|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dojenje - vase iskustvo II deo
13.11.2011 11:36:05   
Olga75
iskustva sa dojenjem su razlicita , hajde ovde da nastavimo temu user posted image
dojilje cekamo vasa iskustva


Ako mi Olga dozvoli da dodam link do stare teme, da se nadje clanicama:
 
Dojenje vase iskustvo-KLIK

< Poruku je uredio Verus RR -- 13.11.2011 14:12:11 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
13.11.2011 11:39:41   
zoća
ako krenem sa iskustvimauser posted image user posted image šalim se samo da podržim nastavak temeuser posted image user posted image

< Poruku je uredio Olga RR -- 13.11.2011 15:12:08 >

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
13.11.2011 11:41:41   
Olga75
hajde samo , treba da podelimo iskustva user posted image
ja sam dojila 14 meseci , bilo je svakako ali je to stvarno jako lepo iskustvo i drago mi je sto sam nakon svih muka u pocetku uspela toliko da dugo da dojim user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
13.11.2011 11:52:06   
nenja22
malo sam se zbunila, krenula da odgovaram na ono za pivo, pa mi se izgubi odgovor, a ono nova tema user posted image

elem, jedan od pocetnih saveta, a koji sam lako zapamtila bio je "i bar casa piva dnevno"  pa sam letos to prilicno bukvalno shvatila, sta cu zbog mleka moram, a sta se mora nije tesko user posted image salu na stranu, obicno bih jedno malo slistila onako po sred vrucine, pa jos ako je na plazi, pa se jos i bucnem usput, ih miline...(vec mi fali leto i vrucincine, a ni zima nije pocela...izvin'te zbog offa)


_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
13.11.2011 12:02:32   
pippi29
moje iskustvo sa dojenjem je uzasno...dojila sam 2 mjeseca..imala sam mastitis,temperaturu,bockanje nazad na ledzima ,kraste,krvave bradavice i djete gladno koje nije prestajalo lezati mi na sisi i plakati....nista ljepo nisam osjetila sa dojenjem...nevrejrujem da bi ikada vise uzivotu htjela dojiti djete...

< Poruku je uredio pippi29 -- 13.11.2011 12:03:57 >

(odgovor članu nenja22)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
13.11.2011 12:02:42   
vision
da se prijavim user posted image

(odgovor članu nenja22)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
13.11.2011 12:12:06   
Anoniman
Jeeej, overili smo stotku!

(odgovor članu vision)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
13.11.2011 12:16:27   
zoća
Pipi svi smo po nešto teško prošli što se tiče tog prvog dojenja.To je vezano i za naša neiskustva tako da dsa sledećim će biti mnogo lakše.Kada se ustale podoji i prođu te neprijatnosti sledi nešto najlepšeuser posted image
IZVORNA PORUKA: pippi29

moje iskustvo sa dojenjem je uzasno...dojila sam 2 mjeseca..imala sam mastitis,temperaturu,bockanje nazad na ledzima ,kraste,krvave bradavice i djete gladno koje nije prestajalo lezati mi na sisi i plakati....nista ljepo nisam osjetila sa dojenjem...nevrejrujem da bi ikada vise uzivotu htjela dojiti djete...



_____________________________

staza sreće je kratka zato koračaj lagano

(odgovor članu pippi29)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
13.11.2011 12:18:17   
zivka
Evo i mene! Dojim moju dusu ali ubacujem Humanu nocu tako da se i on naspava a i ja odmorim i "napunim" /ubacujem oko 12-1h ili kasnije . Taman da ne zaspem dok sisa! Inace moram da ga podizem da podrigne u toku dojenja(obicno kad menjamo stranu) a decko pravi pauzu kad se umori i po 15minuser posted image tako da mi vreme prolazi ...ali fino napreduje user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
13.11.2011 12:56:55   
nenja22
a summa summarum, evo posle sest meseci...divno iskustvo, i pored pocetnih oko mesec dana cimanja i sadasnjih svaki cas budjenja po neku noc...

realno i nisam imala puno problema, mleko mi jeste odmah krenulo, ali je to cupavo u pocetku bilo zbog mojih uvucenih bradavica, pa je radila pumpica, plus sam koristila vestacke bradavice...onda je kosta malo porastao, sve jace mogao da vuce, bradavice sada strce tako da me i nervira ponekad kad sam u nekoj uskoj majci...

usponi i padovi sa mlekom i kolicinama i da li mu je dovoljno i slicna pitanja po glavi, verujem da je vecina zena koja doji prosla, ali ono sto se meni pokazalo kao pravilo, to je da samo njega treba da pratim, i namaknuce mu se koliko mu treba...

ono sto nikad nisam slusala to su price o uobrocavanju, kao i ono o nespavanju na siki...kako je rastao, tako se i povecavao razmak, mada su i sad cesta popodneva kad mu dajem cesce, kao i nocu, zubi ga rasturaju i znam da ce ga to smiriti i utesiti...a sto se tog spavkanja tice, odspavamo lepo i zajedno, probudimo se veseli i orni za igru i sta nam fali user posted image


_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu zivka)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
13.11.2011 13:10:12   
pippi29
IZVORNA PORUKA: zoća

Pipi svi smo po nešto teško prošli što se tiče tog prvog dojenja.To je vezano i za naša neiskustva tako da dsa sledećim će biti mnogo lakše.Kada se ustale podoji i prođu te neprijatnosti sledi nešto najlepšeuser posted image
IZVORNA PORUKA: pippi29

moje iskustvo sa dojenjem je uzasno...dojila sam 2 mjeseca..imala sam mastitis,temperaturu,bockanje nazad na ledzima ,kraste,krvave bradavice i djete gladno koje nije prestajalo lezati mi na sisi i plakati....nista ljepo nisam osjetila sa dojenjem...nevrejrujem da bi ikada vise uzivotu htjela dojiti djete...




hvala!

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
13.11.2011 14:57:07   
vukosava
Ja nisam pila alkohol odkad sam skontala da sam trudna. Ovde to pijenje piva uopste ne savetuju, naprotiv.

(odgovor članu pippi29)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
13.11.2011 21:16:08   
PoisonEve
Vuko i ja sam cula za pivo al valjda bezalkoholnouser posted image Uglavnom, meni ne prija tako da ga ne konzumiram.
Nego moja MIna skoro nikad ne sisa po 15 min, nego 10-ak ukupno, malo se brinem da li je to dovoljno? Mada po nekoj logici kapiram da bi trazila jos da je gladna, ne?

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
13.11.2011 21:30:10   
Anoniman
Pe, dovoljno joj je, ne brini. da je gladna, ona bi plakala. moja ksenija retko sisa duze od 10 minuta, a ponekad samo 5. po onome sto izbljucka posle podoja, a i po tome kako napreduje (da je ne ureknem) vidim da joj je to i vise nego dovoljno.

veceras nam dolazili kumovi i pricam sa kumom.. ona prvo dete dojila godinu i po dana, a drugo godinu i nedelju dana i kraj. dr joj je rekla da nije tacno ono sto kazu sto duze to bolje, da posle godinu dana nema nikakve svrhe. ali zato kaze da cim je prestala da ih doji, odmah su pocele da se razboljevaju! tako da, koliko god mleka da imate, dojite, makar samo zbog imuniteta!
e da, najbolja stvar je sto ce dojiti i treci put.. veceras smo saznali za trecu bebu! user posted image

(odgovor članu PoisonEve)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
13.11.2011 21:31:13   
jance
evo da se i ja prijavim na temu, prvo da vam zahvalim za podrsku iz prvog dla teme, nisam ni sanjala prvo da ce ovo da bude tako komplikovano i da cu i posle mesec dana pokusavanja biti u ovakvom stanju. ali ipak ko sto sam rekla, ucinicu sve sto mogu da moje dete pije moje mleko i stojim pri tome.
sad mi je mm tek ispricao kako je vec sto puta hteo da kolenima da me moli da prestanem da se mucim i ja i Ogi, da vise stvarno nema smisla, kako je on plakao u sebi kad me je video da prebledim kad on krene da sisa, od bolova, i kako mu je sada u stvari laknulo.
da, inace, drugarica mi je rekla da ce mi pozajmiti obostranu Aventovu pumpicu za izmlazanje elektricnu user posted image
pa mi je to stvarno svetla tacka...
sada mi trebaju saveti kako da sto duze odrzim mleko dok se izpumpavam....


_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
14.11.2011 13:29:12   
jance
PE, ja sam pila i alkoholno i bezalkoholno pivo, pomoglo i jedno i drugo sto se kolicine tice...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
14.11.2011 13:33:44   
Olga75
Jance , onda se izmlazavaj dok ne sredis oderotine na bradavicama , elektricna puma ce sigurnoo pomoci a kad se sve sredi probaces da ga vratis na dojku 

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
14.11.2011 13:49:51   
jance
da, tako i planiram da radim, samo se bojim za kolicinu, da ce se tako smanjiti a vec sam kriticna bila i ostala..
da, i sta utice na jacinu mleka? znam da je teorija da majcino mleko ne moze da bude preslabo za njeno dete, al bas je mm juce komentarisao kad sam se izmuzla da mi je mleko toliko retko, ko voda kojom je oprana casa sa mlekom, bukvalno se providi.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
14.11.2011 14:14:57   
nenja22
kaloricnija hrana, takvo i mleko, ja tako za sebe primetila...mada to stvarno nije presudno, bar ja mislim i priroda regulise kako treba i kad treba...letos po onim vrucincinama, bas mi je znacajno bilo redje u odnosu na ovo sad, a kosta napredova lepo i tad i sad, nego mu tad verovatno i trebalo i zedj vise da utoli a ne samo glad, pa je bilo i vodenije...


_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
14.11.2011 14:56:28   
PoisonEve
Tacno nenja! Nije dobro za liniju, ali jeste za mleko! Pogledaj temu kako povecati kolicinu mleka, ima super saveta!

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu nenja22)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
14.11.2011 23:08:24   
Anoniman
jance, flašica nakon majčinog mleka ostaje čista, skoro pa se ni ne vidi da je u njoj bilo mleka (za razliku od ad mleka). Ali, sigurna sam da ti se stvori kajmak na tvom mleku ako ga ostaviš da odstoji. user posted image

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
14.11.2011 23:11:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: pippi29

moje iskustvo sa dojenjem je uzasno...dojila sam 2 mjeseca..imala sam mastitis,temperaturu,bockanje nazad na ledzima ,kraste,krvave bradavice i djete gladno koje nije prestajalo lezati mi na sisi i plakati....nista ljepo nisam osjetila sa dojenjem...nevrejrujem da bi ikada vise uzivotu htjela dojiti djete...


Ovo kao da sam ja pisala nakon dojenja prvog deteta (skoro pa sve). Onda sam rodila drugo, tačno sam znala gde sam grešila sa prvim, i drugo sam dojila 5,5 meseci bez problema, dojila bih i duže (iako mislim da dojenje treba prekinuti sa bebinih pola godine da posle odvajanje od dojke ne bi bilo mučno za oboje), da nisam zeznula dijetu pod kojom sam smela da dojim. Dojenje drugog deteta je bilo užitak.

(odgovor članu pippi29)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
15.11.2011 3:01:48   
Verus
Postavila sam clanak davno o tome pokusacu da nadjem: ishrana NE utice na proteine u majcinom mleku, ali utice na masnocu.  Dok nisam morala da prekinem da jedem i pijem mlecne proizvode (zbog alergije bebe na protein mleka), mleko mi je tako bilo masno da bi 1/3 i vise, flasice u frizideru bila mast (kajmak).  A kad sam prestala, ma jedva tanak sloj gore...bas se vidno promenilo.
IZVORNA PORUKA: jance

da, tako i planiram da radim, samo se bojim za kolicinu, da ce se tako smanjiti a vec sam kriticna bila i ostala..
da, i sta utice na jacinu mleka? znam da je teorija da majcino mleko ne moze da bude preslabo za njeno dete, al bas je mm juce komentarisao kad sam se izmuzla da mi je mleko toliko retko, ko voda kojom je oprana casa sa mlekom, bukvalno se providi.

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
15.11.2011 3:16:27   
PoisonEve
Verus, nisam te sad najbolje razumela? Da li je onda dobro jesti kaloricnije i mleko da bude masno ili ne?user posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
15.11.2011 11:28:53   
nenja22
pa ja bih rekla ako bebce nema problema sa varenjem masnijeg, onda ne skodi, moze samo da se bucka vise (ili sisa manje, ako nije alavac ko moj) user posted image

_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here