne opstanu i zena se zapravo ocisti kroz ciklus koji je redovan, te zene vrlo cesto ni neznaju da su bile trudne...Plod je izvrsio u datom slucaju nidaciju sa endometrijum i horionske cupice su kao rezultat toga odpocele sa lucenjem beta hcg-a.

Svaki test koji uzmete u ruke, bilo da ste ga kupili kod nas ili u nekoj bolje razvijenoj zemlji vam daje upustvo. U svakom testu sam zatekla da pozitivan test mogu da pokazu i pojedine vrste tumora, nasla sam da test nece biti validan ukoliko ste bili na hormonskoj terapiji (kao kod vantelesne oplodnje). Ne moze upala jajnika da "zbuni" hormone, niti da zbuni sam test. Tracica na testu je osetljiva iskljucivo na hcg hormon i ako ga ima u urinu..pojavice se druga crta, ako ga nema, nece ni crte biti.

Oko neispravnosti testova, pa stoga vam i sluzi kontrolna linija, da bi znali da je test ispravan."



Ovo sam skinula sa jednog ženskog foruma...možda nekome pomogne...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Biohemijska trudnoca
17.2.2010 19:16:00   
cipiripi
ja sam imala po mojoj racunici par biohemijskih trudnoca..ni ne znas sta te je snaslo..ni ne osetis..
prvi simptomi su da ti kasni user posted image par dana..i na kraju imas obilnu mecu sa dosta ugrusaka..
desava se zbog antitela u krvi zene.


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Biohemijska trudnoca
18.2.2010 0:07:58   
gaganica
IZVORNA PORUKA: cipiripi

ja sam imala po mojoj racunici par biohemijskih trudnoca..ni ne znas sta te je snaslo..ni ne osetis..
prvi simptomi su da ti kasni user posted image par dana..i na kraju imas obilnu mecu sa dosta ugrusaka..
desava se zbog antitela u krvi zene.



ako su ta antitela uradila to tad, da li to znaci da ce isto uraditi svaki sledeci put, ili se ona "predomisljaju", pa nekad hoce a nekad nece? ako jednom postoje, da li se tu nesto menja ili su uvek tu?


_____________________________

nista nije tako crno kao sto je nebo plavo

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Biohemijska trudnoca
18.2.2010 0:13:05   
cipiripi
jako zanimljivo pitanje user posted image
odgovor je DA user posted image
konkretno ova antitela koja ja imam antikardiolipinska antitela ACA cine krv mnogo gustom i bebac ne moze da se hrani, moze da se zakaci ali odmah ode..
zato sad pijem aspirine da ti se krv razredi.. user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu gaganica)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Biohemijska trudnoca
18.2.2010 0:19:43   
gaganica
tamo negde u oktobru 2008 sam ocekivala da cu dobiti 22. a ja dobila 28. dan posle nase slave, i tad mi je islo kao ludo i ispadala mi je dzigerica, ja mislim! polu-ubedjena sam da je to tad bila ta biohemijska trudnoca, ali nikad nisam isla da to proverim user posted image eventualno je mozda kasnilo zbog frke oko slave, jos sam bila "sveza nevesta" i prvi put sam spremala slavu sama, mozda je tad stres ucinio svoje.. mozda.. mozda..

_____________________________

nista nije tako crno kao sto je nebo plavo

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Biohemijska trudnoca
18.2.2010 0:22:41   
cipiripi
ja mislim da to ne moze da se utvrdi nakon user posted image ..jedino da se odnese uzorak..
a to "dzigerica" mi je jako poznato..nazalost user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu gaganica)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Biohemijska trudnoca
18.2.2010 0:27:35   
gaganica
koja je procedura za utvrdjivanje ima li tih antitela? mozda ovo nije ni tema za to pitanje, a pojma nemam da li postoji odredjena user posted image sva sam nesto u nekom zbunu..

_____________________________

nista nije tako crno kao sto je nebo plavo

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Biohemijska trudnoca
18.2.2010 0:39:31   
cipiripi
Ima tema..otvorila je JA user posted image user posted image

KLIK



_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu gaganica)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Biohemijska trudnoca
18.2.2010 0:41:37   
gaganica
IZVORNA PORUKA: cipiripi

Ima tema..otvorila je JA user posted image user posted image

KLIK


nisam ni "sujmala" draga da postoji tema otvorena by cipiripi


_____________________________

nista nije tako crno kao sto je nebo plavo

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Biohemijska trudnoca
18.2.2010 0:59:01   
gaganica
hvala na kliku za temu, sad sam malo pogledala, ali sa aktivnom 1/3 mozga ja tamo nista ne razumem, osim cifara i cena koje su straobalne!! qq... user posted image

_____________________________

nista nije tako crno kao sto je nebo plavo

(odgovor članu gaganica)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Biohemijska trudnoca
18.2.2010 7:27:07   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: cipiripi

ja mislim da to ne moze da se utvrdi nakon user posted image ..jedino da se odnese uzorak..
a to "dzigerica" mi je jako poznato..nazalost user posted image


to se meni desilo prekjuče,i jednom kad mi je kasnilo 9 danauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Biohemijska trudnoca
20.2.2010 15:41:59   
suncica01
ja sam imala biohemijsku u septembru. kasnilo mi dan-dva,uradila test i on pokazao user posted image . otisla na ultrazvuk i dr potvrdio da je trudnoca,al jako mala,4-5 nedelja. nakon 2 dana ja prokrvarila i sve se zavrsilo kroz normalnu menstruaciju. tek sledeca menstruacija je bila obilnija i sa bolovima u jajniku sto nije uobicajeno kad dobijem.

_____________________________

svaki novi dan je nova šansa

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Biohemijska trudnoca
23.2.2010 10:18:26   
maja27
Biohemijska trudnoca je trudnoca. Pukim slucajem je poznato da oko 20% zacetih trudnoca ne opstanu i zena se zapravo ocisti kroz ciklus koji je redovan, te zene vrlo cesto ni neznaju da su bile trudne...Plod je izvrsio u datom slucaju nidaciju sa endometrijum i horionske cupice su kao rezultat toga odpocele sa lucenjem beta hcg-a.

(odgovor članu suncica01)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Biohemijska trudnoca
23.2.2010 10:24:54   
nadja n
I ja sam prosla kroz tonazalost!Kasnila mi je user posted image dva dana,ja uradim test kad user posted image i to bas pune...Uradim betu ono rezultat 7,u pocetku sam mislila da sam tek treba da se uvecava ali kad sam uradila betu posle dva dana,rezultat bio 1!!!I taj dan dobila!!!Tako da....

(odgovor članu maja27)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Biohemijska trudnoca
23.2.2010 10:28:16   
Mari86
Ja sam jednom ugledala user posted image mada je druga jako bila bleda...mm i ja bili smo jako srecni..user posted image
Ali posle par dana krenula je user posted image toliko obilna da mi je niz noge isla...
Ne znam da li je to to...user posted image


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu maja27)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Biohemijska trudnoca
23.2.2010 10:32:49   
maja27
To je to!

Nadja n da li si radila posle neke testove? Zasto je doslo do toga?


(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Biohemijska trudnoca
23.2.2010 10:39:18   
nadja n
Majo,odmah sam otisla kod ginekologa,ispricala kako se desilo i ponela rezultate bete,ali ona mi uradila osnovno i kaze da se to desava jako cesto i neke zene ni neznaju da su imale trudnocu jer misle da im kasni a ne urade test i za par dana dodje user posted image ...A da su uradile,bas bi se iznenadile...Ona kaze da se trudnoca ne zakaci iz ko zna kojeg razloga za zid materice i jednostavno ode kroz malo obilniju user posted image !!!Nema drugog objasnjenja niti joj traze uzroke,toliko od nasih doktora!!!

(odgovor članu maja27)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Biohemijska trudnoca
23.2.2010 10:43:32   
maja27
Bezveze! Nije se zakacilo, pa to smo i same znale!

A sto se nije zakacilo? To je verovatno nebitnouser posted image

Ma mozda je i bolje ne razmisljati previse...

(odgovor članu nadja n)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Biohemijska trudnoca
23.2.2010 10:55:24   
mihi
Porast beta HCG-a u krvi bez znakova trudnoće u materici može da znači dve stvari ili biohemijska trudnoća tj. organizam je u ranom periodu razvića prepoznao plod sa genetskim anomalijama i odbacio ga (to je ono veliki broj grešaka pri replikaciji DNK nikakva posebna anomalija) ili postoji extra uterina trudnoća (vanmaterična). 1 ili 2. razlikuju lekari po visini beta HCG-a tj da li nivo raste i kojim intenzitetom ili konstantno opada do pojave menstrualnog krvarenja. Meni se ovo dva puta desilo čak sam prvi put zaglavila i bolnicu zbog straha mog dr od vanmaterične trudnoće, drugi put nisam htela u bolnicu pratila sam sama betu dok nisam dobila menstruaciju.

(odgovor članu maja27)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Biohemijska trudnoca
23.2.2010 11:20:25   
maja27
IZVORNA PORUKA: mihi

Porast beta HCG-a u krvi bez znakova trudnoće u materici može da znači dve stvari ili biohemijska trudnoća tj. organizam je u ranom periodu razvića prepoznao plod sa genetskim anomalijama i odbacio ga (to je ono veliki broj grešaka pri replikaciji DNK nikakva posebna anomalija) ili postoji extra uterina trudnoća (vanmaterična). 1 ili 2. razlikuju lekari po visini beta HCG-a tj da li nivo raste i kojim intenzitetom ili konstantno opada do pojave menstrualnog krvarenja. Meni se ovo dva puta desilo čak sam prvi put zaglavila i bolnicu zbog straha mog dr od vanmaterične trudnoće, drugi put nisam htela u bolnicu pratila sam sama betu dok nisam dobila
menstruaciju.

I ja sam se uplasila vanmatericne trudnoce! A nisam ni stigla da pratim betu jer sam odmah taj dan dobila! A beta mi je bila 19.45

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Biohemijska trudnoca
23.2.2010 11:23:11   
sunce ***
pozdrav svima user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ,ja sam imala biohemijsku proslog meseca bas na dan ocekivane menstruacije odliv jako crvene boje sa ugruscima sva uplasena otisla sam kod lekara on je uz utvrdio da je postojala trudnoca,rekao je da ne moram da cekam da mogu odmah sledeceg meseca ponovo zatrudneti i evo sada imam simptome i cekam u nadi da se ovo iskustvo nece ponoviti,inace uradila sam redovne nalaze krvi on mi je to rekao i sve je o.k,to je moje iskustvo.user posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Biohemijska trudnoca
23.2.2010 11:27:43   
maja27
IZVORNA PORUKA: sunce ***

pozdrav svima user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ,ja sam imala biohemijsku proslog meseca bas na dan ocekivane menstruacije odliv jako crvene boje sa ugruscima sva uplasena otisla sam kod lekara on je uz utvrdio da je postojala trudnoca,rekao je da ne moram da cekam da mogu odmah sledeceg meseca ponovo zatrudneti i evo sada imam simptome i cekam u nadi da se ovo iskustvo nece ponoviti,inace uradila sam redovne nalaze krvi on mi je to rekao i sve je o.k,to je moje iskustvo.user posted image

Najbitnije je da mozemo odmah sledeci mesec opet da zabebimo!!
Vidis kako je Smeskicauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sunce ***)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Biohemijska trudnoca
23.2.2010 11:30:08   
sunce ***
ma naravno,cak mi je lekar rekao da su i vece sanse jer je materica vise otvorenauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu maja27)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Pitali smo doktor-ginekologa: 30-to dnevni...
Ringeraja vam je dala priliku da pitate lekara sve što vas zanima u vezi ovulacije kao i rešenja problema sa njom. Farma...



Click Here