|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Produvavanje jajovoda (HSG)
22.1.2009 16:57:50   
Anoniman
ljubičica kaže:

HSG je produvavanje jajovoda, nekad se desi da dođe do začepljenja jajovoda pa ne može da dođe do oplodnje. A, pođto je meni sve u redu sa rezultatima kao i mom suprugu još je to preostalo da se uradi pa da prionemo na posao user posted image . Možeš da otvoriš temu pa da vidimo kakva su tuđa iskustva u tome, jer ni ja ne znam.
 
Jel neko radio to? Prikupimo iskustva i znanja o tom postupku!
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
22.1.2009 18:22:03   
gracija

Ja sam radila HSG.Kao sto ste vec spomenuli u nazivu produvavanje jajovoda se inace moze raditi samo u bolnicama.Posto neke sonde prikljuce,pustaju kontrast...
Posto su kod mene bili zapuseni jajovodi,imala sam bolove,ali kod onih "srecnica"kojima su jajovodi prohodni kazu da bolova nema.Poslije toga meni su radili laparaskopiju,ali to je vec druga tema....
I zaboravih,samo produvavanje traje otprilike 20 minuta.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
22.1.2009 18:26:02   
ljubičica
I ja sam čula da boli zato sam se i uplašila. Rekla mi je doktorka da ću morati da budem u bolnici 3 dana, a ja se od bolnica ježim. A, ŠTA JE TO LAPAROSKOPIJA?!

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
22.1.2009 18:28:28   
ljubičica
Laparaskopija! Izvinite na lapsusu user posted image  

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
22.1.2009 18:38:10   
gracija
Nemoj da se bojis,sve to brzo prodje...Ako je mene bolilo,nemora znaciti da ce i tebe.Samo hrabro...A sto se tice laparaskopije to cu otvoriti novu temu da nas nebi guppy po prstima pec,pec...

(odgovor članu ljubičica)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
24.1.2009 15:10:38   
Anoniman
ljubičice, šta se dešava? Kada ideš na HSG?

(odgovor članu gracija)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
31.1.2009 15:12:59   
Anoniman
Jacaca iz teme Čekamo dve crtice:

Hsg je vrsta snimanja-dijagnostike da li su ti prohodni jajovodi, sto je neophodno za trudnocu. Ali, kazu mnogi da to snimanje, posto se u narodu zove produvavanje, posto se ubacuje kontrast pod pritiskom i ocisti sluzave priraslice pa se samim tim mnogim zenama desi trudnoca odmah nakon snimanja.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
31.1.2009 15:20:11   
lucia
a da li se na nekom pregledu moze ustanoviti da su jajovodi zacepljeni ili se to otkrije tek na hsg_? koliko korisnih informacija ovde ima, hvala svima!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
31.1.2009 15:33:43   
Anoniman
user posted image  Ne znam stvarno... Ne verujem da na produvavanje šalju tek tako... user posted image  Pa valjda nekako konstatuju da to treba da se radi, ali ne znam kako...

(odgovor članu lucia)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
3.2.2009 10:20:29   
zivka
Vratila sam se pre dva dana iz GAK-a-front. Radili su mu HSG. To je rengensko snimanje prohodnosti jajovoda a vidi se i oblik materice (vidi se i da li je pregradjena). Da bi mogli jajovodi da se vide na rengenu ubrizgava se kontrast (mislim da je to radioaktivni jod). Radi se pod anestezijom-koja te skoz uspava -traje par minuta. U GAK-u taj proces izgleda ovako -
zakazes -radi se osmi dan ciklusa!
kada dodjes-trebaju analize- vidi na njihovom sajtu,
TRI DANA -
      prvi dan prijem do 08.h - jelo je dozvoljeno do rucka a to je oko 13h. Posle rucka se dobiju 2 tabletice za praznjenje i dozvoljena je samo voda i sokovi do 22h a posle nista dok ne urade HSG.
       drugi dan - klizma ujutru oko 5-6, a posle vizite oko 10h se radi HSG. traje kratko i nista ne osecas jer si uspavana. Nakon toga dva sta ne ustajes iz kreveta i taman stize rucak.
        treci dan- otpustaju te odmah nakon vizite - oko 8-9h.
      SRECNO!!!! Meni je sve o.k.
A da ne zaboravim u celom ciklusu znaci od prvog dana do zadnjeg tj. prvog dana narednog ciklusa nema odnosauser posted image

(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
3.2.2009 10:26:38   
Anoniman
Dobrodošla zivka! user posted image

A sada ja kao laik da pitam: a kako si došla do toga da treba da ideš na HSG? Koji su indikatori za HSG? Ne znam dal me razumeš šta pitam, možda baš nije najbolje formulisano pitanje... Kako lekar ustanovi da treba da ideš na HSG?

(odgovor članu zivka)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
3.2.2009 11:53:23   
Jacaca
Jedini nacin da se proveri prohodnost jajovoda je hsg ili laparaskopijauser posted image user posted image user posted image Doktori te posalju kada pokusavas vise od pet meseci da zatrudnis, a pri tom je muz ok, tvoji hormoni ok, ovulacije redovne a trudnoce nema. Tako se dobija uput. Na Zalost nemoze se videti ni UZ ni pregledomuser posted image . Mad koliko cujem napokon su se osvestili pa daju zenama anesteziju jer to kod zapusenih boli. Meni su ludaci radili na zivo histeroskopiju i sekli polip od 10mm makazama, jos sam to gledala na ekranu. Nehumano.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
5.2.2009 15:36:23   
zivka
Dobro vas našla!!!user posted image
Mnogo su mi se dopali forumi i odlučih da vam se pridružim.
Imam vezu vec 10 go., pre tri godine smo odlučili da želimo bebe ali ih još nemamo. Pre dve god. sam otišla kod svog ginekologa pa mi je rekao kojim redosledo idu svi pregledi. Tad sam krenula ali naravno muška strana me usporila.
Evo sad sam krenula da sve po redu ispitam. Srećom sve je o.k.
Naime ako pokušavate bar 1god. da dobijete bebu a ne ide onda ginekolog predloži ispitivanja.
Prvo svi brisevi - cervikalni, vaginalni, urea plazmu, mico plazmu, clamidiju, papa nikolau.
Naravno i kolposkopiu i obavezno spermogram i spermokulturu.
Ako je sve uredu a nema bebe onda se ide na HSG.
Pored ovog gore navedenog za HSG je potrebno poneti i lab.nalaz urina i krvi- krvna slika, leukociti , krvna grupa kao i mišljenje interniste-zbog anestezije.
Javljam se kasnije !Pozdrav

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
5.2.2009 17:40:09   
Jacaca
Dobrodoslauser posted image user posted image user posted image user posted image prijavi se i na dve crte.user posted image user posted image

(odgovor članu zivka)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
7.2.2009 14:31:40   
ljubičica
Tasha šaljem ti VEEEEEELIKI POZZZZZZZZZ!
Zivka, ja sam došla sa HSG-a pre 2 dana i sve je tačno kako si opisala, ali tabletice i klizma su mi koktel koji neću zaboraviti dok sam živa. Oka nisam sklopila ni tu noć, a ni pola sledećeg dana. Imala sam užasne bolove, kad mi lek nije pomogao DALI SU MI INJEKCIJU KOJA JA PEKLA KAO SAM ĐAVO!!!!!!!! Ali, pomogla je. Možeš da imaš odnose, ali ne smeš da zatrudniš. POZZZ

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu zivka)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
8.2.2009 12:47:12   
zivka
Ljubicice, mene nista nije bolelo ali ni ja nisam mogla da spavam. Totalno glup osecaj ne boli, ali smeta . Dobro, vazno je da sam pregurala i to. Nama su rekli da nema odnosa sigurno da ne bi doslo do zaceca, a i sve je procisceno tako da je jako prohodno i sklone smo sad infekcijama vise nego inace. Pozdrav i SRECNO!!!!!user posted image  Mozda uskoro bude user posted image . Pozdrav.

(odgovor članu ljubičica)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
15.2.2009 11:29:09   
m@j@25
ja sam radila hsg pre 3dana i uopste nije strasno a toliko sam se naslusala negativni iskustava . kao prvo radila sam bez anestezije traje jako kratko i verujte da uopste nisam osetila nikakav bol posle sat vremena sam otisla kuc.radila sam u gak visegradskoj kod dr Vilendecica nema potrebe za anestezijom srah je bezpotreban

(odgovor članu zivka)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
15.2.2009 12:18:28   
Jacaca
To je sasvim tacno, ako su ti prohodni jajovodi, ako nisu onda nadljas dobro. No, problem je sro to unapred ne znas.user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu m@j@25)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
15.2.2009 20:50:06   
m@j@25
pa sta da ti kazem meni nisu prohodni pa me nije bolelo .a svo vreme dok mi je doktor radio hsg proslo mi je u iscekivanju nekog stravicnog bola al srecom ga nije bilo.gde si ti radila hsg ,da li si bila na laparaskopiji i kad se ona radi poz

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
19.2.2009 12:28:25   
ljubičica
Meni je prosto neverovatno da su ti bili neprohodni, a da te nije ništa bolelo. Onda si ti jedna od onih srećnica. Meni su posle anestezije rekli da me to toliko boli jer su bili verovatno slepljeni i to oba, jer me bolelo sa obe strane, pa kad su ih osposobili počeli su mi veliki bolovi.

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu m@j@25)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
20.2.2009 8:55:49   
Ljilja
Ja sam juce radila hsg jajovoda i moram priznati da iako zahvat traje svega nekoliko minuta da sam pretrpjela uzasne bolove.Lijevi jajovod je bio zacepljen i upravo zbog toga je bila strasna bol.Preporuceno mi je od strane doktora mirovanje narednih par dana i da se pricuvam da se ne prehladim.Stomak me malo boli ali manje nego juce.U svakom slucaju ovu intervenciju je dobro uraditi pogotovo ako zelite bebu a svi ostali nalazi su u redu .mogucnost da zatrudite je 23% u narednih par dana.Moja drugarica je nakon par mjeseci uzimanja raznih lijekova koji nisu imali dejstva upravo zbog zacepljenosti kanala,uradila HSG i isti mjesec ostala trudna i rodila preslatku djevojcicu.Nadam se da cu i ja biti te srece. Sretno cure.....

(odgovor članu ljubičica)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
20.2.2009 9:00:34   
Anoniman
Dobrodošla Ljiljo! user posted image  

(odgovor članu Ljilja)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
20.2.2009 9:12:40   
Jacaca
Dobrodosla Ljiljo, dodji i na temu dve crtice.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ljilja)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
20.2.2009 15:20:58   
kumara
Dobrodosla Ljiljo!!! user posted image

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
22.2.2009 8:40:41   
m@j@25
gde si radila hsg i ja sam pre neki dan radila veruj da sam bila iznenadjena da nisam osetila neki strasan bol a ocekivala sam strasne bolove  na snimku mi je ustanovljen saktosalpinks.radila sam bez anestezije.naravno da ces imati srecu jer posle hsg zene jako brzo ostaje trudna hsg je ujedno i terapija da li si dobila neke tablete nakon intervencije poz 


< Poruku je uredio guppy RR -- 18.3.2009 9:42:46 >
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here